Długi czas przelewów w PKO BP - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Długi czas przelewów w PKO BP

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Długi czas przelewów w PKO BP

Gdy ktoś wyśle mi przelew po południu zawsze dochodzi on dopiero następnego dnia po 15 choć w banku są trzy sesje ( 11.30, 15.10,17.30).  Największy stres miałam kilka miesięcy temu gdy chodziło o wypłatę. Oni wysłali po 13 w piątek (dostałam potwierdzenie) a oczywiście dostałam w poniedziałek 15.10. W banku pytałam, ale oni nie wiedzą od czego to zależy smile.Wujek też ostatnio mówił, że dostał kasę z 2- dniowym opóźnieniem.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-04-03 12:16:14)

Odp: Długi czas przelewów w PKO BP
kasia5266 napisał/a:

Gdy ktoś wyśle mi przelew po południu zawsze dochodzi on dopiero następnego dnia po 15 choć w banku są trzy sesje ( 11.30, 15.10,17.30).  Największy stres miałam kilka miesięcy temu gdy chodziło o wypłatę. Oni wysłali po 13 w piątek (dostałam potwierdzenie) a oczywiście dostałam w poniedziałek 15.10. W banku pytałam, ale oni nie wiedzą od czego to zależy smile.Wujek też ostatnio mówił, że dostał kasę z 2- dniowym opóźnieniem.

Mi też często przychodzi kasa dopiero po weekendzie w poniedziałek. Mimo, że przelew wyszedł w piątek. Tak jest z weekendami. Może mają częste konserwacje i aktualizacje systemu. Dużo zależy skąd idzie do ciebie przelew. Z obcych banków idzie dłużej. Przynajmniej u mnie tak jest.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

3

To jest normalne, niekoniecznie w PKO.
Przelew do innego banku dochodzi zwykle w dniu kolejnym.
To zależy od sesji w obu bankach. PKO może mieć trzy, a ten drugi bank tylko dwie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

4

To nie jest uzależnione od tego akurat banku. Moja mama ma konto w innym, a my mamy firmowe w jeszcze innym i jest tak samo. System nie księguje 24h/7, a dostaniesz pieniądze na swoje konto dopiero po zaksięgowaniu. Z obcego banku trwa dłużej i to też nie jest dziwne. Oba banki muszą przelew potwierdzić.

Jeśli się smucisz, to żyjesz przeszłością.
Jeśli się boisz, to żyjesz przyszłością.
Jeśli jesteś spokojny, żyjesz teraźniejszością. Lao Tzu

5

Każdy bank ma ustalone godziny tzw. sesji wychodzących i przychodzących, dlatego jeśli bank przyjmujący przelew ostatnią sesję przychodzącą ma zaplanowaną na godzinę wcześniejszą niż przelew wyszedł z innego banku, to jest to zupełnie zrozumiałe, że przelew nie zostaje zaksięgowany na koncie odbiorcy tego samego dnia. W takiej sytuacji księgowanie następuje pierwszą sesją przychodzącą kolejnego dnia roboczego.
Sesje można sprawdzić na stronie każdego z banków lub skorzystać z zestawień zbiorczych, które dostępne są w sieci. Wystarczy wpisać hasło "sesje Elixir" i wyświetlą się pożądane linki (np. do serwisu money.pl lub bankier.pl).

Zupełnie inaczej odbywa się realizacja przelewów zleconych w obrębie tego samego banku, bo te następują natychmiastowo i to 7 dni w tygodniu oraz 24 godziny na dobę. Nie ma również znaczenia czy mamy dzień roboczy, czy świąteczny.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

6

kasia5266 napisał/a:

Jeśli nie masz w ogóle kasy na koncie, możesz skorzystać z debetu.

7

Lou71.71 napisał/a:

Jeśli nie masz w ogóle kasy na koncie, możesz skorzystać z debetu.

Pod warunkiem, że został przyznany. Ponadto banki odchodzą od debetów na rzecz kredytów odnawialnych - zasada podobna, ale to jednak nie to samo.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Długi czas przelewów w PKO BP

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018