co można zrobić na szydełku - robótki ręczne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » co można zrobić na szydełku - robótki ręczne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: co można zrobić na szydełku - robótki ręczne

Przez długi czas pokutowało przekonanie, że na szydełku, to tylko serwetki, które zazwyczaj były uznawane za obciachowe i przyjmowane z rezerwą, jeśli dostawaliśmy je w prezencie.
Pasjonuję się robótkami ręcznymi od bardzo dawna, kiedy zaczęłam robić na drutach miałam chyba ok. 7 lat smile
I trwa to do dzisiaj, cieszę się, że udaje mi się ciągle poprawiać swój warsztat.
Ale dopiero od niedawna dociera do mnie, jak wiele rzeczy można zrobić w taki sposób.
Dziewczyny (w większości) robią na szydełku wyposażenie do połowy domów !
Ze sznurka powstają dywany, dywaniki, koszyki, pufy.
Dzięki szydełku powstają też firanki, zazdrostki, pledy, narzuty, poduszki.
Hamaki, huśtawki, cuda na kiju smile
Wszystko zachwycające, prześliczne, w każdym praktycznie stylu.
Dzięki szydełku można się też całkiem oryginalnie odziać, i nie są to odwieczne swetrzyska z gryzącej wełny, ale fantastyczne bluzeczki, sukienki, kolorowe cieniowane chusty. Płaszcze nawet.
Sama zrobiłam sobie kilka rzeczy, które wzbudzają zainteresowanie, i kilka razy słyszałam już pytanie o to, gdzie kupiłam taki fajny sweterek i to zazwyczaj od młodych dziewczyn smile

A Wy ? Robicie też sztukę użytkową, czy tylko dekoracyjną do Waszych domów ?
A może podzielicie się zdjęciami ? Ja z chęcią wstawię swoje smile

The past cannot be changed,
forgotten, edited, or erased.
It can only be accepted.
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co można zrobić na szydełku - robótki ręczne
IsaBella77 napisał/a:

A Wy ? Robicie też sztukę użytkową, czy tylko dekoracyjną do Waszych domów ?
A może podzielicie się zdjęciami ? Ja z chęcią wstawię swoje smile

Twoje chętnie obejrzę, ale sama się niestety nie pochwalę, bo nie mam czym wink. Niemniej obserwuję, że szydełkowe robótki są teraz w cenie, nie tylko w sensie dosłownym, ale po prostu są na topie, więc zazdroszczę warsztatu. Ogromnie podobają mi się takie 'niby od niechcenia' rzucone na kanapie czy sypialnianym łóżku szydełkowe koce o ogromnie grubym splocie. Widziałam też całkiem niezłe poduchy czy pufy - to z domowych ozdób. Od kilku sezonów zachwycają mnie szydełkowe stroje kąpielowe, o bluzkach czy całych sukienkach nie wspominając. Kiedyś moją uwagę zwróciła pani, która miała przepiękną chustę założoną do eleganckiego płaszcza - naprawdę przyciągała wzrok. No cóż, ja niestety sobie takiej nie wyczaruję, a szkoda hmm.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

3 Ostatnio edytowany przez Iceni (2017-06-07 19:29:15)

Osobiście wolę druty, szydelko to number 2 big_smile

Co prawda moja mania robótkowa poki co przeszla w stan uspienia, ale to nie znaczy, ze przestalam to lubic.

Ostatnią moją miłością szydelkową byly bransoletki ze sznurów koralikowych.  (Kocham je  projektowac i robić smile ) w takim stylu:

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/51/21/c9/5121c98d066ed0d48c7e0528d294eaa4.jpg

Reklama

4

Iceni, to jest dzieło sztuki i niesamowitej cierpliwości. Ale takiej, że no, na takim poziomie, którego zapewne nigdy nie osiągnę.
Olinko, wiem o czym mówisz, to są pledy z wełny czesankowej, robi się je rękami. W przyszłości przymierzę się na pewno do takiego.
Cudownie lekkie i miękkie. Ale koszt wełny na taki średni pled, to około 400 zł.

Teraz mam na warsztacie sweter dla mojego Pączka - nie mylić z Twoim Pączkiem Iceni smile
Ostatnio zachwycają mnie cieniowane nici, w których kolory przechodzą w różne barwy. Albo włóczki bawełniane, które mają w splocie 3, 4 nitki, które stopniowo zmieniają kolory, tworząc delikatne przejścia kolorystyczne. Zrobiłam sobie taką bluzkę na lato, z rękawami 3/4, zrobię jutro zdjęcie i Wam pokażę.
A na razie Pączkowy soczysty sweterek.
http://imageshack.com/a/img922/4440/E7CZpV.jpg

It can only be accepted.

5

jaki śliczny sweterek

Reklama

6 Ostatnio edytowany przez elzbieta47 (2018-03-13 12:58:33)

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/29027980_1062149663923852_1784723876886872064_n.jpg?oh=51dc5dde267fced25ff285a4f2c481e1&oe=5B49CDF8

7

Już gotowe na święta smile
To nie zwykłe kurki, toż to cała ferma !

It can only be accepted.

8

tak na zamowienie

9

Ja głównie trzaskam szaliki i czapki. Głównie ze względu na to, że szydełkowanie mnie odpręża, a przy szaliku nie trzeba nic liczyć i można na spokojnie działać przy oglądaniu filmu.
Pocykam zdjęcia jak wrócę do domu. Jeden szalik jest dwa razy dłuższy niż mój wzrost big_smile

moja siostra robi zabawki. Sówki, zakładki do książek, postacie z bajek.
Ostatnio zaangażowała się w akcję ośmiorniczek dla wcześniaków (są wzory na zrobienie ośmiorniczek z pozawijanymi mackami, które wkłada się wcześniakom do inkubatorów, żeby łapały macki, a nie kable) smile

Przed napisaniem odpowiedzi skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.

10

to tez fajny pomysł

11 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2018-03-26 13:26:57)

Na szydełku można zrobić bardzo dużo rzeczy. Ja robię kwiatki, zwierzątka wszystkie wzory dostępne w sieci. Czasem trzeba tylko przerabiać trochę więc jak ktoś zaczyna to może być problem. Śliczne kurki znalazłam jak zrobić ale coś mi nie wychodzi. Ma ktoś może jakiś fajny wzór?  Chciałam zamówić sobie z spam kulę bukszpanową i z niej zrobić taką ozdobę na Wielkanoc. Do tego żonkile i ładnie by to wyglądało. Tylko te kurki takie jakieś krzywe wyszły.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » co można zrobić na szydełku - robótki ręczne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018