Wakacje z chłopakiem - kto płaci ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 66 do 76 z 76 ]

66 Ostatnio edytowany przez Szarlotkanagorąco (2014-07-03 20:27:21)

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Oj, dziewczyny to młode jesteście i macie problem.
Ja gdyby mnie facet, z którego traktuję poważnie, zaprosiłby mnie nawet do Honolulu i chciałby zapłacić, a było go by na to stać, to nie miałabym z tym żadnych problemów.

Jak facetowi zależy na kobiecie, to się cieszy, że może jej coś zafundować. I dziewczyna nie ma co się unosić jakąś pseudodumą, że niby ona taka samodzielna.
Co i innego oczekiwać, że ktoś za Ciebie zapłaci, a co innego przyjąć czyiś gest.
Jak naprawdę kobiecie zależy na facecie, to nie powinna się wzbraniać, bo po co.

A w przypadku gdy chłopak proponuje wspólne wakacje, za które w domyśle płaci się po połowie, to najpierw należałoby szczerze porozmawiać, o tym kogo na co stać.
Jak jedna strona finansowo kuleje, to się jedzie pod namiot nad polskie morze i już. I też może być super.

Zobacz podobne tematy :

67

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?
Szarlotkanagorąco napisał/a:

Oj, dziewczyny to młode jesteście i macie problem.
Ja gdyby mnie facet, z którego traktuję poważnie, zaprosiłby mnie nawet do Honolulu i chciałby zapłacić, a było go by na to stać, to nie miałabym z tym żadnych problemów.

Jak facetowi zależy na kobiecie, to się cieszy, że może jej coś zafundować. I dziewczyna nie ma co się unosić jakąś pseudodumą, że niby ona taka samodzielna.
Co i innego oczekiwać, że ktoś za Ciebie zapłaci, a co innego przyjąć czyiś gest.
Jak naprawdę kobiecie zależy na facecie, to nie powinna się wzbraniać, bo po co.

A w przypadku gdy chłopak proponuje wspólne wakacje, za które w domyśle płaci się po połowie, to najpierw należałoby szczerze porozmawiać, o tym kogo na co stać.
Jak jedna strona finansowo kuleje, to się jedzie pod namiot nad polskie morze i już. I też może być super.

Gorzej jak dziewczyna pisze,że Jej nie stać a facet odpisuje,że może uda się Jej od rodziców pożyczyć tongue
Dla mnie to już przesada.

68

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?
akuku1234 napisał/a:
Kropelka_ napisał/a:

Autorko ja uważam, że powinnaś płacić za siebie. Ja byłam już w związku z chłopakiem i wyjeżdżając na wakacje płaciłam sama za siebie. Wprawdzie ówczesny partner nie proponował, że zapłaci za mnie, ale gdyby nawet taka propozycja padła to bym się nie zgodziła. Ja wtedy nie pracowałam, on tak, a i tak każde płaciło za siebie.

mówisz, że sama płaciałaś za siebie. Skąd wzięłaś na to pieniądze skoro nie pracowałaś, jeśli można wiedzieć...

Pieniądze miałam z oszczędności (które uzbierałam wcześniej gdy pracowałam). Trochę też dołożył mi Tata.

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?
Remi napisał/a:

Gdy ktoś funduje wycieczkę, wyjazd to pierwsze wyjście na zakupy i problem może być. Kobiecie spodobają się buty lub sukienka i musi prosić się o kasę, jest zależna a to nie miłe wcale, facet ma ochotę posiedzieć dłużej w knajpce, pograć w rzutki i co? Prosić się... A odpowiedź bywa różna.
Gdy ktoś opłaca wakacje komuś, to jest jak jechać na kredyt. Nie myśli się o tym, ale czas spłaty nadejdzie.

Tak to wygląda, jak ludzi mało ze sobą łączy. Jak para się dobrze zna i wspólnie grają do jednej bramki, to się tak nie myśli.
Zresztą raczej nikt nie mówi o sytuacji, że facet funduje wyjazd, a dziewczyna ma totalne 0 w kieszeni. Jakieś tam drobne na swoje wydatki musi mieć. I raczej, żadna normalna dziewczyna nie prosi faceta, żeby jej kupił buty. Buty i sukienkę to tata dziewczynie kupuje, a nie partner. Dlatego każda kobieta powinna być wstanie zarobić na takie wydatki.

70

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?
Szarlotkanagorąco napisał/a:
Remi napisał/a:

Gdy ktoś funduje wycieczkę, wyjazd to pierwsze wyjście na zakupy i problem może być. Kobiecie spodobają się buty lub sukienka i musi prosić się o kasę, jest zależna a to nie miłe wcale, facet ma ochotę posiedzieć dłużej w knajpce, pograć w rzutki i co? Prosić się... A odpowiedź bywa różna.
Gdy ktoś opłaca wakacje komuś, to jest jak jechać na kredyt. Nie myśli się o tym, ale czas spłaty nadejdzie.

Tak to wygląda, jak ludzi mało ze sobą łączy. Jak para się dobrze zna i wspólnie grają do jednej bramki, to się tak nie myśli.
Zresztą raczej nikt nie mówi o sytuacji, że facet funduje wyjazd, a dziewczyna ma totalne 0 w kieszeni. Jakieś tam drobne na swoje wydatki musi mieć. I raczej, żadna normalna dziewczyna nie prosi faceta, żeby jej kupił buty. Buty i sukienkę to tata dziewczynie kupuje, a nie partner. Dlatego każda kobieta powinna być wstanie zarobić na takie wydatki.

Zgadzam się z Tobą.
Dlatego każda kobieta powinna być wstanie zarobić na takie wydatki-JESZCZE TRZEBA CHCIEĆ!

Znam taką jedną kobietę co przez calutkie życie nie pracowała i jeszcze narzekała,ze nie ma pieniędzy.A wydawała na lewo i prawo na głupoty,oczywiście wydawała pieniążki męża.

71

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Ja sobie nie wyobrażam, żeby płacić za siebie jeżeli chodzi o wakacje. Jednakże jeżeli jadę ze swoim facetem. A tego znasz bardzo krótko. Powiedz mu, że nie masz pieniędzy, że zmieniłaś pracę i że możecie pojechać dopiero po wypłacie. Albo pożycz pieniądze od siostry i oddasz jej po wypłacie. wink Ale nie każ mu za siebie płacić.

72

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Kwestia jest taka, że można zaprosić na spotkanie, jakiś wyjazd, jakiś mecz. Facet wykazuje się inicjatywą, on wymyśla, on organizuje. I nagle styka się z tym, że musi jeszcze zapłacić za całokształ, bo owa kobieta uważa, że tak trzeba.
Kobieta wykazuje inicjatywę, proponuje wakacje, koncert, wyjście do knajpki - czy facet oczekuje, że ona zapłaci za to sama? Nie, a ona obrazi się, że on nawet nie zaproponował, że zapłaci.
Tak samo - para jest w pubie - facet idzie sobie piwo kupić i jak nie zapyta swej partnerki czy chce, to jest źle, bo nie myśli o niej, olewa. A jeśli zapyta - ok, mam ochotę na drinka takiego a takiego... Dziewczyna nie zapyta wcale, bo jeśli zapyta to wyjdzie na sponsorkę.
Taka więc troszkę kobieca hipokryzja jest.

73

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Nie mam szacunku do kobiet które w cwaniacki sposób próbują naciągać na różne wydatki. Jeśli facet ma ochotę kupić coś kobiecie to to zrobi sam z siebie. Kobieta nie powinna zakładać z góry że "facet stawia". Każdy płaci za siebie. Tak to widze. Wiem że na wschodzie jest tak że Facet stawia, na zachodzie na odwrót. Pytanie gdzie chcecie być tongue

74

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?
hokum82 napisał/a:

Nie mam szacunku do kobiet które w cwaniacki sposób próbują naciągać na różne wydatki. Jeśli facet ma ochotę kupić coś kobiecie to to zrobi sam z siebie. Kobieta nie powinna zakładać z góry że "facet stawia". Każdy płaci za siebie. Tak to widze. Wiem że na wschodzie jest tak że Facet stawia, na zachodzie na odwrót. Pytanie gdzie chcecie być tongue

Kto Ci powiedział,że na zachodzie kobieta stawia?

75

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Chyba w zależności od układu, u nas po równo. Polecam każdemu, kto szuka niezwykłych wrażeń, wycieczkę z Konsorcjum.pl - to gwarancja fantastycznego czasu. My w tym roku znowu korzystamy z ich oferty, tym razem Afryka Południowa! Czeka nas rejs na pokładzie luksusowego statku. Safari lądowe i wodne w Parkach Narodowych Chobé i Matusadona, ale też rejs po jeziorze Kariba. Jesteśmy mega podekscytowani, nie możemy się doczekać!

76

Odp: Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?
sandra9011 napisał/a:
akuku1234 napisał/a:
vigawia napisał/a:

Mi osobiście było by głupio gdyby to chłopak płacił za wakacje, zwłaszcza jeżeli niezbyt długo się spotykacie bo jak pisałaś ponad miesiąc. Ogólnie mówiąc to normalne, że chłopak za wszystko płaci czy to jest kino, czy wypad na lody ale wakacje to już droższa sprawa i przynajmniej powinnaś mu zaproponować że się do tego dołożysz.

Nie ukrywam że nie było by mi głupio jeżeli on by mi wszystko stawiał. Nawet jak płaci za mnie coś w sklepie to jest mi głupio... Ale on bardzo nalega żeby jechać.

I macie rację że to jest chyba zły pomysł ... chociaż bardzo bym chciała spędzić z nim wakacje.

Teraz piszesz,że nie ukrywasz,że byłoby Ci głupio a wcześniej napisałaś,że jak On za wszystko zapłaci to chętnie pojedziesz....dla mnie to taki sponsoring.

Ja mam męża i jak gdzieś jeździmy na urlop to mi głupio jak za wszystko płaci Jego portfel a nie mój. Ale to chyba już zależy od charakteru osoby. Ja nie lubię jak ktoś non stop za mnie płaci, czuję się wtedy jak pasożyt albo utrzymanka hmm

Napisz Mu,że chwilowo nie stać Cię na taki wypad i że może pod koniec wakacji? Może do tego czasu uda Ci się coś uciułać.


Mąż płacił? Hmm dziwnie. W lodówce też jest moje i twoje?

Posty [ 66 do 76 z 76 ]

Strony Poprzednia 1 2

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Wakacje z chłopakiem - kto płaci ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024