Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1

Temat: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Hejka. Mam pewien problem. Przez wiele lat odżywiałam się...niezbyt zdrowo i...miałam zbyt duży apetyt. Około miesiąc temu zaczęłam się zdrowo odżywiać. Chciałam spożywać posiłki co najmniej 3 razy dziennie, jednak pojawił się problem. Wraz z rozpoczęciem stosowania zdrowej diety rozpoczęłam kurację wieloma różnymi ziołami, ziarnami, naparami, wywarami itp. przez co...straciłam apetyt. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ponieważ nie prowadzę aktywnego trybu życia. Pomijając codzienną poranną 15 minutową gimnastykę i co tygodniowe porządki w domu praktycznie cały dzień siedzę lub leżę w domu/pracy(pomijając sytuację gdy gdzieś wychodzę, a kilka razy w tygodniu wychodzę). Tak czy inaczej-po zjedzeniu śniadania przez całą resztę dnia po prostu nie jestem głodna. Mam jeść na siłę? To chyba niezbyt zdrowe...Jestem człowiekiem który ogólnie rzecz biorąc żyje w zwolnionym tempie i prawie wszystko robi wolniej od pozostałych, więc biorąc także to pod uwagę oraz to że to właśnie rano wszystkie substancje są najlepiej wchłaniane przez organizm sądzę że jedzenie samego śniadania jest dla mnie w zupełności wystarczające, a jeśli nigdy z takiego sposobu odżywiania nie zrezygnuję to uniknę efektu jojo, prawda? Oczywiście moja dieta jest zróżnicowana. Jednego dnia jem warzywa, drugiego owoce, trzeciego jakieś zborza i jajka itd. Co o tym sądzicie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Robiłaś jakieś badania?

3

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Małpa69 napisał/a:

Robiłaś jakieś badania?

jakie badania masz na myśli?

4

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Twoja dieta nie jest zróżnicowana. Jeśli na to śniadanie będziesz zjadać produkty z różnych grup (tłuszcze, białka, węglowodany) to ewentualnie możesz nazwać ją zróżnicowaną.
Ile masz lat?
Jesteś w stanie określić ile kalorii spożywasz w tym swoim śniadaniu?
Ile posiłków jadłaś wcześniej?
Co to za zioła, napary?
Schudłaś jakoś znacząco w ostatnim czasie? (pytam, bo obawiasz się jojo)

Sorry za tyle pytań, ale z Twojego posta wynika, że wpadłaś w jakąś niebezpieczną skrajność.

5

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
89karoline napisał/a:

Twoja dieta nie jest zróżnicowana. Jeśli na to śniadanie będziesz zjadać produkty z różnych grup (tłuszcze, białka, węglowodany) to ewentualnie możesz nazwać ją zróżnicowaną.
Ile masz lat?
Jesteś w stanie określić ile kalorii spożywasz w tym swoim śniadaniu?
Ile posiłków jadłaś wcześniej?
Co to za zioła, napary?
Schudłaś jakoś znacząco w ostatnim czasie? (pytam, bo obawiasz się jojo)

Sorry za tyle pytań, ale z Twojego posta wynika, że wpadłaś w jakąś niebezpieczną skrajność.

Spoko, cieszę się że tak zainteresowałaś się moim problemem. ^ ^
Chodzi Ci o to że zamiast każdy dzień tygodnia przeznaczać na inną grupę spożywczą powinnam codziennie na takie śniadanko zjadać np. jedno jabłko, jedną marchewkę jeden jogurt naturalny, pół jajka, jednego sojowego kotleta i łyżkę brązowego ryżu, tak? (mięso odpada ponieważ już od kilku lat jestem wegetarianką i nie mam zamiaru żywić się cierpieniem innych) No niby masz rację, ale kurcze, wyobraź sobie że np. gotuję zupę warzywną która starczy mi na dwa śniadania(jedna pełna micha dziennie), przecież nie będę jadła po kilka łyżek zupy dziennie...Albo kotlety sojowe...mam smażyć po jednym dziennie? Albo gotować jedną łyżę ryżu? Tak trochę szkoda mi czasu i prądu na to...Na śniadanie jem zawsze jedną pełną miskę, albo warzyw w zupie, albo sałatki owocowej, albo jeden pełny talerz na przykład: 3 ziemniaki+2 marchewki+3kotlety sojowe. Także spokojnie, anoreksja na pewno mi nie grozi. c: Chociaż od kilku dni całkowicie przestałam odczuwać głód, nawet rano przed jedzeniem, co jest dla mnie bardzo dziwne...Mimo tego śniadania jadam w takich samych normalnych ilościach jak wcześniej, i nie czuję się po nich źle. Wcześniej jadłam kilka posiłków dziennie(najczęściej 3), z czego jeden(czasem dwa) miał mega porcje-jadłam tak długo aż się nie przejadłam, czyli dopóki nie stwierdziłam że kolejny kęs spowoduje u mnie ból brzucha(teraz już oczywiście tak nie robię). I tak, wiem, że było to bardzo niezdrowe. Dziwne aby wegetarianka się tak obżerała, prawda? xD No cóż, nie przeszłam na wegetarianizm ze względu na dbanie o linie, ale do rzeczy...Zjadam codziennie(po zalaniu gorącą wodą): -jedną łyżeczkę zmielonego lnu jedną łyżeczkę kwasu l-askorbinowego, jedną łyżeczkę pyłku pszczelego z jedną łyżeczką mleczka pszczelego i jedną łyżeczką pierzgi -jedną łyżeczkę sody oczyszczonej -jedną łyżeczkę zmielonych owoców aronii -jedną łyżeczkę zmielonego ostropestu -jedną łyżeczkę zmielonego błonnika(nasion i łusek babki), oraz na sucho: jedną łyżeczkę guarany, jedną łyżeczkę skin food(z eko sklepu) pół łyżeczki Dong Quai, jedna łyżeczka baobabu jedną łyżeczkę Macy, jedną łyżeczkę Kale, a także napary oraz herbaty: 1 łyżeczka skrzypu, 1 łyżka yerbamate, 1 łyżeczka czystka, 1  łyżeczka herbatki oczyszczającej z eko sklepu, 2 łyżeczki liści konopi. Oraz eko tabletki: -4 tabletki ashwaganda -1 tabletka jagód acai -1 tabletka msm -1 tabletka vitapilu, oraz: jeden mały kieliszek cydru jabłkowego, a także: łyżeczka octu jabłkowego. Także dość sporo tego...i myślę że to właśnie te wszystkie specyfiki przyczyniły się do tego iż przestałam odczuwać głód, no ale...bardzo zależy mi na oczyszczeniu mojego organizmu oraz zadbaniu o moją florę jelitową. No właśnie jak na razie nie schudłam zbytnio...A zawsze po zjedzeniu śniadania przez resztę dnia dostarczam mojemu organizmowi "tylko" to wszystko co wypisałam. Zauważyłam, ze od tygodnia zaczynam dostawać coraz więcej pryszczy na ciele, wiec pewnie te wszystkie szkodliwe substancje wydostają się na zewnątrz. ^ ^ Lat mam 25. Planuję jeszcze zakupić Aloes i kilka innych specyfików. Może mój organizm stwierdził, że nie potrzebuje pożywienia ponieważ może sobie wyprodukować energię z mojej tkanki tłuszczowej? Serio powinnam schudnąć ponieważ ważę ponad 70kg przy 158cm wzrostu. Niepokoi mnie, że mimo nie odczuwania głodu posiadam silną potrzebę jedzenia fastfudóf i słodyczy, cieknie mi ślinka na ich widok gdy przypominam sobie ich smak, ale trenuje moją silną wolę i potrafię przezwyciężyć te zachcianki. Żeby nie było-normalne jedzenie też oczywiście mi bardzo smakuje.

6

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Ale bierzesz tych specyfików... Skąd taki pomysł? Czemu, aż tyle tego?
Nie namawiam Cię do jedzenia mięsa. Jeśli jesteś wegetarianką to wiesz, że można je zastąpić.
Nie jestem jakąś wielką specjalistką, ale moim zdaniem spożywasz bardzo mało kalorii. Miska warzyw, czy owoców to ile kcal? 400?
Odnoszę wrażenie (być może mylne), że chcąc zdrowo się odżywiać, zredukować wagę postanowiłaś zastąpić zwykłe jedzenie tzw super food. Dla mnie to trochę paranoja.
Nie dziwne, że nie chudniesz. Twój organizm pewnie nastawił się na opcję "ups, głodujemy, nie wiem ile to potrwa, więc lepiej już zacząć oszczędzać energię i magazynować ją w tłuszczyku, żeby jak najdłużej utrzymać się przy życiu"
Uwierz mi, że Twój organizm nie stwierdził, że nie potrzebuje jedzenia.
I uwierz mi, że anoreksja to nie jedyne zaburzenie odżywiania, w które można się wpędzić takimi desperackimi zachowaniami w kwestii jedzenia.

Nie próbowałaś po prostu spożywać kilku regularnych, niewielkich, zróżnicowanych posiłków składających się z nieprzetworzonej żywności?

7

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Nejti napisał/a:

(...) jedno jabłko, jedną marchewkę jeden jogurt naturalny, pół jajka, jednego sojowego kotleta i łyżkę brązowego ryżu, (...)

510 kcal.

(...) jeden pełny talerz na przykład: 3 ziemniaki+2 marchewki+3kotlety sojowe.

459 kcal.

(...) Zjadam codziennie(po zalaniu gorącą wodą): -jedną łyżeczkę zmielonego lnu jedną łyżeczkę kwasu l-askorbinowego, jedną łyżeczkę pyłku pszczelego z jedną łyżeczką mleczka pszczelego i jedną łyżeczką pierzgi -jedną łyżeczkę sody oczyszczonej -jedną łyżeczkę zmielonych owoców aronii -jedną łyżeczkę zmielonego ostropestu -jedną łyżeczkę zmielonego błonnika(nasion i łusek babki), oraz na sucho: jedną łyżeczkę guarany, jedną łyżeczkę skin food(z eko sklepu) pół łyżeczki Dong Quai, jedna łyżeczka baobabu jedną łyżeczkę Macy, jedną łyżeczkę Kale, a także napary oraz herbaty: 1 łyżeczka skrzypu, 1 łyżka yerbamate, 1 łyżeczka czystka, 1  łyżeczka herbatki oczyszczającej z eko sklepu, 2 łyżeczki liści konopi. Oraz eko tabletki: -4 tabletki ashwaganda -1 tabletka jagód acai -1 tabletka msm -1 tabletka vitapilu, oraz: jeden mały kieliszek cydru jabłkowego, a także: łyżeczka octu jabłkowego.

Nie policzyłam dokładnie, ale to nie przekracza 400 kcal.
Czyli zjadasz dziennie poniżej 900 kcal. Twoje podstawowe zapotrzebowanie energetyczne jest większe, a całkowite, mimo warunków i trybu życia - znacznie większe. To nie dieta, to głodówka.

(...) Chociaż od kilku dni całkowicie przestałam odczuwać głód, nawet rano przed jedzeniem, co jest dla mnie bardzo dziwne...

To konsekwencja Twego sposobu "jedzenia".



(...)Także spokojnie, anoreksja na pewno mi nie grozi. c:

Skonsultuj to twierdzenie z lekarzem lub dietetykiem.

8

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Zrujnujesz organizm na własne życzenie Tak jak pisze 89karoline: Nie chudniesz, bo organizm doskonale WIE,że nie dostanie więcej jedzenia, niż rano i magazynuje zapasy na czarną godzinę. Pewnie też masz nadmiar wody w organizmie, bo jeśli pijesz tylko zioła i jakieś herbatki, którymi odwadniasz organizm. I znów- jesli nie dostarczasz wody, woda się zaczyna magzynować.

Posiłków powinno być ok 5 w ciągu dnia, jeśli chcesz zrzucić kilogramy, a żeby przeprowadzić detoks wystarczy herbata wspomagająca układ trawienny, zielone koktajle i minimum 1,5 litra wody. 
Odstaw te specyfiki, bo sobie zaszkodzisz spożywając to w takich ilościach. Zrób badania na zawartość witamin w organizmie, morfologię i cholesterol i idź z tym na konsultację do dietetyka.

9

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Zbadaj TSH brak apetytu, gromadzenie wody, brak spadku wagi mimo braku apetytu... Nie musisz ale możesz mieć niedoczynność.
Zdrowy organizm sam się oczyszcza, nie potrzebuje do tego tysiąca ziół... Nie jedząc psujesz sobie metabolizm, w tym metabolizm wątroby, a to ona oczyszcza organizm.

10

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Nie ma czegoś takiego jak efekt jojo sam w sobie. Jeśli ktoś po schudnięciu zaczyna tyć, to jest to winą tylko i wyłącznie tego że zaczął przyjmować zbyt dużo kalorii, a nie zbyt nisko kaloroycznej diety którą przeszedł.

11

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
lilly25 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak efekt jojo sam w sobie. Jeśli ktoś po schudnięciu zaczyna tyć, to jest to winą tylko i wyłącznie tego że zaczął przyjmować zbyt dużo kalorii, a nie zbyt nisko kaloroycznej diety którą przeszedł.


Nie do końca, jeśli organizm przez x czasu dostaje drastycznie za mało kalorii to metabolizm zwalnia, potem rzeczywiście efekt jojo jest spowodowany nadmiarem kalorii, ale ten nadmiar często bierze się z tego że organizm przyzwyczajony do spalania 1000 kalorii wariuje jak dostanie 1600 chociaż to normalna ilość, a nie jakieś obżarstwo. Dlatego lepiej chudnąć powoli po prostu zmieniając nawyki żywieniowe niż brać się za jakieś rygorystyczne diety.

12 Ostatnio edytowany przez lilly25 (2017-04-09 13:43:29)

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
Małpa69 napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak efekt jojo sam w sobie. Jeśli ktoś po schudnięciu zaczyna tyć, to jest to winą tylko i wyłącznie tego że zaczął przyjmować zbyt dużo kalorii, a nie zbyt nisko kaloroycznej diety którą przeszedł.


Nie do końca, jeśli organizm przez x czasu dostaje drastycznie za mało kalorii to metabolizm zwalnia, potem rzeczywiście efekt jojo jest spowodowany nadmiarem kalorii, ale ten nadmiar często bierze się z tego że organizm przyzwyczajony do spalania 1000 kalorii wariuje jak dostanie 1600 chociaż to normalna ilość, a nie jakieś obżarstwo. Dlatego lepiej chudnąć powoli po prostu zmieniając nawyki żywieniowe niż brać się za jakieś rygorystyczne diety.

Ale można przytyć jedząc po skończeniu więcej niż na samej diecie pomimo tego że to co się je to nadal dużo poniżej ustalonej normy? Czyli np. ktoś na diecie zjada 100 kcal dziennie, a po skończeniu diety zaczyna jeść dajmy na to 500-600 kcal dziennie. Czy możliwe żeby przytył? Moim zdaniem nie tylko nie przytyje, ale nadal będzie chudnął, bo to i tak za mało, a przynajmniej tak było w moim przypadku. Na diecie jadłam ok. 100 kcal dziennie, a po jej zakończeniu jakoś 500-600 kcal +leciutki trening, i nie tylko nie przytyłam, ale schudłam kilka kg, a co najdziwniejsze chyba w tak samo szybkim tempie, aż się przestraszyłam, bo zapadlina pod klatką piersiową była tak duża że jak leżałam to ręka mi w nią wpadała, w dole pleców jakaś 'dziura', a ubrania to nawet takie z wieszaków sklepowych ze mnie leciały. Musiałam się trochę natrudzić zeby przybrać kilka kg z powrotem - dopiero regularne nakładanie masła na kromkę, i podjadanie słodyczy pomogło.
Podsumowując - mi się wydaje że jak się będzie po diecie jeść więcej, ale i tak poniżej dziennego zapotrzebowania (czyli np. dieta - 100 kcal, a po diecie - 600kcal) to sie nie tylko nie przytyje, ale teoretycznie powinno się lecieć dalej.

Może ludzie u których jest inaczej, są na coś dziwnego chorzy?

13

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo
lilly25 napisał/a:
Małpa69 napisał/a:
lilly25 napisał/a:

Nie ma czegoś takiego jak efekt jojo sam w sobie. Jeśli ktoś po schudnięciu zaczyna tyć, to jest to winą tylko i wyłącznie tego że zaczął przyjmować zbyt dużo kalorii, a nie zbyt nisko kaloroycznej diety którą przeszedł.


Nie do końca, jeśli organizm przez x czasu dostaje drastycznie za mało kalorii to metabolizm zwalnia, potem rzeczywiście efekt jojo jest spowodowany nadmiarem kalorii, ale ten nadmiar często bierze się z tego że organizm przyzwyczajony do spalania 1000 kalorii wariuje jak dostanie 1600 chociaż to normalna ilość, a nie jakieś obżarstwo. Dlatego lepiej chudnąć powoli po prostu zmieniając nawyki żywieniowe niż brać się za jakieś rygorystyczne diety.

Ale można przytyć jedząc po skończeniu więcej niż na samej diecie pomimo tego że to co się je to nadal dużo poniżej ustalonej normy? Czyli np. ktoś na diecie zjada 100 kcal dziennie, a po skończeniu diety zaczyna jeść dajmy na to 500-600 kcal dziennie.

No właśnie można bo organizm zwolnił totalnie obroty jest w trybie oszczędzania.
Pomijam już że jedzenie 100-500 kcal jest głupie.

14 Ostatnio edytowany przez adiafora (2017-04-10 12:07:37)

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Te wszystkie dodatki to Ci obiad, kolacje a nawet podwieczorek  zastępuja.  Nic dziwnego, ze jesc Ci sie nie chce wink
Po co Ty to wszystko bierzesz? Ciało to nie śmietnik, gdzie mozna wrzucać wszystko bez konsekwencji. Rozregulowalas sobie organizm. Daj wątrobie i nerkom odpocząć i odstaw te specyfiki. Może apetyt wróci a jak nie to zazyj cos na pobudzenie laknienia, w aptece są ziołowe herbatki. Nie masz jeść na sile, masz przywrócić równowagę swemu ciału. Jedzenie raz dziennie nie wyjdzie Ci na zdrowie.

Lilly, 100 kalorii to nie jest dieta tylko głodówka, podobnie jak 500. Nie pisz, ze bylas na takich dietach, bo Ty się glodzilas po prostu. Taka  "dieta" jak to nazywasz,  jako sposob odzywiania to prosta droga do anoreksji i na cmentarz.

15

Odp: Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Jedzenie 100-500 kcal jest baaardzo głupie, można się wykończyć na takiej diecie. 1000 kcal to rozumiem, ale też nie za długo

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MEDYCYNA NATURALNA - ZIOŁA, ZDROWE ODŻYWIANIE, DIETY » Jedzenie samych śniadań bez efektu jojo

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024