Jak wreszcie mu to powiedzieć? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Jak wreszcie mu to powiedzieć?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez ssonjaa (2020-07-03 01:28:51)

Temat: Jak wreszcie mu to powiedzieć?

Cześć dziewczyny,
sprawa wygląda tak, że ponad rok temu poznałam chłopaka. Szybko złapaliśmy wspólny język i u jego boku spędziłam zeszłe wakacje. Mimo że zawsze byliśmy jako przyjaciele to w głębi serca wiedziałam, że sie zakochałam.
Po 2 miesiącach nasz kontakt nagle się urwał. Czasem jeszcze gadaliśmy, ale to nie to samo co było wcześniej. Raz był, raz go nie było. Strasznie mnie tym skrzywdził.
Mniejsza. Minął rok, a ja dalej o nim nie zapomniałam. Co gorsza, dalej darze go uczuciami. Wiem, że teraz bedzie jeszcze trudniej bo bede musiała go mijać na ulicy (mieszkamy kolo siebie), a on potrafi przejsć bez słowa. Widać że chlop ma wywalone i nawet nie robie sobie niepotrzebnej nadziei.
Jednak mimo wszystko czuje że on powinien sie wreszcie dowiedziec o moich uczuciach do niego. Nigdy nie miałam na to odwagi, ale teraz czuje że aby skonczyc ten etap musze mu powiedziec. I tak już nie mam nic do stracenia
Przed tym chciałabym jednak uslyszec co inni uwazają na ten temat. Jest wgl sens go o tym informowac? I jak mam to zrobic?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak wreszcie mu to powiedzieć?
ssonjaa napisał/a:

Cześć dziewczyny,
sprawa wygląda tak, że ponad rok temu poznałam chłopaka. Szybko złapaliśmy wspólny język i u jego boku spędziłam zeszłe wakacje. Mimo że zawsze byliśmy jako przyjaciele to w głębi serca wiedziałam, że sie zakochałam.
Po 2 miesiącach nasz kontakt nagle się urwał. Czasem jeszcze gadaliśmy, ale to nie to samo co było wcześniej. Raz był, raz go nie było. Strasznie mnie tym skrzywdził.
Mniejsza. Minął rok, a ja dalej o nim nie zapomniałam. Co gorsza, dalej darze go uczuciami. Wiem, że teraz bedzie jeszcze trudniej bo bede musiała go mijać na ulicy (mieszkamy kolo siebie), a on potrafi przejsć bez słowa. Widać że chlop ma wywalone i nawet nie robie sobie niepotrzebnej nadziei.
Jednak mimo wszystko czuje że on powinien sie wreszcie dowiedziec o moich uczuciach do niego. Nigdy nie miałam na to odwagi, ale teraz czuje że aby skonczyc ten etap musze mu powiedziec. I tak już nie mam nic do stracenia
Przed tym chciałabym jednak uslyszec co inni uwazają na ten temat. Jest wgl sens go o tym informowac? I jak mam to zrobic?

Zaznaczone stwierdzenie mówi samo za siebie. Nie wiem też dlaczego powinien dowiedzieć się o Twoich uczuciach do niego, oczywiście Twoim zdaniem? Co miałoby to zmienić? Gdyby był zainteresowany rozwijaniem Waszej znajomości, na pewno nie wykazywałby tak wyraźnej obojętności i nikłe są szanse, że Twoje wyznanie wpłynie na jego postawę, a w najlepszym wypadku połechce mu ego. Na dobrą sprawę nic między Wami nie było, zwykły, koleżeński kontakt (gdyby było inaczej, nie podchodziłby do tego tak lekko), a mimo to dramatyzujesz pisząc, że poczułaś się skrzywdzona. Weź pod uwagę, że jeśli wcielisz w życie swój pomysł, może być jeszcze gorzej, bo dojdzie do tego uczucie zażenowania, być może nawet upokorzenia.

Reasumując, moim zdaniem to jest absolutnie zły pomysł.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

3

Skoro „ma wywalone”, to nie ma sensu, byś mówiła mu o swoich uczuciach...

4

Nie mów.
Za jakiś czas to zauroczenie ci przejdzie i będziesz miała sama do siebie pretensje, że się przed nim otworzyłaś.

Jeśli facet z którym sporo czasu byłaś dość blisko udaje, że cię nie zna to nie jest wart twojego zainteresowania.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

cechą dorosłości jest to, że czasami musimy się wewnętrzne konfrontować z różnymi emocjami. i to jest lekcja, którą musisz odrobić.
Mówienie obcej osobie o uczuciach jest skrajnie głupie i zwróci się rykoszetem. Poczujesz się później upokorzona, odrzucona i tak dalej.
powinnaś się odkochać sama we własnej głowie.

6

Zgadzam się z powyższymi wypowiedziami - nie ma sensu wywnętrzać się przed chłopakiem, który zapewne byłby mocno zaskoczony bo już dawno o Tobie zapomniał (niestety ale taka jest prawda). Skoro nawet na ulicy udaje, że Cię nie zna i nie powie dzień dobry to jak najgorzej o nim świadczy, nie widzisz tego??
Musisz sama uporać się ze swoim zauroczeniem - bo niczym więcej to nie jest, i zapomnieć o nim. Absolutnie nic nigdy mu nie mów.

7

Popieram przedmowcow. Skoro ten facet po miesiacach rozmow obecnie  nawet nie przyznaje sie, ze Ciebie zna Autorko to raczej nie jest to typ kulturalnego, wrazliwego czlowieka ktory doceni i przyjmie z szacunkiem Twoje "wyznanie" tylko moze zareagowac jak ostatni gbur. Zamiast "zamkniecia etapu" bedziesz miala wtedy dopiero rozgrzebane bagno emocjonalne okraszone wstydem i poczuciem upokorzenia. Na co Ci to??
Cos mi sie jednak wydaje ze w calym tym wyznaniu wcale nie chodzi o zadne oczyszczenie i zamkniecie sprawy tylko mrzonki, ze jak gosc zostanie uswiadomiony co do uczuc Autorki to nastapi cudowny zwrot akcji i ponowne zblizenie wink

8

witam. Ja też uważam, że nie ma sensu mówić temu chłopakowi o Twoich uczuciach, zwłaszcza teraz, gdy upłynęło dużo czasu. Może On nawet nie będzie wiedział o co chodzi i jak napisałaś ma na Ciebie wywalone i tyle. Jeszcze gdybyś mu to powiedziała rok temu to może miałoby to jakiś sens, ale teraz lepiej nic nie mów. Może poznasz innego fajnego chłopaka, któremu będzie na Tobie zależało.

9 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2020-07-03 15:18:18)

ssonjaa napisał/a:

Cześć dziewczyny,

Do czego niby jest mu wiedza o Twoich uczuciach potrzebna? Dlaczego „wreszcie” „powinien” się o tym dowiedzieć?
Liczysz, że Twoje wyznanie spowoduje, że on zapala symetrycznymi odczuciami w Twoim kierunku?
Przecież on w najlepszym wypadku uzna Twoje wyznania za miłe słówko od kogoś, kogo kiedyś znał, a w najgorszym jako zawracanie czterech liter przez kogoś, kto nie rozumie, że on nawet nie ma ochoty na gest pozdrowienia w jej kierunku.

Zmarnowałaś rok i dalej marnujesz czas na miętolenie w głowie znajomości z kimś, kto już dawno o Tobie zapomniał. Swoje uczucia i zaangażowanie poświęć dla kogoś, kto Twoje zaangażowanie przyjmie z otwartymi ramionami, a o tym facecie zapomnij. Po prostu odpuść sobie.

10

Popieram przedmówców. Facet nawet się z Tobą na ulicy nie przywita, a Ty chcesz mu miłość wyznawać?

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » TRUDNA MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, NAŁOGI » Jak wreszcie mu to powiedzieć?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018