Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

1 Ostatnio edytowany przez Maugosias (2018-06-08 09:25:49)

Temat: Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Chciałam zapytać nie o konkretne przypadki dzieci, ale czy nie zdarzało się, że częściej niż kiedyś w grupach Waszych dzieci chorowała przynajmniej połowa grupy?

Woja córeczka poszła pierwszy raz do przedszkola i sporo miała infekcji, jednak bez stanów zapalnych uszu, oskrzeli, czy płuc; antybiotyk - tylko raz, jak miała jakąś infekcję po ospie (bo najpoważniejsza z tych wszystkich infekcji i chorób od września 2017 była właśnie ospa, choć Młoda przeszła ją stosunkowo łagodnie).

Pomijając jednak marcową ospę, na która chorowało ok. 10 dzieci w grupie (24 dzieci) -

Teraz jednak mamy czerwiec, a w grupie znów "zaraza". Dziś przyszła połowa grupy, a reszta: infekcje, zapalenia oskrzeli i płuc. OK, część choruje, bo jest osłabiona po ospie - wg naszej lekarki pierwszy kwartał po ospie może się równać chwytaniu każdego kataru (Młoda faktycznie miała 3 infekcje po ospie , ale dwie ostanie były już sporo lżejsze od poprzednich: raz był to sam katar - trwał 8 dni, a później katar ze sporadycznym lekkim pokasływaniem - też 8 dni - ale po drodze był długi weekend z Bożym Ciałem, więc mogła bez wyrzutów sumienia wykurować się w domu i na spokojnych spacerach; liczę się z tym, że zaraz znów może coś wyskoczyć).

I tak wyglądał w naszej grupie cały rok - w najlepszym razie przychodziło 18 dzieci, a bywały i dni, kiedy było 5. Przedszkolanka (wprawdzie jeszcze młoda, więc o małym stażu pracy) mówi, że nie pamięta, żeby kiedyś było tak fatalnie z frekwencją i to całej grupy.

A co z obecnymi zapaleniami oskrzeli i płuc? Część to na pewno efekt (być może niezdiagnozowanej) alergii na coś, co teraz pyli, ale nie wszystko. Bywa, że dzieci są puszczane z infekcją, która jakoś przechodzą, ale jedna taka infekcja, dwie lub trzy pod rząd i w końcu organizm jest tak osłabiony, że bywa, że kończy się na stanie zapalnym - to  w końcu jeszcze dzieci, u których system immunologiczny jeszcze się rozwija. Przedszkolanka od trzech tygodni mówiła o grupce dzieci przychodzącej notorycznie z żółtymi i zielonymi gilami do pasa.

A jak u Was wyglądał ten rok w przedszkolu? Dzieci jakoś więcej chorowały? Jak było z frekwencją całej grupy?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Nie powiem jak było wcześniej,  bo moja córka chodzi pierwszy rok do przedszkola. Nie wiem też, czy taka frekwencja, jak u nas jest normalna w pierwszym roku czy nie. W grupie jest 25 dzieci i tyle było tylko przez pierwsze dni. Przeważnie dzieci było max 14. Jesienią i zimą max 8-9. Przez trzy dni dzieci było 18. Teraz mamy czerwiec a dzieci nadal mało...

3

Pierwszy rok w przedszkolu, syn chorował średnio co 2 tygodnie od września aż do maja.
Angina, katar, infekcje gardła, kaszel. Skończyło się chorowanie, jak zrobiło się ciepło.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

Odpowiedzi na wszelkie pytania znajdziesz w Regulaminie naszego forum ;-).

4

No to u nas podobnie; moja córa tez chodziła pierwszy rok i miała mnóstwo infekcji, ale bez stanów zapalnych + wiatrówka. chyba ponad połowa jej grupy też chodziła pierwszy rok do przedszkola. I faktycznie najwięcej chodziło zaraz po wakacjach i po feriach zimowych. No i teraz jest trochę lepiej, ale tylko trochę, bo na 24 dzieci bywa 15-18

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Mamy przedszkolaków - jak było w tym roku z chorowaniem?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018