Chłopak chce iść do byłej na impreze - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Chłopak chce iść do byłej na impreze

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 52 ]

Temat: Chłopak chce iść do byłej na impreze

Mam 21 lat i od 5 miesięcy jestem w związku z chłopakiem, poprzednio przez dwa lata się przyjaźniliśmy. Jest to pierwszy związek w którym jak do tej pory jestem naprawdę szczęśliwa, ale ostatnio mój chłopaka napisał mi że jego dawna przyjaciółka w której kiedyś był bardzo zakochany (dostał od niej kosza) zaprosiła go na imprezę do siebie, ma być tam parę kumpli od niego i od niej, większość to wspólni znajomi i mi bardzo nie podoba się wizja tego, że mój facet idzie na imprezę do dziewczyny którą kiedyś kochał i przez którą przeszedł załamanie nerwowe. Powiedziałam mu szczerze o swoich obawach, ale on powiedział, że już nic do niej zupełnie nie czuje i liczę się dla niego tylko ja i teraz to mnie kocha ponad wszystko, tylko ja po prostu jestem zazdrosna, nieufna, mimo że do tej pory nie nadwyrężył mojego zaufania to i tak obawa pozostaje. Według mnie powinien jej grzecznie odmówić, ale nie chcę by poczuł że go kontroluję czy coś. Kocham go i nie chcę go stracić.
Dajcie znać co sądzicie o całej sytuacji, za każdy komentarz i rady będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Pomocy
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chłopak chce iść do byłej na impreze

Wg mnie powinien odpuścić imprezę gdzie jest była. Jak chce się spotkać ze znajomymi to proszę bardzo, ale bez niej. Skoro powiedziałaś że tobie to nie odpowiada to niezależnie jakie uczucia ci wyznał powienien uszanować twoją decyzje a nie wmawiać ci że jesteś zazdrosna i że wyolbrzymiasz całą sprawę

?Wierzę w karmę. Dostajesz to, co dajesz, czy to złe, czy dobre. ?

3

Nadia01 napisał/a:

Mam 21 lat i od 5 miesięcy jestem w związku z chłopakiem, poprzednio przez dwa lata się przyjaźniliśmy. Jest to pierwszy związek w którym jak do tej pory jestem naprawdę szczęśliwa, ale ostatnio mój chłopaka napisał mi że jego dawna przyjaciółka w której kiedyś był bardzo zakochany (dostał od niej kosza) zaprosiła go na imprezę do siebie, ma być tam parę kumpli od niego i od niej, większość to wspólni znajomi i mi bardzo nie podoba się wizja tego, że mój facet idzie na imprezę do dziewczyny którą kiedyś kochał i przez którą przeszedł załamanie nerwowe. Powiedziałam mu szczerze o swoich obawach, ale on powiedział, że już nic do niej zupełnie nie czuje i liczę się dla niego tylko ja i teraz to mnie kocha ponad wszystko, tylko ja po prostu jestem zazdrosna, nieufna, mimo że do tej pory nie nadwyrężył mojego zaufania to i tak obawa pozostaje. Według mnie powinien jej grzecznie odmówić, ale nie chcę by poczuł że go kontroluję czy coś. Kocham go i nie chcę go stracić.
Dajcie znać co sądzicie o całej sytuacji, za każdy komentarz i rady będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam

Nie wolno teraz organizować imprez Mandat za to grozi wszystkim uczestnikom.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

4

Kleoma napisał/a:
Nadia01 napisał/a:

Pozdrawiam

To ma się odbyć po wirusie

Pomocy

5

Nadia01 napisał/a:

Przecież nikt nie wie jeszcze kiedy będzie po wirusie. Czyli nie wiadomo, kiedy impreza się odbędzie. Nie ma co się martwić hipotetyczną imprezą.

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.

6

Niech idzie. To jego znajomi. Skoro nie masz powodów do zazdrości to ich nie wyszukuj na siłę.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

7

Lady Loka napisał/a:

Niech idzie. To jego znajomi. Skoro nie masz powodów do zazdrości to ich nie wyszukuj na siłę.

Chodzi mi o to też, że idzie na tą imprezę mimo że powiedziałam mu o swoich uczuciach co do tego i obawach

Pomocy

8

Nadia01 napisał/a:
Kleoma napisał/a:
Nadia01 napisał/a:

Pozdrawiam

To w czym rzecz? Impreza może być za kilka miesięcy , za rok.

9

Dlaczego razem nie możecie tam iść ? Co stoi na przeszkodzie ku temu ?
To że być może nie znasz  nikogo z nich, to taki sobie powód moim zdaniem .

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło

10

paslawek napisał/a:

Nie chce żebym tam była, chcę się spotkać ze swoją starą ekipą beze mnie i nie miałabym z tym problemu gdyby nie ona

Pomocy

11

Pomijając to, czy i kiedy ta impreza się odbędzie, to zwyczajnie nie masz chyba do niego zaufania, skoro robisz mu problem z wyjściem do znajomych. Masz jakikolwiek powód do podejrzeń?

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

12

Napiszę tak... zdradzić Cię może z byle kim i byle gdzie, jeśli będzie tego chciał.

Problem nie leży w byłej, tylko w Tobie i Twoim braku zaufania do niego.

Ale jedna rzecz jest dziwna, czemu nie chce, żebyś poznała jego znajomych? Wstydzi się Ciebie, czy jak?

13

Cyngli napisał/a:

Napiszę tak... zdradzić Cię może z byle kim i byle gdzie, jeśli będzie tego chciał.

Ale jedna rzecz jest dziwna, czemu nie chce, żebyś poznała jego znajomych? Wstydzi się Ciebie, czy jak?

Znam jego znajomych, bo byliśmy razem na imprezie gdzie byli tylko jego znajomi, albo chodźby nawet jego urodziny, poznałam jego rodzinę i z tym myślę nie ma problemu i w pełni szanuję jego decyzję że chcę iść tam sam i nie mam z tym żadnego problemu, ale martwi mnie to że idzie na imprezę organizowaną przez dziewczynę którą kiedyś kochał

Pomocy

14

Nadia01 napisał/a:
Cyngli napisał/a:

Znam jego znajomych, bo byliśmy razem na imprezie gdzie byli tylko jego znajomi, albo chodźby nawet jego urodziny, poznałam jego rodzinę i z tym myślę nie ma problemu i w pełni szanuję jego decyzję że chcę iść tam sam i nie mam z tym żadnego problemu, ale martwi mnie to że idzie na imprezę organizowaną przez dziewczynę którą kiedyś kochał

Ale mówi, że już jej nie kocha. Odpuść mu. Im bardziej będziesz robić jazdy tym bardziej będziesz go do siebie zrażać.

15

Nadia01 napisał/a:

Chodzi mi o to też, że idzie na tą imprezę mimo że powiedziałam mu o swoich uczuciach co do tego i obawach

Ex sie odezwala, wiec poszlas w ostawke.
Teraz tygodnami bedzie o tym myslal.
Ma gdzies twoje uczucia.
Idzie tam, aby skonfrontowac swoje uczucia do niej.
Jak nic nie wyjdzie, to wroci do ciebie.
Historia stara jak swiat big_smile

16

Pronome BRAWO! To jest właściwa odpowiedź. Dopatrywanie się w tej sprawie "prawa do wolności" i tym podobnych bzdur jest co najmniej niestosownością. Mężczyzna który by Cię naprawdę szanował i kochał  nigdy by Ci tego nie zrobił, nawet nie powiedział by Ci o tym. Dlaczego? Ano dlatego chociażby, aby nie robić Ci przykrości i nie wprowadzać "stanu niepewności". To co on mówi o miłości do Ciebie to tylko słowa które nic nie kosztują. Liczą się tylko czyny, "bo po owocach ich poznacie", a nie po tym co komu ślina na język przyniesie! Dalsze angażowanie się w ten związek jest dalece problematyczny, bo im dalej w las tym więcej drzew, a później trudniej będzie się wycofać. Stoisz przed jedną z życiowych decyzji które trzeba ciągle podejmować. Podejmij właściwą, bo w dalszym życiu tracąc nerwy i zdrowie będziesz ciągle "wybaczać" i ciągle "być wyrozumiałą"... . Powodzenia smile

17

oryx napisał/a:

Pronome BRAWO! To jest właściwa odpowiedź. Dopatrywanie się w tej sprawie "prawa do wolności" i tym podobnych bzdur jest co najmniej niestosownością. Mężczyzna który by Cię naprawdę szanował i kochał  nigdy by Ci tego nie zrobił, nawet nie powiedział by Ci o tym. Dlaczego? Ano dlatego chociażby, aby nie robić Ci przykrości i nie wprowadzać "stanu niepewności". To co on mówi o miłości do Ciebie to tylko słowa które nic nie kosztują. Liczą się tylko czyny, "bo po owocach ich poznacie", a nie po tym co komu ślina na język przyniesie! Dalsze angażowanie się w ten związek jest dalece problematyczny, bo im dalej w las tym więcej drzew, a później trudniej będzie się wycofać. Stoisz przed jedną z życiowych decyzji które trzeba ciągle podejmować. Podejmij właściwą, bo w dalszym życiu tracąc nerwy i zdrowie będziesz ciągle "wybaczać" i ciągle "być wyrozumiałą"... . Powodzenia smile

Wiem tyle, że ona ma chłopaka i zaprosiła wielu znajomych, już sama nie wiem co mam myśleć. Męczy mnie to

Pomocy

18

Podtrzymuję swoja pierwszą wypowiedź. Jeśli ta impreza się w końcu odbędzie jak cię szanuje to nie pójdzie a ze znajomymi może się spotkać w innej sytuacji. To że nie chce cie zabrać na imprezę jest dla mnie mega dziwne i oznacza brak szacunku do ciebie. Duże znaczenie ma tuaj była chłopaka więc wcale się nie dziwię autorce, że nie ma do chłopaka zaufania w kwestii tej imprezy. wiemy, że kobiety są perfidne więc ja stawiam na to, że być może ona chce zaciągnąć na niego swoje sidła, nie będzie jej to ma drogę wolną. Pytanie tylko czemu chłopak nie chce wziąć autorki na imprezę? Może liczy na to że coś zadzieje się mimo wszystko z jego byłą?

19

Byłam w sytuacji tej zapraszającej laski. Całe szczęście dziewczyna, która była w sytuacji Autorki miała mózg tam gdzie trzeba i niczego nie zabraniała wink dzięki temu jesteśmy ciągle przyjaciółmi, od momentu, w którym miał dziewczynę, stał się całkowicie nieosiągalny. Oboje to przepracowaliśmy, a teraz mamy spoko relację i odwiedzam całą ich rodzinkę.

Więc ja uważam, że nie ma sensu zabraniać, jest sens patrzeć, czy nic się nie dzieje. Może nic się nie będzie działo? A taka dziewczyna to wbrew pozorom całkiem dobry sojusznik dla Autorki, jeżeli się obie poznają.

20

Młodzi jesteście, jeszcze nie jeden chłopak będzie. A ten no cóż, parafrazując słowa ze znanego filmu: nie twój ci on. smile

21

oryx napisał/a:

. Mądra odpowiedź. Jak jest z Tobą i Cię kocha i jest z Tobą szczęśliwy to po co wyszukuje jakąś byłą?  Niezależnie od tego po co się z nią chce spotkać ja bym zerwała taką relację. Dla mnie to jest po prostu brak szacunku do Ciebie, nieliczenie się kompletnie z Twoimi uczuciami itd. A to, że Ona ma chłopaka to uwierz mi żaden problem dla niektórych.  Mało tego jak to jest jakaś była, która dla Niego nic nie znaczy to po co chce tam iść. Porachunki z byłymi się robi przed związkiem, a nie w trakcie jego trwania. A na koniec jeśli ta "była" pojawia się w Waszym związku to nie jest żadna była.

22

Lady Loka napisał/a:

Byłam w sytuacji tej zapraszającej laski. Całe szczęście dziewczyna, która była w sytuacji Autorki miała mózg tam gdzie trzeba i niczego nie zabraniała wink dzięki temu jesteśmy ciągle przyjaciółmi, od momentu, w którym miał dziewczynę, stał się całkowicie nieosiągalny. Oboje to przepracowaliśmy, a teraz mamy spoko relację i odwiedzam całą ich rodzinkę.

Więc ja uważam, że nie ma sensu zabraniać, jest sens patrzeć, czy nic się nie dzieje. Może nic się nie będzie działo? A taka dziewczyna to wbrew pozorom całkiem dobry sojusznik dla Autorki, jeżeli się obie poznają.

To że było tak w twojej sytuacji to zapewniam cię był wyjątek.Niestety mały % tak się kończy. Jak autorka będzie sobie tak czekała, obserwowała to za jakis czas może zostać na lodzie, będzie bardzo cierpiała. Lepiej od razu wyjaśniać takie sprawy. Może dziewczyna o której ty piszesz Lady Loka nie miała nic przeciwko znajomości jej chłopaka z tobą, ale autorka wyraźnie oznajmiła swojemu chłopakowi że jej to nie odpowiada a on to zlekceważył. Ewidentnie nie uszanował jej uczuć.

23

Ja też nie rozumiem dlaczego nie chce wziąć Cię ze sobą, skoro wie, że Tobie jest ciężko to przełknąć. Wyrozumiałość i zaufanie jest ważne, ale kochająca osoba powinna też zrozumieć uczucia i rozterki partnerki. I tutaj nie chodzi o żadne ograniczanie partnera. Możesz okazać zaufanie i pozwolić mu pójść na tę imprezę, ale równie dobrze on mógłby pokazać, ze możesz mu ufać i ma czyste intencje i Cię zabrać albo nie iść. Przecież jeśli Cię kocha może zrobic Ci przyjemność i pokazac, ze mu na Tobie zależy, nawet jeśli w duchu myśli, ze to tylko Twoje fanaberie, ale skoro może ulżyć Twoim "cierpieniom" to czemu tego nie zrobic dla ukochanej. W tym kontekście w jakim Ty to opisujesz, też widzę tu podwójne dno

24 Ostatnio edytowany przez Nadia01 (2020-04-05 23:20:32)

AUTORKA WYZNANIA:
Wiem, że on też jest o mnie zazdrosny, bo ja też mam kontakt z chłopakiem który to mnie kiedyś kochał, ale mój obecny chłopak nigdy mi tego nie oznajmił więc nie widziałam problemu, ja mu o tym powiedziałam i on powiedział że jak tak bardzo mu nie ufam to nie pójdzie, ale bałam się że pomyśli że go kontroluję, a wcale nie mam takiego zamiaru. Niby pousuwał wszystkie jej zdjęcia, niby mówi że mnie kocha i że nie potrafił by żyć beze mnie, szczególnie wtedy gdy napisałam że chce wyjechać na drugi koniec Polski na studia, ale mimo tego że mówi, że ,,jakaś tam jego była" go nie obchodzi to i tak tam idzie. Nie wiem co mam robić, kocham go bardzo i nie chcę go stracić, stąd może ta obawa i zazdrość.

Pomocy

25

Izzie_Stevens napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

To że było tak w twojej sytuacji to zapewniam cię był wyjątek.Niestety mały % tak się kończy. Jak autorka będzie sobie tak czekała, obserwowała to za jakis czas może zostać na lodzie, będzie bardzo cierpiała. Lepiej od razu wyjaśniać takie sprawy. Może dziewczyna o której ty piszesz Lady Loka nie miała nic przeciwko znajomości jej chłopaka z tobą, ale autorka wyraźnie oznajmiła swojemu chłopakowi że jej to nie odpowiada a on to zlekceważył. Ewidentnie nie uszanował jej uczuć.

To nie był wyjątek, ja znam sporo takich ludzi. To tutaj na forum się czyta o samych zdradach i wydaje się, że takich wyjatków nie ma i najlepiej zabronić wszystkim się spotykać z przyjaciółmi i przyjaciółkami. A tak nie jest. Jeżeli będzie chciał zdradzić to i tak zdradzi i zrobi to bez imprezy.
Ta akurat dziewczyna o jakiej ja piszę widocznie miała w sobie jakąś życiową mądrość, albo może tylko zaryzykowała. Ja ją poznałam jak oni już ponad pół roku ze sobą byli, wcześniej spotykałam się koleżeńsko tylko z nim. Tak naprawdę spotkania w trójkę zaczęły się dopiero po ich ślubie. I jakoś daliśmy radę i dla mnie jest to najnormalniejsza rzecz na świecie.
Zresztą każdy z moich partnerów doskonale wiedział, że jeżeli zabroni mi spotykania się z moimi przyjaciółmi to po prostu nie będzie moim partnerem. Przyjaciół znam dłużej.

Swoją drogą miałam też w życiu taką sytuację, bo przyjaciół mam dwóch i oboje żonaci. I akurat u tego drugiego, jego dziewczyna była zazdrosna, poznałam ją dopiero po 2 latach ich związku i dopiero teraz, jak już są po ślubie, to jakoś się to w miarę układa, chociaż ja nigdy żadnych zamiarów w kierunku akurat tego faceta nie miałam big_smile tylko ona nigdy nie była chętna do tego, żeby wyciągnąć rękę w moim kierunku. Ale to nie przeszkodziło akurat jemu w tym, żeby się ze mną normalnie kontaktować.

26

Wielka szkoda, że nie ma więcej ludzi o takim podejściu, jak wspomniana przez Lokę dziewczyna. Niektórym się wydaje, że jak się jest już w związku, to nagle trzeba znacznie ograniczyć czy wręcz przerwać całkowicie relacje z innymi ludźmi a każde wyjście bez partnera to od razu objaw lekceważenia czy chęć do zdrady. Kurka nikt nie jest niczyją własnością..Ja się obracam w towarzystwie, gdzie często spotykają się ze sobą w gronie znajomych ludzie, którzy kiedyś ze sobą byli. Nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, żeby z tego powodu rezygnować ze spotkań towarzyskich..

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

27

Dorzucę jeszcze, że jak ktoś jest nadmiernie towarzyski i musi się spotykać ze wszystkimi koleżankami i byłymi to niech się spotyka, przecież niech się buja z kim chce. Tylko dlaczego nie ma odwagi najpierw zerwać z dziewczyną, która jest uczciwa, wrażliwa i przez to cierpi. Wiem po co się szuka kontaktów z byłymi z własnego doświadczenia. Może niektórym odpowiada coś takiego, ale mi nie. Podtrzymuję całkowicie to co wcześniej napisałam. Ja bym zerwała z kimś takim jak ma potrzebę spotykania się z " byłą" i przecież niech się spotyka i buja z kim chce. Ma do tego prawo jak najbardziej.

28

Nadia01 napisał/a:

Pozdrawiam

Nie zawracałabym sobie tym głowy. Co ma być to będzie, a tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono. Mógłby na nią trafić gdziekolwiek w najmniej spodziewanym momencie teraz lub za pięć lat.

29

marakujka napisał/a:

Nie zawracałabym sobie tym głowy. Co ma być to będzie, a tyle o sobie wiemy, na ile nas sprawdzono. Mógłby na nią trafić gdziekolwiek w najmniej spodziewanym momencie teraz lub za pięć lat.

Dokładnie, Nadia nie zawracaj sobie teraz tym głowy. Nie masz wpływu na to, z kim on się spotyka, tym bardziej nie możesz mu zabraniać. Co najwyżej możesz rozstać się z nim jeśli uznasz, że z powodu kontaktu z kimś, czujesz się odsunięta, lekceważona, zdradzana, krótko mówiąc sfrustrowana i nieszczęśliwa.
Planowane spotkanie o którym piszesz ma odbyć się w bliżej niesprecyzowanej przyszłości, więc nie ma sensu zamartwiać się na zapas.
Jak napisała marakuja; będzie, co będzie. Jeśli po takim spotkaniu wyczujesz, że chłopak nie jest wobec Ciebie lojalny, to wtedy podejmiesz decyzję. Ważne jednak, żeby wyobraźnia Cię nie ponosiła, a zazdrość i brak zaufania mają niebagatelny na nią wpływ.

30

Mogłoby się wydawać, że gdyby twojemu chłopakowi zależało na utrzymaniu kontaktów ze znajomymi, to umawialiby się częściej bez tej dziewczyny, a ty byłabyś zaproszona. Jednak, może część ludzi jest w rozjazdach i nie tak łatwo jest coś zorganizować i jeśli już się nadarzy ku temu okazja, to się idzie. Poza tym nie zawsze na takie spotkania trzeba zabierać partnerów.
Nie masz co robić afery, jeśli on będzie w okolicach spotkania nieswojo się zachowywać, a zwłaszcza po, to wtedy zaczniesz się martwić.

31

bagienni_k napisał/a:

Wielka szkoda, że nie ma więcej ludzi o takim podejściu, jak wspomniana przez Lokę dziewczyna. Niektórym się wydaje, że jak się jest już w związku, to nagle trzeba znacznie ograniczyć czy wręcz przerwać całkowicie relacje z innymi ludźmi a każde wyjście bez partnera to od razu objaw lekceważenia czy chęć do zdrady. Kurka nikt nie jest niczyją własnością..Ja się obracam w towarzystwie, gdzie często spotykają się ze sobą w gronie znajomych ludzie, którzy kiedyś ze sobą byli. Nikomu nawet do głowy nie przyjdzie, żeby z tego powodu rezygnować ze spotkań towarzyskich..

Dodam, odnośnie również wypowiedzi Loka przy okazji, że tu się zgodzę. Ale ważne jest też podejście partnera do drugiej osoby. Też poznając męża miałam znajomych, kolegów i koleżanki. i do dziś mam z nimi kontakt i bywa że z nimi imprezuje, z osobna, bez męża. To jest zaufanie. Ale była też taka sytuacja że mój partner miał na początku wątpliwości co do intencji mojego znajomego. Czy na pewno nic więcej ode mnie nie chce poza przyjaźnią? To postanowiłam poznać ich ze sobą, niech zobaczy z kim się koleguje. To co próbuję podkreślić to wzięcie pod uwagę uczuć tej drugiej osoby. Miał obawy więc je rozwiałam, a nie powiedziałam że przesadza i że jest zazdrosny a ja i tak będę robiła co chcę. Tak jak chłopak powiedział autorce.

32 Ostatnio edytowany przez marakujka (2020-04-07 22:37:09)

Nadia01 napisał/a:

Doczytałam teraz, i co innego gdyby miał się tam spotkać z osobami, których nie ma okazji widywać. Ale jeśli miałyby być tam te same osoby, z którymi on się widuje, to mógłby nie pójść ze względu na ciebie, jednak proszenie go o to też byłoby dla ciebie upokarzające.

A poza tym, wg mnie i tak

Nadia01 napisał/a:

Powiedziałam mu szczerze o swoich obawach, ale on powiedział, że już nic do niej zupełnie nie czuje i liczę się dla niego tylko ja i teraz to mnie kocha ponad wszystko, tylko ja po prostu jestem zazdrosna, nieufna, mimo że do tej pory nie nadwyrężył mojego zaufania to i tak obawa pozostaje.

niepotrzebnie obawiasz się na zapas. Między wami jest dobrze, a widywanie się z byłymi - zdarza się, i naprawdę nie musi nic negatywnego z tego wynikać.

33

Witam. Droga Autorko każda kobieta ma swoją intuicję i skoro napisałaś tutaj na forum o tym post to chyba coś jednak nie daje Ci spokoju.  Ja na przykład w związku lubię sprawy stawiane jasno i przejrzyście.  Spotkania z byłymi mnie nie interesują i tak samo chciałabym., żeby zachowywał się mój partner. Co innego jest spotkać " byłą" na ulicy przypadkowo i powiedzieć jej zwykłe cześć, a co innego specjalnie szukać spotkania. Oczywiście nie jestem za tym, żebyś chłopakowi zabraniała, bo to nic nie da. On chce się z nią spotkać a jak mu zabronisz to i tak się spotka tylko może ten kontakt ukrywać. Oczywiście, że nikt nie jest niczyją własnością.  Każdy może robić co mu się podoba. Dlatego ja bym zerwała i niech sobie robi co chce. W związku powinno się być lojalnym wobec partnera. Sama wiesz najlepiej jak Ty się z tym czujesz i zadecyduj co dalej. Ja kocham święty spokój i mi do niczego nie byłby potrzebny taki partner co spotyka się z byłą. Wolałabym być sama.  Żebyś kiedyś nie płakała jak będziesz miała gorsze dni a była znajdzie dla niego czas.

34 Ostatnio edytowany przez cataga (2020-04-10 12:04:57)

pronome i oryx napisali coś, z czym się zgadzam.                                                           
    poza tym, on wie, ze nie chcialabyś by poszedł - czyli jego ja i jego byla są na ten czas ważniejsze od ciebie. Gdyby szanował twoje uczucia i nie chciał zrobić ci przykrości, to nie poszedłby  tam, prawda?  Chcesz być dla swojego mężczyzny mniej ważna  niz jego byla?                                     to, ze on ci MÓWİ, ze cię kocha stoi w sprzeczności, ze on się upiera iść na imprezę do kogoś, do kogo podobno nic nie czuje. Gdyby do byłej nic nie czuł i zależałoby mu na tobie bardziej niż na jednej imprezie i byłej, odpuściłby spotykanie się z kimś, kto jest mu, jak on mówi, obojętny.... napisałaś, ze nie masz uwag, ze spotykacie się w większym gronie, niepokoi cię jego była, a wy macie krotki staż związku. .. Intuicja raczej, a nie zazdrość...

35

Sądzimy, że i tak do czerwca, czy nawet dłużej, nie będzie imprez. Chyba, że ktoś lubi płacić wysokie mandaty tongue... wiec problem jest wirtualny.

36

No ale po czerwcu przychodzą inne miesiące, kiedy będzie można się spotkać.  Co się odwlecze to nie uciecze. Ja bym nie mogła żyć w takim zawieszeniu. Gdyby mi facet oświadczył, że idzie spotkać się z byłą to od razu bym zerwała. I nie interesowałoby mnie to zupełnie po co mu to spotkanie. Dla mnie to odpada w związku.  Bardzo żałuję, że kiedyś też byłam głupia i naiwna i straciłam niepotrzebnie dużo czasu. Ale wyciągnęłam z lekcji odpowiednie wnioski i wiem jak należy teraz postępować.  Kontakty z byłą-  koniec.  I nawet nie oglądam się wstecz.

37

Karina 36 napisał/a:

No ale po czerwcu przychodzą inne miesiące, kiedy będzie można się spotkać.  Co się odwlecze to nie uciecze. Ja bym nie mogła żyć w takim zawieszeniu. Gdyby mi facet oświadczył, że idzie spotkać się z byłą to od razu bym zerwała. I nie interesowałoby mnie to zupełnie po co mu to spotkanie. Dla mnie to odpada w związku.  Bardzo żałuję, że kiedyś też byłam głupia i naiwna i straciłam niepotrzebnie dużo czasu. Ale wyciągnęłam z lekcji odpowiednie wnioski i wiem jak należy teraz postępować.  Kontakty z byłą-  koniec.  I nawet nie oglądam się wstecz.

Wszystko spoko, tylko ona nie jest jego byłą.

38

Karina 36 napisał/a:

Gdyby mi facet oświadczył, że idzie spotkać się z byłą to od razu bym zerwała. I nie interesowałoby mnie to zupełnie po co mu to spotkanie. Dla mnie to odpada w związku.  Bardzo żałuję, że kiedyś też byłam głupia i naiwna i straciłam niepotrzebnie dużo czasu. Ale wyciągnęłam z lekcji odpowiednie wnioski i wiem jak należy teraz postępować.

Każdy potrzebuje takiej lekcji, bo samo gadanie i tłumaczenie, to jak grochem o ścianę. Jeśli byli do siebie lgną i szukają ze sobą kontaktu,
to każdy normalny i zdrowy człowiek od razu to zauważy, nawet jeśli będą udawać, że wcale nie chcą, no ale muszą, bo niby coś tam albo że coś tam.
Typowym i podręcznikowym schematem jest rzekome zasłanianie się dobrem dziecka, ale występują też i inne, jeśli dzieci na przykład nie było.
Często będzie to prowokowanie wyświadczania sobie różnego rodzaju przysług lub niby koleżeńskie kontakty pod pretekstem pseudo przyjaźni.
Takie jak choćby zapraszanie się wzajemnie na święta, chodzenie na urodziny, imieniny czy jakieś tam imprezy w gronie znajomych. Klasyka.   
Najczęściej w tego typu układach jesteśmy używani jedynie jako narzędzie do wywoływania zazdrości i syndromu psa ogrodnika u byłego/byłej,
a tkwienie w takim trójkącie jest marnowaniem sobie życia na mrzonki, bo budowanie czegokolwiek trwałego na takim gruncie, to zamki na piasku.
Wesołych Świąt.

Nie udzielam rad. Oferuję sarkastyczne uwagi.

39

Lady Loka napisał/a:
Karina 36 napisał/a:

Niewiem czy napisałam coś źle, ale miałam na myśli to spotkanie czy to miała być impreza z jego byłą.

40 Ostatnio edytowany przez umajona (2020-04-11 12:02:20)

Nadia01 napisał/a:

Wiem, że on też jest o mnie zazdrosny, bo ja też mam kontakt z chłopakiem który to mnie kiedyś kochał, ale mój obecny chłopak nigdy mi tego nie oznajmił więc nie widziałam problemu

Nie oznajmił, ale i tak wiesz, że jest zazdrosny. A mimo to masz kontakt z chłopakiem, który kiedyś Ciebie kochał i nie widzisz problemu. Czyli kierując się Twoją definicją, też nie szanujesz jego uczuć. Zresztą, nawet jak by nie był zazdrosny, to nie zmienia to faktu, że czemu Ty możesz się kontaktować z jakimiś chłopakami, a on nie może z dziewczynami?

Nie wiem, jak czytam niektóre komentarze, to coraz lepiej rozumiem, dlaczego w związku nie jestem. To jakaś klatka, więzienie....

Moim zdaniem, takie mówienie komuś, że nie podobają nam się kontakty z kimś, nie uchronią związku przed rozpadem. Jak ktoś będzie chciał odejść, to odejdzie. Zazdrość mówi o nas samych, o naszej niepewności, niskiej samoocenie. Bez sensu jest być zazdrosnym. Jak będzie chciał inną dziewczynę, to do niej pójdzie, choćbyś nie wiem jak była zazdrosna. A skoro pójdzie, to znaczy, że mu nie zależy. A skoro mu nie zależy, to bez sensu być razem. Trudno. Nie bój się tego... Uważam, że w dobrym związku nie powinno być lęku i obaw... Popracuj nad swoją samooceną smile Skoro jest z Tobą, to znaczy, że chce być z Tobą.
No chyba że nadal czuje coś do tamtej dziewczyny i będzie chciał ją na nowo zdobyć, skoro kiedyś mu się nie udało. Obserwuj go, konfrontuj jego słowa z czynami, czy rzeczywiście Cię kocha.... Jeśli kocha, to choćby tabuny dziewczyn za nim latały, nie zrobi to na nim żadnego wrażenia. A jeśli nie kocha, to Twoja zazdrość nie sprawi, że pokocha.

"Uśmiechnęła się do mnie - o serce ratunku!
Bowiem cóż to jest uśmiech?
To pół pocałunku!" /Kornel Makuszyński/

41

Karina 36 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
Karina 36 napisał/a:

Niewiem czy napisałam coś źle, ale miałam na myśli to spotkanie czy to miała być impreza z jego byłą.

Ta dziewczyna, która robi imprezę nie jest jego byłą tongue dla mnie to jest różnica.

42 Ostatnio edytowany przez Meliska21 (2020-04-11 13:21:55)

Nadia01 napisał/a:

ale martwi mnie to że idzie na imprezę organizowaną przez dziewczynę którą kiedyś kochał

No to jest jego byłą czy tylko się w niej kochał. Co to za różnica,  ja nadal podtrzymuję , ze mógłby dla niej to zrobić i odmówić. Teraz to Nadia jest jego dziewczyną i powinna być dla niego najważniejsza. Nawet jeśli to tylko jej fanaberie, korona mu z głowy nie spadnie jak raz by się ugiął.
I jeszcze jeden fragment

Nadia01 napisał/a:

ale ostatnio mój chłopaka napisał mi że jego dawna przyjaciółka w której kiedyś był bardzo zakochany (dostał od niej kosza) zaprosiła go na imprezę do siebie, ma być tam parę kumpli od niego i od niej, większość to wspólni znajomi i mi bardzo nie podoba się wizja tego, że mój facet idzie na imprezę do dziewczyny którą kiedyś kochał i przez którą przeszedł załamanie nerwowe.

43 Ostatnio edytowany przez Karina 36 (2020-04-11 14:20:23)

Lady Loka napisał/a:
Karina 36 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

Ta dziewczyna, która robi imprezę nie jest jego byłą tongue dla mnie to jest różnica.

Aha no jakaś przyjaciółka, w której kiedyś był zakochany i przeszedł przez nią załamanie nerwowe.  Chyba dobrze przeczytałam. To jeszcze gorzej jak była dziewczyna.  No ale chyba Autorka zrozumiała kogo miałam na myśli.  To na tyle w tym temacie. Co sądzę o kontaktach z byłymi  lub  byłymi "przyjaciółkami" to już napisałam i tego się trzymam. I życzę Autorce, żeby nie musiała na własnej skórze się przekonać jak takie kontakty się kończą.

44

Karina 36 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:
Karina 36 napisał/a:

Aha no jakaś przyjaciółka, w której kiedyś był zakochany i przeszedł przez nią załamanie nerwowe.  Chyba dobrze przeczytałam. To jeszcze gorzej jak była dziewczyna.  No ale chyba Autorka zrozumiała kogo miałam na myśli.  To na tyle w tym temacie. Co sądzę o kontaktach z byłymi  lub  byłymi "przyjaciółkami" to już napisałam i tego się trzymam. I życzę Autorce, żeby nie musiała na własnej skórze się przekonać jak takie kontakty się kończą.

A jak mogą się skończyć? big_smile bo ja z takimi znajomymi, którzy mi się kiedyś podobali w większości dalej mam kontakt big_smile momentami dziwię się, że byłam w nich taka zakochana wcześniej.
Luzu życzę, przydaje się.

45

umajona napisał/a:

(...) Nie wiem, jak czytam niektóre komentarze, to coraz lepiej rozumiem, dlaczego w związku nie jestem. To jakaś klatka, więzienie....(...)

Czytając coraz więcej wątków na tym forum, zaczynam się jeszcze bardziej utwierdzać w tym przekonaniu, które zresztą przez długi czas powstrzymywało mnie przed zaangażowaniem się w cokolwiek poważniejszego. Żeby to wszystko wyglądało trochę luźniej i zdrowo, to więcej osób musiałoby mieć podejście takie, jakie ma chociażby Loka wink
Niedługo partnerzy będą sobie nawzajem podkładać GPSy..

46

bagienni_k napisał/a:
umajona napisał/a:

(...) Nie wiem, jak czytam niektóre komentarze, to coraz lepiej rozumiem, dlaczego w związku nie jestem. To jakaś klatka, więzienie....(...)

Czytając coraz więcej wątków na tym forum, zaczynam się jeszcze bardziej utwierdzać w tym przekonaniu, które zresztą przez długi czas powstrzymywało mnie przed zaangażowaniem się w cokolwiek poważniejszego. Żeby to wszystko wyglądało trochę luźniej i zdrowo, to więcej osób musiałoby mieć podejście takie, jakie ma chociażby Loka wink
Niedługo partnerzy będą sobie nawzajem podkładać GPSy..

Jestem przekonana, że jest sporo osób, które mają takie samo podejście, tylko one tutaj nie piszą, bo nie potrzebują.

47 Ostatnio edytowany przez Karina 36 (2020-04-12 20:55:15)

Lady Loka napisał/a:
Karina 36 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

A jak mogą się skończyć? big_smile bo ja z takimi znajomymi, którzy mi się kiedyś podobali w większości dalej mam kontakt big_smile momentami dziwię się, że byłam w nich taka zakochana wcześniej.
Luzu życzę, przydaje się.

Lady Loka rozmawiamy o całkiem różnych sytuacjach życiowych.  Autorka prosiła o radę więc odpowiedziałam tak jak uważam.  W każdym bądź razie i ja dziękuję za dobrą radę. Właśnie idę się wyluzować. Piękna pogoda temu sprzyja. Aha już chciałam o tym zapomnieć, ale skoro to nie jego była dziewczyna to czemu tytuł brzmi " chłopak chce iść do byłej na imprezę".? Czytałam cały ten post i też się nad tym zastanawiałam jak ją nazwać. Może, żeby nie wprowadzać ludzi w błąd to warto zmienić tytuł?

48

Nadia01 napisał/a:

Pozdrawiam

Porozmawiaj z nim o tym. Mój partner a raczej jego eks się z nim kontaktowała ale ja mu ufam, więc mi to nie przeszkadza. Sama mam kontakt z byłymi, po prostu czasem któreś napiszę hej co słychać, jak życie - to tyle. Uważam, że to świadczy o osobie. Ani ja ani eks nie mamy do siebie urazy, więc nie zabroniłam mojemu partnerowi rozmawiać z jego ex ale on sam to ucial i myślę że dobrze, zaprosiła go na urodziny ale nie poszedł. Dla mnie nie ma problemu, mogą rozmawiać (chociaż on nie chce) ale ja nie widuje się z eksami i oczekuje tego samego, bo i po co? Przyjaźni z tego nie będzie. Rozumiem spotkać się przypadkowo bo te same grono znajomych. Ja bym z nim porozmawiała skoro ci to nie odpowiada, bo pozniej mogą być z tego kłótnie, że on poszedł a tobie się to nie podobało ale siedziałaś cicho i się nie odzywałaś

49

Zastanowila bym się tylko dlaczego się tak obawiasz? Porozmawiaj z nim

50

umajona napisał/a:
Nadia01 napisał/a:

Wiem, że on też jest o mnie zazdrosny, bo ja też mam kontakt z chłopakiem który to mnie kiedyś kochał, ale mój obecny chłopak nigdy mi tego nie oznajmił więc nie widziałam problemu

Nie oznajmił, ale i tak wiesz, że jest zazdrosny. A mimo to masz kontakt z chłopakiem, który kiedyś Ciebie kochał i nie widzisz problemu. Czyli kierując się Twoją definicją, też nie szanujesz jego uczuć. Zresztą, nawet jak by nie był zazdrosny, to nie zmienia to faktu, że czemu Ty możesz się kontaktować z jakimiś chłopakami, a on nie może z dziewczynami?

Nie wiem, jak czytam niektóre komentarze, to coraz lepiej rozumiem, dlaczego w związku nie jestem. To jakaś klatka, więzienie....

Moim zdaniem, takie mówienie komuś, że nie podobają nam się kontakty z kimś, nie uchronią związku przed rozpadem. Jak ktoś będzie chciał odejść, to odejdzie. Zazdrość mówi o nas samych, o naszej niepewności, niskiej samoocenie. Bez sensu jest być zazdrosnym. Jak będzie chciał inną dziewczynę, to do niej pójdzie, choćbyś nie wiem jak była zazdrosna. A skoro pójdzie, to znaczy, że mu nie zależy. A skoro mu nie zależy, to bez sensu być razem. Trudno. Nie bój się tego... Uważam, że w dobrym związku nie powinno być lęku i obaw... Popracuj nad swoją samooceną smile Skoro jest z Tobą, to znaczy, że chce być z Tobą.
No chyba że nadal czuje coś do tamtej dziewczyny i będzie chciał ją na nowo zdobyć, skoro kiedyś mu się nie udało. Obserwuj go, konfrontuj jego słowa z czynami, czy rzeczywiście Cię kocha.... Jeśli kocha, to choćby tabuny dziewczyn za nim latały, nie zrobi to na nim żadnego wrażenia. A jeśli nie kocha, to Twoja zazdrość nie sprawi, że pokocha.

W samo sedno.

51

anderstud napisał/a:
Karina 36 napisał/a:

Gdyby mi facet oświadczył, że idzie spotkać się z byłą to od razu bym zerwała. I nie interesowałoby mnie to zupełnie po co mu to spotkanie. Dla mnie to odpada w związku.  Bardzo żałuję, że kiedyś też byłam głupia i naiwna i straciłam niepotrzebnie dużo czasu. Ale wyciągnęłam z lekcji odpowiednie wnioski i wiem jak należy teraz postępować.

Każdy potrzebuje takiej lekcji, bo samo gadanie i tłumaczenie, to jak grochem o ścianę. Jeśli byli do siebie lgną i szukają ze sobą kontaktu,
to każdy normalny i zdrowy człowiek od razu to zauważy, nawet jeśli będą udawać, że wcale nie chcą, no ale muszą, bo niby coś tam albo że coś tam.
Typowym i podręcznikowym schematem jest rzekome zasłanianie się dobrem dziecka, ale występują też i inne, jeśli dzieci na przykład nie było.
Często będzie to prowokowanie wyświadczania sobie różnego rodzaju przysług lub niby koleżeńskie kontakty pod pretekstem pseudo przyjaźni.
Takie jak choćby zapraszanie się wzajemnie na święta, chodzenie na urodziny, imieniny czy jakieś tam imprezy w gronie znajomych. Klasyka.   
Najczęściej w tego typu układach jesteśmy używani jedynie jako narzędzie do wywoływania zazdrości i syndromu psa ogrodnika u byłego/byłej,
a tkwienie w takim trójkącie jest marnowaniem sobie życia na mrzonki, bo budowanie czegokolwiek trwałego na takim gruncie, to zamki na piasku.
Wesołych Świąt.

52

Nadia01 napisał/a:
paslawek napisał/a:

Nie chce żebym tam była, chcę się spotkać ze swoją starą ekipą beze mnie i nie miałabym z tym problemu gdyby nie ona

Trochę słaby powód. ,,Nie chce żebym tam byla" trochę słaby tekst. Nie powinien mieć nic przeciwko zabierać Cię ze sobą.

Posty [ 52 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Chłopak chce iść do byłej na impreze

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018