Ślub bez rodziców - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Ślub bez rodziców

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Ślub bez rodziców

Za rok planujemy z moim partnerem wziąć ślub. Jesteśmy wlansie na etapie wstępnego planowania jakby to miało wyglądać. Obydwoje stwierdzilismy, że idelanie gdyby był to ślub cywilny i wyjazdowy. Tylko my , świadkowie i dziecko. Takie połączenie ślubu i urlopu w fajnym miejscu ( w Polsce).Bez ceremonii, gości , fotografa itp.
Ostatnio nasze plany wyszły w rozmowie z moimi rodzicami i widziałam, że mojej mamie jest bardzo przykro. Powiedziała, że szkoda ze nie zobaczy swojej jedynej córki w sukni ślubnej i bardzo żałuje. Nie naciskali żeby zrobic na miejscu, ale czulam rozczarowanie. Dodam , że z moją mama mam bardzo dorby kontakt i dzieli nas mala roznica wielku ( 18 lat) wiec jest tez kontakt mam.jak z kolezanka.
Z drugiej strony rodzicow mojego partnera na pewno nie bedzie bo maja prawie 80 lat. U nich odpada kwestia wyjazdu na starcie i podobnie jego siotsra z dziecmi jezdzic nigdzie nie bedzie. Nie chcemy aby wyszlo tak, że moi będą a jego nie. Zreszta i moi rodzice krecili nosem na jakieś wyjazdy, ale powiedzieli ze jak będzie taka możliwość to przyjdą. Pozostaje zrobic to na miejscu tak jak nie chcemy. To nie jest nasze marzenie i zrobimy to dla kogos. Dla mnie ślub to nie jest jakies super najważniejsze wydarzenie w życiu i jak nie będzie moich rodziców to nie odczuje tego jakoś bardzo. Po prostu nie chce sprawić im zawodu.

Jak to zrobić żeby nikt się nie obraził?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ślub bez rodziców

Dla Ciebie nie jest ważne, dla rodziców jest. Nie lepiej wziąć ślub na miejscu i potem od razu jechać na wakacje?

3 Ostatnio edytowany przez aniuu1 (2021-07-13 17:21:34)

Odp: Ślub bez rodziców

Jak widzisz matce będzie przykro, ale pewnie w końcu się pogodzi z tym. Sami musicie rozważyć co jest dla Was ważniejsze. Ja nie do końca rozumiem o co Wam chodzi w tej decyzji.
Znam parę, która wzięła ślub na wyjeździe tylko we dwójkę. Znam też pary, gdzie rodzice byli tylko jednego z małżonków.
Może jednak pozwolisz rodzicom by uczestniczyli wyjazdowo? Pewnie dla twojej mamy to ważniejsze, jeśli córka pierwszy ślub bierze.

4

Odp: Ślub bez rodziców
Pipolinka87 napisał/a:

Jak to zrobić żeby nikt się nie obraził?

Jeżeli chcesz uparcie przeforsować swój pomysł to masz prawo do tego ,kto wam zabroni
,z tym ze licz się że nie wszystkim się to może spodobać,mama ma prawo poczuć się z tym też jak chce ,choć rozumie Ciebie.
Uszanowałbym decyzje córki jednak pewny jestem że byłoby mi przykro ,nie uczestniczyć w tym dniu jej.
Pokombinujcie żeby zrobić dla rodziców jakąś ceremonię rytuał,uroczystość,
ten wasz pomysł niby oryginalny, ale dość jak dla mnie to modern i za "awangardowy", taki odcięty od rodziny na siłę trochę,samolubny ,a ślub to rodzinne jednak święto jest nie musi być cyrku i fajerwerków zamieszania i szpanu.
z resztą róbcie jak chcecie zależy jak ważny jest dla was ten ślub ,ale nie będziecie żyć raczej na bezludnej wyspie ,ja popieram niezależność tylko taką jeżeli chodzi o najbliższą rodzinę z głową i empatią nie na hurra ,jeżeli jesteście odpępowieni to w porządku, ale to nie jest koniec świata .
Nie dziwię się Twojej mamie - potrzebny mądry kompromis.
Mamy są czasem nazbyt wyrozumiałe przez co cierpią w milczeniu i wiele zniosą
tylko po co  im to robić i mówić być może że to ich problem ,to nie tak

5 Ostatnio edytowany przez Kleoma (2021-07-13 17:36:44)

Odp: Ślub bez rodziców

Żeby żadna strona nie była zignorowana to najlepiej zrobić ślub tam gdzie mieszkają rodzice partnera.
Twoi rodzice są na siłach dojechać, oni nie.
A potem sobie jedźcie gdzie chcecie na urlop.

6

Odp: Ślub bez rodziców
paslawek napisał/a:

ten wasz pomysł niby oryginalny, ale dość jak dla mnie to modern i za "awangardowy", taki odcięty od rodziny na siłę trochę,samolubny ,

No to jest Twoje zdanie. Nie ma w tym nic awangardowego - Urzad, Urzędnik Państwowy i tyle.
Zastanawiam się czy faktycznie nie lepiej na miejscu i wyjazd pozniej , ale jakbym miała robić przyjęcie również na miejscu byłby to dla mnie dramat. Nigdy nie urządziłam nawet swoich urodzin bo nie czuje takiej potrzeby a co dopiero zapraszac do restauracjj z okazji slubu. Jak zrobilabym na miejscu musialabym powiadomić ciotki, wujki , kuznynow a tego nie chce. Co gorsza jakby się dowiedzieli ze był ślub w miejscu w którym mieszkam a oni nie zostali powiadomieni zaczęło by się klapanie gębą" jak ja mogłam".
Najbardziej zależy mi na rodzicach bo nie chce ich zranić , ale co do reszty rodziny jestem daleka od tego żeby na siłę robic im frajdę. Rodzina mojego partnera tez jest z tego samego miasta a on ma dzuo większa od mojej. Tez troche patowa sytuacja zaprosic ich do Urzędu a potem robta co chceta. A jak mam płacić za to będę szczera wole fajny wyjazd.

7

Odp: Ślub bez rodziców

A kto ci dziecka popilnuje na tym wyjeździe  jak będziecie wymieniać obrączki, podpisywać dokumenty?
Bo to, że będzie grzecznie leżało w wózku może nie być do końca pewne.

8 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2021-07-13 18:08:08)

Odp: Ślub bez rodziców

Ślub możesz wziąć tam, gdzie będziesz chciała i zaprosić te osoby, które będziesz chciała na swym ślubie widzieć. Możesz też nie robić żadnego, nawet małego, przyjęcia, obowiązku organizowania wesela też nie ma. Wszystko jednak niesie konsekwencje, bo zgodnie z powiedzeniem "Nie można zjeść ciastko i mieć to ciastko dalej.". Ty zaś chcesz, by wszyscy przyklasnęli Twemu pomysłowi. Cóż... . Nierealne oczekiwania niosą frustrację.

Zrób bilans zysków i strat i podejmij decyzję, a marzenie o tym, że wszyscy będą podskakiwali z radości włóż między bajki.

9

Odp: Ślub bez rodziców
Kleoma napisał/a:

A kto ci dziecka popilnuje na tym wyjeździe  jak będziecie wymieniać obrączki, podpisywać dokumenty?
Bo to, że będzie grzecznie leżało w wózku może nie być do końca pewne.

I to jest słuszna uwaga. Nie pomyslalam o tym bo dziecko jest jeszcze w brzuchu. Myślę, że najlepiej gdyby to była mama. To jest najwalsciwsza oosba, która mogłaby się zajac dzieckiem.

10

Odp: Ślub bez rodziców

Nigdzie nie jest powiedziane że musisz organizować imprezę dla całej rodziny.  Coraz częściej słyszy się że młodzi nie robią wesela, jest tylko obiad po ślubie dla rodziców i rodzeństwa. Na zasadzie że tylko dla najbliższych i koniec.
Ja sama też miałam tylko obiad, połowa rodziny nie wie że wyszłam za mąż ( a to już 3 lata). Fakt, niektórzy pomróczeli że nie zaprosiłam ale powiedziałam wprost że nic nie organizowałam prócz poczęstunku dla najbliższych- jakoś przyjęli do wiadomości.

11

Odp: Ślub bez rodziców
Onaja12345 napisał/a:

Nigdzie nie jest powiedziane że musisz organizować imprezę dla całej rodziny.  Coraz częściej słyszy się że młodzi nie robią wesela, jest tylko obiad po ślubie dla rodziców i rodzeństwa. Na zasadzie że tylko dla najbliższych i koniec.
Ja sama też miałam tylko obiad, połowa rodziny nie wie że wyszłam za mąż ( a to już 3 lata). Fakt, niektórzy pomróczeli że nie zaprosiłam ale powiedziałam wprost że nic nie organizowałam prócz poczęstunku dla najbliższych- jakoś przyjęli do wiadomości.

Dokladnie. Zwlaszcza , że my nie jestesmy juz " mlodzi" Ja mam 34 a mój narzeczony 42. Nigdy nie podchodzilam do tego w ten sposób, że to będzie " mój wielki dzień" .Masz dużo racje to , że ktoś " pomruczy" nie ma większego znaczenia.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Ślub bez rodziców

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024