Jak przełamać lęk przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Jak przełamać lęk przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

Temat: Jak przełamać lęk przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną?

Przed maturą powtarzałam sobie "na rozmowie kwalifikacyjnej będzie gorzej" i tak właśnie dostałam się na studia, gdzie uświadomiłam sobie, że muszę iść do pracy. big_smile Jak pewnie wiecie to pocieszenie z liceum nie zda już egzaminu i potrzebuję waszej rady. smile

Czy znacie jakiś interesujących youtuberów, blogerów... którzy wskażą mi drogę jak podejść do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej? 

Na sam początek jako studentka chciałabym spróbować jako sprzedawca w jakimś sklepie, roznoszenie towarów itp. Jak to wygląda? Dzwoni się pod pewien numer ze strony internetowej sklepu? Czy podchodzi się osobiście do sprzedawcy i informuje się o chęci podjęcia pracy jeśli wisi kartka na drzwiach, że potrzebują na to miejsce pracownika najlepiej studenta?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak przełamać lęk przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną?
jarmuż napisał/a:

Przed maturą powtarzałam sobie "na rozmowie kwalifikacyjnej będzie gorzej" i tak właśnie dostałam się na studia, gdzie uświadomiłam sobie, że muszę iść do pracy. big_smile Jak pewnie wiecie to pocieszenie z liceum nie zda już egzaminu i potrzebuję waszej rady. smile

Czy znacie jakiś interesujących youtuberów, blogerów... którzy wskażą mi drogę jak podejść do pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej? 

Na sam początek jako studentka chciałabym spróbować jako sprzedawca w jakimś sklepie, roznoszenie towarów itp. Jak to wygląda? Dzwoni się pod pewien numer ze strony internetowej sklepu? Czy podchodzi się osobiście do sprzedawcy i informuje się o chęci podjęcia pracy jeśli wisi kartka na drzwiach, że potrzebują na to miejsce pracownika najlepiej studenta?

Jeśli chodzi o zgłoszenie się do rekrutacji, to możesz to zrobić na oba sposoby. Gdy ogłoszenie wisi na drzwiach, możesz wejść do sklepu i pytać o kierownika/osobę odpowiedzialną za rekrutację i rozmawiać bezpośrednio. W takim przypadku, gdy powiesili ogłoszenie, drugi sposób może być skuteczniejszy.

Rozmowa - nie szukaj blogerów, którzy Ci powiedzą jak się przygotować. Postaraj się iść na tę rozmowę z takim nastawieniem, że po prostu idziesz po pracę. Tak, jakbyś była pewna, że ją dostaniesz smile
Wtedy są większe szanse, że faktycznie dostaniesz. Nastawienie ma wpływ na to, jak się zachowujemy, czy jesteśmy spięci, czy rozluźnieni, pewni siebie, otwarci itd. To jest podstawa. Możesz poszukać jakichś materiałów o autoprezentacji, niekoniecznie pod kątem rozmów o pracę. Zwróć uwagę na sposób mówienia, żeby nie był usztywniony, "przeformalizowany", to sprawia wrażenie niepewności, braku elastyczności, a czasem niekompetencji.. Musisz pokazać przede wszystkim chęć do pracy, pozytywne nastawienie do obowiązków jakie będą się z nią wiązać (a nie strach przed nimi), w przypadku pracy w handlu kontaktowość, łatwość podejmowania rozmowy, nawiązywania interakcji, to, że nie boisz się ludzi.
Powodzenia smile

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

3

Poszukaj ogłoszeń w internecie i porozsyłaj cv. Czasami też na szybach na sklepie pisze, ze kogoś szukają, wiec mozesz wtedy zaniesc osobiscie cv.
Jeśli chodzi o rozmowe to ja sie spotkałam z pytaniami:
Czego sie nauczylam w poprzedniej pracy
Moje 3 mocne i słabe strony
Coś o sobie opowiedzieć itp
Jak mialam rozmowe w sklepie odziezowym to babka pytała np. Ktoś chce kupić bluze i o co bede pytac ( jaka marka, czy z kapturem, kolor itd)
Wiem, ze stres jest ale pomysl sobie ze jak nie ta praca to inna, podejdz troche na luzie

4

Poćwicz sobie z kimś znajomym taką rozmowę.
Moja znajoma miała szkolenia w UP na temat poszukiwania pracy i proponowano im aby wzajemnie sobie takie rozmowy przeprowadzali.
Mówiła, że bardzo dużo jej to dało.
Wiadomo, że na prawdziwej rozmowie pytania mogą być inne i niespodziewane jednak część może być podobna.

" Kto dzieckiem w kolebce łeb urwał ...lalce "

5

Po prostu idź na rozmowę. Jedną, drugą, piątą. Im więcej ich będzie, tym mniej się będziesz stresować.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

6

Tak jak napisała LadyLoka-im więcej masz takich rozmów za sobą, tym jesteś spokojniejsza na kolejnej

I jeśli nie wyjdzie, nie martw się tym. Tylko zakasaj rękawy, dowiedz się tego czego nie wiedziałaś i szukaj dalej .

Poza tym właściwie bardziej sugerowałabym Ci kontakt inny niż wysyłanie CV. Teraz wiadomo że tak, warunki są jakie są. Ale jeśli możesz przywitać się z kimś, przedstawić to to zrób. Bez fajnego CV i doświadczenia będzie Ci na początku bardzo trudno się przebić, chyba że masz coś takiego, czego inni nie mają. Puste pole "doświadczenie" w CV odstrasza.

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PSYCHOLOGIA KARIERY - MOJA KARIERA ZAWODOWA » Jak przełamać lęk przed pierwszą rozmową kwalifikacyjną?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018