Niszcze sama siebie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Niszcze sama siebie

Witam wszystkich

Muszę to w końcu z siebie wyrzucić. Ostatnio po prostu nie daje sobie rady z tym wszystkim. Przyjaciółka się ode mnie odwróciła i znalazła sobie nowych przyjaciół, z facetem związek wisi na włosku wgl się nie możemy dogadać a znajomi? Czy ja wgl mam znajomych? Na fb nawet sporo... Szara rzeczywistość.

Zacznijmy od początku zawszę odstawałam od rówieśników, człowiek zakompleksiony bez znajomych i tak jest do dzisiaj. Ciągle dążę do doskonałości czy to zbędne kilogramy czy wygląd lub charakter ciągle martwię się opinią ludzi i czy mnie polubią i dlatego może nie mam znajomych... Boję się odtrącenia, boję się iść gdzieś w miejsca publiczne bo zrobię z siebie idiotkę, boje się jeść w miejscach publicznych bo się pobrudzę i tak cały czas...  Sama ze sobą już nie daje rady, mój facet też chociaż uwierzcie mi staram się być dla niego ideałem kobiety. Nienawidzę sama siebie swojego wyglądu jak i charakteru.

Nie mam pojęcia jak z tego wyjść. Chce ale nie wiem jak....

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Niszcze sama siebie

Może rzeczywiście zacznij od początku... Jak myślisz, skąd się wzięły Twoje problemy? Jakie jest ich źródło? Czy byłaś surowo traktowana przez rodziców, nie czułaś się przez nich kochana? Dużo wymagali od Ciebie? Często karali?

3

Bywało różnie, jednak bardzo często inne dzieci były stawiane mi na przykład bo one uczą się lepiej. Jestem jedynaczką wiec cała uwaga zeszła na mnie na nikogo innego. Wymagali dużo , kochać na pewno kochali i teraz patrząc się na to ich podejście do wychowania, gdyby nie oni nie osiągnęłabym tego co osiągnęłam... Wykształcenie...

4

Ale jakim kosztem...  Pewnie mieli wobec Ciebie wysokie oczekiwania a Ty żyłaś w ciągłym lęku że zawiodą się na Tobie. Czy bardzo Cię kontrolowali?

5

Różnie raz mocniej raz słabiej. Szczerze mówiąc nie myślałam że to może być związane z rodziną... W podstawówce byłam wyśmiewana, brak kolegów i brak akceptacji i tak się ciągnie do tej pory... Strach przed odrzuceniem i zrobieniem z siebie idiotki...

6

to na co cierpisz nazywa się fobia społeczna, rozpoznałam po objawach

7

nika05 napisał/a:

to na co cierpisz nazywa się fobia społeczna, rozpoznałam po objawach

no i co z tym zrobić? psychiatra? terapia? czy sama mam jakoś z tym walczyć?

8

Może spróbuj pracy z wewnętrznym dzieckiem?

9

Jak to mowia. po burzy zawsze jest slonce wiec glowa do gory bedzie dobrze

10

Ola_490 napisał/a:

to znaczy jak? możesz coś więcej napisać?

11

bozia72 napisał/a:

Jak to mowia. po burzy zawsze jest slonce wiec glowa do gory bedzie dobrze

oby, bardzo bym chciała tego....

12

tajemnicza1298 napisał/a:
Ola_490 napisał/a:

to znaczy jak? możesz coś więcej napisać?

To temat-rzeka. Jest książka Johna Bradshawa "Powrót do swego wewnętrznego domu". Tam jest opisana ta metoda w kontekście etapów rozwoju dziecka i konsekwencji niezaspokojenia emocjonalnych potrzeb, które potem manifestują się w dorosłym życiu w postaci kompleksów, toksycznego wstydu, destrukcyjnych przekonań itd. W niej znajdziesz informacje skąd to się wszystko bierze i jak to uzdrowić.
Jest też bardzo dużo filmów na youtube na temat pracy z wewnętrznym dzieckiem. Polecam zajrzeć i posłuchać różnych ludzi bo to pomorze Ci dopasować sposoby pracy konkretnie do Ciebie.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018