Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Maugosias (2018-06-08 08:25:49)

Temat: Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Chciałam zapytać nie o konkretne przypadki dzieci, ale czy nie zdarzało się, że częściej niż kiedyś w grupach Waszych dzieci chorowała przynajmniej połowa grupy?

Woja córeczka poszła pierwszy raz do przedszkola i sporo miała infekcji, jednak bez stanów zapalnych uszu, oskrzeli, czy płuc; antybiotyk - tylko raz, jak miała jakąś infekcję po ospie (bo najpoważniejsza z tych wszystkich infekcji i chorób od września 2017 była właśnie ospa, choć Młoda przeszła ją stosunkowo łagodnie).

Pomijając jednak marcową ospę, na która chorowało ok. 10 dzieci w grupie (24 dzieci) -

Teraz jednak mamy czerwiec, a w grupie znów "zaraza". Dziś przyszła połowa grupy, a reszta: infekcje, zapalenia oskrzeli i płuc. OK, część choruje, bo jest osłabiona po ospie - wg naszej lekarki pierwszy kwartał po ospie może się równać chwytaniu każdego kataru (Młoda faktycznie miała 3 infekcje po ospie , ale dwie ostanie były już sporo lżejsze od poprzednich: raz był to sam katar - trwał 8 dni, a później katar ze sporadycznym lekkim pokasływaniem - też 8 dni - ale po drodze był długi weekend z Bożym Ciałem, więc mogła bez wyrzutów sumienia wykurować się w domu i na spokojnych spacerach; liczę się z tym, że zaraz znów może coś wyskoczyć).

I tak wyglądał w naszej grupie cały rok - w najlepszym razie przychodziło 18 dzieci, a bywały i dni, kiedy było 5. Przedszkolanka (wprawdzie jeszcze młoda, więc o małym stażu pracy) mówi, że nie pamięta, żeby kiedyś było tak fatalnie z frekwencją i to całej grupy.

A co z obecnymi zapaleniami oskrzeli i płuc? Część to na pewno efekt (być może niezdiagnozowanej) alergii na coś, co teraz pyli, ale nie wszystko. Bywa, że dzieci są puszczane z infekcją, która jakoś przechodzą, ale jedna taka infekcja, dwie lub trzy pod rząd i w końcu organizm jest tak osłabiony, że bywa, że kończy się na stanie zapalnym - to  w końcu jeszcze dzieci, u których system immunologiczny jeszcze się rozwija. Przedszkolanka od trzech tygodni mówiła o grupce dzieci przychodzącej notorycznie z żółtymi i zielonymi gilami do pasa.

A jak u Was wyglądał ten rok w przedszkolu? Dzieci jakoś więcej chorowały? Jak było z frekwencją całej grupy?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Nie powiem jak było wcześniej,  bo moja córka chodzi pierwszy rok do przedszkola. Nie wiem też, czy taka frekwencja, jak u nas jest normalna w pierwszym roku czy nie. W grupie jest 25 dzieci i tyle było tylko przez pierwsze dni. Przeważnie dzieci było max 14. Jesienią i zimą max 8-9. Przez trzy dni dzieci było 18. Teraz mamy czerwiec a dzieci nadal mało...

3

Odp: Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Pierwszy rok w przedszkolu, syn chorował średnio co 2 tygodnie od września aż do maja.
Angina, katar, infekcje gardła, kaszel. Skończyło się chorowanie, jak zrobiło się ciepło.

4

Odp: Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

No to u nas podobnie; moja córa tez chodziła pierwszy rok i miała mnóstwo infekcji, ale bez stanów zapalnych + wiatrówka. chyba ponad połowa jej grupy też chodziła pierwszy rok do przedszkola. I faktycznie najwięcej chodziło zaraz po wakacjach i po feriach zimowych. No i teraz jest trochę lepiej, ale tylko trochę, bo na 24 dzieci bywa 15-18

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności© www.netkobiety.pl 2007-2018