Poczta Polska- czy dojdzie mój list ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Poczta Polska- czy dojdzie mój list ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Poczta Polska- czy dojdzie mój list ?

Przepraszam z góry za kategorię ale nie wiedziałam, gdzie go dodać,a z Pocztą Polska nie mogę złapać kontaktu e-mailowego nie odpisuję.
Otóż pierwszy raz wysyłałam list priorytetem. Kupiłam kopertę i znaczek taki specjalny, jednak po zaadresowaniu nie zaniosłam listu do Pani w okienku tylko od razu wrzuciłam go do skrzynki hmm i teraz nie wiem czy, ten list dojdzie jak priorytet czy, też nie i czy, wgl dojdzie może ktoś tu z obecnych pracuje w poczcie i się zna

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Poczta Polska- czy dojdzie mój list ?

Są listy zwykłe nie podlegające reklamacji, wrzuca się do skrzynki i polecone, czyli rejestrowane i można ewentualnie składać reklamacje jak nie dojdzie. Każdy z tych listów można nadać jako ekonomiczny lub priorytetowy. Czyli Twój list powinien dojść, ale jak nie dojdzie to nie będziesz miała się nawet z kim o to "pokłócić", bo nie będzie nigdzie dowodu nadania listu, jakby było w przypadku listu poleconego.

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam
Nirvanka87 napisał/a:

Są listy zwykłe nie podlegające reklamacji, wrzuca się do skrzynki i polecone, czyli rejestrowane i można ewentualnie składać reklamacje jak nie dojdzie. Każdy z tych listów można nadać jako ekonomiczny lub priorytetowy. Czyli Twój list powinien dojść, ale jak nie dojdzie to nie będziesz miała się nawet z kim o to "pokłócić", bo nie będzie nigdzie dowodu nadania listu, jakby było w przypadku listu poleconego.

ale jest szansa,że dojdzie tak jak powinien czyli,na następny dzień ?

4

agnieszka_23_1999 napisał/a:
Nirvanka87 napisał/a:

szansa jest oficjalnie powinno dojść, ale wiesz jak pracuje Poczta- jak chce

Odrodziłam się na nowo, miałam duszę kryształową
Lecz znów, i znów i znów kolorów szukam

5

List priorytetowy wysłany do godzi. 15:00 powinien być następnego dnia u adresata. Ale nie wiadomo jak często skrzynka pocztowa jest opróżniana. Może np. tylko raz dziennie na otwarcie poczty.

6 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2018-02-23 20:03:31)

Nirvanka87 napisał/a:

Zależy, o której godzinie wrzuciłaś do skrzynki. Z reguły listy wyjmuje się z niej około 14 - ale różnie to bywa w różnych miejscowościach. Jeśli wrzuciłaś już po wyjęciu w dany dzień, to niestety Twój list będzie traktowany jak nadany w dzień następny. Na każdej skrzynce jest informacja, w jakie dni o której skrzynka jest opróżniana.
Zresztą listy priorytetowe nadane na poczcie po określonej godzinie (jest to chyba 16, ale mogę się mylić) też są tak traktowane.
No i czy naklejkę "priorytet" nakleiłaś albo czy chociaż zrobiłaś taki dopisek? Bo bez tego po prostu pomyłkowo może zostać zakwalifikowany do listów ekonomicznych.

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

7

Jak wysłałaś poleconym to nie dojdzie jako polecony. Jak wysłałaś ekonomicznym priorytetem - ma szansę dojść. Nie wiem tylko co rozumiesz przez określenie "specjalny znaczek".

8 Ostatnio edytowany przez santapietruszka (2018-02-23 20:04:44)

BelleDeNuit napisał/a:

Jak wysłałaś poleconym to nie dojdzie jako polecony. Jak wysłałaś ekonomicznym priorytetem - ma szansę dojść. Nie wiem tylko co rozumiesz przez określenie "specjalny znaczek".

Nie da się listu poleconego nadać przez wrzucenie do skrzynki smile
Autorka ma na myśli pewnie po prostu znaczek na list priorytetowy, czyli za 3,20 big_smile

Pomijając właściwości zdrowotne pietruszki, można stwierdzić, że jest ona po prostu smaczna.

9

Nie da się listu poleconego nadać przez wrzucenie do skrzynki smile

Nie da się, ale zawsze może dojśc jako drogi ekonomiczny big_smile lub zwrócony nadawcy. Zależy w sumie od poczty.

BelleDeNuit napisał/a:

Poczta Polska odpisała,że dojdzie ten list ,a znaczek jest priorytetowy bo będąc przy okienku o taki poprosiłam i dostałam biało niebieski z dużą literką P

zmartwiony86 napisał/a:

List priorytetowy wysłany do godzi. 15:00 powinien być następnego dnia u adresata. Ale nie wiadomo jak często skrzynka pocztowa jest opróżniana. Może np. tylko raz dziennie na otwarcie poczty.

Czyli ja byłam po 15 wiec, wychodzi na to że prawidłowo powinien być dzisiaj skoro wysłany był we wtorek

12

zmartwiony86 napisał/a:

Czyli ja byłam po 15 wiec, wychodzi na to że prawidłowo powinien być dzisiaj skoro wysłany był we wtorek

Chyba, że tak jak pisałam, przez pomyłkę zaliczono go do listów ekonomicznych, jeśli nie oznaczyłaś tego - sam znaczek nie wystarczy. Jeśli wysyłałaś we wtorek po południu, to znaczy, że wyszedł w środę, a więc powinien dotrzeć już wczoraj. Ekonomiczny może dojść w przyszłym tygodniu.
Przy czym czasem się zdarza, że i priorytet idzie dłużej. Poczta nie daje na to gwarancji tak naprawdę.

13

santapietruszka napisał/a:

Zresztą listy priorytetowe nadane na poczcie po określonej godzinie (jest to chyba 16, ale mogę się mylić) też są tak traktowane.

Z tego co wiem zależy to od konkretnej placówki - większe, ważniejsze godzinę graniczną mają ustaloną na 16.00, ale w mniejszych miejscowościach lub w jakichś mniejszych oddziałach jest to zwykle godzina 15.00. W każdym razie u mnie poczta główna gwarantuje doręczenie do adresata dnia następnego listów nadanych do godziny 16.00, ale w małych placówkach, zwłaszcza gdzieś na krańcach miasta, skąd listy trzeba jeszcze dowieźć do placówki głównej, jest to godzina 15.00.

BelleDeNuit napisał/a:

Oj, chyba coś namieszałaś smile. List jest albo polecony, albo zwykły, każdy z nich może być nadany jako ekonomiczny lub priorytet, nie ma czegoś takiego jak ekonomiczny priorytet, a polecony do końca pozostaje poleconym wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Poczta Polska- czy dojdzie mój list ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021