Nagła zmiana planów wspólnego gniazdka i brak zaufania - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Nagła zmiana planów wspólnego gniazdka i brak zaufania

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 113 ]

1 Ostatnio edytowany przez Kl4udi4 (2019-01-12 18:37:55)

Temat: Nagła zmiana planów wspólnego gniazdka i brak zaufania

Proszę o poradę w mojej sprawie. Byłam z chłopakiem około 6 lat. Od 2 lat jesteśmy narzeczeństwem. Od samego początku było mówione, że zakupimy wspólnie mieszkanie. Mój narzeczony zarabia więcej ode mnie to też miał o wiele więcej odłożone niż ja. W trakcie trwania związku mieliśmy rozstanie, ale ze wróciliśmy do siebie. Kupił mieszkanie sam ze względu na to, że miałam przerwę od pracy z powodów zdrowotnych. Umówiliśmy się, że zostanę dopisana do kredytu jak wrócę do pracy i własność będzie na zasadzie procentowej - tyle ile się dołożę. Jesteśmy sobie razem już jakiś czas i myślałam, że się nic nie zmieniło bo dopytywałam o te kwestie i mój narzeczony mnie zapewniał o tym lecz czułam, że coś jest nie tak. Mój narzeczony dopiero teraz i to przypadkiem jak go nacisnęłam stwierdził, że jednak woli kupić sam to mieszkanie i nie chciał mi o tym mówić bo wiedział że będzie to dość ciężka rozmowa. Przyznam, że czuje się troszkę oszukana bo jeszcze dzień wcześniej miał inne zdanie na ten temat i przez lata od początku związku. W zakup mieszkania dość mocno się angażowałam i myślę, że narzeczonemu bardzo dużo w tym pomogłam ponieważ lokalizacja jest super i wręcz jest to podwójna inwestycja na przyszłość. Mieszkaliśmy w mieszkaniu mojej rodziny by oszczędzać na opłatach jednak dochodziło do wielu sprzeczek między nami obojga w efekcie czego mój narzeczony stwierdził, że stracił zaufanie do mnie i dlatego chce by to zakupione mieszkanie było jego i by jednak mnie nie dopisywać do kredytu. O brak zaufania obwinił totalnie mnie i także ta argumentacja mi się bardzo nie podoba ponieważ do kłótni trzeba dwojga. W zasadzie doszło do wymiany zdań dość w emocjach i powiedziałam, że w takim razie ja mam spore wątpliwości do tej relacji - narzeczeństwa, ślubu, dzieci. Narzeczony zaoferował, że to mieszkanie pierwsze będzie jego, a kolejne wspólne tylko, że wątpię by w przeciągu powiedzmy 2 lat był on wstanie wziąć kolejny ale już wspólny kredyt skoro ten ma już na 10 lat i przyznam, że to dość mocno kłóci się z moim światopoglądem ponieważ mocno pracowałam przez lata by odkładać pieniądze na wspólne gniazdko i taka jego zmiana decyzji z powodu braku zaufania w ogóle kłóci się w trwaniu w związku.. Narzeczony prosił bym to jeszcze przemyślała i szczerze czuje, że on był przez dłuższy czas nieszczery co mnie najbardziej boli. Myślę, że można było totalnie inaczej wyjść z tej sytuacji - można było pójść na jakiś kompromis, a zostałam postawiona przed faktem dokonanym. Mógł wziąć mniejszy metraż, mniejszy kredyt na mniej lat i spłacił by to szybciej, a kolejne mógłby szybciej wziąć ze mną. Trochę czuje, że to nie do końca w porządku bo w związku się rozmawia o takich sprawach, a narzeczony postawił sprawę, że albo się zgadzam albo nie. On ma jeszcze jeden kredyt prócz tego mieszkaniowego i mocno wątpię by w przeciągu najbliższych lat podjął kolejny wspólny na nasze mieszkanie. To się kłóci z moimi przekonaniami odnośnie wzięcia ślubu i dziecka. Wolałam mieć najpierw gdzie zakładać rodzinę biorąc ślub, a stać nas oboje na to było by to poukładać w odpowiedniej kolejności. Nie wiem też jak wygląda sprawa jego kredytów zaciągniętych przed ślubem i jak one się mają wobec mnie jako przyszłej małżonki. Czy ktoś jest w stanie jakoś to obiektywnie ocenić? Bo coś mi się wydaje, że jeśli ktoś mówi brak zaufania to przecież to jest brak zdrowego związku i dlatego zastanawiam się czy to w ogóle ma sens bo bardzo mnie zabolały słowa odnośnie zaufania. Już nawet nie bardzo chodzi o to mieszkanie, chociaż świadomość, że ukrywał zmianę decyzji jest dość mocno niepokojące..

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Nagła zmiana planów wspólnego gniazdka i brak zaufania

Ktoś może poradzić? Jestem totalnie w kropce...

3

Kl4udi4 napisał/a:

Proszę o poradę w mojej sprawie. Byłam z chłopakiem około 6 lat. Od 2 lat jesteśmy narzeczeństwem. Od samego początku było mówione, że zakupimy wspólnie mieszkanie. Mój narzeczony zarabia więcej ode mnie to też miał o wiele więcej odłożone niż ja. W trakcie trwania związku mieliśmy rozstanie, ale ze wróciliśmy do siebie. Kupił mieszkanie sam ze względu na to, że miałam przerwę od pracy z powodów zdrowotnych. Umówiliśmy się, że zostanę dopisana do kredytu jak wrócę do pracy i własność będzie na zasadzie procentowej - tyle ile się dołożę. Jesteśmy sobie razem już jakiś czas i myślałam, że się nic nie zmieniło bo dopytywałam o te kwestie i mój narzeczony mnie zapewniał o tym lecz czułam, że coś jest nie tak. Mój narzeczony dopiero teraz i to przypadkiem jak go nacisnęłam stwierdził, że jednak woli kupić sam to mieszkanie i nie chciał mi o tym mówić bo wiedział że będzie to dość ciężka rozmowa. Przyznam, że czuje się troszkę oszukana bo jeszcze dzień wcześniej miał inne zdanie na ten temat i przez lata od początku związku. W zakup mieszkania dość mocno się angażowałam i myślę, że narzeczonemu bardzo dużo w tym pomogłam ponieważ lokalizacja jest super i wręcz jest to podwójna inwestycja na przyszłość. Mieszkaliśmy w mieszkaniu mojej rodziny by oszczędzać na opłatach jednak dochodziło do wielu sprzeczek między nami obojga w efekcie czego mój narzeczony stwierdził, że stracił zaufanie do mnie i dlatego chce by to zakupione mieszkanie było jego i by jednak mnie nie dopisywać do kredytu. O brak zaufania obwinił totalnie mnie i także ta argumentacja mi się bardzo nie podoba ponieważ do kłótni trzeba dwojga. W zasadzie doszło do wymiany zdań dość w emocjach i powiedziałam, że w takim razie ja mam spore wątpliwości do tej relacji - narzeczeństwa, ślubu, dzieci. Narzeczony zaoferował, że to mieszkanie pierwsze będzie jego, a kolejne wspólne tylko, że wątpię by w przeciągu powiedzmy 2 lat był on wstanie wziąć kolejny ale już wspólny kredyt skoro ten ma już na 10 lat i przyznam, że to dość mocno kłóci się z moim światopoglądem ponieważ mocno pracowałam przez lata by odkładać pieniądze na wspólne gniazdko i taka jego zmiana decyzji z powodu braku zaufania w ogóle kłóci się w trwaniu w związku.. Narzeczony prosił bym to jeszcze przemyślała i szczerze czuje, że on był przez dłuższy czas nieszczery co mnie najbardziej boli. Myślę, że można było totalnie inaczej wyjść z tej sytuacji - można było pójść na jakiś kompromis, a zostałam postawiona przed faktem dokonanym. Mógł wziąć mniejszy metraż, mniejszy kredyt na mniej lat i spłacił by to szybciej, a kolejne mógłby szybciej wziąć ze mną. Trochę czuje, że to nie do końca w porządku bo w związku się rozmawia o takich sprawach, a narzeczony postawił sprawę, że albo się zgadzam albo nie. On ma jeszcze jeden kredyt prócz tego mieszkaniowego i mocno wątpię by w przeciągu najbliższych lat podjął kolejny wspólny na nasze mieszkanie. To się kłóci z moimi przekonaniami odnośnie wzięcia ślubu i dziecka. Wolałam mieć najpierw gdzie zakładać rodzinę biorąc ślub, a stać nas oboje na to było by to poukładać w odpowiedniej kolejności. Nie wiem też jak wygląda sprawa jego kredytów zaciągniętych przed ślubem i jak one się mają wobec mnie jako przyszłej małżonki. Czy ktoś jest w stanie jakoś to obiektywnie ocenić? Bo coś mi się wydaje, że jeśli ktoś mówi brak zaufania to przecież to jest brak zdrowego związku i dlatego zastanawiam się czy to w ogóle ma sens bo bardzo mnie zabolały słowa odnośnie zaufania. Już nawet nie bardzo chodzi o to mieszkanie, chociaż świadomość, że ukrywał zmianę decyzji jest dość mocno niepokojące..

Skoro to zaproponował, to nie zostawiaj już tej sprawy domysłom, tylko poproś o jasny plan kiedy weźmiecie wspólny kredyt na tym razem wspólne mieszkanie. Konkretny plan. Jeżeli takiego brak, tzn. że są to kolejne gruszki na wierzbie i informacja, która ma Cię zbyć na jakiś czas.
Wasze kłótnie i niedopowiedzenia doprowadziły do tego, że zarówno Ty, jak i on nie czujecie do siebie zaufania. On wziął własne mieszkanie, bo podejrzewam, że nie sądzi aby wasz związek miał przetrwać, stąd nie chce komplikować sobie sytuacji. Wcześniejsze ustalenia wyleciały za okno i sprawę stawia na ostrzu noża, bo perspektywa rozstania nie jest mu odległa.
Zapytaj o jego plan i konkretne rozwiązania, a nie mowę siano. Jeżeli spróbuje znowu oferować obietnice i stwierdzenie w stylu jakoś to będzie, to już wiesz jak to będzie wink Skoro tak to stoi przed Tobą prosty wybór: albo się godzisz na jego warunki, albo nie. To tyle.

4

2 lata narzeczeństwa i co dalej? Macie chlciaż datę ślubu? Salę?
Po co Wam to narzeczeństwo w takim razie?

Ja tu widzę brak rozwoju związku. Narzeczony powoli się ewakuuje i z przechodzonego związku zrobi się rozstanie.

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

5

Szczerze mówiąc nie dziwię mu się, skoro ostatnio się między wami nie układa. Po co chcesz się pakować we wspólny kredyt, gdy wasz związek wisi na włosku? Niech weźmie sam, a ty sobie odkładaj pieniądze.

gdykochamy

6 Ostatnio edytowany przez ulle (2019-01-12 19:38:25)

Będąc na twoim miejscu pierwszą myślą, jaka przyszłaby mi do głowy, to podejrzenie, że facet zaczyna się ewakuować, a nawet jeśli nie, to raczej ma zamiar hołdować zasadzie, że co twoje, to i moje, a co moje, to niekoniecznie nasze"
Wydaje mi się też, że on zaczął podejrzewać cię o to, że chcesz usidlić go dodatkowo na kredyt. Bo nie wiem czy wiesz, że dzisiaj przysięga małżeńska brzmi "nie opuszczę cię aż do ostatniej raty kredytu".
To wszystko wygląda tak,bjakby tobie bardziej zależało na tym związku, tak bardzo że zgadzasz się na rolę dożywotniej narzeczonej.

7

No dobrze ale skoro się nie układa to się rozmawia o takich rzeczach a nie kłamie w żywe oczy bo niestety mnie zbywał non stop, a dopiero teraz usłyszałam prawdę i nie jest to w porządku. Właśnie 2 lata narzeczeństwa i zero konkretów z jego strony. Same teksty jak zakończysz studia ( tylko obrona mi została ale absolutorium mam od 2 lat) to się pobierzemy tyle że właśnie wypadło parę spraw mocno życiowych i dlatego mi się to opóźniło i zawsze był to argument ale przecież cywilniak można było wziąć skoro nawet wesela nie planowaliśmy. Poczułabym się o wiele pewniej w tej relacji gdyby były konkrety a tutaj cały czas zbywanie odnośne ślubu i mieszkania...

8

Masz gdzie mieszkać, więc w czym problem? Po prostu pieniądze, które miałaś zamiar przeznaczać na to lokum, odkładaj na w razie "w" i uczyń nietykalnymi dla zwykłych wydatków. Coś jak założenie książeczki mieszkaniowej...(to takie uproszczenie, ale chyba zrozumiesz o co mi chodzi).

9

Kl4udi4 napisał/a:

No dobrze ale skoro się nie układa to się rozmawia o takich rzeczach a nie kłamie w żywe oczy bo niestety mnie zbywał non stop, a dopiero teraz usłyszałam prawdę i nie jest to w porządku. Właśnie 2 lata narzeczeństwa i zero konkretów z jego strony. Same teksty jak zakończysz studia ( tylko obrona mi została ale absolutorium mam od 2 lat) to się pobierzemy tyle że właśnie wypadło parę spraw mocno życiowych i dlatego mi się to opóźniło i zawsze był to argument ale przecież cywilniak można było wziąć skoro nawet wesela nie planowaliśmy. Poczułabym się o wiele pewniej w tej relacji gdyby były konkrety a tutaj cały czas zbywanie odnośne ślubu i mieszkania...

No tak, zbywał Cię, odwlekał w czasie, nie powiedział wprost jakie ma plany życiowe, a Ty drążyłaś na tyle aby usłyszeć zbywanie, ale nie na tyle i nie w taki sposób, aby mieć jasny plan wspólnej przyszłości. Łatwo było Cię zbyć, bo zawsze można było wskazać jakieś niedociągnięcia w Twoim życiu, które decydowały o tym, że nie ma o czym mówić i zrób coś zanim będzie można o tym porozmawiać wink
Teraz czas na Twoją decyzję po prostu czy takie podejście uważasz za do przyjęcia i czy jesteś w stanie dalej tworzyć z nim związek.

10 Ostatnio edytowany przez Kl4udi4 (2019-01-12 20:26:56)

Przyznam, że czuje złość ponieważ narzeczony wszem i wobec rozpowiada o ślubie i dzieciach i dobrze znał moje podejście w kolejności mieszkanie (uregulowanie spraw własnościowych owego mieszkania wraz z kredytem gdzie udział byłby procentowy), ślub i dzieci, a żadnych kroków z jego strony. Też zaczął teraz sabotować, że ja się uparcie trzymam schematów i że wcale taka kolejność być nie musi mimo, że znał moje podejście od samego początku związku. Nie widziałam być małżeństwem bez własnego mieszkania, a stać nas na to było zupełnie.

Właśnie te moje niedociągnięcia życiowe są dla niego wymówką. Obrona, był brak pracy przez dłuższy czas ale on wie, że ja mam zabezpieczenie finansowe i że miałam dość dobry zawód i doświadczenie.

11

Kl4udi4 napisał/a:

Przyznam, że czuje złość ponieważ narzeczony wszem i wobec rozpowiada o ślubie i dzieciach i dobrze znał moje podejście w kolejności mieszkanie (uregulowanie spraw własnościowych owego mieszkania wraz z kredytem gdzie udział byłby procentowy), ślub i dzieci, a żadnych kroków z jego strony. Też zaczął teraz sabotować, że ja się uparcie trzymam schematów i że wcale taka kolejność być nie musi mimo, że znał moje podejście od samego początku związku. Nie widziałam być małżeństwem bez własnego mieszkania, a stać nas na to było zupełnie.

Właśnie te moje niedociągnięcia życiowe są dla niego wymówką. Obrona, brak pracy przez dłuższy czas ale on wie, że ja mam zabezpieczenie finansowe i że mam dość dobry zawód i doświadczenie.

Próbuje renegocjować warunki związku i wspólnej przyszłości. Robi to stawiając Cię przed faktami dokonanymi. Ponownie piszę, że teraz rozbija się to o Twoją decyzję czy na te fakty się godzisz, czy nie.

12

No niestety nie tak sobie to wyobrażałam.. Dość mocno to nadszarpuje moje zaufanie do niego oraz nie podoba mi się podejście jego, że nie potrafi iść na kompromis. Nie chce tak żyć.

13

Autorko, skoro tak to wszystko odbierasz, to na pewno coś jest na rzeczy. Myślę, że nie ma tego złego, co na dobre by nie wyszło (wiem oklepane i banalne), bo od teraz będziesz bardziej myślała o sobie, z zdrowy egoizm jeszcze nikomu nie zaszkodził. Facet zbywa cię ze ślubem, a teraz wyskoczył z tym mieszkaniem.
Daje to wszystko do myślenia.

Dla mnie to zabezpieczanie się z jego strony wygląda na powolne wycofywanie się. Moim zdaniem jeżeli ludzie decydują się na ślub (a do tego chyba prowadzi to wasze narzeczeństwo) to są zdecydowani na życie razem - na zawsze, na dobre i na złe. Wiadomo, że nie zawsze tak się kończy, ale moim zdaniem wiara w to jest podstawą decyzji o małżeństwie.
I ciekawe jak będziecie rozwiązywać problem mieszkania i finansów - będziesz mieszkać u niego a on będzie płacił ratę kredytu czy będziecie płacić ją razem (tak jakbyś od niego wynajmowała). Warto ustalić to od razu żeby potem nie było nieporozumień. I zgadzam się z Klio, że warto też ustalić kiedy weźmiecie ten wspólny kredyt żeby sprawdzić czy ma poważne i konkretne plany. Później zawsze znajdzie się wymówka, że to nie jest najlepszy moment, że jeszcze to i jeszcze tamto i tak będzie mógł Cię zbywać w nieskończoność.

15

Kl4udi4 napisał/a:

.

Właśnie te moje niedociągnięcia życiowe są dla niego wymówką. Obrona, był brak pracy przez dłuższy czas ale on wie, że ja mam zabezpieczenie finansowe i że miałam dość dobry zawód i doświadczenie.

Ale tak z drugiej strony, to czy nie jest tak, że uparcie dążysz do ślubu i niby wspólnego mieszkania, ale jednak wydajesz mu się nieogarnięta? W sensie, że tu byś chciała nie wiadomo co, a tu nie bronisz się przez dwa lata (dobrze rozumiem, że mniej więcej od zaręczyn?), pracy nie masz, ale upierasz się, że mieszkanie ma być wspólne. Nie bronię ani nie usprawiedliwiam faceta, ale zastanów się, czy Ty sama nie dałaś mu powodu, żeby stracił zaufanie w tym temacie... i wolałby nie kupować mieszkania z Tobą wspólnie, bo ma obawy, czy nie będzie on go musiał spłacić, a potem w razie gdyby oddać Ci połowę?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

16

Ile % byłabyś w stanie się dołożyć?

gdykochamy

17

Też uważałam, że jest się wspólnie na dobre i na złe. On stwierdził, że takie miał podejście od początku ale później mu się zaczęło zmieniać i uważam, że powinien mnie o tym wcześniej poinformować, a tutaj wygląda na to, że nastukał ze mną lat związku i liczy może, że będzie mi szkoda zmarnować tyle lat i przystać na jego warunki... bo jeśli nie to dlaczego to wyszło dopiero teraz? Związek to nie tylko miłość. Nie uwierzę, że zmienił zdanie w 3 dni jak to mówił. To jest mega nieszczere. Teraz już widzę dobrze jak mnie zbywał.

Gdyby mi zaproponował żebym jeszcze płaciła jak za wynajem to bym go chyba wyśmiała bo u mnie płacił tylko za rachunki i jeszcze te kwoty jak na stolicę były strasznie niskie więc wątpię żeby mi to zaproponował.

18 Ostatnio edytowany przez Kl4udi4 (2019-01-12 20:59:30)

santapietruszka napisał/a:
Kl4udi4 napisał/a:

.

Ale tak z drugiej strony, to czy nie jest tak, że uparcie dążysz do ślubu i niby wspólnego mieszkania, ale jednak wydajesz mu się nieogarnięta? W sensie, że tu byś chciała nie wiadomo co, a tu nie bronisz się przez dwa lata (dobrze rozumiem, że mniej więcej od zaręczyn?), pracy nie masz, ale upierasz się, że mieszkanie ma być wspólne. Nie bronię ani nie usprawiedliwiam faceta, ale zastanów się, czy Ty sama nie dałaś mu powodu, żeby stracił zaufanie w tym temacie... i wolałby nie kupować mieszkania z Tobą wspólnie, bo ma obawy, czy nie będzie on go musiał spłacić, a potem w razie gdyby oddać Ci połowę?

Rozpatrywałam tą kwestię ale przecież jak układało mi się bardzo dobrze to też nie chciał ślubu. Nie obroniłam się ponieważ zmarła mi bliska osoba i był to dość ciężki okres w moim życiu oraz wyszły inny sprawy i skupiłam się na zawodowej pracy by awansować co też się udało. Zrobiłam sobie przerwę od pracy z powodów zdrowotnych i w tym okresie nie wymagałam od niego żadnych takich decyzji bo było by to niepoważne. Moje zarobki są zadowalające i tutaj on nie ma obaw co do tego że byłabym niewypłacalna.

Chciałam dołożyć się 30% do wartości mieszkania i tyle mieć też udziału własnościowego. Może to nie połowa ale zawsze coś i wspólny kąt. Wydaje mi się, że to dość sprawiedliwe. Nie roszczę sobie praw do połowy mieszkania bo niby czemu? Oczywiście nigdy bym się nie dopominała o dopisanie do kredytu bez pracy.. przecież to niepoważne.

19 Ostatnio edytowany przez ulle (2019-01-12 21:02:10)

Szczerze mówiąc ja jestem zwolenniczką intercyzy, ale w twoim przypadku chodzi chyba o coś innego.
Tak jak napisałaś w tytule wątku chodzi też o rodzący się brak zaufania.
Facet pograł sobie z tobą w kulki i coś mi się wydaje, że od dłuższego czasu był po prostu fałszywy w stosunku do ciebie. Na pewno nie zmieniło mu się w ciągu ostatnich trzech dni, tylko kombinował jak koń pod górę od dłuższego czasu, jakby tu ciebie wymiksowac z tego mieszkania.
Ty niczego nieświadoma oszczędzałas i cueszylas się na to wielkie kiedyś, on patrzył na to, ale nawet się nie zająknął. Dopiero gdy przychodzi do konkretów on wyskakuje z czymś takim.
To podłe.
Tak sobie myślę, co zrobiłabym teraz będąc na twoim miejscu i dochodzę do wniosku, że nie mam pojęcia. Najpierw przeszlabym pewnie fazę szoku, potem byłabym wściekła, rozczarowana i zawiedziona i na pewno zastanawialabym się co robić dalej. Na ten moment nie potrafię ci powiedzieć, jaką decyzję bym podjęła po czymś takim.
Wiem tylko że silne wzburzenie, emocje zawsze sa złymi doradcami i że najlepiej uspokoić nerwy i potem na chłodno podjąć decyzję.

20

ulle napisał/a:

Szczerze mówiąc ja jestem zwolenniczką intercyzy, ale w twoim przypadku chodzi chyba o coś innego. Tak jak napisałaś w tytule wątku chodzi też o rodzący się brak zaufania. Facet pograł sobie z tobą w kulki ci coś mi się wydaje, że od dłuższego czasu był po prostu fałszywy w stosunku do ciebie. Na pewno nie zmieniło mu się w ciągu ostatnich trzech dni, tylko kombinował jak koń pod górę od dłuższego czasu, jakby tu ciebie wymiksowac z tego mieszkania. Ty niczego nieświadoma oszczędzałam i cueszylas się na to wielkie kiedyś, on patrzył na to, ale nawet się nie zająknął. Dopiero gdy przychodzi do konkretów on wyskakuje z czymś takim.
To podłe.
Tak sobie myślę, co zrobiłabym teraz będąc na twoim miejscu i dochodzę do wniosku, że nie mam pojęcia. Najpierw przeszlabym pewnie fazę szoku, potem byłam wściekła, rozczarowana i zawiedziona i na pewno zastanawialabym się co robić dalej. Na ten moment nie potrafię ci powiedzieć, jaką decyzję bym podjęła po czymś takim.
Wiem tylko że silne wzburzenie, emocje zawsze da złymi doradcami i że najlepiej uspokoić nerwy i potem na chłodno podjąć decyzję.

No właśnie chodzi o to że gdyby od początku było mówione co innego to ja bym miała inne nastawienie i może inne bym decyzje życiowe podejmowała. Inaczej wszystko planowała. Nikt go nie zmuszał do tego pomysłu wspólnego mieszkania. Wybór mieszkania na zakup też jest sporym wysiłkiem i bardzo to swój czas zaangażowałam bo zajęło to nam wspólnie ponad rok i przy końcówce to 2 miesiące przeznaczyliśmy na bardzo intensywne szukanie, wykorzystałam swoje prywatne kontakty i mogę powiedzieć że on na tym mieszkaniu jeszcze więcej zarobi bo na prawdę jest super lokalizacja, ułożenie, widok. Tak samo mieszkał w mieszkaniu rodzinnym moim bo chcieliśmy oszczędzić zamiast wynajmować a troszkę to było kłopotliwe bo nie mieszkaliśmy sami a był mały metraż no i tak wiecie.. nie wygląda to za fajnie. Żal mam, że mnie nie poinformował o zmianie decyzji bo powinien sam podjąć temat i przygotować jakieś inne rozwiązania albo sprawdzić jak to prawnie wygląda żeby mnie uspokoić, a on kompletnie nie zrobił NIC oprócz tego, że powiedział że mieszkanie będzie jego i KONIEC BASTA.

Tak jestem w szoku i przyznam, że czuje się bardzo źle i jestem mega podenerwowana. Coś tutaj mocno nie gra.. Bo jeśli nie ma zaufania do kredytu ale na ślub i dziecko już tak to na prawdę ja tutaj logiki nie widzę.

21

A ja bym powiedziała, że tego ślubu nie będzie. Wspólnego mieszkania też nie będzie.
On po prostu tego nie chce. Zaręczył się, ale nie jesteś dla niego tą jedyną. Więc się powoli ewakuuje, bo Ty chcesz konkretów, a on Ci tych konkretów dać nie chce, bo to jest wchodzenie z Tobą w zobowiązania, z których musiałby się wyplątać przy rozstaniu, które prawdopodobnie rozważa.

Obstawiałabym, że nie jesteś dla niego opcją na całe życie, a tymczasową, dopóki ta na całe życie się nie pojawi.

22

Lady Loka napisał/a:

A ja bym powiedziała, że tego ślubu nie będzie. Wspólnego mieszkania też nie będzie.
On po prostu tego nie chce. Zaręczył się, ale nie jesteś dla niego tą jedyną. Więc się powoli ewakuuje, bo Ty chcesz konkretów, a on Ci tych konkretów dać nie chce, bo to jest wchodzenie z Tobą w zobowiązania, z których musiałby się wyplątać przy rozstaniu, które prawdopodobnie rozważa.

Obstawiałabym, że nie jesteś dla niego opcją na całe życie, a tymczasową, dopóki ta na całe życie się nie pojawi.

No właśnie ja też mam takie obawy. On sam powiedział, że nie chciał jeszcze tego tematu poruszać... czyli chciał mnie dłużej w niewiedzy trzymać. Bardzo nie fair. A teraz to mieszkanie wykańcza. Czyli ja bym znowu się zaangażowała w projektowanie, wybieranie, meblowanie mieszkania a później by mi powiedział, że figa z makiem? Rozczarowanie by było jeszcze większe. Mnie by było cholernie głupio. Jeszcze na dodatek obarczył mnie winą, że ja doprowadziłam do takiej sytuacji. Moim zdaniem bardzo nie w porządku argumentacja bo do tańca trzeba dwojga tak jak do kłótni i nigdy wina nie leży po jednej stronie.

23

Kl4udi4 napisał/a:
Lady Loka napisał/a:

No właśnie ja też mam takie obawy. On sam powiedział, że nie chciał jeszcze tego tematu poruszać... czyli chciał mnie dłużej w niewiedzy trzymać. Bardzo nie fair. A teraz to mieszkanie wykańcza. Czyli ja bym znowu się zaangażowała w projektowanie, wybieranie, meblowanie mieszkania a później by mi powiedział, że figa z makiem? Rozczarowanie by było jeszcze większe. Mnie by było cholernie głupio. Jeszcze na dodatek obarczył mnie winą, że ja doprowadziłam do takiej sytuacji. Moim zdaniem bardzo nie w porządku argumentacja bo do tańca trzeba dwojga tak jak do kłótni i nigdy wina nie leży po jednej stronie.

Nigdy nie ma winy jednej strony, więc oboje do tego doprowadziliście.
A jeżeli problem zaczął się po rozstaniu i powrocie, to widocznie trzeba było nie wracać.
Porozmawiajcie i zapytaj wprost o wszystko, co tu mówisz. Mieszkanie, ślub. Jeżeli chce się z Tobą ożenić to od razu ustalcie datę i zacznijcie się rozglądać za salami. Trzeba będzie wpłacić zaliczkę. Więc jeżeli nie chce z Tobą żyć, to bardzo szybko wszystko z niego wyjdzie.

24 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-12 21:39:37)

A to rozstanie po drodze to ile trwało i z czyjej inicjatywy wynikło, i jak było uzasadnione?

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.
GG 66781850

25

A teraz popatrzmy na to z jego punktu widzenia. Facet wie, że zrobił ci świństwo, bo to naprawdę jest świństwo, a mimo to nie boi się teraz, co ty sobie o nim pomyślisz, że może wkurzysz się na tyle, że z nim zerwiesz. On takich rzeczy wcale się nie boi.
Dlaczego?
- nie zależy mu na tobie, więc jak odejdziesz od niego, to odejdziesz i świat się nie zawali,
- jest tak ciebie pewny, iż wydaje mu się, że nie ma na ciebie bata i że wszystko przełkniesz, byle tylko z nim być,
-woli stracić ciebie niż dzielić się z tobą mieszkaniem,
- jest wyrachowany a więc w razie czego lekko przejdzie przez rozstanie, bo szybko wyltmaczy sobie, że na szczęście ochronił swoje mieszkanie przed tobą i jaki on sprytny, tego typu racjonalizacja
Z drugim mieszkaniem to bujda, taka sama jak szukanie powodów, by się z tobą nie ożenić
Ja myślę, że ten facet wie, że żadnego ślubu nie będzie i żadnego wspólnego mieszkania też nie będzie.

26 Ostatnio edytowany przez Kl4udi4 (2019-01-12 22:00:13)

A to rozstanie po drodze to ile trwało i z czyjej inicjatywy wynikło, i jak było uzasadnione?

Z mojej ponieważ narzeczony stosował teksty poniżej pasa i był bardzo nerwowy. Psychicznie się źle czułam. Dodatkowo on nigdy w swoich działaniach nie widział swojej winy. 4 miesiące rozstania.

Widzę, że to już bezsensu. Niestety kompletnie nie potrafimy się dogadać. On obwinia mnie o tą całą sytuacje i w zasadzie chyba odpuszczę sobie ten związek bo coraz gorzej się z tym wszystkim czuje.

Gadałam z nim przed chwilą to stwierdził, że ja się wybielam i że ja się nie starałam w tym związku tylko on non stop. Wiecie ciężko dyskutować jeśli ktoś nas obwinia w 100%..

27

Kl4udi4 napisał/a:

Z mojej ponieważ narzeczony stosował teksty poniżej pasa i był bardzo nerwowy. Psychicznie się źle czułam. Dodatkowo on nigdy w swoich działaniach nie widział swojej winy. 4 miesiące rozstania.

Czyli już wcześniej było coś nie tak...

GG 66781850

28

On chyba sobie wykombinował, że w razie czego, jak zdecydujesz się na rozstanie, to i tak będzie w idealnej sytuacji, bo zostanie że swoim mieszkaniem, a jeśli zwiąże się z jakąś kobieta, to ona zamieszka w jego własności i na jego warunkach i nie będzie miał z nią żadnych przepychanek o mieszkanie. Bo on nie chce wiązać się z kimś na tej zasadzie, by wszystko było wspólne, gdyż w razie rozwodu chce mieć wygodna dla siebie sytuacje i przede wszystkim chce dyktować drugiej osobie swoje warunki. Ta wasza kłótnia,vjego zachowania poniżej pasa, cztery miesiące rozłąki i powrót, ale też i obwinianie ciebie o to, co złe.
Wygląda na to, że to jakiś nieciekawy typ.

29

ulle napisał/a:

On chyba sobie wykombinował, że w razie czego, jak zdecydujesz się na rozstanie, to i tak będzie w idealnej sytuacji, bo zostanie że swoim mieszkaniem, a jeśli zwiąże się z jakąś kobieta, to ona zamieszka w jego własności i na jego warunkach i nie będzie miał z nią żadnych przepychanek o mieszkanie. Bo on nie chce wiązać się z kimś na tej zasadzie, by wszystko było wspólne, gdyż w razie rozwodu chce mieć wygodna dla siebie sytuacje i przede wszystkim chce dyktować drugiej osobie swoje warunki. Ta wasza kłótnia,vjego zachowania poniżej pasa, cztery miesiące rozłąki i powrót, ale też i obwinianie ciebie o to, co złe.
Wygląda na to, że to jakiś nieciekawy typ.

Tego nie wiem i nie jestem pewna i wolałąbym w to nie wierzyć.. On mi pomagał w wielu rzeczach i był troskliwy. Po prostu za dużo kłóciliśmy się.

Kl4udi4 napisał/a:
ulle napisał/a:

Szczerze mówiąc ja jestem zwolenniczką intercyzy, ale w twoim przypadku chodzi chyba o coś innego. Tak jak napisałaś w tytule wątku chodzi też o rodzący się brak zaufania. Facet pograł sobie z tobą w kulki ci coś mi się wydaje, że od dłuższego czasu był po prostu fałszywy w stosunku do ciebie. Na pewno nie zmieniło mu się w ciągu ostatnich trzech dni, tylko kombinował jak koń pod górę od dłuższego czasu, jakby tu ciebie wymiksowac z tego mieszkania. Ty niczego nieświadoma oszczędzałam i cueszylas się na to wielkie kiedyś, on patrzył na to, ale nawet się nie zająknął. Dopiero gdy przychodzi do konkretów on wyskakuje z czymś takim.
To podłe.
Tak sobie myślę, co zrobiłabym teraz będąc na twoim miejscu i dochodzę do wniosku, że nie mam pojęcia. Najpierw przeszlabym pewnie fazę szoku, potem byłam wściekła, rozczarowana i zawiedziona i na pewno zastanawialabym się co robić dalej. Na ten moment nie potrafię ci powiedzieć, jaką decyzję bym podjęła po czymś takim.
Wiem tylko że silne wzburzenie, emocje zawsze da złymi doradcami i że najlepiej uspokoić nerwy i potem na chłodno podjąć decyzję.

No właśnie chodzi o to że gdyby od początku było mówione co innego to ja bym miała inne nastawienie i może inne bym decyzje życiowe podejmowała. Inaczej wszystko planowała. Nikt go nie zmuszał do tego pomysłu wspólnego mieszkania. Wybór mieszkania na zakup też jest sporym wysiłkiem i bardzo to swój czas zaangażowałam bo zajęło to nam wspólnie ponad rok i przy końcówce to 2 miesiące przeznaczyliśmy na bardzo intensywne szukanie, wykorzystałam swoje prywatne kontakty i mogę powiedzieć że on na tym mieszkaniu jeszcze więcej zarobi bo na prawdę jest super lokalizacja, ułożenie, widok. Tak samo mieszkał w mieszkaniu rodzinnym moim bo chcieliśmy oszczędzić zamiast wynajmować a troszkę to było kłopotliwe bo nie mieszkaliśmy sami a był mały metraż no i tak wiecie.. nie wygląda to za fajnie. Żal mam, że mnie nie poinformował o zmianie decyzji bo powinien sam podjąć temat i przygotować jakieś inne rozwiązania albo sprawdzić jak to prawnie wygląda żeby mnie uspokoić, a on kompletnie nie zrobił NIC oprócz tego, że powiedział że mieszkanie będzie jego i KONIEC BASTA.

Tak jestem w szoku i przyznam, że czuje się bardzo źle i jestem mega podenerwowana. Coś tutaj mocno nie gra.. Bo jeśli nie ma zaufania do kredytu ale na ślub i dziecko już tak to na prawdę ja tutaj logiki nie widzę.

Włożyliście w to mieszkanie wspólny wysiłek i mieliście coś ustalone, a do tego powiedział Ci o swoich planach (dotyczących w Ciebie) dopiero jak go przycisnęłaś. To jest po prostu nieuczciwe. Jeśli zgodzisz się na ten układ pokażesz, że może robić co chce, a Ty pomarudzisz, a i tak wyjdzie na jego.

31

Klaudia, co byś nie zrobiła, to nie gódź sie na mieszkanie w niego, jak jakas obca, jak jakiś najemca.

Albo bierzecie mieszkanie wspólne, ślub i dzieci i jesteś u siebie, albo żadna z tych rzeczy. Musisz mieć poczucie bezpieczeństwa, bo póki jesteś u niego, póki to nie jest Twoje, to wylecieć możesz w każdej chwili. W ogóle nie widzę sensu tego narzeczeństwa, ani tym bardziej ślubu.

A w ogóle, to jest też nieuczciwe wobec Twoich rodziców. Zgodzili się, żebyście pomieszkali u nich i odłożyli na mieszkanie, a okazuje się, że on odkładał w tym czasie na swoje mieszkanie. Absurd!

33

Kamila_von_Trupka napisał/a:

A w ogóle, to jest też nieuczciwe wobec Twoich rodziców. Zgodzili się, żebyście pomieszkali u nich i odłożyli na mieszkanie, a okazuje się, że on odkładał w tym czasie na swoje mieszkanie. Absurd!

Tzn on na prawdę sporo zarabia i te parę stów jakoś mocno moim zdaniem nie wpływało tym bardziej, że kupił 2 meble do mieszkania więc jego wkład jakiś był. Nie wiem czy już go usprawiedliwiam... Bo on tłumaczy, że mógłby mieszkać gdzie indziej i w sumie on był niechętny na ten pomysł mieszkania razem w tym rodzinnym mieszkaniu.

34 Ostatnio edytowany przez Kl4udi4 (2019-01-12 23:52:50)

Kamila_von_Trupka napisał/a:
Kl4udi4 napisał/a:
ulle napisał/a:

To podłe.

Włożyliście w to mieszkanie wspólny wysiłek i mieliście coś ustalone, a do tego powiedział Ci o swoich planach (dotyczących w Ciebie) dopiero jak go przycisnęłaś. To jest po prostu nieuczciwe. Jeśli zgodzisz się na ten układ pokażesz, że może robić co chce, a Ty pomarudzisz, a i tak wyjdzie na jego.

Chciał mi powiedzieć po mojej obronie.. i powiedział, że nie sądził, że ja jednak będę chciała zrezygnować z związku bo jednak to mi się tliło w głowie i mu to powiedziałam.

Jeszcze z nim teraz gadałam. Też mnie boli, że on wychodzi z pozycji, że on - robi większość rzeczy dobrze, a ja źle i to się tyczy życia prywatnego, zawodowego itp. Nie widzi kompletnie niczego złego w tej decyzji z mieszkaniem i mówi, że nie czuje się z tym źle, że to przeze mnie. W rozmowie był też podenerwowany ale nie miałam się jak nawet bronić. Cały czas moja wina, wszystko źle robię. Jej no ciężko rozmawiać z taką narracją.

35 Ostatnio edytowany przez Kl4udi4 (2019-01-13 01:27:29)

Kolejny trup z szafy - powiedział, że jak będzie dobrze między nami to będzie wspólnota majątkowa. Czyli po tylu latach na koniec mu się odmieniło, że chce rozdzielności majątkowej do tego. Czuje, że życie z nim to niczym życie pod jego dyktando. Serio aż nie wiem co napisać... Nie wiem w takim razie po co ten ślub.

36 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-13 01:32:22)

Kl4udi4 napisał/a:

Kolejny trup z szafy - powiedział, że jak będzie dobrze między nami to będzie wspólnota majątkowa. Czyli po tylu latach na koniec mu się odmieniło, że chce rozdzielności majątkowej do tego. Czuje, że życie z nim to niczym życie pod jego dyktando. Serio aż nie wiem co napisać... Nie wiem w takim razie po co ten ślub.

A co Ci przeszkadza rozdzielność majątkowa, skoro masz dobry zawód, doświadczenie i zabezpieczenie finansowe? Chyba jednak facet ma rację, że woli mieszkanie kupić sam.

GG 66781850

37

Kl4udi4 napisał/a:

A co Ci przeszkadza rozdzielność majątkowa, skoro masz dobry zawód, doświadczenie i zabezpieczenie finansowe? Chyba jednak facet ma rację, że woli mieszkanie kupić sam.

Bo widzisz jak byliśmy w związku to mieliśmy wspólne podejście, które było zgodne. A on tutaj stawia sprawę, że jak będzie dobrze to będzie wspólnota.. Jest jakiś miernik tego jego "dobrze"? to skoro jest niedobrze to w zasadzie po co się żenić i być ze sobą skoro mi nie ufa? Wszystko by było do przyjęcia i nawet ta rozdzielność gdyby inaczej to argumentował nie stawiał mi jakiś warunków. Uważasz, że to jego podejście jest zdrowe? Bo ja uważam, że to dziwnie wygląda i czuje się co najmniej nieswojo...

38 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2019-01-13 01:56:36)

Kl4udi4 napisał/a:
Kl4udi4 napisał/a:

Bo widzisz jak byliśmy w związku to mieliśmy wspólne podejście, które było zgodne. A on tutaj stawia sprawę, że jak będzie dobrze to będzie wspólnota.. Jest jakiś miernik tego jego "dobrze"? to skoro jest niedobrze to w zasadzie po co się żenić i być ze sobą skoro mi nie ufa? Wszystko by było do przyjęcia i nawet ta rozdzielność gdyby inaczej to argumentował nie stawiał mi jakiś warunków. Uważasz, że to jego podejście jest zdrowe? Bo ja uważam, że to dziwnie wygląda i czuje się co najmniej nieswojo...

Nie wiem, jak jest, za mało podałaś szczegółów na temat Waszego związku. A te, które podałaś, to niestety krążą wokół kasy i mieszkania. I wybacz - akurat w Twoją stronę sympatii nie kierują, pretensje o wspólne mieszkanie, wspólnotę majątkową itd. - jak sama twierdzisz, że od 2 lat nie skończyłaś studiów, pracy nie masz...

GG 66781850

Posty [ 1 do 38 z 113 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Nagła zmiana planów wspólnego gniazdka i brak zaufania

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018