Dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 23 ]

Temat: Dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się

Cześć,
fajne forum.
Zastanawiam się, dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się w związki. W związkach jednym z podstawowych celów jest seks. Podczas zupełnie szczerej rozmowy, powiedziała mi to moja trzecia partnerka z którą byliśmy w łóżku.
Miałem 19 lat, kiedy poznałem dziewczynę też 19letnią, ale nie chciałem jej zmuszać do niczego, ani niczego przyspieszać. Nasz pierwszy raz przydarzył nam się po około roku znajomości mimo iż okazja do wcześniejszej inicjacji była już dużo dużo wcześniej.
Druga partnerka to była dziewczyna starsza odemnie, może 3 może 5 lat ale to była wakacyjna przygoda podczas wakacji. Nie odnoszę wrażenia, abym to ja ją zachęcał. Byłem w kolegami i koleżankami nad morzem, gdzie poznaliśmy inną grupę młodych ludzi i razem spędzaliśmy wesoło czas. Jedna z nich, wydaje mi się, że mnie zachęcała i przydarzyło nam się 3 razy.
Teraz mam dziewczynę, dla której jestem drugim partnerem, bo z tego co mi powiedziała poprzedni był dupkiem, a ja według niej mam fajny styl bycia. Opowiedziałem jej moje historie, a ona po którejś naszej łóżkowej przygodzie, powiedziała mi, ze dziewczyny łączą się z chłopakami po to, aby uprawiać seks.
Dlatego stawiam pytanie postawione na wstępie:
Zastanawiam się, dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się w związki ?
Szczególnie chodzi mi o kobiety w wieku 20+.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się

Seks jest jednym z powodów, ale nie najważniejszym.
Nie trzeba wchodzić w związki, żeby uprawiać seks. Związek to coś więcej.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

3

a związek bez seksu to związek ?

4

Kamil_F napisał/a:

a związek bez seksu to związek ?

A związek bez rozmów to związek?
A związek bez wspólnego spędzania czasu to zwiążek?
A związek bez miłości to związek?
A związek bez wspólnych planów na przyszłość to związek?
A związek, w którym nie chce się ze sobą przebywać to związek?
A związek, w którym nie czujesz się dobrze z drugą osobą to związek?

Można tak jeszcze długo.
Seks jest tylko jednym z elementów. Na pewno nie najważniejszym, bo są przecież pary, które czekają z seksem do ślubu i żyją.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Ba, są też "białe małżeństwa", oni też żyją i są szczęśliwi.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

6

Chyba nie wytrzymałabym w białym małżeństwie. Znam swojego chłopaka 7 lat, dopiero od 2 miesięcy początkujemy w sexie, ale podniecenie i chęci na sex to tak odczuwałam już około rok temu, ale masz rację, nie przyznałam się, że chcę seksu

7

Kamil_F Ty musisz się dużo jeszcze uczyć o kobietach. Niestety u wielu kobiet sex to narzędzie, a nie jak myślisz cel.

8

Kamil_F napisał/a:

Cześć,
. W związkach jednym z podstawowych celów jest seks.

A nie dzidzia?
Domek z białym płotkiem?
I prywatny wyrobnik?
wink

9 Ostatnio edytowany przez Ela210 (2019-07-06 16:06:52)

balin napisał/a:

Kamil_F Ty musisz się dużo jeszcze uczyć o kobietach. Niestety u wielu kobiet sex to narzędzie, a nie jak myślisz cel.

Hmm..może cel do zbliżania się też? ale chyba w aspekcie tego, że dla mężczyzn seks to seks po prostu głównie dla rozładowania się, to narzędzie nienadające się do tego celu- budowania więzi- więc zwykle się nie udaje i panna idzie dalej używając tej samej łopatki.
Czy może faktycznie 19 latka to rozbudzona i wiedząca czego chce w tej sferze kobieta?
Czy robi to, co koleżanki?
takich mocno swobodnych maturzystek 20 parę lat temu było mało raczej..
Ale może to inne czasy..?

Ja podlewam czystą wodą
Ziarno które będzie kwiatem
I uważam na zaklęcia
Każde słowo ma swój zapach

10

Lady Loka napisał/a:

Seks jest jednym z powodów, ale nie najważniejszym. Nie trzeba wchodzić w związki, żeby uprawiać seks. Związek to coś więcej.

balin napisał/a:

Jakie narzędzie ?
Chodziłam do 3 klasy liceum, spotykałam się z kolegą raz u mnie raz u niego po lekcjach. Sex był dla nas kolejnym etapem naszej znajomości, po prostu nam się zdarzył. Nie planowaliśmy. Po tym, jak już pierwszy raz mieliśmy za sobą, to trudno było nie uprawiać sexu, gdy tylko była do tego okazja. Nie było okazji dość często, średnio raz w miesiącu.

Ela210 napisał/a:

Hmm..może cel do zbliżania się też? ale chyba w aspekcie tego, że dla mężczyzn seks to seks po prostu głównie dla rozładowania się, to narzędzie nienadające się do tego celu- budowania więzi- więc zwykle się nie udaje i panna idzie dalej używając tej samej łopatki..

Dla niego własnie tak zapewne było, pozwalałam mu rozładowywać napięcie seksualne. Mi także to sprawiało przyjemność.

Z partnerem z którym mieszkałam to wiązałam jakieś długoterminowe nadzieje, ale nic z tego nie wyszło.

Lady Loka napisał/a:

A związek bez rozmów to związek?
A związek bez wspólnego spędzania czasu to zwiążek?
A związek bez miłości to związek?
A związek bez wspólnych planów na przyszłość to związek?
A związek, w którym nie chce się ze sobą przebywać to związek?
A związek, w którym nie czujesz się dobrze z drugą osobą to związek?

6 razy NIE

Zarejestrowałam się na netkobiety gdyż badam zjawiska.
Wypowiedzi nakierunkowują mnie w temacie.

11

Autorze, widocznie te laski, ktore tak twierdziły podchodziły przedmiotowo do związkow i uważały, że druga osoba jest wyłącznie od spełniania potrzeb partnera. W związku najważniejsze jest zaufanie, wierność, wspolne rozwiązywanie problemow. Jak ktoś mi mowi, że seks buduje więzi to śmiać mi się chce. Seks nie ma NIC wspolnego z miłością, kojarzy mi się raczej z jej zaprzeczeniem.

12

Znow te zle kobiety, ciągle cos ukrywają.

13

Benita72 napisał/a:

Znow te zle kobiety, ciągle cos ukrywają.

Nooo i cynicznie wykorzystują seks. Kobieta, to nie może chcieć się ruchać, tak po prostu, skąd.

Co myślałem, to napisałem.

14

To raczej faceci cynicznie wykorzystują seks. Wciskają bajeczki o budowaniu więzi, a potem są setki tematow w stylu "wykorzystał mnie", "chodzi mu tylko o jedno".

15

beacia96 napisał/a:

To raczej faceci cynicznie wykorzystują seks. Wciskają bajeczki o budowaniu więzi, a potem są setki tematow w stylu "wykorzystał mnie", "chodzi mu tylko o jedno".

Pewnie, wianek zabrał. Nie chcesz seksu uprawiać, to nie rób tego, a jeśli chcesz, to nie płacz potem, że ktoś Cię "wykorzystał".

Co myślałem, to napisałem.

16

beacia96 napisał/a:

beacia, od tego masz swój rozum, żeby wciskanych bajeczek nie brac na poważnie.

17

Nie zamierzam brać ich na poważnie. Teraz zamierzam dokładnie testować facetow przed poznaniem. smile Jeśli nie będzie umiał utrzymać rączek przy sobie, to do widzenia smile

18

No i pięknie big_smile

19

beacia96 napisał/a:

Znowu ta narracja o bezwolnych i naiwnych lalach. smile

20

balin napisał/a:
beacia96 napisał/a:

Chyba nikt nie mówił o "bezwolności".
No, przymusu wiązania się z kimś nie ma.
Z drugiej strony, żeby podjąć naprawdę wolną decyzję, to trzeba mieć wystarczające informacje. Mowa o przypadkach, kiedy tego nie ma, bo ktoś zostaje celowo wprowadzony w błąd. Podejmuje decyzję na podstawie błędnych przesłanek.
Więc może każdy człowiek, który został w jakiś sposób oszukany, jest "bezwolny i naiwny", a skoro nie jest tak, to problem nie istnieje, albo wina leży po stronie oszukanego. Hm?

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

21

niepodobna napisał/a:
balin napisał/a:
beacia96 napisał/a:

No, przymusu wiązania się z kimś nie ma.
Z drugiej strony, żeby podjąć naprawdę wolną decyzję, to trzeba mieć wystarczające informacje. Mowa o przypadkach, kiedy tego nie ma, bo ktoś zostaje celowo wprowadzony w błąd. Podejmuje decyzję na podstawie błędnych przesłanek.
Więc może każdy człowiek, który został w jakiś sposób oszukany, jest "bezwolny i naiwny", a skoro nie jest tak, to problem nie istnieje, albo wina leży po stronie oszukanego. Hm?

I dlatego nie można wierzyc slepo, tylko poznawać się stopniowo i chcieć dostrzegac sygnaly ostrzegawcze - chęc bycia w związku nie może przeslaniac zdrowego rozsądku.
Po prostu, dla własnego dobra trzeba zdawać sobie sprawę, ze oszuści także istnieją na swiecie.

22

niepodobna napisał/a:
balin napisał/a:
beacia96 napisał/a:

A jak nazwiesz zachowanie kobiet opisane przez beacię? Tam kobiety podejmują jakieś decyzje? Przecież są bezwolne. Przyszedł nabajerował i wziął co chciał. smile A biednej lali pozostaje tylko smutek i żal w forumowych wątkach. smile
Z resztą taki nurt myślowy rozwija się pięknie w mediach. Ostatnio jakaś pani psycholog powiedziała: za wszystko winny jest facet. Ale już nie dopowiada tego co ja powiedziałem. smile A przecież taka jest logika jej wypowiedzi. Bezwolna lala, za nic przecież nie może odpowiadać.
To co piszesz o ofierze, to żenujące jest. Zwłaszcza, że urąga inteligencji kobiet i rzeczywistości związków zrównanych do relacji: ofiara i jej oprawca.

23 Ostatnio edytowany przez niepodobna (2019-07-11 14:43:25)

balin napisał/a:
niepodobna napisał/a:
balin napisał/a:

A jak nazwiesz zachowanie kobiet opisane przez beacię? Tam kobiety podejmują jakieś decyzje? Przecież są bezwolne. Przyszedł nabajerował i wziął co chciał. smile A biednej lali pozostaje tylko smutek i żal w forumowych wątkach. smile
Z resztą taki nurt myślowy rozwija się pięknie w mediach. Ostatnio jakaś pani psycholog powiedziała: za wszystko winny jest facet. Ale już nie dopowiada tego co ja powiedziałem. smile A przecież taka jest logika jej wypowiedzi. Bezwolna lala, za nic przecież nie może odpowiadać.
To co piszesz o ofierze, to żenujące jest. Zwłaszcza, że urąga inteligencji kobiet i rzeczywistości związków zrównanych do relacji: ofiara i jej oprawca.

Interpretujesz tak, jak Ci to odpowiada...
Nie "zrównuję związków do relacji: oprawca i jej ofiara", zastanawiam się jedynie, czy w każdym przypadku, w którym ktoś został oszukany, będziesz sobie kpić, że przecież nie był bezwolny. Czy tylko w tym, w którym facet oszukuje kobietę, że chodzi mu o coś więcej niż zaspokojenie popędu i tworzy iluzję więzi, które nie istnieją.
Napisałam tak ze względu na twoją dość automatyczną i schematyczną reakcję. Naprawdę nie mniej schematyczną, niż tej pani psycholog.
Nie, facet nie jest "winny za wszystko" (co to w ogóle znaczy?). Jest winny, kiedy jest winny, jeśli ja kogoś okłamię, obojętnie w jakiej sprawie,  to też winna jestem ja, a nie jego naiwność.
Próby zrobienia z takiego prostego komunikatu, zrównywania związków do relacji kat i ofiara, dowodzi zupełnego niezrozumienia, albo złej woli, tym bardziej, że kontekst mojej wypowiedzi był szerszy niż tylko związki.

Posty beaci to tylko punkt zaczepienia.
Dla mnie, do tego, żeby zauważyć pewien mechanizm.

>>>>A jak nazwiesz zachowanie kobiet opisane przez beacię? Tam kobiety podejmują jakieś decyzje? Przecież są bezwolne. Przyszedł nabajerował i wziął co chciał<<<<

Mógł to zrobić, bo okłamał, czyli druga strona nie miała właściwych informacji ; ) Nie była bezwolna, bo nikt jej nie zmuszał. Podjęła decyzję, tak. Bazując na błędnych przesłankach. A były błędne, bo ktoś ją przekonał do nieprawdy...

"Chcę się tylko zabawić, ale będzie fajnie, idziesz na to? " - taki powinien być komunikat.

"[...]po raz kolejny upewniłem się w od dawna nurtującej mnie idei, iż życie składać się też może z kilku zdań. Kilka zdań może krążyć wokół ciebie przez całe życie. Od czasu do czasu będą ci je przypominali najzupełniej przypadkowi rozmówcy. Przeczytasz je w codziennej gazecie, w przypadkowo otwartej powieści. Reszta zaś - wszystko, co powiesz i usłyszysz - będą to wariacje na ich temat."

Posty [ 23 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » SEKS, SEKSUALNOŚĆ, PSYCHOLOGIA » Dlaczego kobiety ukrywają cele wiązania się

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018