Kundelek i świnka morska pod jednym dachem? Pomocy! - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Kundelek i świnka morska pod jednym dachem? Pomocy!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: Kundelek i świnka morska pod jednym dachem? Pomocy!

Hej, dziewczyny! Mam w domu 3-letniego kundelka mega pieszczoch trochę zazdrosnik, od jakiegoś czasu chce kupić właśnie świnkę morską. No i tak się zastanawiam jak na to może mój piesek zareagować, na dworzu do mniejszych zwierzaków jest przyjacielsko nastawiony i chce się bawić. Co myslicie o takiej parce pod jednym dachem? smile

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Kareena (2017-01-19 14:06:26)

Odp: Kundelek i świnka morska pod jednym dachem? Pomocy!

Po pierwsze: nie kupuj w zoologicznym, adoptuj. A jeśli chcesz koniecznie kupioną to zażądaj certyfikatu pochodzenia (najpewniej sklep go nie będzie mieć, bo sprowadzają świnki z pseudohodowli lub z przemytu - jak on wygląda z łatwością znajdziesz w internecie). Oczywiście możesz też znaleźć hodowlę rasowych świnek, ale to już wyższe koszty.
Po drugie, jeśli piesek jest spokojny to jest duża szansa, że nie będzie atakował świnki, ale najlepiej zrobisz "sprawdzając go" u kogoś znajomego, kto ma małe zwierzę typu świnka/królik. Ja miałam spokojna suczkę, której jednak się włączał agresor na małe zwierzęta. Zachowanie psa na dworze nie odzwierciedla tego, jak będzie się zachowywał w domu wobec intruza na swoim terytorium.
Jeśli się zdecydujesz, musisz umiejscowić śwince klatkę w miarę wysoko, tak żeby pies tam nie sięgał i nie zaglądał do niej. Świnki morskie są bardzo płochliwe, pies może nie mieć złych zamiarów, a i tak przysporzyć jej stresu. Świnka nie będzie bawić się z psem, bo on ją zwyczajnie wystraszy. Co najwyżej możesz im stworzyć takie warunki, żeby sobie nawzajem nie przeszkadzali.
Przed decyzją poczytaj trochę - jak duża klatka, jak karmić, rzetelne informacje znajdziesz na stronie Stowarzyszenia Pomocy Świnkom Morskim i ich forum Caviarnia.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej".
Albert Einstein

3

Nie znam się na świnkach morskich, ale wydawało mi się, że wskazane jest mieć parkę, bo źle im się żyje w samotności.

"I guess all I can do is embrace the pandemonium; find happiness in the unique insanity of being here, now."

4

Może kup/adoptuj małą świnkę, będzie jej łatwiej przystosować się do psa.
Warto przetestować psa przed podjęciem decyzji, ja proponuje zrobić to na jego terenie.
Pies może inaczej zareagować na zwierze jeśli wejdzie ono na ''jego terytorium'' , myślę że bez problemu dogadasz się z  fundacją na spotkanie próbne
(jeśli zdecydujesz się na adopcje, możesz tez trafić na świnkę która była chowana z psami) .

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Kundelek i świnka morska pod jednym dachem? Pomocy!

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018