Niepełnosprawna i aspołeczna siostra. Jak ją zmienić? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Niepełnosprawna i aspołeczna siostra. Jak ją zmienić?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: Niepełnosprawna i aspołeczna siostra. Jak ją zmienić?

Ja wiem, że jestem facetem, i nie powinienem tu pisać, ale mam kłopot, który na innych forach pozostaje bez odpowiedzi.

Mam problem z moją siostrą. Ma 19 lat. Jest niepełnosprawna od urodzenia. Dzięki rehabilitacji chodzi sama, ale bardzo powoli i często się przewraca, ale to nie jest najgorsze. Jest totalnie aspołeczna. Za dzieciaka unikały jej  nawet niepełnosprawne dzieciaki,  To chyba świadczy o czymś nie?

Zawsze jest  poważna, nigdy nie rozumie żadnych żartów., wszystko traktuje ze śmiertelną powagą. Na spotkania  rodzinne zazwyczaj przychodzi z książką i po przywitaniu się  oddala by poczytać. Nawet nie zapyta  co u mnie czy dalszej rodziny! Wiem od mamy, że przez całe liceum nie odpowiadała nawet na "cześć" koleżankom i kolegom, bo stwierdziła że  nie mają wspólnych tematów czy światopoglądu, więc nie będzie tracić cennego czasu obu stron, chociaż podobno bardzo ich szanowała.  Nawet nie ma i nie miała ich nigdy w znajomych na fb! Przyjaźni się jedynie ze swoimi rehabilitantami - młodym małżeństwem, czasami gdzieś ją zabierają do kawiarni, i te wyjścia i  rehabilitacja to jedyne momenty w których wychodzi z domu, a najczęściej nie wychodzi nawet  ze swojego pokoju.  Tam też dużo ćwiczy, poza tym czyta i ogląda jakieś koreańskie seriale.

Raz  jedyny przy obiedzie się odezwała, w sumie mogła tego nie robić, no ale podzieliła się, że nie wie czemu przy  poznaniu kogoś "miło mi", bo w końcu nie wiadomo czy znajomość z tą osobą będzie miła. Skomentowaliśmy to długim milczeniem i zmieniliśmy temat, a ona  już się wcale nie odezwała, zmieniliśmy temat  na temat dzieci mojej najstarszej siostry.

Raz mieliśmy okazję pogadać i przyznała mi się, że pomaga w domu np w sprzątaniu lżejszych rzeczy bo tak trzeba, że nie sprawia jej to przyjemności i nie rozumie czemu ludzie to robią, tak samo z dzieleniem. Zapytała co skłania ludzi do takich zachowań. Co prawda ona nigdy nikogo o nic nie prosi, ale i tak  zrobiłem jej awanturę o egoizm - do tej pory się do mnie nie odzywa.

Od Października idzie na studia. Stwierdziła, że idzie na zaoczne, bo chce mieć czas na rehabilitację (!) po co jej więcej rehabilitacji skoro chodzi i ćwiczy sama?!  Mogłaby zrezygnować z tych rehabilitantów! Okrzyczałem ją nieźle że nikt z rodziny do czesnego się dokładać nie będzie, a ona stwierdziła że są dofinansowania, a jeśli nawet nie to ze swojej renty zapłaci. Mama zdaje się ją w tym popierać, chociaż według mnie calutka renta powinna iść do mamy, za to że poświęciła się opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, a nie na zachcianki siostry.

Co o tym myślicie? Jak zmienić siostrę?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Niepełnosprawna i aspołeczna siostra. Jak ją zmienić?

Twoja siostra jest dorosła, twoja matka jest dorosła. Mogą z pieniędzmi, czasem robić co chcą. Masz swoje życie? Zajmij się nim.

3

Aspołeczność to fajna cecha big_smile.

-

4

Jak bym czytała o moim synu z ZA big_smile
On ma dopiero 14 lat. I zachowuje się czasami podobnie: najpierw był nieakceptowany przez dzieci i się zraził, a teraz ma swoje sprawy i czasem mu po drodze z dzieciakami, a czasami nie.

Ale... sprzątanie rzeczywiście dla wielu ludzi jest nieprzyjemne. Ale w domu pomaga, prawda?
Dzielenie się nie jest jakimś obowiązkiem. Gdybym przyszła do Ciebie i poprosiła o połowę Twojej wypłaty, to podzielił byś się?
Rehabilitacja to dla niej ważna część życia. Właściwie niemal całe jej życie kręci się wokół rehabilitacji. Jest to stały punkt jej życia, dzięki któremu ma jakichkolwiek przyjaciół, akceptujących ją taka, jaka jest. Dla czego ma z niej rezygnować?

Sprawa finansów mamy i jej to ich sprawa. Nie Twoja. Wydaje mi się, że masz dopiero 16 - 17 lat i wielu rzeczy jeszcze nie rozumiesz, chociaż jesteś już niemal dorosły.

5

Siostra jest dorosła. Powinna dostawać rentę do ręki i z tej renty opłacać jakąś tam część czynszu, rachunków i opłat, skoro mieszka u mamy.

Jednak one to muszą ustalić między sobą, nie Tobie o tym decydować. Ogólnie niefajne masz podejście do siostry, moim zdaniem.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

6 Ostatnio edytowany przez czekoladazfigami (2019-08-12 21:24:42)

ZałamanyOn25 napisał/a:

Raz  jedyny przy obiedzie się odezwała, w sumie mogła tego nie robić ... Skomentowaliśmy to długim milczeniem i zmieniliśmy temat
Co prawda ona nigdy nikogo o nic nie prosi, ale i tak  zrobiłem jej awanturę o egoizm - do tej pory się do mnie nie odzywa.
Okrzyczałem ją nieźle że nikt z rodziny do czesnego się dokładać nie będzie, a ona stwierdziła że są dofinansowania, a jeśli nawet nie to ze swojej renty zapłaci.

Na jej miejscu żałowałabym tylko, że nie można wymienić sobie brata. Gdy ona się odzywa, dostaje milczenie, krzyki, awantury albo oskarżenia. Współczuję jej, do takiego rodzeństwa bym nawet ust nie otworzyła.

7

ZałamanyOn25 napisał/a:

Co o tym myślicie?

Myślę, że powinieneś się od Niej "odstosunkować", napisałbym dosadniej, ale regulamin forum nie pozwala.

8

Zamiast zmieniać siostrę, zmień swój stosunek do niej i daj jej żyć,, po swojemu ''.

A co Ty zrobiłeś dla swojej niepełnosprawnej siostry?Tak pytam...

10

Ja tylko bym chciał by ona zaczęła pracować. Nie mówię o żadnej pracy fizycznej, ale takiej zdalnej, mogłaby wystawiać jakieś  ogłoszenia, wysyłać mejle itp. My z siostrą, pracujemy od  szesnastego roku życia! Hanka żyje tylko tymi ćwiczeniami... Z nią nie da się nawet o niczym pogadać bo ani nie pracuje, nie ma męża,  ani chłopaka ani dzieci.
Co do mojego wieku to mam 25 lat, jestem żonaty od roku.

No i praca jest Hance potrzebna by kiedyś żyła sama. Bo ani siostra ani ja nie zamierzamy się nią kiedyś opiekować.

11

ZałamanyOn25 napisał/a:

Bo ani siostra ani ja nie zamierzamy się nią kiedyś opiekować.

Naprawdę? Wymarzone rodzeństwo. Nie dziwię się, że nie chce z Wami rozmawiać, nie ma o czym.

Nie martw się. Na pewno nie skorzysta z Waszej pomocy, ani dziś, ani w przyszłości.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

12

Tak naprawdę masz gdzieś siostrę, myślisz tylko o tym, żebyś czasem kiedyś nie musiał jej czegoś dać. To dlatego ma się zmienić, a nie, żeby było jej łatwiej.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."
ZałamanyOn25 napisał/a:

Ja tylko bym chciał by ona zaczęła pracować. Nie mówię o żadnej pracy fizycznej, ale takiej zdalnej, mogłaby wystawiać jakieś  ogłoszenia, wysyłać mejle itp. My z siostrą, pracujemy od  szesnastego roku życia! Hanka żyje tylko tymi ćwiczeniami... Z nią nie da się nawet o niczym pogadać bo ani nie pracuje, nie ma męża,  ani chłopaka ani dzieci.
Co do mojego wieku to mam 25 lat, jestem żonaty od roku.

No i praca jest Hance potrzebna by kiedyś żyła sama. Bo ani siostra ani ja nie zamierzamy się nią kiedyś opiekować.

. Nie dość że zazdrośnik to jeszcze wredny.

14

Przypuszczam, że siostra po to poszła na studia. Żeby zdobyć zawód albo przygotować się do jego zdobycia.

Zresztą to w na siłę szukacie z nią kontaktu. Ona nie z wami o czym gadać i wcale tego nie szuka. Tak cię to boli?

16

Tez bym sie nie chciala w przyszlosci zajmowac siostra.
Z innymi rzeczami z kolei przesadzasz. Wtracasz sie za duzo, nie rozumiesz jej mentalnosci i myslisz, ze ma sie otrzasnac z tego.
I jeszcze wisienka na torcie czyli, ze nie ma z nia o czym pogdac bo nie ma dzieci, meza ani pracy. Jesli Twoje zycie sie kreci wkolo tych trzech rzeczy i nie masz innych tematow rozmow to nie jest jej wina, ze jestes taki wybrakowany.

'Żadne drzewo nie wzrośnie do nieba,jeśli jego korzenie nie sięgają do piekła.'

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Niepełnosprawna i aspołeczna siostra. Jak ją zmienić?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018