Czy powinnam dać mu szansę - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy powinnam dać mu szansę

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1 Ostatnio edytowany przez SurDeFil (2019-04-21 22:32:53)

Temat: Czy powinnam dać mu szansę

Cześć Dziewczyny,

Jakiś czas temu przez internet poznałam chłopaka. Widzieliśmy się 4 razy, sporo pisaliśmy w międzyczasie, wszystko bardzo dobrze się zapowiadało. Na drugim spotkaniu powiedział mi, że "może mieć zaburzenia obsesyjno kompulsywne" (nigdy nie był u lekarza, nie ma oficjalnej diagnozy, twierdzi, że to nie wpływa na jego życie). Nie widziałam jeszcze u niego objawów. Powiedział tylko, że kiedyś sprawdzał zamek kilkukrotnie przy wychodzeniu z domu. Kiedy wracaliśmy po naszym ostatnim spotkaniu (był późny wieczór, niewiele osób na ulicach), w pewnym momencie powiedział żebyśmy skręcili w boczną uliczkę. Początkowo nie wiedziałam o co chodzi, ale on powiedział "myślałem, że ten facet miał bombę". Nie widziałam kto obok nas przechodził, ale generalnie mnie zmroziło. Rozumiem, że zamachy bombowe się zdarzają, ale nie na niemal pustej ulicy. Prędzej spodziewałabym się chociażby nożownika. Zmienił temat, ale jednak mnie to zaniepokoiło. Podjęłam ten temat kiedy później pisaliśmy, powiedział, że ten facet miał paczkę, że słyszał syczenie (ja nic nie słyszałam) i że ten facet wyglądał dość podejrzanie. Twierdzi, że pierwszy raz mu się to zdarzyło i prosi żebym dała mu szansę.. Bardzo go polubiłam i pasujemy do siebie, ale nie wiem czy to nie za duże ryzyko, bo to może świadczyć o poważnych zaburzeniach. Co o tym myślicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy powinnam dać mu szansę

Za kogo się uważasz, że miałabyś dawać szanse? big_smile
A czy wiązać się z facetem, czy nie, to Twoja i Wasza decyzja. Ja bym sobie odpuścił, gość powinien pójść na leczenie, niekoniecznie to będzie skuteczne.

3

Zanosi się na związek mocno podwyższonego ryzyka. Ja bym w coś takiego na pewno nie wchodziła, a co zrobisz ty, to pojęcia nie mam.

4 Ostatnio edytowany przez PaniA (2019-04-21 21:59:37)

Czy wejdziesz w ten związek jest Twoją sprawą, ale przemyśl czy jesteś gotowa i masz na tyle sił aby związać się z osobą z zaburzeniami psychicznymi ?
Taki związek jest niezwykle trudny, wymagający wiele poświęcenia, siły i odpowiedzialności.
W tym związku będziesz głównie opiekunką, a dopiero potem partnerką. To na Ciebie spadnie pilnowanie aby parter się leczył, brał leki, to w Twoją stronę będzie skierowane Jego emocje nie tylko te dobre, ale również te podyktowane chorobą. W tym związku, będą piękne, normalne dni i takie w których będziesz wylewać może łez. Będą chwile w których będziesz bała się o życie jego lub swoje.  Ten związek będzie ciągłą walką o pozostanie na powierzchni normalności. Leczenie, pobyty w szpitalu, strach, miłość i bezsilność w obliczu choroby i otoczenia.
Ludzie, rodzina, znajomi najpierw będą Cię odwodzić od bycia z nim, potem większość się odsunie. Na końcu może okazać się że, jesteście tylko Wy. Ty, On i jego choroba.
Jesteś gotowa spróbować ?

5

Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o jego zaburzenia obsesyjno kompulsywne, nie był nigdy u lekarza, nie bierze leków, to raczej jego samo-diagnoza. Rozmawiałam z nim na ten temat i powiedział, że tylko podejrzewa, że może to mieć i nie jest to nic uciążliwego w codziennym życiu. Wcześniej nie byłam świadkiem dziwnych zachowań z jego strony. Tak naprawdę nie wiem czy ta sytuacja z facetem z paczką jest związana (albo czy w ogóle może być związana) z tym potencjalnym zaburzeniem. Nie jestem pewna czy może to być odosobnione wydarzenie tak jak on twierdzi.

6

na pewno unikałbym szybkiego zaczynania związku, raczej dałbym sobie i komuś innemu więcej czasu, zachęcałbym też do leczenia.

"Poznacie ich po ich owocach":D https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … 9&p=91 wszystko o randkach i związkach, a także wszystkie pytania do mnie, zapraszam:D

7

Jak go dr Google diagnozował, to niech go dr Google leczy.
Facet powinien iść do specjalisty jeżeli uważa, że ma jakieś zaburzenia. Dopóki nie pójdzie, to Ty absolutnie nic na ten temat nie wiesz. Nie masz pojęcia czy zmyśla, czy jest borderem, czy ma nerwicę, cokolwiek. Więc ja bym nie szastała medycznymi określeniami wyssanymi z palca i mózgu takiego człowieka.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

8

Popieram Lady Loka w 100%. Niech go zdiagnozuje lekarz, a później niech decyduje co z tym zrobi.

Ty najlepiej po prostu obserwuj jego zachowanie zanim podejmiesz decyzje o angażowaniu się w związek.

less is more

9

ja bym mu powiedziała, że nie widzę przeszkód do budowania związku jeśli tylko pójdzie do lekarza po diagnoze i zacznie się leczyc.
tylko tyle i aż tyle wink

10 Ostatnio edytowany przez Miłycham (2019-04-22 10:19:51)

SurDeFil napisał/a:

Twierdzi, że pierwszy raz mu się to zdarzyło i prosi żebym dała mu szansę.. Bardzo go polubiłam i pasujemy do siebie, ale nie wiem czy to nie za duże ryzyko, bo to może świadczyć o poważnych zaburzeniach. Co o tym myślicie?

Powinnaś  przemyśleć czego oczekujesz i na co jesteś gotowa. Bardziej przypadek przypomina coś ala epizod schizofreni. Wątpię jednak by człowiek bojący się odrzucenia, od razu mówił o swoich najgorszych cechach. Mniejsza o to, bo można biorąc leki, normalnie funkcjonować. Kwestia czy ma zamiar podjąć jakieś kroki. Czy skreślisz z tego powodu człowieka to już zależy od ciebie. To w końcu Twoje życie.

11

Też sprawdzam parę razy drzwi po zamknięciu wink Może sobie jaja zrobił z tą bombą... Pamiętam, kiedyś na początku byłej dziewczynie powiedziałem: że jestem wariatem i lepiej się jeszcze dobrze zastanów... Za pół godziny przyjechała i się kochaliśmy... Może chodziło mu o seks smile

A tak też na poważnie może razem się wybierzcie na wizytę, wtedy będziesz pewna że był itd. I sama zadecydujesz co dalej, może nic mu nie ma, może ma szósty zmysł a może za rok zawładną nim pasje Hannibala Lectera... Obserwuj go bacznie i nie wkrecaj się za bardzo w związek póki co smile

12

Kiedy z nim o tym rozmawiałam najpierw przyznał, że faktycznie myślał, że ta osoba miała bombę, potem stwierdził, że to żart, ale moim zdaniem tylko dlatego, ze zauważył, że uważam to za dziwne. W momencie kiedy to się działo miał poważną i przerażoną minę. Tak jak ktoś wcześniej napisał moja pierwsza myśl to była schizofrenia..
Trochę zbyt krótko się znamy i nawet nie jesteśmy razem, więc nie czuję, że mam prawo żeby namawiać go na wizytę u lekarza.

13

Dałabym sobie spokój. Nawet jakby się okazało, że nie choruje dokładnie na to to zachowuje się dziwnie, sam fakt że takie rzeczy u siebie podejrzewa. Nie czułabym się bezpiecznie.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Czy powinnam dać mu szansę

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018