Brak zgody na urlop - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

1

Temat: Brak zgody na urlop

Kiedy pracodawca (i na jakiej podstawie) może odmówić pracownikowi udzielenia urlopu, mimo że urlop się należy (zostało mi jeszcze 6 dni do wykorzystania w tym roku)?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Brak zgody na urlop

To chyba niemożliwe żeby generalnie pracodawca mógł odmówić pracownikowi urlopu który mu sie słusznie należy.
Jedynym powodem który mi przychodzi do głowy jest to że jeśli pracownik jest niezastąpiony to czasem np ze względu na niezbędność wykonywanej przez siebie pracy w danym terminie pracodawca może poprosić pracownika żeby np przesunął swój urlop o dwa czy trzy dni. Ale nie może ci odmówić urlopu.

3

Odp: Brak zgody na urlop

Ok, dzięki, trochę mi się sytuacja zawodowa zmieniła. Ale wracając do tamtej sprawy, to musiałam dosłownie błagać jędzĘ, żeyby mi dała, udowadniać, że wszystko mam zamnkięte, że nic się stanie, a firma się nie zawali jak mnie nie będzie itp.

4

Odp: Brak zgody na urlop

Kodeks Pracy mówi:

Art. 163.  § 1.  Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672.
§ 1. Pracodawca nie ustala planu urlopów, jeżeli zakładowa organizacja związkowa wyraziła na to zgodę; dotyczy to także pracodawcy, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa. W takich przypadkach pracodawca ustala termin urlopu po porozumieniu z pracownikiem. Przepis § 1 zdanie drugie i trzecie stosuje się odpowiednio.
§ 2. Plan urlopów podaje się do wiadomości pracowników w sposób przyjęty u danego pracodawcy."

Wytłuszczony tekst mówi, że pracodawca może, ale nie musi, udzielić pracownikowi urlopu na jego wniosek. Oczywiście odmowa powinna być uzasadniona konkretnymi powodami, a nie widzimisię ,,pana i władcy".

Dalej czytamy również:

,,Art. 164.  § 1. Przesunięcie terminu urlopu może nastąpić na wniosek pracownika umotywowany ważnymi przyczynami.
§ 2. Przesunięcie terminu urlopu jest także dopuszczalne z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy."

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018