Jaki szampon polecacie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Jaki szampon polecacie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Jaki szampon polecacie?

Cześć dziewczyny smile

Używam od jakiegoś czasu tylko naturalnych szamponów i odżywek do włosów. Zaczęłam od biowaxu, później nature box i hungry hair. Jednak od pewnego czasu zauważyłam, że strasznie swędzi mnie skóra głowy... (robiłam peelingi ale problem i tak powraca). Chciałabym sobie kupić jakąś fajną serie kosmetyków, ale nie wiem jaką. Zależy mi na dobrych składach, bez parabenów.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jaki szampon polecacie?

Mam wrażenie, że ludzie już zwariowali od wege-eko-bio...
Lubię szampony gilsskur, choć to oczywiście chemia, ale moim włosom, ani skórze nie przeszkadza i w nosie mam analizowanie składu w przeliczeniu na dzietność delfinów... Wiem, że to okrutne...

3 Ostatnio edytowany przez KoloroweSny (2020-09-13 15:01:39)

Mi nie chodzi o bycie eko/bio i inne takie szmiry big_smile do tego niestety też mi daleko ... tylko po prostu zauważyłam, ze po tych 'zwykłych' szamponach mam sianowate włosy, a jak zaczęłam używać tych bez sls i innych takich to jest o niebo lepiej. No poza tą skórą głowy, to jest dramat.

4

Spróbuj szamponu dla dzieci Hipp. Używam i jestem zadowolona.

5 Ostatnio edytowany przez Istotka6 (2020-09-13 21:57:34)

Cześć smile 
Pomijając kwestie bardziej miękkich włosów  po przestawieniu się na te szampony naturalne,  dodam że zauważyłam iż są bardziej nawilżone i co ważne,  odbiły  od skóry  głowy,  czyli zwiększyłam objętość,  włosy nie wypadają.  Też zauważyłam,  że skóra  mnie mniej swędzi.  A teraz do rzeczy,  stosuje markę  yope, tzn szampony.  Odżywki koreańskie ale wybacz,  nie chce mi się iść do łazienki by sprawdzić markę wink  bardzo też polecam szampon aloesowy.  Kosmetyki kupuje w drogeria h w dziale naturalne, potwierdzone certyfikatami  jak np only bio.  Nie sugeruje się opiniami  co do konkretnego kosmetyku,  bo wiadomo jak to jest,  każdemu co innego służy,  jednemu  hit,  drugiemu  kit smile

PS dodam że nie ulegam modzie na naturalne kosmetyki itp,  tylko po stopniowej zmianie zauważyłam baaaardzo  dużą  różnice,  na plus oczywiście.  Cerę mimo że jest niezwykle wymagająca to mam porcelanowa,  śliczną  jak u lalki i zrezygnowalam  z kosmetyczki by mieć taki efekt.  Kosmetyki naturalne stosuje już od 3 lat smile

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

6

ja tez zaczęłam używać naturalnych kosmetyków do włosów, choć nie powiem moje włosy lubią sls, teraz mam petal fresh winogronowy i jest ok. Ale co jakiś czas stosuje elseve czerwony. Tak naprawdę dobór szamponu jest kwestia indywidualna, innemu posłuzy drugiemu nie.

7

KoloroweSny napisał/a:

Cześć dziewczyny smile

Używam od jakiegoś czasu tylko naturalnych szamponów i odżywek do włosów. Zaczęłam od biowaxu, później nature box i hungry hair. Jednak od pewnego czasu zauważyłam, że strasznie swędzi mnie skóra głowy... (robiłam peelingi ale problem i tak powraca). Chciałabym sobie kupić jakąś fajną serie kosmetyków, ale nie wiem jaką. Zależy mi na dobrych składach, bez parabenów.

a jak często myjesz włosy?
Kojąco działa prosta maska z żóltka jaja i rycyny. Robi się z tego taki majonez, ktory latwo zmywa się z wlosów (sam olej rycynowy dużo gorzej).  Bardzo dobra na świąd i wszelkie skorne problemy nie tylko na glowie, jest pomada ziołowa ojca Grzegorza Sroki, to takie mydło-szampon w jednym, słabo się pieni, ale świetnie koi.
Można też po prostu myć włosy zwykłym tradycyjnym, szarym mydłem, jak nasze babcie. Takie mydło też świetnie działa na wszelkie stany zapalne. Potem tylko trzeba splukac wlosy zakwaszoną wodą, żeby nie były matowe.

8

Ja jeszcze dodam do postu, który kiedyś napisała adiafora, że włosy można doskonale umyć mąką żytnią. Dla tych osób, którym każdy szampon powoduje swędzenie skóry głowy bardzo polecam. Jeśli ktoś będzie zainteresowany przepisem to dajcie znać.

9

only bio szampony i organic mineralny

właśnie po jakości skóry widać olbrzymia różnicę. i nawilżeniu włosów jak któraś napisała.

jedni lubią zagadki kryminalne- a ja psychologiczne smile

większym nieszczęściem nie umieć kochać, niż nie być kochanym... smile

10

To ja może też trochę zaktualizuje. Koleżanki ostatnio  pytały mnie co stosuje na włosy że szybciej mi rosną,  jest ich więcej i są w super kondycji.  Powiedziałam że nic.  Nie przyszło mi do głowy by wspomnieć o szamponie. Oczywiście  go kupiły  big_smile Polecam bardzo szampon w kostce, 4 szpaki.  Cudo dla moich włosów.  Super wzmocnienie,  objętość (już jakas  a nie brak totalny) mimo niskoporowcow.  Szybszy wzrost  włosów i babyhair smile  to tak chciałam dodać,  co jest godne uwagi.  Raz na tydzień myje  szamponem mocniejszym,  drogeryjnym smile

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

11

Może coś z Anwen?

12

KoloroweSny napisał/a:

Mi nie chodzi o bycie eko/bio i inne takie szmiry big_smile do tego niestety też mi daleko ... tylko po prostu zauważyłam, ze po tych 'zwykłych' szamponach mam sianowate włosy, a jak zaczęłam używać tych bez sls i innych takich to jest o niebo lepiej. No poza tą skórą głowy, to jest dramat.

Ostatnio poczytalam troche o tym, jak powinno sie stosowac szampon i zmienilam swoje przyzwyczajenia big_smile przede wszystkim uzywam duzo mniej szamponu niz uzywalam wczesniej. Malutko, na skore glowy, szampon i tak bardzo sie pieni. Wczesniej uzywalam naprawde z 3-4x wiecej, nie wiem po co.
I po kazdym myciu obowiazkowo odzywka, wczesniej nigdy o tym nie myslalam, a roznica jest naprawde ogromna i wlasnie efektem tego jest brak siana na glowie smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

13 Ostatnio edytowany przez mallwusia (2021-06-15 12:42:24)

SanTi napisał/a:

Mam wrażenie, że ludzie już zwariowali od wege-eko-bio...
Lubię szampony gilsskur, choć to oczywiście chemia, ale moim włosom, ani skórze nie przeszkadza i w nosie mam analizowanie składu w przeliczeniu na dzietność delfinów... Wiem, że to okrutne...

Córka dostała kiedyś od babci czerwoną schaumę, taką z biedronki czy tam rosia, a że włosy ma zjawiskowo piękne, to zgapiłam smile  Mam od tej pory wielki zapas schauma color shine smile
Nie wiem nawet, czy skład ma ten szampon dobry, skoro włosy są cudne, to nie czytam. Połysk, gęstość, bez używania dodatkowo czegokolwiek, balsamów czy olejków zero.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Jaki szampon polecacie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021