Tematy do rozmowy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Tematy do rozmowy

Zdarza się, że brakuje nam czasami pomysłu na nowy temat do rozmowy z parnerem/partnerką, kolegą/koleżanką, z osobą poznaną w internecie,
Czy znacie jakieś sposoby jak tworzyć tematy?

Podczas spotkań na żywo z dziewczyną występuje czasami chwila ciszy i nie powinna ona być krepująca. Można wykorzystać ciszę aby głębiej spojrzeć jej w oczy lub zastosować dotyk ale warto mieć coś w zanadrzu aby cisza nie trwała zbyt długo.

Ps. Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić ten wątek. Jeśli jest w nieodpowiednim to proszę przenieść.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tematy do rozmowy
Sturmtiger napisał/a:

Zdarza się, że brakuje nam czasami pomysłu na nowy temat do rozmowy z parnerem/partnerką, kolegą/koleżanką, z osobą poznaną w internecie,
Czy znacie jakieś sposoby jak tworzyć tematy?

Podczas spotkań na żywo z dziewczyną występuje czasami chwila ciszy i nie powinna ona być krepująca. Można wykorzystać ciszę aby głębiej spojrzeć jej w oczy lub zastosować dotyk ale warto mieć coś w zanadrzu aby cisza nie trwała zbyt długo.

Ī.
Ps. Nie wiedziałem w jakim dziale umieścić ten wątek. Jeśli jest w nieodpowiednim to proszę przenieść.

Moge mowic za siebie... jezeli spotyka się odpowiednią osobę to nigdy nie brakuje tematow do rozmowy... to swiadczy o wspolnych zaintetesowaniach celach i priorytetach życiowych... ale nie uklada mi się rozmowa albo muszę tłumaczyc co mam na myśli to odpuszczam. .. nic z tego nie bedzie ... bo namietnosc wystarcza na chwile i musi cos co zwiaze ludzie na dłużej.   Ale to ja... niektorym wystarczają inne walory bo kazdy z nas jest inny

3

Sturmtiger napisał/a:

(...) Czy znacie jakieś sposoby jak tworzyć tematy? (...)

Planowanie tematów w sytuacji towarzyskiej? Współczuję. Osobie, która jest interlokutorem tej zaplanowanej rozmowy - także.

Nie tworzyłam i nie tworzę tematów. Gdy drugi człowiek jest mi bliski i/lub interesujący, to tematy same się pojawiają.
Co proponuję? Dystans do siebie i poluzowanie szelek.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

4 Ostatnio edytowany przez jjbp (2021-03-05 17:13:43)

Robiłam tak w podstawówce jak pisalam z kolega z klasy na gadu gadu big_smile zawczasu wymyślałam tematy i chyba nawet zapisywałam gdzieś na kartce żeby rozmowa się nie urwała lol

Już wtedy się to nie sprawdzało a w dorosłym życiu domyślam sie że nie sprawdzi się jeszcze bardziej. Jeśli nie mam z kimś tematów które przychodzą naturalnie (oczywiście jakieś momenty ciszy zwłaszcza na początku gdy jeszcze nie czujemy się razem super swobodnie są jak najbardziej ok) to nic z takiej znajomości nie będzie, ani romansu ani przyjaźni ani nawet zapewne bliższego koleżeństwa. Jak się nie klei to się nie klei, nie ma co wymuszać

5 Ostatnio edytowany przez R_ita (2021-03-05 17:53:27)

Mi się raczej nie zdarza, że brakuje. Jestem dość gadatliwą osobą, typem dyskutanta. Zawsze mam temat. Jeśli nie przychodzi to naturalnie, to nie wróży dobrze- tu się zgadzam z pozostałymi, ale... rozumiem autorze, że chodzi tu o początki znajomości, kiedy nie wiele o osobie wiesz, nie tylko w aspekcie zaintreresowań, ale też charakteru? (bo może zamknięta, introwertyczna, małomówna, ale i tak ciekawa)

Jak tworzyć tematy? W mojej ocenie to banalnie proste. Tak dla przykładu:

Jesteście w kawiarni: zachwalasz kawę, którą Ci podano, mówisz, że w kawiarni XYZ podają najlepszą irish coffee w mieście (rzucasz sugestią kolejnego spotkania ale też pytasz jakie kawy lubi, a może woli herbatę, to gadasz o herbacie), rzucasz tematem w jakich krajach jaki jest styl picia kawy, jakiej chciałbyś spróbować, że jak masz zły humor to sobie robisz kawę z przyprawą do kaw, a w ogóle to czy piła orkiszową, bo ty byś chciał sobie spróbować kawę z mniszka lekarskiego.

Idziesz ulicą: zachwycasz się gzymsami, zastanawiasz z jakiego okresu pochodzą (może ona wie?), cieszysz, że konserwator zabytków nie pozwolił ich zniszczyć przy renowacji, a w ogóle to ciekawe co było w tym budynku w czasach wojny, pytasz na jakiej ulicy się wychowała, czy ma ulubione miasto...

Toć tematy są wszędzie. A jak nie idzie... to nie pójdzie i tyle.

Nie widzimy rzeczy takimi, jakie są. Widzimy je takimi, jakimi my jesteśmy.

6

Mam bardzo małe doświadczenie we wchodzeniu w jakiekolwiek relacje na trzeźwo i problem braku tematu do rozmowy także się pojawia. Myślę, że u mnie jest to kwestia czasu, spotykania się, chodzenia na randki, wejścia w różne relacje i po czasie będzie mi to przychodzić o wiele łatwiej. Tak że moja rada jest taka, żeby próbować nowych znajomości i konfrontować się z takimi sytuacjami jak niezręczna cisza wynikająca z braku wspólnego tematu.

[tu były naruszające regulamin linki - zostały usunięte przez moderację]

7

Petra44 napisał/a:

Moge mowic za siebie... jezeli spotyka się odpowiednią osobę to nigdy nie brakuje tematow do rozmowy... to swiadczy o wspolnych zaintetesowaniach celach i priorytetach życiowych... ale nie uklada mi się rozmowa albo muszę tłumaczyc co mam na myśli to odpuszczam. .. nic z tego nie bedzie ... bo namietnosc wystarcza na chwile i musi cos co zwiaze ludzie na dłużej.   Ale to ja... niektorym wystarczają inne walory bo kazdy z nas jest inny

IMO to trochę uproszczenie. O ile pewnie zgodziłbym się z tym stwierdzeniem w przypadku znajomości dopiero się rozwijających (będących w fazie ciekawości drugą osobą), o tyle ta zasada traci na słuszności w miarę stabilizacji związku. Brak tematu do rozmowy (chwilowy) nie musi wówczas oznaczać, że spędzamy czas z nieodpowiednią osobą.
I odpowiednio - jeśli mówimy o tym pierwszym scenariuszu - faktycznie na to sposobów dobrych nie ma, bo niezręczna cisza to słaby prognostyk na dalszy rozwój takiej znajomości. I każdy "sposób" który na chwilę pomoże, nie zmieni faktu, że o ile nie odkryje się za chwilę tematu, który połączy te dwie osoby, nic w dalszej perspektywie tego nie będzie.
Jeśli zaś mówimy o drugim scenariuszu (a więc dojrzałym związku) - w momentach braku tematu do dyskusji (abstrahując od przyczyny) nie trzeba robić nic. Po prostu dać sobie chwilę na pomilczenie. To też jest potrzebne.

8

Taaa ja tak mam z rodziną męża. A zwłaszcza z jego bratem. Jak mam jechać do niego to w głowie już wymyślam tematy, żeby nie było. "ciszy".
Śmieszy mnie to a zarazem jest mi smutno bo lubię dużo gadać itd.
Ale tu akurat nie potrafię się odnaleźć.
Wszystko zależy od drugiej strony.
Pozdrawiam

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021