wakacje w Polsce czy za granicą ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » wakacje w Polsce czy za granicą ?

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 111 do 137 z 137 ]

111

Odp: wakacje w Polsce czy za granicą ?

Cena za jeden i drugi wywczas podobna więc wybieram obczyznę i wyższą temperaturę smile

Zobacz podobne tematy :

112

Do Warszawy znacznie więcej.
Pogoda jest dla mnie w Polsce idealna, ale ja mam zawsze bardzo długie wakacje, więc deszczowe dni mnie cieszą tak samo, jak te upalne.

113

Zdecydowanie zagranica. Zwłaszcza jeśli chodzi o morze.

114

czekoladazfigami napisał/a:

Zdecydowanie zagranica. Zwłaszcza jeśli chodzi o morze.

Och,gór też nie lekceważ.Podczas gdy u nas-czy zima to czy lato mnóstwo ludzi o tyle w takich Alpach stoków narciarskich mnóstwo,nigdzie w kolejce do wyciągu nie stoisz dłużej niż 5-7 minut.Do tego Alpy latem są boskie a taka Tansylwania-to już mega wypas smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

115

W tym roku zdecydowanie zagranica - nie mam jeszcze nic konkretnego na oku, ale celuję w południe europy smile

116

Zdecydowanie w kraju

117 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-04-18 12:49:20)

Urlop podzielony na dwie części: pierwszy tydzień z dziećmi nad morzem, ukochana Krynica Morska lub Hel. Tuż przed sezonem jest najlepiej, tak by wracać w dniu lub tuż po oficjalnym rozpoczęciu wakacji. Wtedy jeszcze nie ma tego całego badziewia na które dzieci chcą mnie zawsze naciągnąć, nie ma tłumów a pogoda praktycznie od 5 lat zawsze się sprawdzała. Polecam szukać fajnych miejscówek na portalu SPAM (to po pierwsze polska firma w przeciwieństwie on innych międzynarodowych portali) a po drugie dają gwarancję najniższej ceny na te same apartamenty, które wystawione są też u konkurencji.

Potem w połowie wakacji lub w sierpniu na tydzień zagranicę, pewnie Chorwacja lub Grecja- wtedy z biurem podróży. Rozpatrujemy również Włochy ale to już samochodem, na własną rękę bez dzieci. Pewnie wtedy wykorzystamy Airbnb by znaleźć jakieś klimatyczne miejscówki. W sieci polecam szukać kuponów zniżkowych, do wykorzystania. 5-10% zniżki to zawsze dobry obiad w restauracji podczas wakacji.

118

Ludzie często nie doceniają naszego rodzimego kraju i koniecznie muszą wydać kupę pieniędzy na zwykłe plażowanie na innym kontynencie. Ja przepadam za polskim morzem i wieloma polskimi zakątkami.

119 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-04-19 03:02:23)

zarówno u nas, jak i za granicą może być ładnie:) u nas zaleta to temperatury na ogół do wytrzymania, zwłaszcza w maju albo we wrześniu, październiku:)

"Poznacie ich po ich owocach":D https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … 9&p=80 wszystko o randkach i związkach, a także wszystkie pytania do mnie, zapraszam:D

120

MocnaMokka napisał/a:

Ludzie często nie doceniają naszego rodzimego kraju i koniecznie muszą wydać kupę pieniędzy na zwykłe plażowanie na innym kontynencie. Ja przepadam za polskim morzem i wieloma polskimi zakątkami.

Ja też bardzo lubię ale niestety w Polsce ceny są porównywalne do tych które wydamy zagranicą, gdzie ma się gwarancję pogody. Posiadając dzieci, jadąc na upragniony urlop chce się mieć jak największe szanse na udany urlop. I ja to rozumiem. Z drugiej strony faktycznie Polska jest cudowna, ja uwielbiam morze niezależnie od pogody. Dla mnie nawet gdy pada deszcz może być fajnie bo zakłada się kalosze i płaszcz i pójście na plażę może być dla dzieci mega przygodą.

Oczywiście powyżej polecałam największą bazę apartamentów w Polsce i to polską bazę, polską firmę. Uważam, że jak ma się do wyboru polską firmę i taką z obcym kapitałem, to zawsze warto wybierać naszą lokalną, tym bardziej że dają gwarancję ceny.

121

Uważam, że przy obecnych cenach polskich hoteli zdecydowanie lepszą opcją jest poszukanie tanich lotów na południe europy i hotelu z booking'a. Wyjdzie w najgorszym wypadku porównywalnie, a jest gwarant pogody:)

122

Kasiapyta napisał/a:

Uważam, że przy obecnych cenach polskich hoteli zdecydowanie lepszą opcją jest poszukanie tanich lotów na południe europy i hotelu z booking'a. Wyjdzie w najgorszym wypadku porównywalnie, a jest gwarant pogody:)

Nie do końca się zgodzę. Wciąż w Polsce jesteś w stanie znaleźć przyzwoite warunki, w dobrej cenie i wakacje nad polskim morzem czy w polskich górach nie musza być bardzo kosztowne. Czy apartament dla 2 osób + dziecko w cenie 150-190 zł za dobę (nowoczesny, w pełni wyposażony z aneksem kuchennym) w pierwszej linii brzegowej np. w Krynicy Morskiej to dużo? Takie oferty są właśnie na polskich portalach z bazami apartamentów.
Wakacje w ukropie na południu europy z małym dzieckiem, tanimi liniami w niepewnym apartamencie/pokoju to też nie jest super perspektywa. Jak to mówią: wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma.

123

Ja zazwyczaj wybieram zagranicę z prostego powodu, bardziej stabilna sytuacja pogodowa. Bardzo mi się podoba polskie wybrzeże, ale trzeba mieć szczęście, żeby wstrzelić się w ładną pogodę niestety

124 Ostatnio edytowany przez IsaBella77 (2019-06-03 20:39:22)

Ja byłam na świetnej wycieczce w Indiach jakoś w zeszłym roku. Byłam całe dwa tygodnie w wycieczce objazdowej po całym kraju i póki co była to moja przygoda życia. Super spisało się biuro SPAM naprawdę świetnie zoorganizowało cały wyjazd. Z całym przekonaniem polecam Wam drodzy forumowicze.

125

Nie rozumiem dlaczego ludzie jadą gdzieś daleko, żeby inni zazdrościli ? W Polsce jest tyle pięknych miejsc ale ludzie wolą jechać np. do Chorwacji i odpoczywać na kamienistej plaży zamiast na naszej jednej z lepszych plaż w europie piaszczystej. Oczywiście mam na myśli porównywalne miejsca co innego jechać do Egiptu czy tam Rzymu, Paryżu.
Więc ja najpierw chcę zwiedzić nasz kraj a kiedyś ewentualnie zagranice.

126

Zależy kto na ile może sobie pozwolić. Ja wolę sam zaplanować sobie podróż niż być zależnym od kogoś. Wakacje w polsce to nie wakacje, co to za zwiedzanie itp gdy wszystko wiemy, a wszędzie są polacy...

127

TypowyCharlie napisał/a:

Zależy kto na ile może sobie pozwolić. Ja wolę sam zaplanować sobie podróż niż być zależnym od kogoś. Wakacje w polsce to nie wakacje, co to za zwiedzanie itp gdy wszystko wiemy, a wszędzie są polacy...

Co to za kryterium by jezdzic tam gdzie nie ma Polaków?
Znasz takie miejsce?
Wyspa Lombok? Połwysek Jukatan?
Bajkał?
Polacy są wszedzie a juz na pewno tam gdzie latają samoloty z Europy.
Jakie to są miejsca ktorych nie znamy?
Przedmieścia Kalkuty? Wioski w Peru?
Bo chyba Toskanii, kraju Basków czy podnóża Ararat nie nazwiesz miejscem nieznanym - w google maps zobaczyc można wszystko, no może polskich wsi miedzy Augustowem a Braniewem w google map nie ma.

128

foggy napisał/a:
TypowyCharlie napisał/a:

Co to za kryterium by jezdzic tam gdzie nie ma Polaków?
Znasz takie miejsce?
Wyspa Lombok? Połwysek Jukatan?
Bajkał?
Polacy są wszedzie a juz na pewno tam gdzie latają samoloty z Europy.
Jakie to są miejsca ktorych nie znamy?
Przedmieścia Kalkuty? Wioski w Peru?
Bo chyba Toskanii, kraju Basków czy podnóża Ararat nie nazwiesz miejscem nieznanym - w google maps zobaczyc można wszystko, no może polskich wsi miedzy Augustowem a Braniewem w google map nie ma.

Wolę przebywać gdzie jest kilku polaków na krzyż niż całe miasto ich. Według mnie to jest spora różnica. Już się wystarczająco naoglądałem jak zachowują się polacy w nowych miejscach i podziękuję za takie widoki. Jak się samemu wszystko ustala to nie tak łatwo trafić na polaków w tym samym czasie.

129

Preferuję za granicą, bo rodzice mnie ciągali po Polsce jak byłam mała. Zwiedziłam już trochę Europy, ale jeszcze mi trochę krajów zostało. A we wrześniu jadę do Tokio i spełniam swoje marzenie smile

Nie chcę pod koniec życia stwierdzić, że przeżyłam tylko jego długość. Chcę przeżyć też pełną jego szerokość. - Diane Ackerman

130

TypowyCharlie napisał/a:

Wolę przebywać gdzie jest kilku polaków na krzyż niż całe miasto ich. Według mnie to jest spora różnica. Już się wystarczająco naoglądałem jak zachowują się polacy w nowych miejscach i podziękuję za takie widoki. Jak się samemu wszystko ustala to nie tak łatwo trafić na polaków w tym samym czasie.

Na tutejszym forum tez w wiekszosci przebywają typowi Polacy, wiec jak masz na nich awersje to ...... ja tam widziałem pijanych, sikajach i rzucających niedopałki na plaży, plujących na podłoge w metrze, głosno rozmawiajścych w kosciele niezaleznie od nacji, polityka wstydu w Polsce trzyma sie dobrze.

131 Ostatnio edytowany przez Szkot (2019-07-04 13:19:26)

TypowyCharlie napisał/a:

To nie widziałeś Anglików i Angielek... wrzuciłbym parę filmów ale nie chcę być zbanowanym smile

Jak w ogóle wytrzymujesz na tym polskim forum?

132

Szkot napisał/a:
TypowyCharlie napisał/a:

To nie widziałeś Anglików i Angielek... wrzuciłbym parę filmów ale nie chcę być zbanowanym smile

To widzę, że nie tylko ja mam takie same odczucia co do "wyspiarzy".

Prawdę powiedziawszy to z moich wakacyjnych przygód mam duże lepsze wrażenie w przypadku turystów ze wschodniej strony byłej żelaznej kurtyny niż zachodniej.

We all make choices. But in the end, our choices make us.

133

Szkot napisał/a:
TypowyCharlie napisał/a:

Filmików to na każdego się znajdzie więc tu nic nadzwyczajnego nie ma. Ale porównując co do ilości to jednak Polacy górują tutaj.

Lubię oglądać komedię, a tutaj mam jej w nadmiarze więc nie narzekam wink

134

A ja tam lubię wakacje w Polsce może to dlatego, że boje się latać i zawsze z przyzwyczajenia wybieram jednak nasze wybrzeże, ale dzięki temu znam sporo fajnych miejscówek nad morzem. W tym roku odkryłam nową. Miejscowość się nazywa Sarbionowo i właśnie tam spędziłam tydzień w Domu przy plaży. Jestem dość fit dziewczyną i bardzo mi się podobało, że jest ładny deptak do biegania ranem. Jak dla mnie ekstra. A po bieganku kawka na tarasie. Czy można chcieć czegoś więcej? Totalnie tam odpoczęłam i teraz mam dużo energii. Także nad polskim morzem też da się fajnie zrelaksować smile

135

HellenaZ napisał/a:

A ja tam lubię wakacje w Polsce może to dlatego, że boje się latać i zawsze z przyzwyczajenia wybieram jednak nasze wybrzeże, ale dzięki temu znam sporo fajnych miejscówek nad morzem. W tym roku odkryłam nową. Miejscowość się nazywa Sarbionowo i właśnie tam spędziłam tydzień w Domu przy plaży. Jestem dość fit dziewczyną i bardzo mi się podobało, że jest ładny deptak do biegania ranem. Jak dla mnie ekstra. A po bieganku kawka na tarasie. Czy można chcieć czegoś więcej? Totalnie tam odpoczęłam i teraz mam dużo energii. Także nad polskim morzem też da się fajnie zrelaksować smile

Sarbinowo jak już smile a że tam fajnie to się zgadzam. Ogólnie lubię polskie morze.

136

Tak tak masz racje chodziło mi o Sarbinowo literówka:)

137

Szkot napisał/a:
HellenaZ napisał/a:

Sarbinowo jak już smile a że tam fajnie to się zgadzam. Ogólnie lubię polskie morze.

Ten kawałek wybrzeża jest super, ale tak koniec sierpnia/początek września. Cisza, spokój, można się wybrać na spacer bez bycia potrącanym co dwa metry. Nad morzem sezon kończy się około 15 sierpnia i dopiero wtedy można naprawdę odpocząć. Morze jest wtedy najcieplejsze, więc i popływać można. Z super fajnych miejsc, polecam Słowiński Park Narodowy. Trzeba mieć trochę krzepy żeby łazić po wydmach, ale na mnie zawsze robiły wrażenie. Fajnie też jesienią jest w Darłówku, bo można jeszcze zjeść dobra rybkę, jest niedaleko miasteczko, a i plażę mają piękną.
W sumie, jak się zastanowię, to całe Pomorze środkowe lubię. Tylko dojazd tam to katorga. Na szczęście w moim ulubionym sezonie drogi są mniej zatłoczone niż w pełni sezonu wakacyjnego.

Posty [ 111 do 137 z 137 ]

Strony Poprzednia 1 2 3

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » wakacje w Polsce czy za granicą ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018