Ile czasu może trwać fascynacja w związku? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Ile czasu może trwać fascynacja w związku?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Ile czasu może trwać fascynacja w związku?

Chodzi mi o fascynację partnerem/partnerką w łóżku.
Jestem w związku już, można powiedzieć kilka lat a to nie mija. Z czasem wręcz się nasila. I jest to obopólna fascynacja. To nie jest mój pierwszy długi związek, poprzedni był na prawdę długi i mógłbym powiedzieć bez wahania, że świetny ale to co jest teraz zaskakuje mnie.
Macie jakieś swoje spostrzeżenia ile czasu taka fizyczna fascynacja w związku może trwać? Po jakim czasie to zazwyczaj słabnie?

"Daj drugiemu dojść do głosu - przecież wiesz, co chcesz powiedzieć, a nie wiesz, co powie ten drugi, więc to powinno być dla Ciebie ciekawsze."
Magdalena Samozwaniec
Zobacz podobne tematy :
Odp: Ile czasu może trwać fascynacja w związku?

Zazwyczaj słabnie po śmierci....ale jeszcze nie mogę tego potwierdzić. smile

3

zwykłyOn napisał/a:

Jestem w związku już, można powiedzieć kilka lat a to nie mija. Z czasem wręcz się nasila. I jest to obopólna fascynacja. To nie jest mój pierwszy długi związek, poprzedni był na prawdę długi i mógłbym powiedzieć bez wahania, że świetny ale to co jest teraz zaskakuje mnie.
Macie jakieś swoje spostrzeżenia ile czasu taka fizyczna fascynacja w związku może trwać? Po jakim czasie to zazwyczaj słabnie?

Czy wiesz co wpływa na tę fascynację?
Myślę, że jeśli wypływa ona z wzajemnego "podrzucania drewna" do ogniska, to będzie trwać, dopóki ono nie zgaśnie.
No i zazdroszczę wink

Pamietaj ze nawet jak brakuje drewna by dolozyc do ognia ...to inne "rzeczy" tez sie niezle jaraja...Ogolnie to do ognia zwiazkowego dokladasz czasem to co pod reka...
Moze troche dymic, smierdziec czy strzelac....najwazniejsze zeby nigdy nie dopuscic do momentu kiedy nie ma zaru i tylko zostaja dymiace sie zgliszcza.
Nie u kazdego w zyciu jest zawsze selektywnie wybierane paliwo  ( glownie filmy, ksiazeczki , opowiastki i marzenia innych ludzi ) o cudownych parametrach, czasem poprostu dbasz by nie zgaslo smile

5

zwykłyOn napisał/a:

W ciągu 26 lat różnie nie ma moim zdaniem nic stałego i trwałego w tym można jednak dbać i reagować na zmiany
ponieważ fascynacja się zmienia niekoniecznie znika
podobnie jak pragnienie i pożądanie faluje tylko dobrze być uważnym i mieć postawę zdecydowaną wobec zmian i tego na co mamy mniejszy wpływ to wszystko faluje i oscyluje nie jest takie samo liniowo
postawa, decyzje i zdolność, dbanie i uważność na  wzajemne oczekiwania a reszta w rękach - "sił wyższych":)

"Cichociemny na paralotni" big_smile

6

Całe życie tylko trzeba to podtrzymywać umiejętnie co nie jest łatwa sztuka, ale polecam zapoznać się z tantrą.

Ah, women. They make the highs higher and the lows more frequent.

Witaj na forum psycholi. Tu twoje problemy zyskają nowy wymiar.

7 Ostatnio edytowany przez Roxann (2022-06-03 09:32:31)

Ja również uważam, że nie ma jakiegoś górnego limitu. Trzeba jednak o tę sferę, i nie tylko o tę dbać. Zwykle jak coś się dzieje niedobrego w związku, odbija się to na seksie, lub na odwrót.
Ważne też by dbać o siebie by nie stracić za bardzo na atrakcyjności z wiekiem (jednak wciąż dość często się zdarza, że ludzie w stałych związkach mniej o siebie dbają, tyją, stają leniwi itd.).
Ważny jest też rozwój intelektualny, w końcu nawet samą interesującą rozmową ten ogień można całkiem nieźle rozniecić. wink
Innymi słowy, żeby jak najdłużej móc podtrzymać fascynację partnerem czy partnerką w łóżku, inne sfery (współ)życia też muszą być satysfakcjonujące.

8

zwykłyOn napisał/a:

Tak działa pożądanie. Dwoje ludzi siebie pragnie, potem mają seks, po seksie pożądanie zaspokojone się osłabia, a potem wraca. I tak może całe życie.
smile

Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie bywa kolorowe, ale w większości jest szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinnaś odnajdować szczęście. "Chciałabym to znowu poczuć... to antidotum na śmierć duchową, znowu czuć że żyję...".

9

Nie ma co się tak podniecać big_smile
Dobraliście się temperamentem i tyle.

Odnoszę wrażenie, że te Twoje wszystkie "dylematy" są marzeniami big_smile

10 Ostatnio edytowany przez zwykłyOn (2022-06-03 11:47:24)

wieka napisał/a:

Nie ma co się tak podniecać big_smile
Dobraliście się temperamentem i tyle.

Odnoszę wrażenie, że te Twoje wszystkie "dylematy" są marzeniami big_smile

Nie postrzegaj ich jako dylematy tylko rozważania. Czasami przychodzi w życiu taka faza, że trzeba wiele rzeczy przemyśleć. Mnie to właśnie złapało a ja po prostu lubię spojrzeć na wszystko z różnych stron.
A swoje marzenia spełniam całkowicie niezależnie od tego forum smile

"Daj drugiemu dojść do głosu - przecież wiesz, co chcesz powiedzieć, a nie wiesz, co powie ten drugi, więc to powinno być dla Ciebie ciekawsze."
Magdalena Samozwaniec

11

"Ten związek jest stosunkowo nowy. Na pewno w fazie budowania i nad wieloma rzeczami się zastanawiam a tutaj można dużo ciekawych rzeczy usłyszeć."
a
"Jestem w związku już, można powiedzieć kilka lat a to nie mija."

No właśnie nieścisłości i infantylne rozważania, mogą świadczyć o marzeniach młodzieńca, choć nic w tym złego, kto pyta nie błądzi smile

12

wieka napisał/a:

"Ten związek jest stosunkowo nowy. Na pewno w fazie budowania i nad wieloma rzeczami się zastanawiam a tutaj można dużo ciekawych rzeczy usłyszeć."
a
"Jestem w związku już, można powiedzieć kilka lat a to nie mija."

No właśnie nieścisłości i infantylne rozważania, mogą świadczyć o marzeniach młodzieńca, choć nic w tym złego, kto pyta nie błądzi smile

No dobra, kto pyta nie błądzi, więc sprecyzuję. W obecnym właśnie minęły 2 lata i rodził się jakoś powoli a poprzedni trwał 20.
Co do określenia infantylne...  hmm... Wychodzi, że faceci dziecinnieją z wiekiem. Ale podobno dzieci zauważają wiele rzeczy, na ktore dorośli są ślepi i do dobrze jest czasem spojrzeć na świat oczami dziecka.

Magdalena Samozwaniec

13 Ostatnio edytowany przez Chingachgook (2022-07-26 08:57:28)

zwykłyOn napisał/a:

20 lat, póki co nic nie słabnie, zobaczymy, co będzie dalej.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Ile czasu może trwać fascynacja w związku?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021