Szef łamie przepisy. Proszę o pomoc - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1 Ostatnio edytowany przez dienatia95 (2017-02-02 22:42:24)

Temat: Szef łamie przepisy. Proszę o pomoc

W końcu dostałam staż. Cieszyłam sie jak dziecko , szef powiedział ze prace mam jak w banku pod warunkiem, że przyjdę na inwenteryzacje. Zgodziłam się. Pózniej przed stażem kazał mi przychodzić żebym sie wszystkiego nauczyła. Wszystko za darmo. Zaczęłam prace w ksiegarni i okazało sie ze nie jest tak kolorowo. Prace zaczynam 8:45/8:50 chociaż mam wpisane 9:00. Mój szef kiedy sie go o coś pytam wola - bozeeeee znowu muszę przez Ciebie wstać. Ogólnie myslalam , ze skoro to staż bedzie mnie ktoś uczył a tu sie okazuje ze ja mam juz wszystko umieć. Księgarnie zamykamy o 17 i dopiero mogę zacząć sprzątać, robić rozliczenie kasy... Mam na liście obecności  od 9-17. Niestety kończę 17:40 zależy od tego jak klienci długo siedzą. Mam pracować 40 h tygodniowo a mój szef powiedział ze MUSZĘ pracować tez w soboty conajmniej 2 w miesiącu za to dostanę dodatkowe dni wolnego jak bedzie okazja np. Zrobi mi długi weekend. W urzędzie powiedzieli ze nie mogę przekraczać 40 tygodniowo wiec on musi za mnie pracować gdzieś w środku tyg. On powiedział ze ma 3 sklepy i nie ma na to czasu. Dostałam skierowanie do szpitala to zaczął mieć pretensje, ze on ma 2 wyjazdy w przyszłym tygodniu i jak ja to sobie teraz wyobrażam ?! Ponoć stażysta nie ma prawa zostać sam na sklepie to po pierwsze a on powiedział, ze daje mi tydzień na naukę wszystkiego  potem mam sobie radzić. To jeszcze będę pracować 49 h tygodniowo. Dzisiaj juz sie zdenerwowałam bo znowu musiałam zostać dłużej w pracy nie pozwolił mi wyjsć. Skoro chciał normalnego pracownika to mógł takiego zatrudnić a nie brać stażystę bo darmowa siła robocza. Czy mogę zrezygnować z tego stażu ? Czy to prawda , ze wtedy nie będę mogła być zarejestrowana przez 3 miesiące=brak ubezpieczenia ? Czyjeś.i chce zrezygnować muszę powiadomić urząd czy pracodawcę ?

Nie mam jeszcze umowy , tylko na skierowaniu było napisane kiedy zaczynam. W urzędzie dostałam tylko listę obecności
Nie miałam żadnych badań lekarskich , żadnego bhp

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Szef łamie przepisy. Proszę o pomoc

Z szefem chyba nie bardzo masz o czym rozmawiac. Jak juz to sprobowalbym porozmawiac w urzedzie. Bez awantur itp, ale zapytac co oni radza ci w tej syruacji.

3

Dzisiaj rano szef wezwał mnie na dywanik i zaczął ze mam wybrać albo chorowanie, albo staż. Bo on nie ma czasu siedzieć za mnie w pracy a więcej pracownikow nie ma. Stwierdził , ze jestem dobrym pracownikiem , ale nie dbam o interesy firmy bo chce juz o 17 wychodzić sobie do domu. Powiedziałam mu ze takie mam godziny pracy a za darmo pracować nie będę i w sobote tez nie mam zamiaru bo łamie wszystkie przepisy.On na to, ze przepisy z urzędu tu nie obowiązują urząd ma sie nie dowiedzieć co jest miedzy nami i mam pracować tak jak on mi każe.powiedzialam, że sie na to nie zgadzam. Zadzwonił do urzędu i opowiadał jakies głupoty, ze chce mnie zwolnić Bo ja niby na jakies długie L4 chce sie wybrać (???? Gdzie ja poprosiłam o jeden dzień) i co to ma być kogo oni mu przysłali. Ja tez zadzwoniłam do urzędu i powiedziałam jaka jest sytuacja. Powiedzieli mi , że mam opuścić stanowisko pracy i przyjść napisać co sie dzieje. Zrezygnowałam za stażu, opisałam wszystko. Szef kazał mi podpisać listę obecności 9-17 powiedziałam , ze nie ma takiej opcji ponieważ pracowałam dłużej.  Czy za rezygnacje ze stażu zostanę zablokowana w urzędzie pracy ? Nie będę miała ubezpieczenia 3 miesiące ?

4

Tego nie wiem.
Ale żeby kryć siebie i działać na własną korzyść powinnaś zgłosić wszystko w urzędzie i gdzie się jeszcze da. Może PIP.
Ja bym też nie miała skrupułów, żeby pójść porozmawiać z szefem i nagrać całą rozmowę - zawsze można w urzędzie puścić.

Sorry, ale dla oszustów nie mam litości. A facet nie oszukuje tylko Ciebie, ale także Państwo, czyli mnie również.
Kto wie jakie jeszcze wałki robi.

Jeśli ludzie nie będą takich rzeczy zgłaszać, to ludzie nadal będą oszukiwać i wyzyskiwać innych.

5 Ostatnio edytowany przez navelbina (2017-02-03 17:24:53)

A od kiedy "oficjalnie" powinnas zaczac pracowac ? Bo z tego co rozumiem, nie podpisalas jeszcze umowy, ale juz pracujesz, czyli okres zatrudnienia sie rozpoczal.

Powinnas napisac wypowiedzenie umowy - im szybciej tym lepiej dla Ciebie, bo jesli on to zrobi bez okresu wypowiedzenia - to bedzie oznaczalo wypowiedzenie z winy pracownika a tego w papierach bys miec nie chcala.
Dlatego proponuje napisać wypowiedzenie (o ile sie nie myle na stazu tez sa to dwa tygodnie) z biezaca data. Przez te dwa tyodnie mozesz chodzic do pracy, albo wykorzystaj swoj urlop lub idz na zwolnienie lekarskie.

Nie boj sie bronic swoich praw - powiedz dla szefa, ze lepiej dla was obojga bedzie jak rozstaniecie sie polubownie za porozumieniem stron - niech ON zadzwoni do urzedu i powie jak sie ma sprawa - bo w przeciwnym wypadku faktycznie stracisz 3 miesiace i dodatkowo nie bedziesz miala ubezpieczenia NFZ - chociaz  wobecnej sytuacji w Polsce z tego co slyszalam to teraz opieka zdrowotna jest dla kazdego wiec tym sie nie przejmuj.
Najgorszy jest faktycznie fakt, ze przez 3 miesiace bedziesz zablokowana w urzedzie bo zrezygnowalas ze stazu. ALE umowy nie dostalas - wiec fizycznie oprocz skierowania na staz nie powinnas ponosic wiekszych konsekwencji - w urzedzie tez muszą przestrzegac przepisow, dlaczego juz pracujesz a nie masz jeszcze umowy? czy dostalas skierowanie na badania lekarskie ?

Popieram tez _v_ w kwestii nagrania dyktafonem - nie miej skrupolow, dodatkowo zrob zdjecia listy obecnosci jaka kaze Ci podpisywac szef, plus raportuj godziny FAKTYCZNE opuszczenia miejsca pracy - na wszystko musisz miec podkladke.

Jesli szef dalej bedzie stawial opór - powiedz mu, ze masz nagrania i ze on doskonale zdaje sobie z tego sprawe, ze lamie przepisy - jesli to dojdzie do urzedu - nikt wiecej mu stażysty nie przyśle, prawdopodobnie taki pracodawca byłby skreślony z urzędu. A dodatkowo jakby dowiedział się o tym PIP to jakaś kara a na pewno mandat.

Powodzenia

6

zdjecia list obecnosci to podstawa - az dziw ze o tym zapomnialam. ogolnie jak najwiecej dokumentów i podkladek.

PS.

navelbina napisał/a:

powiedz dla szefa

jesteś z Podlasia? wink

7 Ostatnio edytowany przez navelbina (2017-02-03 22:00:21)

_v_ napisał/a:

jesteś z Podlasia? wink

hehe, tak, rozgryzłaś mnie po pisowni big_smile

8

Listę obecności zabrał mi szef i sam wpisał godziny, w których rzekomo pracowałam. Nie zgodziłam sie tego podpisać bo to byłby strzał w kolano. Kiedy byłam w urzędzie złożyć rezygnacje napisałam o tym.  Ogólnie staż zaczęłam od 1 lutego, ale wcześniej pracowałam tam "na czarno" wynikało to z mojej niewiedzy ponieważ szef powiedział , ze na stażu juz muszę umieć te wszystkie rzeczy. Dopiero w urzędzie powiedzieli mi , ze mam na to nie chodzić bo od nauki jest staż. Juz jak pracowałam na czarno byłam zasięgnąć porady na ten temat tylko nie wiem czy Pani z urzędu bedzie o tym pamietać. Mam rozmowy na fb z poprzednia pracownica , która zali sie ze nie chciał jej zapłacić za nadgodziny oraz smsy od szefa w których pisze , ze im nie zaszkodzę za to on wystawi mi fatalna opinie. Ja odpisałam " to po co zatrudniał pan stażystę skoro nie pasują panu przepisy z pup ? Nie pasują mi zasady wprowadzone za plecami urzędu .Nie przyjdę podpisać listy ponieważ nie pracowałam tyle ile jest tam napisane tylko dłużej "  moim zdaniem szef próbował mnie przestraszyć.
W urzędzie powiedzieli mi , ze skoro złożyłam rezygnacje to juz nie muszę tam przychodzić. Co do umowy szef był bardzo zdziwiony , ze urząd mi jej nie dał. Niby tam zadzwonił i powiedzieli mu " my teraz mamy tyle stazow , ze umowę dostanie pózniej " znowu jak zapytałam w urzędzie to powiedzieli mi , ze to szef powinien mi dać ta umowę od nich do podpisania O.o  wiec juz nie wiem czy on ja po prostu schował czy zaniedbał sprawę

9

możliwe, że zaniedbał ale to tylko tym lepiej dla Ciebie, że jeszcze umowy nie podpisałaś.

Na Twoim miejscu zgłosiłabym całą sprawę do Pipu i to jak najszybciej. Pip sprawdzi listę obecności i zapyta pracodawcy dlaczego nie jest podpisana, dodatkowo pokażesz smsy - masz też kontakt z poprzednim pracownikiem, więc może ona też potwierdziłaby zarzuty wobec nieuczciwego pracodawcy?

nie masz się czego bać smile

10

Mam kontakt przez fb. Mam wiadomości, w których pisze, że nie zapłacił jej za nadgodziny. Zapytałam czy zaznałaby jak ja traktował , ale powiedziała , że ona ma nowa prace, nie chce mieć z nim z nim juz nic odczynienia , nie chce sie mieszać. Jak jej nie zapłacił to trudno , ona taka nie jest żeby sie kłócić.
Dziękuje wszystkim za pomoc smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021