Zajadanie emocji - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

Temat: Zajadanie emocji

Czy ktos z tym tez ma problem ? Jak z tym sobie poradzic albo co Wam pomoglo, bo troszeczke jestem w kropce.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Zajadanie emocji

Zajadanie emocji ? Czyli co dokładnie ? Doprecyzuj proszę.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

3

Mordimer napisał/a:

Zapewne chodzi o kompulsywne objadanie się w sytuacjach stresowych.

Tak, miałam ten problem.
Chodziłam i obecnie również chodzę na terapię.

Cyngli napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Tak, miałam ten problem.

Tak wlasnie o to chodzi, ja tez chodzilam ale jakos poprawy nie ma.

5

klaudiaklaudia0019 napisał/a:
Cyngli napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Tak, miałam ten problem.

Tak wlasnie o to chodzi, ja tez chodzilam ale jakos poprawy nie ma.

Może nie przypasował Ci terapeuta. Warto poszukać innego, zanim się nabawisz refluksu, albo gorszej dolegliwości.

6

Cyngli napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Tak, miałam ten problem.

Aha o to chodzi. Mam coś przeciwnego. Stres i emocje to apetyt spada do zera.
Trzeba zlokalizować przyczynę tych emocji i porobić badania. Równie dobrze może to być wysoki poziom kortyzolu i zamieszanie w neuroprzekaźnikach. Bodajże w GABA. Im wyższy GABA tym lepszy apetyt. A sprawy nerwicowe mają duży wpływ na przekaźnictwo GABA.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

7

Mordimer napisał/a:
Cyngli napisał/a:
Mordimer napisał/a:

Tak, miałam ten problem.

Aha o to chodzi. Mam coś przeciwnego. Stres i emocje to apetyt spada do zera.
Trzeba zlokalizować przyczynę tych emocji i porobić badania. Równie dobrze może to być wysoki poziom kortyzolu i zamieszanie w neuroprzekaźnikach. Bodajże w GABA. Im wyższy GABA tym lepszy apetyt. A sprawy nerwicowe mają duży wpływ na przekaźnictwo GABA.

Przyznam szczerze, że nie znam się na tym.
U mnie napady obżarstwa nasilały się razem z nawrotami epizodów depresyjnych.

8

Dieta ketogeniczna będzie najlepszym rozwiązaniem, szybko nasyci niewielka ilość jedzenia, wyreguluje prace wszystkich hormonów; płciowych, tych odpowiedzialnych za odczuwanie głodu, oraz stres. A jeśli będziesz odczuwać napady głodu, to jest bardzo rzadkie to w ramach przekąski możesz zajadać mieszankę orzechów. Jedząc węglowodany napędzasz tylko apetyt i hormony, na tej diecie będziesz musiała je mocno ograniczyć bo jeśli nie zastosujesz się do zaleceń to organizm mocno to odczuje, także taka podwójna motywacja.

9

Ja25 napisał/a:

Dieta ketogeniczna będzie najlepszym rozwiązaniem, szybko nasyci niewielka ilość jedzenia, wyreguluje prace wszystkich hormonów; płciowych, tych odpowiedzialnych za odczuwanie głodu, oraz stres. A jeśli będziesz odczuwać napady głodu, to jest bardzo rzadkie to w ramach przekąski możesz zajadać mieszankę orzechów. Jedząc węglowodany napędzasz tylko apetyt i hormony, na tej diecie będziesz musiała je mocno ograniczyć bo jeśli nie zastosujesz się do zaleceń to organizm mocno to odczuje, także taka podwójna motywacja.

Nie pomoże sama dieta. Problem siedzi w głowie.

10 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-09-11 20:40:56)

Cyngli napisał/a:
Ja25 napisał/a:

Nie pomoże sama dieta. Problem siedzi w głowie.

I tak i nie. Nie na darmo jelita są nazywane drugim mózgiem. Jelita są skolerowane z produkcją serotoniny ( niedobory występują w depresji). Są pewne specyfiki na rynku tzw. psychobiotyki czyli pewne sczepy bakterii, które mogą wpływać na kondycję naszej psychiki. Jest dzisiaj na to duża podaż i ludzie sobie cenią działanie. Ludzie wolą kupować probiotyki zamiast przereklamowanych multiwitamin.

Psychobiotyki to bakterie probiotyczne, które spożywane w odpowiednich dawkach wykazują działanie na oś jelitowo-mózgową i mają korzystny wpływ na zdrowie psychiczne pacjentów cierpiących na choroby psychiczne oraz łagodzą objawy depresji, zespołu jelita drażliwego i chronicznego zmęczenia. Termin psychobiotyk został utworzony przez psychiatrę Teda Dinana i neurologa Johna F. Cryana.

Bakterie probiotyczne o działaniu psychobiotycznym

Lactobacillus i Bifidobacterium - aktywnie wydzielają neuroprzekaźnik GABA, którego niedobór jest związany z występowaniem depresji. Konsumpcja gorzkiej czekolady prowadzi do wzrostu ilości obu rodzin bakterii w jelitach poprzez prebiotyczne działanie zawartych w niej polifenoli.

Lactobacillus helveticus i Bifidobacterium longum - mają wpływ na redukcję poziomu kortyzolu - hormonu uwalnianego w odpowiedzi na stres, często znajdowanego w podwyższonych stężeniach u pacjentów cierpiących na depresję. Powodują także zmniejszenie stanu zapalnego w organizmie.

Bifidobacterium infantis - jest w stanie zmienić poziom serotoniny w organizmie. Niekóre szczepy bakterii są zdolne produkować inne neuroprzekaźniki, takie jak noradrenalina czy dopamina.

Lactobacillus reuteri - podawany w formie jogurtu lub w postaci suplementów ma wpływ na poprawę samopoczucia, wyglądu i ogólnego stanu zdrowia oraz zwiększenie poziomu oksytocyny.

Lactobacillus acidophilus - ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie receptorów kannabinoidów w rdzeniu kręgowym odpowiadających za regulację percepcji bólu. Bakteria powszechnie występuje w jogurcie, kapuście kiszonej oraz kimchi.

B. infantis, L. reuteri - oraz kilka innych szczepów bakterii probiotycznych zmniejszają stan zapalny w organizmie, które zwykle współwystępują z depresją. Odpowiadają one także za kontrolę apetytu poprzez zwiększenie stężenia hormonu leptyny i hamowanie wydzielania greliny, co powoduje wysłanie sygnału sytości do mózgu.

Lactobacillus rhamnosus -  redukuje uczucie lęku i depresję. Oddziałuje na mózg poprzez nerw błędny zwiększając wydzielanie neuroprzekaźnika GABA.

Zalecam w szcególności zainteresować się przedostatnimi psychobiotykami. Autorce może to pomóc.

Ps. Szczepy bakterii jelitowych produkujących neurotransmitery:

Szczep bakterii jelitowych         Wytwarzany neurotransmiter

Lactobacillus, Bifidobacterium - GABA

Escherichia, Bacillus, Saccharomyces - Noadrenalina

Candida, Streptococcus, Escherichi, Enterococcus -Serotonina

Bacillus Serratia - Dopamina

Lactobacillus - Acetylocholina

11

Ciekawe jak skwalifikowałbyś mnie, bo ja w sytuacjach stresowych na zmianę albo nic nie jem albo czuję, że mogę zjeść wszystko i nic nie pomaga na uczucie głodu tongue

Kwestia racjonalizacji i ułożenia planu posiłków. W sumie lepiej jak się chce jeść i się człowiek ogranicza niż jak człowiek wie, że powinien coś zjeść, a nie jest w stanie nic w siebie wcisnąć.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

12 Ostatnio edytowany przez paslawek (2019-09-11 23:24:44)

Lady Loka napisał/a:

Ciekawe jak skwalifikowałbyś mnie, bo ja w sytuacjach stresowych na zmianę albo nic nie jem albo czuję, że mogę zjeść wszystko i nic nie pomaga na uczucie głodu tongue

Kwestia racjonalizacji i ułożenia planu posiłków. W sumie lepiej jak się chce jeść i się człowiek ogranicza niż jak człowiek wie, że powinien coś zjeść, a nie jest w stanie nic w siebie wcisnąć.

Przecież wiadomo że jesteś Ciasteczkową Morderczynią  i to jakich ciasteczek widziałem niestety tylko na zdjęciach smile

Do Autorki zmień terapeutę albo też poszukaj w okolicy grup wsparcia.Dieta Mordimera też Ci nie zaszkodzi a przynajmniej zajmiesz się sobą .To jest  w dużej mierze problem emocji zaczyna się w głowie .Emocje można leczyć uzdrowić wymaga to pracy nad myśleniem i uczuciami.
Z tego co wiem najwięcej uczestniczek to przeważnie młode dziewczyny w podobnym wieku jak Ty.
Słomiany zapał i szybkie zniechęcenie do terapii jak tylko samopoczucie nieco się poprawi jest częste - czy w ogóle niechęć do niej to nic wyjątkowego podobnie jest w wielu kompulsjach i uzależnieniach .Niemal wszyscy to takie "Zosie samosie" ale do czasu jak stan psychiczny się znacząco nie pogorszy

Nie bój się cieni, one świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło

13

Lady Loka napisał/a:

Jest nawet taka nowa dziedzina, która się tym zajmuje - psychodietetyka.

Dieta, terapia to podstawa w wychodzeniu z problemów przejadania się lub niejedzenia. W twoim przypadku zależnie od poziomu stresu i okoliczności poziom GABA albo spada poniżej normy albo rośnie powyżej. W związku z tym czasami nie chce sie jeść. Nawet siłą nie da rady a czasami człowiek mógłby non stop pochłaniać kolejne dawki pożywienia. Miałem jedno i drugie.

14

Ja mam dokładnie na odwrót. Gdy mam stresy w życiu to jem mniej i chudnę.

15

Ja bardzo lubię jeść i opychać się słodyczami. Życie jest dla mnie za krótkie, żeby się ograniczać w jedzeniu. I dlatego korzystam z życia jak mogę.

16

Zacznij zajadac sie zdrowa zywnoscia, do tego warto byloby jednak odwiedzic psychologa.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018