Ile wody powinniśmy pić dziennie? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Ile wody powinniśmy pić dziennie?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 42 ]

Temat: Ile wody powinniśmy pić dziennie?

Różne źródła zwykle podają, że należy pić 1,5-2l  wody czy płynów dziennie. Czy przestrzegacie tego? Zwracacie uwagę na jakość przyjmowanych płynów?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ile wody powinniśmy pić dziennie?

To zależy od wagi i wzostu,ale przeciętnej budowy (cokolwiek to znaczy) kobieta potrzebuje ok.1,5-2 litry PŁYNÓW czyli wliczona jest tu kawa,herbata,zupa.owoce itd.Zupełnie nie rozumiem tej presji na picie czystej wody,ponieważ wcale nie jest to takie dobre choćby ze względu na obciążenie nerek; może doprowadzić do zaburzeń w gospodarce elektrolitycznej organizmu i wypłukiwać cenne związki takie jak sód.2 litry wody to 8 szklanek...chyba bym zwymiotowwała taką ilość wody.Ja jednak uważam,że najlepiej nie przesadzać w żadną stronę.Organizm to mądra konstrukcja i sam upomina się o swoje,dlatego latem czy podczas wysiłku odczuwamy większe pragnienie prawda? Do wody warto dodać odrobinę soku np.z cytryny lub sól himalajską wtedy organizm dłużej trawi i wyciąga więcej cennych minerałów a sama woda po prostu przeleci i nic.

3

8 szklanek wody na cały dzień to wcale nie jest dużo. Wbrew pozorom.
W samej pracy przez 8h wypijam 1.5l płynów, a potem wracam do domu i też coś piję, więc te 2l to wcale nie jest tak dużo jak może się wydawać.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

Ja nie daję rady wypić 1,5 l wody dziennie. Potem mam "żaby w brzuchu".
Są dni, że wypijam dwie szklanki napojów plus owoce, warzywa i zupa. Są dni, że wypijam więcej niż litr, ale to zależy od wielu czynników.

Nie wiem jak można liczyć ile się wypiło. Pijesz kiedy masz pragnienie smile

6

Ile pić wody? Dla każdego człowieka ilość wypitej wody może być różna. Uważa się, że człowiek w ciągu dnia może średnio wypić od 2 do 2,5 l różnych płynów. Pić jednak należy tylko wtedy, kiedy odczuwa się pragnienie i starać się jednorazowo nie pić dużo płynów. Istnieje wiele różnych teorii (często ze sobą sprzecznych) na temat, ile człowiek potrzebuje płynów. Np: jogowie piją wodę małymi łykami i co pół godziny, od 2 do 4 litrów, Tybetańczycy tylko wtedy, kiedy chce im się pić, Francuzi woleliby wino od wody. Co kraj, to obyczaj. Ja radzę kierować się starym tybetańskim powiedzeniem: „pij tyle wody, ile potrzebuje organizm, bo ona zawsze znajdzie wyjście”.

7

Nauczyłam się, że nawet w domu mam swoją własną butelkę z wodą, dzięki czemu łatwiej mi kontrolować jej wypijaną ilość, przynajmniej orientacyjnie. Kiedyś wydawało mi się, że 1,5-2,0 l. wody to ogromna ilość, jednak odkąd nauczyłam się pić wodę niegazowaną, stale mam ją pod ręką, dzięki czemu przyjmuję ją przez cały dzień małymi łykami, nagle okazało się, że nie stanowi to żadnego problemu.

Kamoa napisał/a:

Pić jednak należy tylko wtedy, kiedy odczuwa się pragnienie i starać się jednorazowo nie pić dużo płynów.

Z tym drugim w pełni się zgodzę, ale nieprawdą jest, że pić należy dopiero wtedy, gdy pojawi się pragnienie. Pragnienie bowiem sygnalizuje już niewielkie odwodnienie, do czego w ogóle nie powinno się dopuszczać.

Swoją drogą nawet duża ilość wypijanych w ciągu doby płynów nie gwarantuje dobrego nawodnienia, to z kolei może mieć różne przyczyny.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, niestety na ten moment technicznie niemożliwy do zmiany]

8

staram się pić 2 l. i muszę powiedzieć że lepiej się czuję po tym jak przeszłam na takie picie

9

około 2 litrów

10

Ok. 30 mL na każdy kilogram ciała, więc ilość wody do wypicia zależy od masy ciała.

11

Kobieta_XL napisał/a:

Różne źródła zwykle podają, że należy pić 1,5-2l  wody czy płynów dziennie. Czy przestrzegacie tego? Zwracacie uwagę na jakość przyjmowanych płynów?

Dziennie piję nawet kilka litrów, choć głównie w postaci kawy.

12

A kawa ponoć odwadnia wink

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

13

Istotka6 napisał/a:

A kawa ponoć odwadnia wink

Ponoć głównie jest moczopędna. wink Ale jest za to taka smaczna. A na nawadnianie można wypić sobie elektrolity. Nie trzeba się katować bezsmakową wodą mineralną, tylko dlatego, że jakiś dietetyk sobie coś rzekł.

14

No woda jest smaczniejsza od elektrolitów big_smile zdecydowanie. Przynajmniej od takich prawdziwych elektrolitów, które faktycznie nawadniają i uzupełniają substancje odżywcze, bo takie marketowe to zapewne dają dokładnie tyle samo co woda.

Marakujka, no jak coś jest moczopędne to własnie odwadnia tongue

Swoją drogą wiecie, że nie powinno się pić dużo czarnej herbaty? Bo znowu ta ma właściwości zatrzymujące wodę w organizmie i pita w dużych ilościach bardziej szkodzi niż pomaga.

15

Loka, wiem po sobie, odwadnia jak chyba wszystko co ma cofeine i pochodne wink

Uwielbiam wide aloesowa i kokosowa. Obie świetnie nawadniają i nie są bez smaku jak woda zwykła a jakie smaczne big_smile

Nie ma rewolucji, jeśli nie ma buntu.

16

Ja znowu nie znoszę niczego co jest smakowe big_smile zwykła, zimna woda jest najlepsza na świecie smile

17

Ja nie odczuwam pragnienia. Gdyby nie rozsądek to piłabym szklankę wody na dzień. Pić mi się bardzo chce po przesoleniu, albo przesłodzeniu, lub w gorący dzień (to też nie zawsze). To może dziwne ale ustawiam sobie budzik co godzinę by przypominać sobie o piciu big_smile. Różnica w samopoczuciu jest ogromna. Po prawidłowej ilości płynów mam więcej siły, ciało lepiej funkcjonuje. Przy odwodnieniu wiadomo, jestem zdechlakiem.

18

Ja ciagle pije wode, praktycznie caly dzien.
Jezeli sie obudze i nie wypije calej szklanki wody, to pozniej czuje sie gorzej w ciagu dnia.

'To go back, you must go through yourself, and that way no man can show another.'

19

Lady Loka napisał/a:

Ja znowu nie znoszę niczego co jest smakowe big_smile zwykła, zimna woda jest najlepsza na świecie smile

Mam tak samo. Poza tym, wbrew temu co zwykło się twierdzić, woda też ma swój smak i jest on zależny od jej składu, w tym zawartości minerałów.

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)
[olinkowy status to już historia, niestety na ten moment technicznie niemożliwy do zmiany]

20

Woda jest pycha. Z miętą i cytrynką też.

21

Ja lubię gorącą wodę, zimną ciężko mi się pije, jak za karę, odbiera mi energię. Woda  może być sama, albo z imbirem. Lubię herbaty ziołowe, ale nie owocowe. Lubię soki świeżo wyciskane (te z kartonów smakują chemicznie) pomarańcza+sałata+rukola, albo jarmuż, następny ulubiony marchew+kapusta, albo jabłko+kapusta+cytryna, albo pomarańcza+grejpfrut. Tylko wyciskać się nie chce hmm.
Dążę do wypijania 2 litrów płynów, ale często mi to nie wychodzi.

22

Cyngli napisał/a:

Woda jest pycha. Z miętą i cytrynką też.

Z miętą i cytryną jest świetnym izotonikiem. Latem, w upale, chyba nic tak nie gasi mi pragnienia, jak właśnie dobra woda z cytrynką, miętą i ewentualnie kilkoma kostkami lodu.

Jeśli ktoś ma problem z nawodnieniem organizmu, to kilka kropli cytryny lub szczypta soli zapobiega 'przelewaniu się' wody bez odpowiedniego nawodnienia komórek. Bo pamiętajmy, że nie tyle liczy się ile wody w siebie wlejemy, co ile jej zostaje.

23

Również nie odczuwam zupełnie pragnienia, poza oczwyiście ciepłą porą roku czy przesoleniem, wywołanym konkretnymi potrawami( o przesłodzenie rzadko - mało słodyczy smile ) Jednak czuję, że po wypiciu większej ilości wody lepiej funkcjonuję. I czysta woda, bez zbędnych rozpuszczonych substacji jest najprzyjemniejsza smile Chyba, że z miętą i cytryną smile

A jeśli woda zawodzi to pragnienie można ugasić płynnym złotem smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

24 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-12-18 01:19:19)

Lady Loka napisał/a:

No woda jest smaczniejsza od elektrolitów big_smile zdecydowanie. Przynajmniej od takich prawdziwych elektrolitów, które faktycznie nawadniają i uzupełniają substancje odżywcze, bo takie marketowe to zapewne dają dokładnie tyle samo co woda.

Marakujka, no jak coś jest moczopędne to własnie odwadnia tongue

Swoją drogą wiecie, że nie powinno się pić dużo czarnej herbaty? Bo znowu ta ma właściwości zatrzymujące wodę w organizmie i pita w dużych ilościach bardziej szkodzi niż pomaga.

Lady Loka, moczopędna to niekoniecznie to samo co odwadniająca.
Zresztą odwadniająca właściowość kawy czy kofeiny to bardziej mit. Przynajmniej dla standardowych ilości.

Dla mnie woda jest najsmaczniejsza, ale tylko w momentach spragnienia. Inaczej, gdy pić ją dla popijania - katorga. Wolę jednak elektrolity.
Zresztą próbowałam pić soczki, herbatki, wody z dodatkami ale póki co mam odruch bezwarunkowy na kawę. Może stać piękny szklany dzban z wodą wraz z zanurzonymi w niej cytrynami, limetkami, jabłuszkami, ogórkami i innymi cudnie wyglądajacymi dodatkami, ale i tak ręka pójdzie w kierunku kubka do kawy. Choć wyczuwam ostatnio jeszcze coś innego i może będę miała swój zamiennik. smile

25

No dobra smile zależy ile faktycznie substancji z niej zostaje w organizmie, racja.
Ale to też zależy ile tej kawy się pije. Ja bardziej po sobie widzę to, że faktycznie wypłukuje magnez.

Marakujka, ostatnio jak byłam chora musiałam pić elektrolity ale takie porządne, na receptę, paskudne jak nie wiem co big_smile w życiu nie piłabym tego z własnej woli smile

26 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2019-12-18 11:24:25)

Jak się walnie taką siekierę, ale taką porządną, to w ustach bywa sycho, jak na pustyni smile Zdarzało się pić takie kawy, że prawie chodziłem po suficie przez nasepne kilka godzin smile Jednocześnie czujesz przy tym suchość. Być może to efekt uboczny samego oddawania moczu, bo w czymś się to musi roZpuścić smile
Wpradzie dzień bez kawy to dzień stracony, ale dobrą schłodzoną( nie całkiem zimną!) wodą z miętą nie pogardzę, szczególnie w upał smile

"Będziesz stale cierpiał, jeśli będziesz reagował emocjonalnie na wszystko(...), prawdziwa siła zawiera się w obserwowaniu wszystkiego z boku, ze spokojem i logiką" - Bruce Lee

27

Ja się trochę odzwyczaiłam od codziennej kawy smile jak zaczęłam dietę, to musiałam sobie całkowicie odpuścić mleko krowie (a dla mnie kawa tylko z mlekiem), a z roślinnym mi nie smakuje. Jak nie ma nic innego to wypiję, ale bez szału. Po miesiącu chodziłam po ścianach, więc dla kompromisu została jedna prawdziwa kawa tygodniowo big_smile i w sumie obecnie więcej nie potrzebuję. Teraz przestawiam się z czarnej herbaty na zieloną, to już jest prostsze, bo zawsze to jakiś zamiennik big_smile

28

Jedna kawa tygodniowo? Szacun smile Toż to prawie asceza..

Sam kiedyś, w czasach studenckich pijałem po 3-4 kawy dziennie bez cukru i mleka, ale w porę się opanowałem, na szczęście - wrzodów jeszcze nie mam smile Zieloną herbatkę tez zaczynam regularnie pić. I tutaj póki co yerba zdecydowanie wygrywa. Brakuje tylko takiej prawdziwej bombilli smile

29

Syn litrami pije yerbę, a choć podsuwał mi już przeróżne gatunki i rodzaje, to dla mnie toto wciąż jest niepijalne. Herbata biała, zielona - pychotka, ale do yerby naprawdę nie potrafię się przekonać, nawet tej z aromatem cytrusów, która zdawałaby się być bardziej przekonująca wink.

Kawa - tylko mocna i czysta. Z odrobiną mleka jeszcze jest w porządku, ale z cukrem dla mnie już nie do przełknięcia. Niemniej o ile do niedawna piłam maksymalnie dwie filiżanki dziennie, to odkąd sprawiliśmy sobie ekspres ciśnieniowy, widzę wyraźną tendencję wzrostową.

bagienni_k napisał/a:

Brakuje tylko takiej prawdziwej bombilli smile

Jeśli będziesz kupował, to postaw na jakość, a przede wszystkim wybierz taką, którą da się umyć od środka, czyli rozbieralną. To jest naprawdę ważne. Matero można sobie odpuścić, ale bombillę naprawdę warto mieć, bo to jest zupełnie inny komfort picia. Podobno smile.

30 Ostatnio edytowany przez marakujka (2019-12-18 21:38:07)

Lady Loka napisał/a:

No dobra smile zależy ile faktycznie substancji z niej zostaje w organizmie, racja.
Ale to też zależy ile tej kawy się pije. Ja bardziej po sobie widzę to, że faktycznie wypłukuje magnez.

Marakujka, ostatnio jak byłam chora musiałam pić elektrolity ale takie porządne, na receptę, paskudne jak nie wiem co big_smile w życiu nie piłabym tego z własnej woli smile

No niestety, taki efekt uboczny kawianych wybryków, że trzeba się tym magnezem suplementować.
A apteczne elektrolity, tak, są niedobre, choć i tak wolę je od wody.
A jeśli chodzi o zmianę nawyków, to u mnie z kolei niespodziewanie łatwo poszło wyeliminowanie mleka z kawy, a przede wszystkim rezygnacja z cukru.

Bagienni_k, nie możesz sobie kupić po prostu tej "łyżki" do jerby?
A jerbkę czasem nawet łyknę, ale jednak w bardzo niewielkich ilościach. smile

31

O białej herbacie jeszcze nie słyszałem, nie mówiąc o piciu smile

Jeśli ktoś chce spróbować dobrej yerby to warto poszukać w sklepach z towarami tego typu. Sa tam często prawdziwe odmiany prosto z Argentyny czy Paragwaju. Próbowałem takie na samym początku i musże powiedzieć, że naprawdę warto smile
Całkiem gorzką kawę pijam raczej sporadycznie do słodkich ciast smile Mając niejako awersję to niektórych nowoczesnych sprzętów, gotuje wodę na kawę w rondelku lub czajniku z gwizdkiem. Przymierzam się do zakupu metalowej kawiarki.
Prawdziwi smakosze yerby mówią, że yerba bez bombilli i matero to nie yerba smile

32

bagienni_k napisał/a:

O białej herbacie jeszcze nie słyszałem, nie mówiąc o piciu smile

Jeśli zieloną lubisz, to biała też powinna Ci smakować. I nie wiem czy wiesz, ale jedną i drugą można parzyć kilkukrotnie i za każdym razem ma inne właściwości. Podobno jednak najbardziej wartościowy jest drugi napar.

bagienni_k napisał/a:

Jeśli ktoś chce spróbować dobrej yerby to warto poszukać w sklepach z towarami tego typu. Sa tam często prawdziwe odmiany prosto z Argentyny czy Paragwaju. Próbowałem takie na samym początku i musże powiedzieć, że naprawdę warto smile

Taaak... Kupujemy duże, zwykle kilogramowe opakowania, bo wychodzi taniej, ale wyłącznie w wyspecjalizowanych sklepach. To już taka tradycja, że pod choinką ze dwa kilogramy dobrej 'Paragwajki' muszą się naleźć.

bagienni_k napisał/a:

Prawdziwi smakosze yerby mówią, że yerba bez bombilli i matero to nie yerba smile

Wiem, ale już nie chciałam tego pisać big_smile. Mimo wszystko bombilla wydaje mi się ważniejsza.

33

Biała herbata jest pyszna smile

Bagienniku, najlepsze akcesoria do yerby ma ponoć Cejrowski w swoim internetowym sklepie. Czasami trzeba długo czekać aż wyprodukują towat, ale masz gwarancję, że to nie chiński szajs.

34

Lady Loka napisał/a:

Nooo... jest wink.

Z ciekawości zerknęłam, bo przyznam, że nie wiedziałam, że Cejrowski ma sklep i stwierdzam, zresztą ku zaskoczeniu, że ceny yerby są tam całkiem przyzwoite. Oczywiście porównuję z podobnym towarem, bo ogólnie mogą szokować. Niemniej dobrej jakości biała czy zielona herbata też do tanich przecież nie należy. W każdym razie wszystkie trzy to samo zdrowie smile.

35 Ostatnio edytowany przez bagienni_k (2019-12-19 22:27:48)

Tu mnie zaskoczyłyście, bo w życiu się nie spodziewałem, że "Gringo" prowadzi jakiś biznesik smile

36

Powinno się pić 2 litry wody dziennie, ale ja nie dałabym rady tyle wypić, dla mnie to za dużo.

37

nika05 napisał/a:

Powinno się pić 2 litry wody dziennie, ale ja nie dałabym rady tyle wypić, dla mnie to za dużo.

Też tak kiedyś myślałam, ale jeśli butelkę z wodą masz pod ręką i co jakiś czas popijasz po kilka łyków, to jak najbardziej jest to wykonalne. Notabene tylko w ten sposób można organizm nawodnić, bo ma on określone możliwości w zakresie przyswajania wody w ciągu umownej godziny. 
Oczywiście do bilansu nie bierze się pod uwagę tylko czystej wody, bo ta zawarta w zupach czy herbatkach ziołowych jak najbardziej spełnia swoją rolę. Co ważne, trudno wlać w siebie dwa litry wody gazowanej, bo ta rozdyma żołądek, ale już niegazowana nie powoduje uczucia pełności.

38

mam już dość tych wytycznych ile się powinno dziennie pić czy jeść tego lub tamtego.
Piję jak mi się chce pić i to jest dla mnie miara. Czasem wypijam pół litra i żyję. Nadrabiam nazajutrz. Dzisiaj wypiłam 4 kubki herbaty i to wszystko.

39

Zimą noszę do szkoły butelkę 0,5 litra wody i popijam, latem butelke 1,5litra, lekarka mówiła mi, abym piła bo mam taką kontrukcję ciała, że mogę się szybko odwodnić i będzie kiepsko.

40

Lady Loka napisał/a:

Bagienniku, najlepsze akcesoria do yerby ma ponoć Cejrowski w swoim internetowym sklepie. Czasami trzeba długo czekać aż wyprodukują towat, ale masz gwarancję, że to nie chiński szajs.

Jeśli zależy komuś na poczuciu elitarności i byciu bardziej paragwajskim od Paragwajców, to można u niego kupować. Tak to starczy ta "chińszczyzna" - dużo ludzi z takiej tam pije, albo z jeszcze brzydszej bo jakiejś gumowej.

41

Kobieta_XL napisał/a:

Ja piję około 2 litrów zmieszanej z odrobiną soku malinowego wody na dobę
Mam polipy i często nie mogę oddychać moim nochalem.
Wtedy śluzówka jamy ustnej i gardła wysusza się.
Język niekiedy, kołkiem mi staje na "pustyni". smile

facet po przejściach

42

Ja tak czy inaczej wypijam te dwa litry dziennie bo woda mineralna to moje podstawowe żródło płynów w pracy smile

Posty [ 42 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Ile wody powinniśmy pić dziennie?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021