mandat za picie w miejscu publicznym - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » mandat za picie w miejscu publicznym

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: mandat za picie w miejscu publicznym

Cześć, wracałam dziś nad ranem z klubu. W drodze na taksówkę mijałam patrol spisujacy zula, za picie w miejscu publicznym, pod macdonaldem. Policja mnie zatrzymała i powiedział, że piłam razem z nim i za to chcą mi dać 100 zł.mandatu. Nie zgodziłam się. Byłam nietrzezwa, ale zachowywałam się spokojnie i nie miałam przy sobie alkoholu. Trzymali mnie 3 godziny, w tym czasie spisując też inne przypadkowe osoby.
Ostateczne dostałam wezwanie na komendę.
Mam świadków na to, że wyszłam z klubu i sądzę że w okolicy McDonald's są kamery, które poświadczą, że mówiłam prawdę. Na co powinnam się przygotować?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: mandat za picie w miejscu publicznym

Znajdź sobie świadka który powie że nie piłaś.

3

Najlepszą obroną jest atak, tym bardziej, jeśli oskarżenie jest bezpodstawne. Na jakiej podstawie twierdzą, że piłaś w miejscu publicznym, jaki mają na to dowód. Nioslaś ze sobą jakiś alkohol ?

4 Ostatnio edytowany przez nin00a (2019-05-04 11:31:49)

justa_pl napisał/a:

Najlepszą obroną jest atak, tym bardziej, jeśli oskarżenie jest bezpodstawne. Na jakiej podstawie twierdzą, że piłaś w miejscu publicznym, jaki mają na to dowód. Nioslaś ze sobą jakiś alkohol ?

Chyba uważali, że jestem tak pijana, że przyjmę bezpodstawny mandat. Kilak osób, w między czasie, tak zrobiło.
Nie miałam przy sobie żadnego alkoholu.

O świadka raczej trudno, ze znajomymi rozstałam się pod klubem, każde poszło w swoją stonę. Jedne na co mogę się powołać to kamery, które na pewno znajdują się na rynku.

5

Więc trzymaj się tego i nie odpuszczaj. Odmowa przyjęcia mandatu wiąże się ze sprawą sądową i wielu ludziom po prostu nie chce się włuczyć po sądach albo zwyczajnie boją się sądów - dlatego odpuszczają i płacą mandaty. Tym bardziej, że nie ma się pewności czy sąd uwzgledni Twoją rację ( wcale to nie jest oczywiste). A koszty sądowe prawdopodobnie trzeba będzie pokryć.
Więc musisz zdecydować,  czy bronisz się mimo wszystko, czy dajesz sobie spokój i płacisz mandat - ale to byłaby głupota.

6

Nie miałem na myśli osoby która to widziała. Miałem na myśli kogoś kto powie że tak było.

7

justa_pl - na tą chwilę wezwanie jest tylko na komendę. Nie wypisali mi również w jakim charakterze. Nie wiem, czy jest szansa, że nie trafi to do sądu, jeżeli już na komendzie powołam się na nagrania.
M@r - w zasadzie masz rację, jest to opcja, na którą warto się zastanowić.

8

Może tak właśnie być, że jak złożysz oświadczenie że to nie prawda, poprosisz o przedstawienie dowodów ( w tym wypadku słowo pilicjanta przeciwko twojemu) i złożysz wniosek o sprawdzenie monitoringu, to może skończy sie na wyjaśnieniu na komendzie.
Ja niestety mam złe doświadczenia i coś co wydaje się oczywiste jak w twoim przypadku, oczywiste nie jest. Mnie ani sąd ani policja nie przeraża ani nie wprowadza w zakłopotanie. Każdy robi swoje. Żeby tylko uczciwie było, to ok., ale często nie jest.
Pójdziesz,  zeznasz jak było i zobaczysz co dalej. Jak im się nie będzie chcialo sprawdzać monitoringu to może sama do niego dotrzesz. To wszystko nic strasznego tylko chamówa niestety - ale nie uprzedzajmy faktów, może u Ciebie będzie wszystko ok i uczciwie wyjaśnisz sprawę.

9

Nagranie z monitoringu powinno rozwiązać sprawę, nie przyjmuj mandatu. Nie ma żadnych dowodów, dziwi mnie w ogóle fakt samej próby wpisania mandatu skoro nie miałaś przy sobie alkoholu

10

Teoretycznie obowiązuje zasada domniemania niewinności, więc to ktoś powinien Ci udowodnić, że piłaś w miejscu publicznym, a nie Ty masz udowadniać, że tego nie robiłaś.

11

Sądzę że ten temat to jakiś trolling.

Jednak jeśli to jest prawda, to ci policjanci niczym nie różnią się od pospolitych złodziei którzy wszczynają rozbój, zastraszają oraz wyłudzają.
Tu najpierw musieli by zobaczyć, jak pijesz oraz ze butelkę z piwem/winen/wódką/czymkolwiek miałaś otwartą. Samo posiadanie alkoholu nie ma nic do rzeczy, jeśli jest nieotwarty i nietknięty.

A jeśli sprawa dojdzie do sądu i sąd uzna autorkę za winną, to będzie to świadczyło o sądownictwie więcej, niż się komukolwiek tutaj wydaje - i to bardzo negatywnie. Będzie to się liczyło jako
pomoc w dokonywaniu przestępstwa/zacieraniu śladów przestępstwa, jakkolwiek.
Nie mówiąc już o tym, że ta sprawa będzie się koniecznie nadawała do publicznego nagłośnienia.

Tu już naprawdę nie chodzi o pieniądze.

Prawdziwa przyjaźń damsko-męska istnieje tylko między bratem i siostrą oraz między gejem i lesbijską.

12

X77 napisał/a:

Jednak jeśli to jest prawda, to ci policjanci niczym nie różnią się od pospolitych złodziei którzy wszczynają rozbój, zastraszają oraz wyłudzają.
Tu najpierw musieli by zobaczyć, jak pijesz oraz ze butelkę z piwem/winen/wódką/czymkolwiek miałaś otwartą. Samo posiadanie alkoholu nie ma nic do rzeczy, jeśli jest nieotwarty i nietknięty.

A jeśli sprawa dojdzie do sądu i sąd uzna autorkę za winną, to będzie to świadczyło o sądownictwie więcej, niż się komukolwiek tutaj wydaje - i to bardzo negatywnie. Będzie to się liczyło jako
Nie mówiąc już o tym, że ta sprawa będzie się koniecznie nadawała do publicznego nagłośnienia.

Nie jest to trolling.
Mnie też wydaje się to do teraz wręcz niedorzeczne, jak o tym myślę.
Nie miałam przy sobie w ogóle alkoholu. Ani otwartego, ani zamkniętego. Byłam po prostu pijana i wiązałam buta obok żula, który piał alkohol i który przyjął mandat.

Oen_242
Dziękuję za przypomnienie o zasadzie domniemanej niewinności. Zupełnie o tym zapomniałam i masz rację.

Na komendę idę jutro. Wczoraj przeszłam się koło tego miejsca i sprawdziłam gdzie jest monitoring i na co mogę się powołać. Mam nadzieję, że to wystarczy, bo po prostu nie chce mi się szarpać o 100 zł. Ale też nie chcę przyjmować mandatu za coś czego nie zrobiłam, bo wkurza mnie takie zachowanie.

13 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-08 17:04:06)

X77 napisał/a:

Że temat to pic na wodę, zgadzam się.
Że policjanci obecni "z łapanki" są ostatnio - również.
Resztę radziłbym Szeryfowi przekazać. Jak zareaguje?
Jednym z dwojga. Będzie zachwycony bo to wszystko "przejęte od poprzedników" zostało, co wymaga utarcia nosa malkontentom i pokazania, że działania te zmierzają wyłącznie ku "naprawie Rzeczypospolitej".
Albo, że "dobra zmiana", to zwykły pic i fotomontaż.
Wtedy się wkurzy... smile

facet po przejściach

14

Z chęcią wstawiłabym wezwanie na komendę, ponieważ irytują mnie komentarze w stylu "pić na wodę". Bagatelizujesz temat zamiast dać konkretną radę.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, nie wiem, jak się na nią przygotować, o co zadbać zawczasu, żeby uniknąć spotkania w sądzie. Ale pewnie najwygodniej napisać, że Troll, bo to taka dziwna sytuacja ina pewno nie realna...
Dzięki.

15

To, co wcześniej napisałem

Oen_242 napisał/a:

Teoretycznie obowiązuje zasada domniemania niewinności, więc to ktoś powinien Ci udowodnić, że piłaś w miejscu publicznym, a nie Ty masz udowadniać, że tego nie robiłaś.

stoi w totalnej sprzeczności z tym:

nin00a napisał/a:

Wczoraj przeszłam się koło tego miejsca i sprawdziłam gdzie jest monitoring i na co mogę się powołać.

Tak czy siak napisz jak to się skończyło.

16

Dlaczego nie piszesz jak wizyta w komisariacie ? Ciekawa jestem i inni też jak to się skończyło - jeśli się skończyło oczywiście.

17 Ostatnio edytowany przez Excop (2019-05-11 20:01:28)

nin00a napisał/a:

Z chęcią wstawiłabym wezwanie na komendę, ponieważ irytują mnie komentarze w stylu "pić na wodę". Bagatelizujesz temat zamiast dać konkretną radę.
Pierwszy raz jestem w takiej sytuacji, nie wiem, jak się na nią przygotować, o co zadbać zawczasu, żeby uniknąć spotkania w sądzie. Ale pewnie najwygodniej napisać, że Troll, bo to taka dziwna sytuacja ina pewno nie realna...
Dzięki.

Wcale nie bagatelizuję, tylko uważam, że na taką szykanę, nawet najgłupszy z łapsów z kawałów by się nie poważył, mając świadomość, że w sądzie zostanie wyśmiany.

facet po przejściach

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » mandat za picie w miejscu publicznym

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018