Złe samopoczucie przy płci przeciwnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Złe samopoczucie przy płci przeciwnej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

1

Temat: Złe samopoczucie przy płci przeciwnej

Witam,
Jakiś czas temu poznałem wrażliwa i delikatna dziewczynę wchodząc z nią w pewną relacje.
Dziś doszło do naszego pierwszego spotkania, podczas którego zaczęliśmy się kochać... Wydawało mi się, że jest wszystko w porządku, aż do momentu po stosunku... Była o wiele cichsza i czuła się nieswojo lecz to też wydawało mi się normalne, ponieważ nie planowaliśmy tego co zaszło, a było to nasze pierwsze spotkanie.

Gdy wracałem do domu napisała mi że płacze i nie umie sobie z tym poradzić, zaczelem wnikać i trochę mi wytłumaczyła.
Powiedziała, że podczas stosunku czula się nieswojo i dziko (aczkolwiek nie było tego widać) oraz że czuje się nieswojo przy płci przeciwnej także przy innych sytuacjach.
Z poprzednim i jednocześnie pierwszym jej partnerem z którym była w związku bodajże 2 lata miała tak samo. Mówi że przykładowo rozmawiając o problemach z koleżanką czuje się dobrze, normalnie... Ale gdy już ma rozmawiać o czymś takim z osobą płci przeciwnej to ma z tym problem, czuje się z tym źle...
Po rozstaniu z tamtym minął ponad rok, twierdziła że próbowała z tym walczyć ale nie umie sobie poradzić i zmienić swojego myślenia.

I tutaj moje pytanie, a zarazem prośba o pomoc...
Co to jest, o co w tym chodzi i jak z tym walczyć ?
Zależy mi na tej dziewczynie, co mogę zrobić żeby zmienić jej "inne myślenie" jak to powiedziała i aby z tym sobie poradzić ?

PS. Przepraszam jeżeli napisałem to dość chaotycznie, ale jestem zmęczony i nie wiem co mam robić...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Złe samopoczucie przy płci przeciwnej

powtarzam się, ale wyślij ją na terapię.
Ty nie jesteś odpowiedzialny za to, jaki ona ma nastrój i jak się czuje, o ile Ci o tym nie powie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

płci przeciwnej, czyli męskiej zdarza się to bez przerwy i do psychologa się nie wysyłają..
To- czyli po seksie opadaja emocje i zainteresowanie.
nic nie rób. daj jej czas. Czasami tak bywa i wątpię czy masz na to jakiś wpływ.

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

4

Ela210 napisał/a:

płci przeciwnej, czyli męskiej zdarza się to bez przerwy i do psychologa się nie wysyłają..
nic nie rób. daj jej czas. Czasami tak bywa i wątpię czy masz na to jakiś wpływ.

Ale jak ona twierdzi, że czuje się nieswojo tak generalnie w kontsktach z facetami, to to nie do końca jest normalne, prawda?

Bo sam seks to tam, wiadomo, że mogły opaść emocje. Ale już potem w relacji?

5

No cóż, ja po prostu w te jej twierdzenia nie wierzę. I jej łży mnie nie przekonują i opowiadania.
Po prostu wstyd jej przyznać że emocje opadły i nie zostało nic.
radziłabym autorowi wycofać się, a jak sama nie zacznie o znajomość zabiegać, zapomnieć.

A słowa same jak motyle sfruwają z warg i lecą w mrok. Któż nam wesołą piosnkę przysłał, Choć mgła i rzeką płynie kra? Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra! Nadziei maleńka orkiestra, Co pod batutą serca gra!

6

Z tego jak z nią rozmawiałem mówiła, że ma tak cały czas - z płcią przeciwną.
Czy to chodzi o seks czy nawet rozmowę o jakiś problemach itd... Mówiła, że próbowała z tym walczyć i nie umie sobie poradzić, do psychologa podobno też chodziła i psycholożka jej powiedziała "że ma próbować jak będzie chciała, ale jak poczuje się źle to już dalej ciągle będzie się źle czuć"... Więc skoro psycholog już był to raczej odpada...
W poprzednim swoim związku i zarówno jej pierwszym miała tak samo, 2 lata się męczyła, potem przez ponad rok była sama, wchodząc w relację ze mną chciała spróbować bo było to dla niej coś nowego i miała nadzieję, że będzie inaczej ale też się czuje nieswojo z tym wszystkim, chcę to jakoś zmienić...

7

Lady Loka napisał/a:
Ela210 napisał/a:

Ale jak ona twierdzi, że czuje się nieswojo tak generalnie w kontsktach z facetami, to to nie do końca jest normalne, prawda?

Całe życie czułam się bardziej swoboenie wśród kobiet a wśród mężczyzn nieswojo, nawet nie wiedziałam, że to trzeba terapeutyzować, przecież to normalne.

8 Ostatnio edytowany przez Lady Loka (2021-04-18 14:03:51)

No dla mnie nie jest normalne to, że się czujesz nieswojo przy całej drugiej płci. Przy konkretnych ludziach, to jeszcze, ale przy każdym jednym facecie? Przecież nie da sie tak zbudować relacji.

Ja bym się zastanawiala, skąd to poczucie wynika.

Psycholog to niekoniecznie terapeuta wink

9

A dla mnie to zabrzmiało tak, jakby zrobiło jej się głupio, że tak "szybko" poszła z tobą do łóżka i teraz, byś sobie nie daj boże nie pomyślał, że jest jakaś łatwa, to pociska ci jakieś kity by puścić zasłonę dymną, jaka ona jest trudna i pogubiona big_smile

dawaj jej do zrozumienia, że ci na niej zależy, że ten seks między wami nic nie zmienił, to może się ogarnie za kilka dni tongue

10

Lady Loka napisał/a:

No dla mnie nie jest normalne to, że się czujesz nieswojo przy całej drugiej płci. Przy konkretnych ludziach, to jeszcze, ale przy każdym jednym facecie? Przecież nie da sie tak zbudować relacji.

Ja bym się zastanawiala, skąd to poczucie wynika.

Psycholog to niekoniecznie terapeuta wink

Kiedyś prawie przy każdym, do 30 nie zagadalabym nawet do kasjera w skkepie:)
Teraz to jak ktoś mi się bardzo podoba jestem bardzo sztuczna. Jak to jest resztą społeczeństwa, koledzy, nieznajomi mężczyźni na ulicy-nie czuje wobec nich skrępowania.

11

Moim zdaniem "wysyłać" do psychologa kogoś, kogo spotkało się raz czy dwa, to mocne przegięcie. Nie macie na tyle głębokiej relacji, żebyś się zastanawiał "jak ją zmienić, jak na nią wpłynąć, żeby się zmieniła", i zresztą - ludzi nie zmienisz. Ludzie sami się zmieniają, jeśli zechcą.

Nie wiem, czy jest sens inwestować w relację z kimś, kto się przy Tobie źle czuje. Już nie odnosząc tego do całej płci - spotkałeś kogoś, kto ma jakiś konflikt, problem, który uniemożliwia kontakty z facetami, czyli z Tobą. Jeśli ona zeche o to zawalczyć - spoko. Ale jeśli Ty masz za nią jakąś walkę prowadzić, żeby ONA się zmieniła, żeby z Tobą mogła być... to jakiś absurd.
Dziewczyna, gdy uzna, że warto zmienić swoją generalizację, stereotyp, styl bycia - sięgnie po pomoc. Nie uważam, że czucie się nieswojo przy każdym mężczyźnie jest normą, brzmi jak jakiś uogólniony lęk lub stereotyp "wszyscy faceci cośtam". Ani to prawdziwe, ani pomocne, a wręcz uniemożliwia kontakty ze wspaniałymi ludźmi - ja bym jednak poszła to rozsupłać na terapii, bo mi szkoda by było fajnych relacji, które tracę.

If you can be anything, be kind.

12

Jeżeli dziewczyna się otwuera i mówi, ze ma jakis problem, to ja osobiście po prostu powiedziałabym, że zaqsze jest opcja terapii. To nie jest wysylanie, tylko rada. To co ona z tym zrobi, to już jej biznes.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA » Złe samopoczucie przy płci przeciwnej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021