jak sie pozbyc falszywej kolezanki - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » jak sie pozbyc falszywej kolezanki

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 30 ]

Temat: jak sie pozbyc falszywej kolezanki

Mam kolezanke przyjazn to za duze slowo. Chce mna sobie obracac na lewo i prawo, kontroluje co robie z kim wychodze itp. Jak cos nie idzie po jej mysli to zachowuje sie jak rozgoryczona nastolatka ma 43 lata wrecz bym powiedzala ze zachowanie ekstrentyczne. Dowiedzialam sie juz pare lat temu ze mnie obgaduje i wiem ze jest zazdrosna nie lubi jak mnie jej kolezanki lubia, jak mi cos sie udaje itp.

Nie wiem jak mam sie jej delikatnie pozbyc z mojego zycia. Jest to manipulantka. Ja nie chce afery i nieprzyjemnosci.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: jak sie pozbyc falszywej kolezanki

Zwyczajnie nie odpisywac, nie odbierac, nie spotykać się.

3

znamy sie 7 lat. Ograniczam kontakty do minimum, a ona nadal pisze chce przyjsc itp. Bede probowala moze kontakt sie sam rozejdzie.

4

cloudyhead napisał/a:

znamy sie 7 lat. Ograniczam kontakty do minimum, a ona nadal pisze chce przyjsc itp. Bede probowala moze kontakt sie sam rozejdzie.

Myślisz, ze gdyby zablokować ją wszędzie, to mimo tego przyjdzie do ciebie na piechotę pod drzwi ujadać? Czy mało prawdopodobne?

5 Ostatnio edytowany przez cloudyhead (2019-03-19 22:49:54)

Mysle ze jak to zrobie delikatnie to bedzie lepiej. MAmy wspolnych znajomych tzn. nie az tak wspolnych, ona mnie wkrecila w towarzystwo swoich kolezanek, a nawet znam jej rodzine. 3 lata temu cos mi nie gralo bo jedna z nich miala 40 stke i tylko ja nie zostalam zaproszona, pozniej jedna mi powiedziala ze mnie obgadywala i jest o mnie zazdrosna bo ponoc jestem przez tamte lubiana i kazala tamtej, a nawet kolejnej mnie nie zapraszac. Co ona robi to kontrola, mysle ze probuje nas 3 kontrolowac, ale tamte maja silniejsze charaktery pozatym znaja ja od dziecka. Jedna ciagle nie ma czasu i mieszkka za daleko, a druga sama ja okreca wokol palca.   Ja po tym juz probowalam sie odciac w tamtym roku znalazla faceta wiec mialam troche spokoju bo oczywiscie miala inne wazne sprawy, no ale od pazdziernika znowu jest sama. Oczywiscie zachwuje sie jak ksiezniczka wszytko kreci sie wokol niej, a ja mam tego dosc. Dzis znowu napisala do mnie czy z nia wyjde w ten weekend ja jej odpisalam ze jej dam znac (musze cos wymyslic) wiec zaczela juz grac ze ona musi mamie dac znac bo z dzieckiem jej zostanie.  Ja juz powoli zaczelam sobie wychodzic od paru lat i miec innych znajomych, ale ona sie o nich tez wypytuje, z kim gdzie kiedy bylam. Mam juz dosc chce zeby to sie poprostu rozpadlo, ale chce to zrobic delikatnie. Ona potrafi byc czasami niezrownowazona plakac grac ze jest najbiedniejsza, skrzywdzona  taki ma sposob na ludzi zeby wspolczuciem ich zjednywac, a niestety ludzie sie na to lapia bo sama widzialam.
Noz kurcze nie potrafie tak z dnia na dzien zakonczyc, niby jestem silna osobowoscia ale jestem miekka.

6

Zerwij z nią kontakt i poproś aby na przyszłość nie wtrącała się w twoje prywatne sprawy To twoja sprawa z kim się spotykasz i ona nie powinna się absolutnie w to wtrącać

7

O mój borze, czy ty też jesteś nastolatką jak ona? Bo zachowujesz się na podobnym poziomie - gdzie dojrzałość, postawienie granic, dbanie o siebie? To, co piszesz - o nie robieniu afery, to jakiś tylko strach, nie wiem - przed czym? Czego się boisz, co się wydarzy, jak jej napiszesz: przemyślałam wiele spraw, i nie chcę się już z tobą widywać, za dużo mnie to kosztuje.

Napisałam tak mojej wieloletniej przyjaciółce. Prawdziwej przyjaciółce przez wiele lat, takiej, która mnie NIE obgadywała ani nie raniła. Ale po pewnym czasie nasza relacja się zmieniła, było to dla mnie trudne. Po kilku rozmowach w końcu napisałam jej, że robię to dla siebie - mi jest źle, dlatego kończę tę relację. Oczywiście, po drugiej stronie jest osoba, którą może zranić to zachowanie ale zawsze ZAWSZE masz prawo postawić siebie na pierwszym miejscu. Wspaniale, że bierzesz pod uwagę uczucia tej fałszywej koleżanki, ale nie może być tak, że jej uczucia będą zawsze ważniejsze niż twoje. Nie masz obowiązku ochrony jej przed wszelkimi przykrościami kosztem znoszenia jej trudnych zachowań. To niesprawiedliwe - wobec Ciebie.

Oczywiście, ona też może nie zdawać sobie sprawy ze swoich zachowań i ich wpływu na ciebie. Skoro tak bardzo ją "chronisz" i nigdy jej nie stawiałaś granic, nie mówiłaś, że nie życzysz sobie tych pytań czy zachowań, to teraz ona może być bardzo zdziwiona, że ni stąd ni zowąd zrywasz relację, w której do tej pory (z jej perspektywy) było OK. Bo przecież nic nie mówiłaś, to było ok, dlaczgeo nic nie mówiłaś?

Szczerze? Takie znoszenie uciążliwych koleżanek po to by ich nie zranić to obosieczny miecz. I ty się poranisz, znoszeniem tego wszystkiego, tej frustracji (po co te negatywne uczucia w życiu?), i zranisz ją (bo nie dajesz jej szansy na poprawienie swojego zachowania, a zerwanie relacji będzie bolało bardziej niż stawianie granic na wcześniejszych etapach).

people make mistakes
fathers mothers
people make mistakes
you are not alone

8

Urwać albo rozluźnić kontakt, nie ma innego wyjścia. Nie masz obowiązku spędzać z nią czasu, ani się jej tłumaczyć dlaczego tego nie chcesz. Po co wymyślasz głupoty, zamiast jej zwyczajnie powiedzieć, że nie chcesz z nią jechać albo że masz inne plany (bez szczegółów)

9 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-03-20 09:52:35)

Serio masz ponad 40 lat i nie umiesz babie powiedzieć - nie, sorry, nie wyjdę z Tobą w ten weekend, bo mam inne plany?

Jak dla mnie, to obydwie reprezentujecie poziom gimnazjum, ta zmyśla, ta obgaduje, jakieś wyścigi, która bardziej lubiana jest... zresztą ta reszta z Was też podobnie, skoro jakieś plotki roznoszą, że ta nie pozwala zaprosić tamtej i jakieś inne pierdoły. Z nią plotkują o Tobie, z Tobą o niej big_smile Przedszkole big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

10

santapietruszka napisał/a:

Serio masz ponad 40 lat i nie umiesz babie powiedzieć - nie, sorry, nie wyjdę z Tobą w ten weekend, bo mam inne plany?

Jak dla mnie, to obydwie reprezentujecie poziom gimnazjum, ta zmyśla, ta obgaduje, jakieś wyścigi, która bardziej lubiana jest... zresztą ta reszta z Was też podobnie, skoro jakieś plotki roznoszą, że ta nie pozwala zaprosić tamtej i jakieś inne pierdoły.

Strasznie dziwna sytuacja jak na dorosłe kobiety, szczerze mówiąc nigdzie poza szkołą się z takimi zachowaniami nie spotkałam big_smile Coś tam słyszałam o podobnych sytuacjach w miejscach pracy, ale w grupie koleżanek, które się spotykają z własnej woli i zgadzają na wszystko, co koleżanka intrygantka zaproponuje? Abstrakcja.

11 Ostatnio edytowany przez Benita72 (2019-03-20 10:23:27)

cloudyhead napisał/a:

Mam kolezanke przyjazn to za duze slowo. Chce mna sobie obracac na lewo i prawo, kontroluje co robie z kim wychodze itp. Jak cos nie idzie po jej mysli to zachowuje sie jak rozgoryczona nastolatka ma 43 lata wrecz bym powiedzala ze zachowanie ekstrentyczne. Dowiedzialam sie juz pare lat temu ze mnie obgaduje i wiem ze jest zazdrosna nie lubi jak mnie jej kolezanki lubia, jak mi cos sie udaje itp.

Nie wiem jak mam sie jej delikatnie pozbyc z mojego zycia. Jest to manipulantka. Ja nie chce afery i nieprzyjemnosci.

Jak slysze cos takiego, to od razu robie czujna.
Nie, nie dlatego, ze nie ma takich ludzi, jak piszesz (sama miałam taka znajomość z "kolezanką", które mnie kosztowala b dużo przykrości, zresztą już tu kiedyś o tym pisałam), ale z tego względu, ze teraz już wiem, ze jednak bardzo wiele w relacjach z ludzmi zależy od nas samych i również naszego postepowania.

Pozbycie się kogos z naszego zycia wbrew pozorom jest bardzo proste, często wystarcza po prostu szczerość, tylko nie zawsze nas na nia stać.
Tutaj wystarczyloby, gdybys powiedziała, ze nie masz ochoty na spotkanie czy kontakt, ale z jakiegoś powodu wolisz tego nie robic - wiec? O co tak naparwde chodzi?

12

DZiekuje za odpowiedzi. Niestety nie mam zamiaru z nia szczerze rozmawiac, bo to co ona robi to ja wiem, a ona sie wyprze wszystkiego, zreszta moja przyjoacilka nie jest wiec nie mam ochoty na szczere rozmowy z nia. Chyba boje sie jej reakcji bo moze byc nieobliczalna i chyba tego boje sie najbardziej. Moim zdaniem i taki mam intuicje najlepiej bedzie jesli zaczne ograniczac powoli kontakt i sie wycofywac. Zreszta juz to robie od dluzszego czasu. Napisze po czasie co sie stalo i jak rozwiazalam cala ta sytuacje.

13

Tez miałam taką koleżankę, po dwóch latach kiedy po każdym spotkaniu czułam się jak wyprana dosłownie z energii bo słuchałam wiecznie jej problemów (które sama zresztą tworzyła) wkur**łam się i przestałam do niej pisać z dnia na dzień, potem również odpisywać jeśli mnie zaczepiła, albo opisywałam zdawkowo. Była to osoba która potrafiła stac pod moim oknem i krzyczeć żebym nią wyszła kiedy np nie odbierałam. Ograniczenie kontaktu z moje strony przyniosło natychmiastowe rezultaty, bo ona znalazła sobie innych do wysłuchiwania jej płaczów. Ostatnio do mnie kilka razy pisała, natychmiast wspomniała o małej przysłudze jaką mogłabym dla niej zrobić, a właściwie dwóch. Odmówiłam. To sa osoby które potrzebuja stałej atencji, uwagi, księżniczki. Dla mnie nie do wytrzymania. Teraz uciekam od takich od razu. Ona nie bedzie płakać kiedy przestaniesz do niej pisać, bo przestajesz być obiektem zainteresowania gdy nie żyjesz jej zyciem i intrygami.

14

'Ona nie bedzie płakać kiedy przestaniesz do niej pisać, bo przestajesz być obiektem zainteresowania gdy nie żyjesz jej zyciem i intrygami'

Ona dziala bardzo powoli i wszytko ma zaplanowane i przemyslane mi sie wydaje ze kazde posuniecie.

15

Przestań żyć życiem koleżanki, a zacznij swoim, bez oglądania się na nią.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

16

Dokładnie, żyj swoim życiem, myślisz z wyprzedzeniem jak ona, planujesz,  co zrobi, jak zareaguje. Olej ją juz dzisiaj. Takie osoby sa zakompleksione tak bardzo, ze bez robienia wkoło siebie szumu wpadają w panikę, dlatego tak planuje i działa tylko na polu, które kontroluje.

17

cloudyhead napisał/a:

Chce mna sobie obracac na lewo i prawo, kontroluje co robie z kim wychodze itp.
[...] Jak cos nie idzie po jej mysli to zachowuje sie jak rozgoryczona nastolatka
[...] Dowiedzialam sie juz pare lat temu ze mnie obgaduje i wiem ze jest zazdrosna nie lubi jak mnie jej kolezanki lubia
[...] jedna mi powiedziala ze mnie obgadywala i jest o mnie zazdrosna bo ponoc jestem przez tamte lubiana i kazala tamtej, a nawet kolejnej mnie nie zapraszac

nie lubi gdy Twoje koleżanki Cię lubią, zazdrosna i kazała Cię nie zapraszać? nie wiem czy nastolatka to dobre słowo, bo takich rzeczy nie pamiętam nawet z podstawówki. W takiej sytuacji chyba nie reagowałbym na próby kontaktu

"Poznacie ich po ich owocach":D

18

Wiem wiem nudny.trudny

Zal mi jej zawsze bylo bo 8 lat temu zostala zdiagnozowana na schizofrenie paradoidalna, i zawsze mowila jako ona to biedna itp. Potem zaczelam sie przekonywac ze cos jest nie tak to juz nie o chorobe chodzi tylko o charakter. Swoja droga jak wpadnie wszal to jest niezrownowazona, a ja glupia samarytaninka bo troche mam kwalifikacji z psych. klinicznej i pracwalam z chorymi no to chcialam pomagac. W sumie pare razy mi ta pomoc tylem wyszla.

19

Nie chcesz się z nią spotkać - to mówisz, że nie chcesz się z nią spotkać. I nie podawaj powodu. Nie, to nie. A jeśli zapyta dlaczego, to olej pytanie, życz miłego weekendu i zagadaj o pogodę. Jeśli będzie drążyć temat powiedz, że coś masz pilnego do zrobienia aktualnie, i się rozłącz. Stanowczo, bez roztrząsania.

Gdy pyta o Twoje życie prywatne, koleżanki, czy coś - to przemiła osoba, wszystko dobrze się wam układa. I koniec tematu. Odbijasz piłeczkę w jej stronę i pytasz, co tam u niej. Nie wchodź z nią w żadne dyskusje na temat swojego życia. Nie opowiadaj o nim, nie roztrząsaj.

Ogranicz kontakty do spotkań na ulicy.

Powodzenia smile

20

Dziekuje Marta juz tak robie caly czas. Nawet na fb nie wrzucam juz niczego bo mam pare sledzacych, ale to najmniejszy problem. MAm jeszcze jedna takowa ktora potrafi dzwonic i sie pytac czy wychodze bo polubilam jakas impreze na fb, ale ona nie grozna. Dzisiaj znowu rano wiadomosc, odbilam pileczke wlasnie ze jestem caly weekend zajeta i zycze jej udanego tygodnia i tyle. Tak mam zamiar robic.

21

cloudyhead napisał/a:

Zal mi jej zawsze bylo bo 8 lat temu zostala zdiagnozowana na schizofrenie paradoidalna..

Wybacz, ale od takiej informacji trzeba było zacząć. I tym bardziej twoje postepowanie z taka osobą powinno być bardziej swiadome, zwłaszcza, jak mówisz, pracujesz z takimi chorymi. Dla mnie tym bardziej dziwne, co piszesz.
Nie da się oddzielić pewnych cech danej osoby od choroby, jaką ma.

22

Benita to nie jest osoba chora tzn ona nie ma zadnych pozytywnych badz negatywnych objawow. Ona miala tylko glosy i na malej dawce leku je kontroluje. Tutaj jest cecha charakteru to co ona robi, bo znam osoby naprawde chore i nie sa skomplikowane w pozyciu. Swoja droga mi sie wydaje ze jak wpadnie w szal zazdrosci bo juz widzialam ja jak byla zdenerwowana, jak cos nie idzie po jej mysli, potrafi  zachowac sie nieobliczalnie.

23

cloudyhead napisał/a:

Moim zdaniem i taki mam intuicje najlepiej bedzie jesli zaczne ograniczac powoli kontakt i sie wycofywac. Zreszta juz to robie od dluzszego czasu.

I jakoś to nieskuteczne. Albo z nią wszystko uciąć - czyli poblokować, albo wziąć i powiedzieć, że "to koniec, bo tak". A przynajmniej zmyślić coś, tylko tak od razu na pół roku (typu spr. rodzinne, studia, cokolwiek), żeby nie musieć co tydzień się tłumaczyć.

A jeśli koleżanka z czymś wystrzeli (bo nieprzewidywalna), to - o ile będzie możliwe - zebrać dowody/nagrać.

Nie wiem, to naprawdę pachnie dziecinnie. Zaraz będziecie miały po półwieczu.

24

cloudyhead do takiej słowa nie docierają. Niedawno miałam podobną sytuację, i też z początku tak myślałam jak Ty, że nie chce jej zranić, że pomogę.

Najważniejsze wiesz co jest? Uświadomić sobie, DLACZEGO tak pozwalasz sobie na przekraczanie własnych granic obcej, toksycznej babie. U mnie było to winą wychowania, moja matka wiecznie mi kazała wszystkim ustępować, od wczesnego dzieciństwa... oddawała moje zabawki dzieciom koleżanek, bo tamte nie miały TAKIEJ lalki, czy misia, musiałam robić wszystko dla każdego, bo inaczej będzie komuś przykro, a jak płakałam, czy się buntowałam, to mnie bili i wyzywali, że jestem najgorsza na świecie, jak tak mogę robić, czy mówić.. ja i moje uczucia się nie liczyły i to we mnie ciągle gdzieś siedzi. Najważniejsze było co ludzie powiedzą i mam mieć opinie grzecznej, pomocnej, miłej dziewczynki.
Trzeba o siebie walczyć. Z początku ciężko jest, ale im wyraźniej stawiasz granice, tym robisz się pewniejsza siebie.

Ja ucięłam dość szybko praktycznie identyczną znajomośćć, powiedziałam że mam jej dość i postanowiłam ograniczyć z nią kontakt do minimum. Na pytanie "dlaczego" wyliczyłam jej wszystkie jej zachowania, które mnie zniechęciły do jej osoby.  Na koniec podziękowałam za znajomość i zastrzegłam, żeby nie szukała ze mną kontaktu, bo nie jest osobą, z która chce kontynuować znajomość. A że obgaduje, robi dramy na całe miasteczko...? MNIE to już nie dotyczy. To nie jest mój problem, Twój też nie powinien być. Nie bój się jej i jej tupania nóżką, Tobie się tylko WYDAJE, że ona jest nieobliczalna. Co jest dla Ciebie ważniejsze? Ty i twój święty spokój czy to, żeby nie wydarła japy i nie kłapała jęzorem wokoło? Dlaczego Ty nie możesz być tak samo ważna dla siebie samej, jak ona?

Słowa ranią najbardziej. Szczególnie takie jak: "nie ma mleka do kawy" i "zjedz sałatę".

25

Zgadzam się z McMiodek. Nie ma innego wyjścia, tylko zdecydowanie zerwać kontakty. Będzie obgadywać Cię, niech obgaduje- Ciebie to już nie będzie dotyczyć.

26

hej MC midek dokladnie tak samo bylam wychowana, walcze ze soba juz 15 lat. Dlatego zainteresowania psychologia.

Widzialam ja w tamten czwartek, przyszla do mnie z dzieckiem na kawe. Juz od 3 miesiecy mi meczy glowe co bede robic na 40 urodziny. Ja poprostu stwierdzilam ze zrobie impreze w pabie kto chce niech przyjdzie. Wiec ustalilam date na kwiecien, ona z mina zalamanej mi mowi ze nie moze bo wyjezdza zrob pozniej. No to zmienilam date dla niej na maj. Po czym wieczorem tego samego dnia odpisala mi ze wogol nie przyjdzie bo bedzie zmeczona. Ja wiem ze to na zlosc. Wzielam zrobilam wiec grupe i zaprosilam 15 znajomych i postawilam na swoim ze impreza w kwietniu.  Jak ona sie dowie to wpadnie w furie bo tam dodalam jej 2 kolezanki ktore i tyle nie przyjda bo maja inne plany, ale jednak je zaprosilam. I teraz bedzie wlasnie takie dokuczanie mnie ciagle, ale ja juz odbijam pileczke ze nie mam czasu, a jak cos podskoczy bo to Angielka to jej poprostu powiem FUCK OFF !

Obgadywania sie nie boje ludzie wiedza jaka jestem wiec se moze latac z japa i gadac. Kazdy wyciagnie co chce, zwierzac sie jej nie zwierzam i nigdy tego nie robilam.

27

Nie rozumiem Twojego postępowania. Naginasz się jakiejś babie, która nawet nie jest Twoją przyjaciółką??? Rozumiem jakby to była najlepsza psiapsióła, to też bym zmieniła datę imprezy, ale dla jakiejś przypadkowej koleżanki? Ty się w głowę puknij.

Łazi za Tobą, bo ją traktujesz jak udzielną księżniczkę, a do tego dajesz się jeszcze wmanipulowywać w jakieś gimbazowe gierki. Zaczynam wątpic czy Ty naprawdę masz 40 lat hmm

28

No niestety ale mam 40 i tak dalam sie okrecic w okol palca. Zdarza sie. Tutaj zle granice sobie wyznaczylam w tej relacji, a ona ze potrafi manipulowac dobrze wie jak ze mna postepowac. Na razie cisza i ja nie mam zamiaru juz sie odzywac do niej.

29

Napisze co sie wydarzylo. Otoz 2 razy odmowilam jej spotkania bo cos tam. Planowala mi juz zycie na maj co bym mogla zrobic, a ja jej odpisalam ze nie wiem co bede w maju robila. Po tym wszytkim odeslala mi niemila wiadomosc z krzykiem (z wykrzyknikami na koncu) Ja juz nie dpisalam na to wszytko. Dzisiaj juz znalazlam ze usunela mnie na FB wiec mam nadzieje ze to juz koniec uff.

30

Niestety to już nie koniec. Teraz czeka Cię jeszcze obrabianie tyłka wśród jej znajomych. Ale to krótko już.

Trzymaj się i powodzenia smile To był dobry wybór.

Posty [ 30 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » jak sie pozbyc falszywej kolezanki

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018