Oszutwo przy kupnie używanego samochodu - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Oszutwo przy kupnie używanego samochodu

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Oszutwo przy kupnie używanego samochodu

Około tydzien temu kupiłam uzywane auto. Po 3 dniach uzytkowania przeze mnie wysiadła całkowicie skrzynia biegów i jazda nim jest niemozliwa. Czy w takiej sytuacji warto kierować sprawę do sądu o utajenie prawdziwego stanu samochodu przez bylego wlasciciela?! Może chociaz częsciowo zwrocilo by sie za koszty naprawy... Ktoś z Was miał podobną sytuacje? CHętnie wyslucham Waszych opinii. Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Oszutwo przy kupnie używanego samochodu

A dlaczego  przed kupnem  auta  nie pojechałas do stacji diagnostycznej lub na przegląd do mechanika? 50 zł za to a ile później zaoszczędzasz...  I nerwów  i pieniędzy

Osobiście  nie miałam takiej sytuacji   ale nie masz oświadczenia o stanie technicznym,  więc raczej nic nie zrobisz,  bo nie możesz udowodnić  że nie wiedziałaś,  logicznie patrząc

3 Ostatnio edytowany przez assassin (2020-06-23 19:23:57)

natalkaalka napisał/a:

Około tydzien temu kupiłam uzywane auto. Po 3 dniach uzytkowania przeze mnie wysiadła całkowicie skrzynia biegów i jazda nim jest niemozliwa. Czy w takiej sytuacji warto kierować sprawę do sądu o utajenie prawdziwego stanu samochodu przez bylego wlasciciela?! Może chociaz częsciowo zwrocilo by sie za koszty naprawy... Ktoś z Was miał podobną sytuacje? CHętnie wyslucham Waszych opinii. Pozdrawiam

Sprzedawca prywatny czy od firmy??

4

Przede wszystkim, co masz na umowie?
Bo obstawiam że "zapoznałam się z stanem samochodu...". Sama takie dodawałam przy sprzedaży i takowe podpisywałam przy kupnie.
Samochód używany ma to do siebie, że może w nim coś wysiąść w każdej chwili i to wcale nie musi być wina sprzedającego.

5

Istotka6 napisał/a:

A dlaczego  przed kupnem  auta  nie pojechałas do stacji diagnostycznej lub na przegląd do mechanika? 50 zł za to a ile później zaoszczędzasz...  I nerwów  i pieniędzy

Osobiście  nie miałam takiej sytuacji   ale nie masz oświadczenia o stanie technicznym,  więc raczej nic nie zrobisz,  bo nie możesz udowodnić  że nie wiedziałaś,  logicznie patrząc

Byłam na stacji diagnostycznej przed kupnem

6

Ok zwracam honor

W sumie to chyba lepiej  do mechanika,  bo stacja  nie patrzy w jakim stanie jest skrzynia biegów,  silnik itp,  oni patrzą  tylko na bezpieczeństwo,  ale mechanik by pewnie więcej policzył.  Z ciekawości ktora ze stron zaproponowala akurat stacje?

7

Ciężko będzie coś ugrać, w sumie dziwne że ot tak się skrzynia rozwaliła nie dając wcześniej żadnych oznak. Wątpię byś polubownie rozwiązała to, zapewne czeka Cię udowodnienie przed sądem zatajenie usterki.

8

Mój znajomy sprzedał używane auto swojemu teściowi będąc przekonany w 100%, ze ono mu jeszcze przynajmniej 4-5 lat posłuży bez większych remontów.
Nic nie wskazywało, że cokolwiek będzie się psuć bo bardzo o nie dbał, miał je od nowości. Sprzedawał tylko dlatego, ze powiększyła się rodzina i nie mieścił się wózek do bagażnika.
A po niecałym tygodniu teściowi właśnie rozleciała się skrzynia biegów i coś tam jeszcze się zepsuło.
Teść nie miał pretensji bo tak bywa z używanymi autami. Kiedyś przychodzi ten moment, że w niby dobrym aucie coś nagle się psuje.
Mam auto z salonu 3 letnie i parę dni temu boczna szyba przestała się otwierać.

9

assassin napisał/a:

Sprzedawca prywatny czy od firmy??

To jest pierwsze i zasadnicze pytanie, które mi się nasunęło, a na które odpowiedzi w poście niestety nie ma.
Z drugiej strony przypuszczam, że po dwóch miesiącach Autorka podjęła już jakąś decyzję i jestem ciekawa jaką.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Oszutwo przy kupnie używanego samochodu

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2024