Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Istnieją różne typy babskiej przyjaźni. Możemy, jak bohaterki "Seksu w wielkim mieście", widywać się bardzo często, konsultować każdą nawet najdrobniejszą decyzję, i jadać razem obiadki. Taka przyjaźń łączy zwykle singielki, które wypełniają sobie pustkę dnia codziennego. Kobiety obarczone mężem i dziećmi spotykają się rzadziej ale w przyjaźni ważna jest nie tyle częstotliwość kontaktów, ile ich jakość. W wieku dojrzałym, przeciwnie, mamy już więcej czasu na naszą przyjaźń. Uzbrojone w doświadczenie, wzbogacone w wiedzę o znaczeniu przyjaźni łatwiej jest nam pielęgnować przyjaźń. A jednak czasem zdarza się tak ,że nie mamy z kim się przyjaźnić. Że przez lata zaniedbałyśmy dawne przyjaciółki i teraz pies z kulawą nogą się już nami nie zainteresuje. Jaka jest przyjaźń między kobietami w dojrzałym wieku ? Czy może być też zwariowana , jak w młodości ? Czy przeciwnie jest bardziej stonowana. Czy to nie jest trochę tak ,że przyjaźnimy się z Krysią bo nam wygodnie ? Może nie specjalnie ją nawet lubimy, ale możemy z nią jechać na wycieczkę czy iść do kina więc z braku wyboru się przyjaźnimy ? Ja kiedyś złapałam się na tym , że tak miałam. Jak jest u was ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Szczerze mowiac,nie wierze w przyjazn.Dlaczego?
Napisze w wielkim skrocie.Mialam tzw przyjaciolke.Zblizyla nas o siebie sytuacja malzenska.Obie wpierw mezatki  ,potem przerabialysmy rozstanie i rozwody.Zostalysmy same z dziecmi.
Wtedy nasza przyjazn przypominala zycie w filmie Seks w ...
Bylysmy dla siebie na dobre i na zle.
Razem do tej pory pracujemy.
Bylo dobrze dopoki nie poznalam obecnego meza.Wtedy moja tzw przyjaciolka pokazala na co ja stac.
Wtedy zrozumialam ,ze nasza przyjazn byla mozliwa pod warunkiem ,ze obie jestesmy same i jest nam zle.Ale jesli jednej sie byt poprawi,koniec z przyjaznia.
Rozmawialam,tzn probowalam rozmawiac.Przeciez moj maz jest za granica,ja jestem tutaj praktycznie sama.Ale dla niej nie liczy sie to.Wazne jest,ze ja mam faceta.
Od kilku lat nawet nie mam o czym z nia rozmawiac.Unikamy sie w pracy na ile jest to mozliwe.

Obecnie ,mam dwie kolezanki.I nie jest to jakas wielka przyjazn.
Mysle ,ze moge na te dziewczyny liczyc.Jesli mamy czas i ochote mozemy isc do kina lub na piwko lub poprostu poplotkowac.
Nie narzucamy sie wzajemnie ale staramy sie pielegnowac nasza znajomosc.

Czy tesknie za dawna przyjaznia?Kiedys baaaaardzo,ale teraz juz nie.Widocznie nie byla to prawdziwa przyjazn.

3

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

mon61...
Gdy byłyście same, poświęcałyście sobie cały swój wolny czas, wszędzie razem, rozmowy,,,itd.
Gdy Ty poznałas faceta, jemu poświecałaś cały swój czas, koleżanka poszła na bok...została sam, bo Ty miałas lepsze pomysły na spędzania czasu...
Dziwisz się??? Może to Ty ja zostawiłaś???Na pewno ona mówi,że to Twoja wina - była dobra, gdy byłas sama-potem poszła w odstawkę.

4

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Moze...
Z tym,ze moj maz  nie mieszka tutaj,tylko za granica.Wiec ON nie przeslonil mi calego swiata.Poza tym z dziewczyna razem pracujemy.I dalej moglo byc wspolne gadanie i zwierzanie.
Chcialam ja zaprosic do nas,razem gdzies pojsc,ale ona nie dala sie nigdzie zaprosic.Nawet nie chciala go poznac.
Mam do niej zal.
Nawet chcialam,zeby moj maz jej cos naprawil w domu,bo miala problem.Ale zalowalam,ze w ogole sie odezwalam w tej sprawie.
Wiem,ze nie moge calkowicie zrzucic winy na nia za rozpad przyjazni.Ale dla mnie ta sprawa wyglada tak:przyjazn-ok,ale pod warunkiem,ze obu nam bedzie zle.
Tak to dla mnie wyglada.

Dziwne jest to,ze moje kolezanki,z ktorymi sie zzylam,nie maja mi za zle,ze mam meza i ze czasem on przyjezdza.A tez jedna z nich jest sama.

5

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

mam na ten temat co do przyjaciółek odmienne zdanie,otóż gdy jesteśmy zamężne,przyjacióka stara się wskoczyć do łóżka naszemu małżonkowi,przerabiałam to,a gdy jesteśmy same i nie mamy za dużo kasy,to owszem może zdarzyć się od czasu do czasu że dana przyjaciółka nas odwiedzi,aby sprawdzi c czy nam sie nie polepszyło,a gdy mamy kasę wtedy mam ful przyjaciółek,przerabiałam to wszystko

6

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym
Magda56 napisał/a:

Jaka jest przyjaźń między kobietami w dojrzałym wieku ? Czy może być też zwariowana , jak w młodości ? Czy przeciwnie jest bardziej stonowana. Czy to nie jest trochę tak ,że przyjaźnimy się z Krysią bo nam wygodnie ? Może nie specjalnie ją nawet lubimy, ale możemy z nią jechać na wycieczkę czy iść do kina więc z braku wyboru się przyjaźnimy ? Ja kiedyś złapałam się na tym , że tak miałam. Jak jest u was ?

Chyba najtrwalsze to są te przyjaźnie ciągnące się od lat młodości, a w wieku dojrzalszym to się chyba rzadziej zdarza. Bo większość takiego kogoś już ma i niekoniecznie potrzebuje kogoś jeszcze. A co do tego, czy jest stonowana, to znam przypadki, że wręcz przeciwnie. A niektórzy się pewnie przyjaźnią, bo tak jest wygodnie, co by tylko kogoś mieć do towarzystwa. Mnie akurat to nie kręci;-) Ja na razie stawiam na koleżeństwo, bo choć przyjaźń w każdym wieku może się zdarzyć, to jestem ostrożna w deklarowaniu się;-)

7

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Hej kobitki! Gdzie jestescie?

8

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Dziewczyny może Wy po prostu nie miałyście prawdziwych przyjaciółek. Tym słowem, podobnie jak słowem miłość, szafuje się dziś zbyt często.
Wiele osób ma problemy z rozpoznaniem prawdziwej przyjaźni i często zwykłą znajomość, która w pewnym momencie jest intensywniejsza, nazywa przyjaźnią.
Ktoś już tu napisał, iż nie liczy się częstość kontaktów ale ich jakość. Zgadzam się z tym w 100%.

Przyjaciel jest jak rodzina, przyjaciel to ktoś, kto cieszy się Twoim szczęściem i kto pomaga w nieszczęściu. Przyjaciel nie dąsa się kiedy Tobie powodzi się lepiej. Przyjaciel nie rani, przyjaciel nie zdradza. Przyjaciel się martwi i troszczy o Ciebie. Przyjaciel Cię kocha. Przyjaciel o Tobie nie zapomina, kiedy jemu wiedzie się lepiej. Przyjaciel to ktoś komu możesz powiedzieć wszystko i wiesz, że zostanie to między wami. Przyjaciel jest jak rodzeństwo, które możemy wybrać.

Mi się poszczęściło. Mam prawdziwą przyjaciółkę.  Znamy się już od bardzo dawna. Od tego czasu wiele zmieniło się w naszych życiach. Bywało lepiej, bywało gorzej a między nami ciągle było tak samo. Jest jedną z niewielu osób co do których mam pewność, że zawsze będą w moim życiu. Nie wyobrażam sobie, żeby kiedykolwiek miało jej zabraknąć. I choć nie widujemy się ostatnio zbyt często nasza przyjaźń na tym nie ucierpiała. Kocham ją....

9

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

czesc  MAMA MOJEJ KOLEZANKI ZAWSZE MOWILA MOZESZ MIEC I 100 PRZYJACIOLEK ALE JAK JESTES MEZATKA DO DOMU NIE PRZYPROWADZAJ ANI JEDNEJ. NIE POLUCHALAM I TERAZ JESTEM SAMA ALE SIE NIE ZALAMALAM CO JAKOS CZAS JEZDZE DO WLOCH KUPILAM LAPTOPA I IDE ZROBIC PRAWO JAZDY MOJW MARZENIE.TRZEBA COS ROBIC ZEBY NIE WPASC W DEPRESJE POZDRAWIAM                                                                                                                                                                                   PRZYJAZN MIEDZY KOBIETAMI NAJCZESCIEJ   "NA WIETRZE PISANA'

10

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Moja mama przez cały czas jak mieszkałam z nią w domu nie miała przyjaciółek. Od kilku lat to się jednak zmienia. To że zaczęła  się umawiać ze swoimi klientami na kawę (jest fryzjerką), mamami koleżanek mojej młodszej siostry itd związane było jednak z jej ogólną przemianą. Przyszedł taki dzień, że obróciła wszystko do góry nogami i odrzuciła wszystko co stare. Cieszę się, że to zrobiła. Nie do końca wiem na jakiej zasadzie działają jej znajomości, ale jak dla mnie ważne jest, że w ogóle są.

11

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym
sylvia napisał/a:
Magda56 napisał/a:

Jaka jest przyjaźń między kobietami w dojrzałym wieku ? Czy może być też zwariowana , jak w młodości ? Czy przeciwnie jest bardziej stonowana. Czy to nie jest trochę tak ,że przyjaźnimy się z Krysią bo nam wygodnie ? Może nie specjalnie ją nawet lubimy, ale możemy z nią jechać na wycieczkę czy iść do kina więc z braku wyboru się przyjaźnimy ?

Chyba najtrwalsze to są te przyjaźnie ciągnące się od lat młodości, a w wieku dojrzalszym to się chyba rzadziej zdarza. Bo większość takiego kogoś już ma i niekoniecznie potrzebuje kogoś jeszcze. A co do tego, czy jest stonowana, to znam przypadki, że wręcz przeciwnie. A niektórzy się pewnie przyjaźnią, bo tak jest wygodnie, co by tylko kogoś mieć do towarzystwa. Mnie akurat to nie kręci;-) Ja na razie stawiam na koleżeństwo, bo choć przyjaźń w każdym wieku może się zdarzyć, to jestem ostrożna w deklarowaniu się;-)

Przyjaźń jest taka jak osoby które w niej uczestniczą, ale myślę, że jako pozytywna relacja dodaje "skrzydeł", powoduje, ze chce się coś zrobić, tzn. coś więcej, bo życie dzięki temu ma więcej sensu...

Myślę, że przyjaźnie z młodości czasem zostają a częściej nie. Poza tym wiele osób się przeprowadza w tych czasach, więc i przyjaźnie się osłabiają, lub giną. osoby do towarzystwa też się przydają, ale w potrzebie nigdy ich nie ma!

12

Odp: Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Witam, szczególnie serdecznie, kobiety po pięćdziesiątce z Warszawy. Dobiegam sześćdziesiątki, lubię spacery, kino, teatr, malarstwo, książki, zwierzęta. Mam wiele zapału do nowych ciekawych znajomości z rówieśnicami, wspólnego spędzania czasu. Chętnie poznam kogoś o podobnych upodobaniach. Rywka

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELACJE Z PRZYJACIÓŁMI, RELACJE W RODZINIE » Przyjaźń miedzy kobietami w wieku dojrzałym

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024