Problemy z mową u 4 latka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Problemy z mową u 4 latka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Problemy z mową u 4 latka

Hej mój 4 letni syn bardzo mało mówi ,do logopedy oczywiście chodzi. Są może wśród nas rodzice z podobnym problemem, jak ćwiczycie z dziećmi w domu ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problemy z mową u 4 latka
Mama29.07 napisał/a:

Hej mój 4 letni syn bardzo mało mówi ,do logopedy oczywiście chodzi. Są może wśród nas rodzice z podobnym problemem, jak ćwiczycie z dziećmi w domu ?

Co to znaczy "mało"?

Chodzi mi o to czy mówi tylko same sylaby, czy konkretne słowa,  prawidłowo czy nie itd.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

3

Mówi słowa dwu sylabowe i nie zawsze poprawnie

4

Mama29.07 napisał/a:

Mówi słowa dwu sylabowe i nie zawsze poprawnie

Pewnie już to zrobiłaś ale wspomnę, ze warto zacząć od badania słuchu.
A także ocenić rozwój intelektualny dziecka.
Zdiagnozować lub wykluczyć zaburzenia rozwojowe, choroby.
O ile to możliwe znaleźć przyczynę.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Mama29.07 napisał/a:

U mojej córy (obecnie 9 lat) też problemy z mową - skończyło się na orzeczeniu o motorycznej afazji rozwojowej. Jeśli nie będzie zdecydowanej poprawy w ciągu kolejnego półrocza, upierałabym się przy badaniach mających na celu sprawdzenie, co się dzieje. Najlepiej iść do neurologa dziecięcego. Córa miała robione EEG w czuwaniu, które wykluczyło problemy z mową z powodu padaczki (ta powoduje chwilowe niedotlenienia, co może tak skutkować). 3 razy badania psychologiczno-pedagogiczne w PPP i wydane opinie. Na tej podstawie neurolog orzekł właśnie afazję.

6

Od lutego dużo się zmieniło synek chodzi od września do przedszkola, mówi dużo dużo lepiej pełnymi zdaniami, nie wymawia "r" , jest jeszcze kilka  wyrazów które przekręcą.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Problemy z mową u 4 latka

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021