Co naprawdę wydarzyło się w Białymstoku - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Co naprawdę wydarzyło się w Białymstoku

Strony Poprzednia 1 2 3 4 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 56 do 110 z 372 ]

56

Odp: Co naprawdę wydarzyło się w Białymstoku

@snake
Zmieniłem zdanie o Tobie
Ty masz coś przeciwko LBGT per se, nie tylko przeciw paradom i marszom

Zobacz podobne tematy :

57

misiando napisał/a:

@snake
Zmieniłem zdanie o Tobie
Ty masz coś przeciwko LBGT per se, nie tylko przeciw paradom i marszom

Oczywiście, że tak! Przeciwko lgbt jako formie nachalnej ideologii, bo to już jest ideologia, a nachalnym ideologom mówimy stanowcze NIE!

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno
I widzę cię dyndającego na szubienicy.

58 Ostatnio edytowany przez MagdaLena1111 (2019-07-24 20:04:53)

Snake, każda partia polityczna, każde zgromadzenie religijne to nachalna ideologia, a jednak ludzie tolerują ich różne formy manifestacji, chociażby wspomniane procesje w Boże Ciało.
Litości!

59

Na 28 lipca przewidziano kolejny marsz, ten również odbędzie się w Białymstoku, tym razem przeciwko nienawiści, przemocy, dyskryminacji i homofobii.

Drogie i Drodzy,
W sobotę, 20 lipca, uczestnicy Marszu Równości w Białymstoku zostali brutalnie zaatakowani przez zorganizowane grupy agresywnych kontrmanifestantów. Skala przemocy i nienawiści z ich strony była bezprecedensowa.
To wydarzenie wstrząsnęło nami wszystkimi. W biały dzień, w centrum dużego miasta, agresywne grupy zaatakowały uczestników pokojowego marszu, w tym kobiety, młodzież i dzieci.
Nie możemy stać bezczynnie, musimy pokazać siłę – siłę ducha i serc, a nie pięści. Musimy przeciwstawić złu szacunek, solidarność i współpracę. Taki jest interes społeczny, taki powinien być interes państwa i jego instytucji.
Václav Havel pisał o sile bezsilnych i to uważamy za nasze zobowiązanie. To nie my, społeczeństwo obywatelskie, i nie my, obywatele Europy, jesteśmy bezsilni. Wspólnie, z determinacją powinniśmy powiedzieć “nie” brutalnej przemocy i nienawiści. Już nie raz w historii pokazywaliśmy, że wspólnie możemy wygrać ze złem!
Dlatego już w najbliższą niedzielę, 28.07, zapraszamy Was do Białegostoku na wiec przeciwko nienawiści. Chcemy wspólnie zaprotestować przeciwko przemocy, dyskryminacji i homofobii w przestrzeni publicznej oraz okazać solidarność z mieszkańcami miasta i ofiarami nienawiści.
My, lewica, stoimy po stronie słabszych i pokrzywdzonych. Stoimy po stronie otwartości i tolerancji. Nie ma naszej zgody na przemoc i agresję. Polska jest naszym domem i każda oraz każdy z nas ma prawo czuć się w swoim kraju bezpiecznie – bez względu na orientację seksualną, płeć, wyznanie, status majątkowy czy pochodzenie.
Do udziału w pokojowej manifestacji zapraszamy przedstawicieli i przedstawicielki wszystkich grup społecznych i zawodowych, przedstawicieli rządu i prezydenta, organizacji pozarządowych, administracji publicznej i samorządu, członków i członkinie wszystkich partii i środowisk politycznych, wszystkich kościołów i związków wyznaniowych.
W najbliższą niedzielę to Białystok będzie stolicą Polski!

Poniżej podpisy: Robert Biedroń, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

60

MagdaLena1111 napisał/a:

Snake, każda partia polityczna, każde zgromadzenie religijne to nachalna ideologia, a jednak ludzie tolerują ich różne formy manifestacji, chociażby wspomniane procesje w Boże Ciało.
Litości!

No właśnie litości. Nie widzę niczego niestosownego w idei procesji Bożego Ciała, jak nie widzę niczego niestosownego w podobnych zgromadzeniach prawosławnych, żydowskich (a mieszkam akurat w mieście, gdzie lubią przyjeżdżać ci ortodoksyjni), a niechby nawet islamskich. Przeszkadzają mi tylko i wyłącznie Jehowi, bo robią co jakiś czas w mojej okolicy desanty celem nachalnej właśnie indoktrynacji i to konkretnie skierowanej do mnie. Nachalnej, bo nie reagują na grzeczne "nie jestem zainteresowany". Dlatego nauczyłem się mówić od razu niegrzecznie. Mój własny ksiądz proboszcz mnie nachalnie nie indoktrynuje. Muszę specjalnie pójść w tym celu do kościoła. Nawet po kolędzie, muszę wyjść przed dom i zaprosić go do domu, bo nieproszony nie zapuka. Pielgrzymka, procesja jeśli jest ideologiczną indoktrynacją, to skierowaną wewnętrznie do jej uczestników. Przy czym pielgrzymki są w naturalny sposób skierowane do obiektów kultu, a drogi służą im do przemieszczania się. Procesje podobnie, a na dodatek są arcywybitnie powiązane z lokalną ludnością. Procesja jest dla mieszkańców i przez nich realizowana. Nikt nie jeździ z Zamościa zrobić procesję Warszawiakom, bo może zapomnieli jak się je robi.
Jeśli nie chciałbym żeby moje dziecko było indoktrynowane ideologicznie przez kościół, to nie zapisałbym go na religię. Tymczasem lgbt chce przymusowo prać mózg mojemu dziecku przez wprowadzanie swojej ideologii do obowiązkowego zakresu państwowej szkoły. Dziękuję postoję...

Olinka napisał/a:

Poniżej podpisy: Robert Biedroń, Adrian Zandberg, Włodzimierz Czarzasty

Wiesz, że to najlepszy komentarz do tego tematu? Aczkolwiek jestem ZA! tongue Cały kraj pracuje na większość konstytucyjną dla PiS. Coś czuję, że po wyborach ze trzy dni będę się smiał do rozpuku. Może jeszcze w tym roku nowa konstytucja? Będzie zabawnie...

Kacie, kacie widzę uśmiech na twej twarzy, proszę powiedz, że mogę odjechać, Jechać wiele mil, mil, mil. O tak, masz wspaniałą siostrę, rozgrzała moją krew, doprowadziła ją do stanu wrzenia aby uratować cię od szubienicy, szubienicy, szubienicy, tak. Twój brat przywiózł mi srebro, twoja siostra ogrzała mą duszę, ale ja śmieję się teraz i ciągnę mocno

61

Snake napisał/a:

Wiesz, że to najlepszy komentarz do tego tematu?

Owszem, te trzy nazwiska pod przytoczonym apelem brzmią wymownie, ale nawet jeśli chcą na tym coś ugrać, to przemocy w każdej formie trzeba powiedzieć stanowcze i kategoryczne NIE! I nieważne kto to zrobi ani nawet po co. Przynajmniej ja tak to widzę, bo mam dosyć tej wzajemnej nienawiści i szczucia jednych na drugich. No sorry, ale taki mamy klimat.

Snake napisał/a:

Cały kraj pracuje na większość konstytucyjną dla PiS. Coś czuję, że po wyborach ze trzy dni będę się smiał do rozpuku. Może jeszcze w tym roku nowa konstytucja? Będzie zabawnie...

Naprawdę uważasz, że będzie zabawnie? Bo jeśli o mnie chodzi, to jeżeli ten czarny scenariusz przełoży się na rzeczywistość, a niestety może, będę musiała poważnie zastanowić się czy aby na pewno chcę jeszcze żyć w takim kraju, czy może powinnam poszukać dla siebie innego miejsca. Owszem, można zagryzać zęby z bezsilności, ale po co?

Edit:
Nie idźmy jednak w tę stronę, bo zaraz cała dyskusja pójdzie się paść wink.

Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

62

Olinka napisał/a:

Owszem, te trzy nazwiska pod przytoczonym apelem brzmią wymownie, ale nawet jeśli chcą na tym coś ugrać, to przemocy w każdej formie trzeba powiedzieć stanowcze i kategoryczne NIE!

Piękna idea, podziwiam. Nie rozumiem tylko czemu wymienionych trzech tenorów nie organizowało takiej imprezy po ostatniej międzyklubowej ustawce kibiców. Była tam nienawiść, była przemoc, krew faktycznie się lała, czasem bywają ciężkie obrażenia. W Białymstoku jedyna krew jaka się polała, to z rozbitego przez policję nosa faszystki. Droga Olinko, mnie niestety już to jednak nudzi. Były czarne marsze, kodowskie marsze, nagonka na pedofili, strajk nauczycieli (czekam na wznowienie we wrześniu ale zapewne się nie doczekam), teraz są parady lgbt. O matkoprze, jakie to przewidywalne... 

Tak na marginesie, czepianie się panów chuliganów i kiboli jest logicznie rzecz biorąc bezsensowne. Każdy kto miał do czynienia z tego typu mentalnością, poziomem, wiekiem i to niezależnie od szerokości geograficznej wie, że nie o pedałów, ani żydów czy cokolwiek podobnego im chodzi. Chodzi o wpie….ol lol Tylko i wyłącznie. Polecam stary dowcip z brodą o zajączku, niedźwiedziu i czapce... To funkcjonuje dokładnie i tylko tak. Ja kiedyś omal nie oberwałem, choć żem biały, heteroseksualny katolik, nieobrzezany. Jednakże miałem na nosie okulary, znaczy jenteligent lol I dokładnie taki zarzut usłyszałem, że w okularach chodzę. Na pewno jest nas tu na forum więcej okularników, może się skrzykniemy i zrobimy jakiś marsz? Czujecie się dyskryminowani, prześladowani i zagrożeni? No!

Olinka napisał/a:

Naprawdę uważasz, że będzie zabawnie?

Pewnie, że tak. Polska była najweselszym barakiem wśród braci socjalistycznej, zabawy ci u nas dostatek.

Snake napisał/a:

He, he, niech zacznie wierzyć, w końcu to katolicki kraj wink 18 lat mieszkałem obok kościoła, przerwa, potem 3 lata obok kościoła, przerwa, 11 lat obok kościoła. Szczerze mówiąc nie ogarniałem, że tam chodzą w Wielki Post. Serio? Nie wiem, ja nie chodzę, to nie wiem, a nie widziałem, nie słyszałem. Dzwon w niedzielę i owszem. Nie przeszkadzał, znaczy zapewne w tych kościołach były zgodne z przepisami, bo są na to przepisy. Jak są za głośne można pisać skargi i donosy na proboszcza. W Boże Ciało pod moją klatką zawsze była wcześniej prośba żeby nie stawiać samochodów. Ja na procesje nie chodziłem ale samochód przestawiałem, bo czemu mam ludziom utrudniać przeżywanie jakiejś ważnej dla nich chwili.
Ile razy w Białymstoku była parada równości? Zapewne nigdy. Zapewne z tego prostego powodu, że mieszkańcy Białegostoku nie odczuwali potrzeby zorganizowania takiej. Zapewne, gdyby mieszkańcy Białegostoku będący np. gejami chcieli jakoś zamanifestować swoją obecność, to pewnie by się im to bez większego problemu udało. Zebraliby się w dziesiątkę he, he i mogliby w miłej atmosferze porozmawiać ze swoimi sąsiadami o tym co ich trapi. Natomiast jak ktoś robi sobie nalot na Białystok celem organizacji jego mieszkańcom parady, to troszku co innego. Obce ciało, a obce ciało się wydala.

Snake, odnoszę wrażenie, że Ty ani w ząb nie rozumiesz o czym piszę wink A piszę o tym, że aby przemawiać z wyżyn moralnych należy stosować jedne zasady wobec obu stron. Jeśli zakazujemy parad równości, to zakazujemy też manifestacji innych poglądów. To, że Tobie nie przeszkadzają pielgrzymki i procesje, nie oznacza, że nie istnieją ludzie, którym one przeszkadzają. Możesz znowu próbowac obrócić kota ogonem, ale fakty pozostają faktami. Zaskakująco tolerancyjnie podchodzisz do spraw, które powodują dyskomfort u innych, a usprawiedliwiasz agresję wobec tego, co draźni Ciebie wink 

Zauważyłam, że prześlizgujesz się nad niewygodnymi dla siebie wypowiedziami. Tak jak podejrzewałam, zignorowałeś moją uwagę na temat jeżdżących po Polsce bilbordów ze zdjęciami płodów, podobnie jak prośbę użytkownika wcześniej o źródła swoich rewelacji odnośnie "fejkowych" zadym. 

Tak się składa, że znam parę osób w moim miejscu zamieszkania, które biorą udział w podobnych wydarzeniach (marsze równości) i mogę Cię poinformowac, że Twoje teorie spiskowe przynajmniej w ich przypadku są wyssane z palca wink Ty, jak rozumiem, jesteś obrońcą tradycji i religii ("He, he, niech zacznie wierzyć, w końcu to katolicki kraj"), ale nie dla każdego tradycja ma znaczenie. Polska zresztą jest bodaj najszybciej laicyzującym się krajem w Europie...

Można oczywiście argumentować, że geje i lesbijki mają te same prawa co hetero, bo przecież mogą brać śluby z osobami innej płci, hehe, ale taka argumentacja wykreśla osobę argumentującą z grona myślących wink Małżeństwo jest istotnym aspektem życia i nie widzę powodu, aby odmawiać go innym w imię ideologii faworyzującej tylko jeden rodzaj seksualnej orientacji. Można podejść do tematu cynicznie, ale jak pisał Russell Lynes

Russell Lynes napisał/a:

Cynizm to u kalekich intelektualistów surogat inteligencji.

64

Jesiennowiosenna napisał/a:

Można oczywiście argumentować, że geje i lesbijki mają te same prawa co hetero, bo przecież mogą brać śluby z osobami innej płci, hehe, ale taka argumentacja wykreśla osobę argumentującą z grona myślących wink Małżeństwo jest istotnym aspektem życia i nie widzę powodu, aby odmawiać go innym w imię ideologii faworyzującej tylko jeden rodzaj seksualnej orientacji. Można podejść do tematu cynicznie, ale jak pisał Russell Lynes

Russell Lynes napisał/a:

Cynizm to u kalekich intelektualistów surogat inteligencji.

Widzisz, od "małżeństw" homo jest już tylko krok do adopcji dzieci, co budzi mój i nie tylko mój sprzeciw i nie ma to absolutnie nic wspólnego z kościołem itd. I patrząc pod tym kątem, mam w głębokim poważaniu uczucia/odczucia tych mniejszości.

65

Snake, odnoszę wrażenie, że Ty ani w ząb nie rozumiesz o czym piszę wink A piszę o tym, że aby przemawiać z wyżyn moralnych należy stosować jedne zasady wobec obu stron. Jeśli zakazujemy parad równości, to zakazujemy też manifestacji innych poglądów.

A możesz mi zacytować moją wypowiedź, w której żądam zakazania parad równości? Poczekam, nie pili mi się ale na razie ci wyłuszczę. Jest w Polsce wolność zgromadzeń i parady równości mogą sobie łazić do usranej śmierci. Realizując dokładnie to samo prawo, każdy przeciwnik parad równości może zgłosić kontrmanifestację i tak, może nawet wykrzykiwać pod adresem parady równości różne nieprzychylne he, he komunikaty. Nie jest dopuszczalna przemoc i dlatego ścigają teraz tych, którzy ją stosowali. Głównie zresztą wobec policji, bo tak jest zazwyczaj na takich imprezach, że obrywa policja i najłatwiej jej to udokumentować.
Jeśli ci przeszkadza procesja Bożego Ciała możesz próbować zgłosić kontrprocesję, pardon manifestację. Zapewne znajdą się takie władze samorządowe, które ci na to udzielą zgody, jak nie udzielą, a wykażesz zgodność ze stosownymi przepisami, to zapewne wolny i niezawisły sąd ci takiej zgody udzieli. Jak ci udzieli, możesz zebrać współniewyznawców i pikietować na trasie procesji. Możesz wołać pedofile, pedofile i co ci tam ślina na język przyniesie. Na pewno będzie tam policja i na pewno dla twojego bezpieczeństwa, a nie procesji lol Aczkolwiek na procesjach pewnie ciężko uświadczyć kibola ale nie wiem czy ksiądz zdołałby opanować tłum zwykłych ciężko pracujących Polaków, a przede wszystkim wściekłych babć przed wpuszczeniem tobie i współniewyznawcom łomotu. Nie spróbujesz, to się nie dowiesz. Na razie chyba nikt nie próbował, acz nie wątpię, że prezes niejedną modlitwę w tej intencji wznosił wink
Natomiast wracając do Białegostoku, to faktycznie akurat element chuligański był głośny i zebrał całą uwagę swoim działaniem ale tam stała legalna kontrmanifestacja prorodzinna+. Tam nie było kiboli, tylko zwykli ludzie, którzy przyszli kulturalnie zaprotestować przeciwko ideom pod jakim szła parada równości. Mieli do tego święte i świeckie prawo. Mogą nawet skandować, że nie chcą zboczeńców u siebie. Taka to już natura wolności słowa i przekonań.

Tak jak podejrzewałam, zignorowałeś moją uwagę na temat jeżdżących po Polsce bilbordów ze zdjęciami płodów

No ale co cię brzydzi? To ciało ludzkie, a nic co ludzkie nie jest mi obce... Obrzydliwe to jest mordowanie. Fakt, dużo chętniej zobaczyłbym na tych billboardach portrety sprawców.

podobnie jak prośbę użytkownika wcześniej o źródła swoich rewelacji odnośnie "fejkowych" zadym

Nie żartuj, pół internetu się z tego śmieje i z tego jełopa co wrzucał fotomontaż pogromów żydowskich i pobitej przez policję "faszystki" jako lgbt ofiary prawicowych chuliganów. Pobity chłopaczek występuje na youtubie...

Można oczywiście argumentować, że geje i lesbijki mają te same prawa co hetero, bo przecież mogą brać śluby z osobami innej płci, hehe, ale taka argumentacja wykreśla osobę argumentującą z grona myślących wink Małżeństwo jest istotnym aspektem życia i nie widzę powodu, aby odmawiać go innym w imię ideologii faworyzującej tylko jeden rodzaj seksualnej orientacji.

Nie droga współużytkowniczko, nie w imię ideologii ale w imię Konstytucji RP:

Art. 8.
Konstytucja jest najwyższym prawem Rzeczypospolitej Polskiej.

Przepisy Konstytucji stosuje się bezpośrednio, chyba że Konstytucja stanowi inaczej.

Art. 18.
Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapytaj szanownego pana prezydenta Lecha Wałęsy, on ma dużo koszulek z napisem KONSTYTUCJA, to zapewne ci to wytłumaczy...

66 Ostatnio edytowany przez nudny.trudny (2019-07-25 06:38:41)

marta2101 napisał/a:

Nigdy więcej bo? to jest bardzo ciekawe, kto i co Cię na Podlasiu skrzywdziło ;p

można by podać kilka przykładów, dziwne przykłady interakcji międzyludzkich i zagrożenie szybką agresją, nie spotkałem się z takim czymś w żadnym innym mieście w jakim byłem, chociażby Trójmiasto, Szczecin, Katowice, Radomsko, Łódź, Warszawa, Żyrardów, Kutno i wiele innych. Może zbieg okoliczności, na ogół staram się nie generalizować, ale staram się też unikać tamtych rejonów.

To przykre jeśli przemoc stosowano wobec policji, nie wyobrażam sobie występować przeciwko tym, którzy w tym przypadku dbają o bezpieczeństwo. Może to dyskusyjna sprawa w przypadku np. protestów górników z 2014 r. ale wtedy była inna władza. Na kontrmanifestację ewentualnie mógłbym pójść gdyby wiązało się to z merytoryczną dyskusją (na pewno nie przemocą czy łamaniem prawa) przeciwko np. decyzjom podejmowanym w spółkach państwowych itp. pamiętam jak likwidowano lub ograniczano ofertę na konkretnych liniach kolejowych lub zmieniano strukturę organizacyjną w niekorzystny sposób.

"Poznacie ich po ich owocach":D https://www.netkobiety.pl/viewtopic.php … 9&p=80 wszystko o randkach i związkach, a także wszystkie pytania do mnie, zapraszam:D

67

https://lh4.googleusercontent.com/UdFoXeuDeGH0IfVvJw1Es7M-oo6tIUZhuQnsiDKfS394fqmj0mt0cWfxItFF4dQivyojUfGEYX8bhVbFjvdcnBP4Ucv3xk2veN1a2_Y1kY3xxAq1N8yxwxTNz3REsMHB84hNPVbW

Co myślałem, to napisałem.

68 Ostatnio edytowany przez Snake (2019-07-25 09:58:51)

Ładna wink ale jak to elegancko skomentowała jedna pani publicystka "geje i lesbijki żyli sobie w Polsce spokojnie aż przyszło lgbt i zrobiło im piekło".
Jak pisałem chuliganami nie ma co się przejmować, byli, są i będą, zawsze sobie kogoś znajdą do bicia. Dużo istotniejsze są odczucia szerszych mas "normalsów" i tu jest dużo ciekawiej. Ludzie skupieni wokół PiS apelują do siebie nawzajem, do wyborców żeby nie dawali się prowokować, a tym bardziej nie dopuszczali do czegoś co można podciągnąć pod akty przemocy. Doskonale rozumieją, że taka jest intencja fali marszów i parad równości żeby sprowokować właśnie do przemocy. Po to odbywają się akty bluźniercze i znieważanie symboli religijnych czy państwowych. To się odbywa na zasadzie: napluje ci na godło albo Matkę Boską i co mi zrobisz katofaszysto? Uderzysz? No to wal! O matko, faszysta mnie, geja, transa BIJE! Tak więc PiS świetnie wie, że nie wolno dawać się sprowokować, z drugiej strony CHCE żeby te marsze się odbywały, bo wie, że właśnie one napędzają im głosów "normalsów".
Już wie to PO, bo odcina się od lgbt, marszów, Białegostoku. PSL odciął się wcześniej. Jedynie trzech tenorów reprezentujących lewicowy plankton rzucił się robić na tym kampanię. To akurat jest zrozumiałe, bo kto jak nie lewica ma być za hasłami lgbt? No ale właśnie w realiach obecnej Polski, to plankton. Cud jak uzbierają te 8 % w wyborach, choć paradoksalnie ja im tego życzę, bo smutno tak jakoś bez lewicy... Choć na ironię zakrawa, że SLD bierze sobie na sztandar lgbt, to samo SLD, które uchwaliło obecną konstytucje RP z artykułem 18 "Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej". Leszek, Olek - pozdrowienia! Prawda czasu, prawda etapu - tak to leciało?

69

Najnowsze badania opinii publicznej. Linku nie mogę wkleić, każdy może wyszukać te informacje w intranetach. Proszę nie podważać metodyki badań i się nie ośmieszać.

Czy jest Pan/Pani za legalizacja związków jednopłciowych

56% za
38 % przeciw

Skoro większość stanowi normę, kto tu jest normalny?

70 Ostatnio edytowany przez Snake (2019-07-25 10:40:56)

puchaty34 napisał/a:

Najnowsze badania opinii publicznej. Linku nie mogę wkleić, każdy może wyszukać te informacje w intranetach. Proszę nie podważać metodyki badań i się nie ośmieszać.

Czy jest Pan/Pani za legalizacja związków jednopłciowych

56% za
38 % przeciw

Skoro większość stanowi normę, kto tu jest normalny?

To przytocz pełną treść tych badań, a zapewne chodzi ci o sondaż IPSOS z 2019 roku

Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do związków partnerskich?

56 % za
39 % przeciw

Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do małżeństw jednopłciowych?

41 % za
54 % przeciw

Czy pary homoseksualne powinny mieć prawo do adopcji dzieci?

18 % za
77 % przeciw

No i masz już odpowiedź. Manipulować to trza umieć wink Polacy nie są bezrozumnym bydłem i swój rozum mają. Nie są też świnie i daliby homo prawo do jakiejś postaci formalizacji związków ale kiedy zaczynają to łączyć z konsekwencjami w postaci prawa do adopcji dzieci, to zapala im się w głowach czerwona lampka. Panie Rabiej dziękujemy panu za chlapnięcie jak wygląda ta wasza taktyka małych kroczków!
A dziś jest artykuł na ho, ho Wyborczej. Autor daje takie rady opozycji żeby wykreśliła ze swoich słowników słowo LGBT, jeśli nie chce przegrać z kretesem. Przynajmniej do wyborów tongue

71

Ty jesteś po prostu homofob, snake'u

Tak, wiem, ucieszysz się widząc w moich słowach dowód na bajania o prowokacji i "no wal, wal" i na to, że kto ma jakieś zastrzeżenia, to mu łatkę "homofob", ale cóż, jesteś.

Poza tym, niewątpliwie, masz dar pisania.

72

misiando napisał/a:

Ty jesteś po prostu homofob, snake'u

Jeśli rozumiesz przez to brak poparcia do takiego formalizowania związków homo, które zmierzałoby do prawa do adopcji dzieci przez takie pary - tak jestem.
Jeśli rozumiesz przez to brak poparcia do obowiązkowego programu edukacji seksualnej paroletnich dzieci - tak jestem.
Jeśli chodzi o ekscesy typu dziwne stroje na paradach, obnażanko, obrażanie innych odczuć np. religijnych - nie jestem. Traktuję to jako normalny element ulicznej ekspresji przy założeniu prawa drugiej strony do werbalizowania swoich odczuć na wymienione per "zboczeńcy" dla przykładu.
Jeśli rozumiesz przez to brak akceptacji do tego czy mój sąsiad Zenek może być homo - nie jestem. Ch.... mi do tego czy sąsiad Zenek jest homo czy hetero.

Tak na marginesie mam trochę polubionych panienek, które ewidentnie są les i od czasu do czasu nawet wrzucają jakieś tęczowe elementy. W ogóle mi to nie przeszkadza o ile za dużo nie przesłaniają lol No chyba, że te panny tak koniunkturalnie udają les ale patrz powyżej - ich sprawa.

73 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-07-25 12:41:04)

Miałem się już tutaj nie udzielać ale widzę, że coraz ciekawsza dyskusja w tym wątku. wink Ależ tu wysyp lewactwa. Sezon ogórkowy w pełni, kampania wyborcza wchodzi w decydującą fazę. Mamy dowody na to, że pewien chłopaczek zrobił ustawkę a tutaj nadal lament, że Polska homofobia niszczy biedne LGBT. Trzeba o czymś gadać w mediach bo nudno się zrobiło. Jakoś trzeba podbić słupki oglądalności. Szef białostockiej policji oraz prezydent miasta do dymisji. Na zbity ryj wyrzucić.

Ps. Jaki problem przekupić sterydów z Jagiellonii czy innych klubów aby przyjechali do Białegostoku i zaczęli atakować biedną paradę ?  Polityka proszę państwa. Robić wszystko aby przypiąć ówczesnej władzy łatkę faszystów i homofobów. Tonący brzytwy się chwyta.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

74

Dzięki Puchaty za tę grafikę. Sama miałam ją niebawem wkleić, bo wydaje się bardzo wymowna.

P.S.
Mam alergię na określenia typu 'lewactwo' - od pogardy aż kipią, a jeśli wziąć pod uwagę w jakim temacie zostały użyte...

75

Olinka napisał/a:

Dzięki Puchaty za tę grafikę. Sama miałam ją niebawem wkleić, bo wydaje się bardzo wymowna.

P.S.
Mam alergię na określenia typu 'lewactwo' - od pogardy aż kipią, a jeśli wziąć pod uwagę w jakim temacie zostały użyte...

Lewactwo to pejoratywne określenie. To stan umysłu. Czy wy wszędzie musicie widzieć pogardę ?
Zresztą zaraz i tak będzie cenzura.

"Jesteśmy marionetkami tańczącymi na sznurkach tych, którzy żyli przed nami, a pewnego dnia nasze dzieci przejmą po nas sznurki i będą tańczyły zamiast nas."

76

Olinka napisał/a:

A masz alergię na nazywanie narodowców naziolami czy faszystami? Bo prawacy, to brzmi wręcz pieszczotliwie tongue Wbrew pozorom określenie "lewactwo" dobrze oddaje istotę tego zjawiska i różnicę wobec normalnej lewicy.

Tak na marginesie obawiałem się wrzucić do internetu zdjęcia z wakacji żeby mnie odpowiednie media nie zbanowały za szerzenie symboliki ponoć faszystowskiej, a tam było dużo tej symboliki. Zgadujcie jakiej? lol

77 Ostatnio edytowany przez puchaty34 (2019-07-25 13:37:51)

Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem.
  Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.

Martin Niemöller, 1892-1984
(niemiecki pastor luterański; wiersz napisany w obozie w Dachau w 1942 r.)

Pod rozwagę dla trzeźwo myślących.

Ps. Postuluję zmianę regulaminu. Dokładnie chodzi o punkt 9c. O dodanie mniejszości seksualnych.

78

puchaty34 napisał/a:

Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.

Ps. Postuluję zmianę regulaminu. Dokładnie chodzi o punkt 9c. O dodanie mniejszości sensualnych.

Hmm co to są te mniejszości sensualne ? Ciekawe. wink

79

Mordimer napisał/a:
puchaty34 napisał/a:

Ps. Postuluję zmianę regulaminu. Dokładnie chodzi o punkt 9c. O dodanie mniejszości sensualnych.

Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd, poprawione. big_smile

80

puchaty34 napisał/a:
Mordimer napisał/a:
puchaty34 napisał/a:

Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd, poprawione. big_smile

Sensualne też mogą być wink

81

puchaty34 napisał/a:

Trzeźwo myślący doskonale tą wyliczankę znają dlatego potrafią ją sobie adaptować w odmienne warunki:
Kiedy żądali związków partnerskich, nie protestowałem. Nie chcieli przecież nic więcej.
Kiedy żądali małżeństw jednopłciowych, nie protestowałem. Nie chcieli przecież nic więcej.
Kiedy zażądali adopcji dzieci, nie miałem już nic do gadania, bo nie było już przeszkód formalnych do tego.

Nie dają pod rozwagę, bo ci trzeźwo myślący już to sobie rozważyli wink

82

Snake napisał/a:
puchaty34 napisał/a:

Trzeźwo myślący doskonale tą wyliczankę znają dlatego potrafią ją sobie adaptować w odmienne warunki:
Kiedy żądali związków partnerskich, nie protestowałem. Nie chcieli przecież nic więcej.
Kiedy żądali małżeństw jednopłciowych, nie protestowałem. Nie chcieli przecież nic więcej.
Kiedy zażądali adopcji dzieci, nie miałem już nic do gadania, bo nie było już przeszkód formalnych do tego.

Nie dają pod rozwagę, bo ci trzeźwo myślący już to sobie rozważyli wink

Już samo zestawienie ze sobą cierpienia obozów koncentracyjny i wydumanych wizji zagrożeń, człowieka zaślepionego nienawiścią, powinno zostać poddane analizie moderatorów forum.

83

puchaty34 napisał/a:

Już samo zestawienie ze sobą cierpienia obozów koncentracyjny i wydumanych wizji zagrożeń, człowieka zaślepionego nienawiścią, powinno zostać poddane analizie moderatorów forum.

Świetna samokrytyka! Zestawiać zagładę Żydów z "cierpieniami" lgbt w Polsce, to trzeba mieć jednak fantazję. Możesz wkleić jeszcze to fejkowe zdjęcie pana pożal się Boże europosła z montażem pogromu żydów dokonanego przez Ukraińców we Lwowie z zakrwawioną kibolką z Białegostoku opisaną przez wymienionego jako uczestniczka marszu równości.

84

Erudycja i inteligencja nie zmieni nic w kwestii tego, że gówno jest gównem. Choćby było zapakowane w najbardziej gustowne puzderko. Może tylko odrobinę mniej śmierdzi.

Ps. Osoby homoseksualne również były zsyłane do obozów.

85

Nie bez powodów kilka postów wyżej wkleiłem obrazek z piramidą nienawiści. Osoby takie jak snake, stanowią fundament tej konstrukcji. Co się dzieje gdy dojdziemy do wierzchołka mieli okazje dowiedzieć się nasi dziadowie i pradziadowie, prababki i babki. Należy wyciągnąć wnioski z tej lekcji historii.

86 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-07-25 14:41:52)

Tak naprawdę to obie strony ( lewactwo - prawactwo) są agresywne w słowie i czynach. Widać to od 2010 r. od czasów walki o krzyż przed pałacem prezydenckim. Z roku na rok podziały są coraz większe. Całe szczęście jest jeszcze ok. 45-50 % Polaków, którzy nie chodzą na wybory i mają gdzieś politykę oraz ideologie. A ta druga połowa jest podzielona na wiele frakcyjek i dwie grupy : Postępowi - Ciemnogród. Stabilność Polski zależy od tej pierwszej, która stoi z boku. Wybory i tak wygra PiS. Biorąc pod uwagę, podział w opozycji i połączenie lewackich partii ( SLD, Wiosna, Razem) w jedno to mogę stwierdzić, że PiS być może będzie miało większość konstytucyjną. PO samo nie ma żadnych szans. A wtedy hulaj dusza. wink

Nie rozumiem też tego parcia na małżeństwa homoseksualistów skoro jest to sprzeczne z konstytucją. A czy to nie przypadkiem lewa strona krzyczała aby chronić konstytucje i ją przestrzegać ?

87 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-07-25 15:23:24)

@snake

Jak ty wymieszałeś homofobię z edukacją seksualną? Skąd tę bzdurę, bo jest to najłagodniejsze słowo, wziąłeś?

@Mordimer
Argumentacja o biciu murzynów?
Wyciągając krzyż i 2010 otwierasz nowa dyskusję. Trzymajmy się jednego wątku.

Ad rem
Jak już pisałem, brednie o prowokacji każą mi wątpić w inteligencję piszącego.
Teraz dochodzi opłacanie kibiców przez członków marszu, żeby ci pierwsi ich pobili.
To może kibice sami się przebrali za członków marszu, żeby się swoim kolegom dać pobić, żeby wrzeszczeć o prowokacji? Może jeszcze zaraz się okaże, że tam żadnego kibola nie było, tylko poprzebierani geje.

Serio? Przecież  wstyd w ogóle coś takiego przy wódce w żarcie rzucić, a co dopiero na publicznym forum.

88 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-07-25 15:29:23)

misiando napisał/a:

@snake

Jak ty wymieszałeś homofobię z edukacją seksualną? Skąd tę bzdurę, bo jest to najłagodniejsze słowo, wziąłeś?

@Mordimer
Argumentacja o biciu murzynów?
Wyciągając krzyż i 2010 otwierasz nowa dyskusję. Trzymajmy się jednego wątku.

Ad rem
Jak już pisałem, brednie o prowokacji każą mi wątpić w inteligencję piszącego.
Teraz dochodzi opłacanie kibiców przez członków marszu, żeby ci pierwsi ich pobili.
To może kibice sami się przebrali za członków marszu, żeby się swoim kolegom dać pobić, żeby wrzeszczeć o prowokacji? Może jeszcze zaraz się okaże, że tam żadnego kibola nie było, tylko poprzebierani geje.

Serio? Przecież  wstyd w ogóle coś takiego przy wódce w żarcie rzucić, a co dopiero na publicznym forum.

Na chwilę obecną to ty i puchaty34 szalejecie w tym wątku i prowokujecie do gównoburzy. 
Z tego co się orientuję to Białystok był znany z napaści na Hindusów. Było wiele takich przypadków. Można było się tego spodziewać.

Ps. Z lewakami wódki nie piję bo oni wolą sojowe latte. wink

89

Cóż, jeśli nie ma się argumentów, należy przywalić wprost w rozmówcę.
Proste, czyż nie?

90

misiando napisał/a:

Cóż, jeśli nie ma się argumentów, należy przywalić wprost w rozmówcę.
Proste, czyż nie?

Tutaj jest to nagminne. Po prostu dostosowałem się do warunków forum. Mało wiesz o polityce dlatego nie możesz uwierzyć, że to była ustawka.
No cóż sam zacząłeś pisząc o mojej inteligencji.

91

Użytkowniku ukrywający się pod nickiem puchaty34, czy zdajesz sobie sprawę, że twoje dwa ostatnie posty z godziny 14:24 i 14:35 (wg wskazań moich) stanowią wystarczającą podstawę do podjęcia wobec twojej osoby konkretnych kroków prawnych? Zaczynając od zgłoszenia do administratora forum żądania udostępnienia lub zabezpieczenia danych identyfikacyjnych pod jakimi zarejestrowałeś się na tym forum, a umożliwiających właściwe zaadresowanie tych kroków prawnych.
Masz co prawda szczęście, że mnie się nie chce w to bawić tongue Zrobiłem sobie co prawda screen z twoich wypowiedzi ale to w celach kolekcjonerskich. Co z tym zrobi moderacja forum, to już jej sprawa, ja tego nie zgłaszam. Przyzwyczaiłem się, że ludziom, którym kończą się argumenty do prowadzenia rozmowy na poziomie zachowują się dokładnie tak jak ty to zrobiłeś. Na przyszłość nie masz wiedzy, elokwencji, nerwów żeby prowadzić kulturalną dyskusję, to w nią nie wchodź. Gdyż ponieważ w końcu ktoś mniej wyrozumiały zrobi ci sądowe kuku i po co ci to?

92

Mordimer napisał/a:

Lewactwo to pejoratywne określenie. To stan umysłu. Czy wy wszędzie musicie widzieć pogardę ?
Zresztą zaraz i tak będzie cenzura.

Snake napisał/a:

A masz alergię na nazywanie narodowców naziolami czy faszystami? Bo prawacy, to brzmi wręcz pieszczotliwie tongue Wbrew pozorom określenie "lewactwo" dobrze oddaje istotę tego zjawiska i różnicę wobec normalnej lewicy.

Oczywiście, że to jest pojęcie o negatywnym zabarwieniu. Mam alergię na wszelkie określenia, które zioną pogardą: lewactwo, katole, pedały, PiSdzielce (sorry za pisownię, ale nie bardzo miałam jak to wygwiazdkować, żeby nie zgubić istoty), kanalie i mordy zdradzieckie także. Cała przestrzeń publiczna przepełniona jest agresją, a szczucie jednych na drugich osiągnęło taką skalę, której jak żyję nie pamiętam.
Jeśli zaś chodzi o faszystów, to jeżeli narodowcy przejawiają tendencję ku temu negatywnemu, żeby nie napisać parszywemu, zjawisku, to oczywistym jest, że należy nazywać rzeczy po imieniu.

93

Olinka napisał/a:

Jeśli zaś chodzi o faszystów, to jeżeli narodowcy przejawiają tendencję ku temu negatywnemu, żeby nie napisać parszywemu, zjawisku, to oczywistym jest, że należy nazywać rzeczy po imieniu.

To a propos tego lewactwa czyli pewnej specyficznej konsystencji ducha i intelektu czerpie ono garściami właśnie ze zdobyczy totalitarnego stalinizmu i wojującego internacjonalizmu. Tenże stalinizm narodowy wypracował całą szkołę szkalowania każdej formy oporu wobec niego używając słowa - wytrychu tj. faszyzmu. Każdy kto się wyłamywał z kolektywnego myślenia zostawał faszystą. Każda forma władzy, która zwalczała lokalne komunistyczne bojówki stawała się władzą faszystowską. Prowadzi to do tego, że jeśli słyszę jak ktoś używa wobec kogoś określenia faszysta, to w ciemno mogę obstawiać jego lewicujące poglądy. Lewicujące w obszarach noszenia dumnie na piersi wizerunku zbrodniarza Che Guevary itp.

94 Ostatnio edytowany przez Lucyfer666 (2019-07-25 21:47:09)

Ale tutaj kłótnie się zrobiły i docinki.
Przecież tego typu sytuacje to nic innego. Dwie ideologie zderzyły się ze sobą, a taka konfrontacja nigdy nie ma charakteru łagodnego.
Warto zaznaczyć, że przedstawiciele obu stronnictw postanowili rozwiązać sprawę po swojemu - plemienne uga buga, a po ambarasie szukamy winnych i ofiar, których można na piedestał postawić.
Przecież to stare i banalne sztuczki i aż się dziwię, że o czymś takim są rozważania.

Ba - jak ktoś chce zobaczyć przeróżne spektrum ideologiczne i ich konflikty to polecam zobaczyć, jak to wygląda w Hiszpanii.

W bardziej umiarkowanym tonie polecam zobaczyć, jak wyglądają marsze w USA i co się czasami na nich dzieje.

Proszę, zdefiniuj faszyzm Olinko, bo chyba sama wpadłaś w pułapkę pojęć wink
I polecam zapoznanie się z tym, kiedy to pojęcie zaczęło być popularyzowane w użyciu przez lewicę.

Co do piramidki nienawiści - Jak to dobrze, że krzycząc "Precz z Czerwoną hołotą" jestem w połowie drogi do eliminowania fizycznie tych ludzi … czego to się człowiek nie dowiaduje o sobie wink
Swoją drogą ta tabelka idealnie przedstawia mentalność totalizmu albowiem jedna grupa spokojnie wskaże drugą, którą powinno się ograniczać.

We all make choices. But in the end, our choices make us.

95 Ostatnio edytowany przez Snake (2019-07-25 22:28:17)

Lucyfer666 napisał/a:

Ba - jak ktoś chce zobaczyć przeróżne spektrum ideologiczne i ich konflikty to polecam zobaczyć, jak to wygląda w Hiszpanii.

W bardziej umiarkowanym tonie polecam zobaczyć, jak wyglądają marsze w USA i co się czasami na nich dzieje.

Ejże kolego! Wpadasz w retorykę "a u was murzynów* biją" wink Nie jest w dobrym tonie przypominać, że na świecie też istnieje zło, a nie powszechny raj, dobrobyt, a życie nie przypomina tam ślicznych obrazków z książeczek dla pionierów i komsomolców.

Edit. Znów mi się wyświetla ta ostatnia historia o parze lesbijek pobitych w Londynie przez rozwydrzonych nastolatków. Strach mnie ogarnia, bo ani chybi okaże się, że mają polskie korzenie, a wtedy nie ma zmiłuj się - faszyści!

A tak na marginesie wiadomość dnia. Kierowca Beaty Kempy pobity w Brukseli. Przyznaję, że przeżyłem szok! Dlaczego? Otóż może niespecjalnie darzę panią Beatę sympatią ale zszokował mnie pierwszy przekaz jaki od niej wyszedł. Od razu pani europoseł podkreśliła, że zdarzenie miało charakter czysto przypadkowy, chodziło o kłótnię o miejsce parkingowe, a to że sprawcy mieli arabską urodę, to akurat szczegół. Otóż drodzy użytkownicy na tym szczeblu, przy tym poziomie biegłości komunikacji medialnej nie ma przypadkowych komunikatów do mediów. Pani Beata vel Becia mogłaby z łatwością użyć retoryki kierującej uwagę na celowy atak na posła z Polski, posła z PiS, na posła katolickiego, na posła o białej karnacji. Śmiem twierdzić, że w odwrotnej sytuacji taka retoryka by właśnie padła. Pani Beata jednak od razu ucięła takie spekulacje, co akurat doskonale oddaje jaka jest obecnie prawda etapu w PiS. Nie podgrzewamy atmosfery w tych tematach i koniec, kropka. Chylę czoła...

* - uwaga, uwaga, jest to cytat z popularnego powiedzonka, a nie świadoma próba dyskredytacji i rasowego poniżenia dumnych przedstawicieli gatunku homo sapiens z rejonów okołorównikowych, jak też ich potomków żyjących w innych rejonach świata. Płakałem nad lekturą Chaty wuja Toma więc ten tego...

96 Ostatnio edytowany przez Jesiennowiosenna (2019-07-25 22:54:07)

Snake napisał/a:

A możesz mi zacytować moją wypowiedź, w której żądam zakazania parad równości? (...)

Spróbuj wyłączyć emocje, bo ewidentnie bierzesz zbyt do siebie tę dyskusję. W całej tej swojej wielolinijkowej epistole zaprzeczasz sam sobie: z jednej strony próbujesz argumentować, że wszystko było ustawką, z drugiej, że każdy ma prawo manifestować, a jeszcze z trzeciej, że przecież sami uczestnicy parady na siebie ściągnęli przemoc kiboli i w ogóle są sobie winni, a Ty rozumiesz szlachetne pobudki kontrmanifestantów, pałających chęcią obicia im facjaty. To co, mają prawo czy nie? Czy prawo do manifestowania czegokolwiek w Twoim pojęciu nie łączy się z prawem do nienaruszalności fizycznej? wink     

Snake napisał/a:

No ale co cię brzydzi? To ciało ludzkie, a nic co ludzkie nie jest mi obce...

Ciebie brzydzą parady równości, mnie rozczłonkowane martwe płody. I nie, nie chcę tego oglądać, ani nie chcę żeby to oglądały moje dzieci. Czy to znaczy, że mam prawo stosować przemoc wobec autorów?

Snake napisał/a:

Nie żartuj, pół internetu się z tego śmieje

Na razie jesteś wyłącznie gołosłowny, Internet przyjmie wszystko. 

Snake napisał/a:

Nie droga współużytkowniczko, nie w imię ideologii ale w imię Konstytucji RP (...)

Daruj, ale trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby sądzić, że dokument taki jak konstytucja jest wolny od ideologii wink Dokument tego typu powstaje w określonych okolicznościach historycznych. To oczywiste że Konstytucja RP powstawała, kiedy w Polsce o prawach mniejszości seksualnych jeszcze nie dyskutowano. Tak samo jak demokracja ateńska nie obejmowała kobiet, a amerykańska Deklaracja Niepodległości nie uznawała praw czarnoskórych obywateli. Niezwykłe, prawda?

Prędzej czy później geje dostaną prawo do zawierania małżeństw. Każdy z odrobiną znajomości historii ostatnigo stulecia potrafi dostrzec, że tak się do musi skończyć wink Argumentacja stosowana przez przeciwników jest analogiczna do argumentacji ówczesnych przeciwników prawa głosów dla kobiet i innych smaczków, które dzisiaj wydają nam się oczywiste. Pytanie tylko kiedy, nie czy.   

Snake napisał/a:

Zapytaj szanownego pana prezydenta Lecha Wałęsy, on ma dużo koszulek z napisem KONSTYTUCJA, to zapewne ci to wytłumaczy...

I wyszło szydło z worka. Widzę że podobnie jak znaczna część społeczeństwa, drogi Snaku, umiesz postrzegać politykę tylko przez pryzmat duopolu PIS - PO/KOD. Jak nie z nami, to musi być z tymi drugimi! Spodziewałam się po Tobie czegoś więcej wink

Tymczasem, skoro powołujesz się na konstytucję przy okazji argumentowania przeciwko małżeństwo homoseksualnym, może sam powinieneś taką koszulkę założyć? Czy ta hipokryzja jeszcze do Ciebie nie dotarła? wink

97

Spróbuj wyłączyć emocje, bo ewidentnie bierzesz zbyt do siebie tę dyskusję. W całej tej swojej wielolinijkowej epistole zaprzeczasz sam sobie: z jednej strony próbujesz argumentować, że wszystko było ustawką, z drugiej, że każdy ma prawo manifestować, a jeszcze z trzeciej, że przecież sami uczestnicy parady na siebie ściągnęli przemoc kiboli i w ogóle są sobie winni, a Ty rozumiesz szlachetne pobudki kontrmanifestantów, pałających chęcią obicia im facjaty. To co, mają prawo czy nie? Czy prawo do manifestowania czegokolwiek w Twoim pojęciu nie łączy się z prawem do nienaruszalności fizycznej? wink

Znaczy cytaty brak? Ach jak mi przykro...
Każdy ma prawo demonstrować i kontrdemonstrować. Nie ma prawa bić. Co w tym jest trudnego?
Że ktoś jedzie demonstrować z nadzieją, że komuś puszcza nerwy i walnie? Och, takie to trudne do ogarnięcia? Patrz, nawet na tym wątku jest to do zrealizowania tongue

Ciebie brzydzą parady równości, mnie rozczłonkowane martwe płody. I nie, nie chcę tego oglądać, ani nie chcę żeby to oglądały moje dzieci. Czy to znaczy, że mam prawo stosować przemoc wobec autorów?)

A zdajesz sobie sprawę, że masz prawne narzędzia żeby temu przeciwdziałać, zgłaszać, oprotestowywać? Zrobiłaś to? A wiesz, że ostatecznie realizując swoje prawa możesz chlusnąć na to wiaderko farby?

Jako człowiek od lat obyty z upośledzeniami różnej natury nabyłem zdrową umiejętność nie wyręczania ludzi w obliczu ich ułomności.

Daruj, ale trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby sądzić, że dokument taki jak konstytucja jest wolny od ideologii wink Dokument tego typu powstaje w określonych okolicznościach historycznych. To oczywiste że Konstytucja RP powstawała, kiedy w Polsce o prawach mniejszości seksualnych jeszcze nie dyskutowano. Tak samo jak demokracja ateńska nie obejmowała kobiet, a amerykańska Deklaracja Niepodległości nie uznawała praw czarnoskórych obywateli. Niezwykłe, prawda?.

Ależ oczywiście, że tak! Pominę już może milczeniem ten żałosny fakt uchwalania obecnej konstytucji przez lewicę, która na wyprzodki biegała wówczas do kruchty, aczkolwiek autor artykułu nr 18 zasługuje na jakiś medal za przenikliwość umysłu.

Prędzej czy później geje dostaną prawo do zawierania małżeństw.

Na szczęście Polska w wielu kwestiach jest tak strasznie zapóźniona wobec nowoczesnego świata, że najprawdopodobniej stanie się to już nie za mojego życia, a po mnie choćby potop lol

Argumentacja stosowana przez przeciwników jest analogiczna do argumentacji ówczesnych przeciwników prawa głosów dla kobiet i innych smaczków, które dzisiaj wydają nam się oczywiste. Pytanie tylko kiedy, nie czy.

Tu akurat połajanki względem Polaków zazwyczaj brzmią dość zabawnie, szczególnie ze strony tych, którzy gnębili kobiety kiedy u nas dawno już miały prawa wyborcze. Jedna pani na przykład nie ogarnia, że my Polacy nigdy nie gnębiliśmy murzynów wink

Tymczasem, skoro powołujesz się na konstytucję przy okazji argumentowania przeciwko małżeństwo homoseksualnym, może sam powinieneś taką koszulkę założyć? Czy ta hipokryzja jeszcze do Ciebie nie dotarła? wink

A chętnie, czemu nie? Ja tam do tej konstytucji nic specjalnie nie mam.

A propos internetów, lgbt, które kroczy łagodnie doliną polecam hasełko - cipkomaryja. Można kupić za jedyne 80 złociszy!

98

Mnie najbardziej zastanawia ten fragment

Prędzej czy później geje dostaną prawo do zawierania małżeństw. Każdy z odrobiną znajomości historii ostatnigo stulecia potrafi dostrzec, że tak się do musi skończyć  Argumentacja stosowana przez przeciwników jest analogiczna do argumentacji ówczesnych przeciwników prawa głosów dla kobiet i innych smaczków, które dzisiaj wydają nam się oczywiste. Pytanie tylko kiedy, nie czy.

Patrząc na to gdzie jesteśmy w historii, to zakrawa aż o dziecinną naiwność smile
Koleżanko w ramach okresu, widzę, że naprawdę w przypadku historii to masz długo przed sobą.
Kiedy tak naprawdę był największy skok kulturowy ruchu sufrażystek?

We all make choices. But in the end, our choices make us.

99 Ostatnio edytowany przez Mordimer (2019-07-25 23:36:20)

Snake napisał/a:

A możesz mi zacytować moją wypowiedź, w której żądam zakazania parad równości? (...)

Snake napisał/a:

No ale co cię brzydzi? To ciało ludzkie, a nic co ludzkie nie jest mi obce...

Ciebie brzydzą parady równości, mnie rozczłonkowane martwe płody. I nie, nie chcę tego oglądać, ani nie chcę żeby to oglądały moje dzieci. Czy to znaczy, że mam prawo stosować przemoc wobec autorów?

Snake napisał/a:

Nie żartuj, pół internetu się z tego śmieje

Snake napisał/a:

Nie droga współużytkowniczko, nie w imię ideologii ale w imię Konstytucji RP (...)

Daruj, ale trzeba być wyjątkowo naiwnym, żeby sądzić, że dokument taki jak konstytucja jest wolny od ideologii wink Dokument tego typu powstaje w określonych okolicznościach historycznych. To oczywiste że Konstytucja RP powstawała, kiedy w Polsce o prawach mniejszości seksualnych jeszcze nie dyskutowano. Tak samo jak demokracja ateńska nie obejmowała kobiet, a amerykańska Deklaracja Niepodległości nie uznawała praw czarnoskórych obywateli. Niezwykłe, prawda?

Prędzej czy później geje dostaną prawo do zawierania małżeństw. Każdy z odrobiną znajomości historii ostatnigo stulecia potrafi dostrzec, że tak się do musi skończyć wink Argumentacja stosowana przez przeciwników jest analogiczna do argumentacji ówczesnych przeciwników prawa głosów dla kobiet i innych smaczków, które dzisiaj wydają nam się oczywiste. Pytanie tylko kiedy, nie czy.   

Snake napisał/a:

I wyszło szydło z worka. Widzę że podobnie jak znaczna część społeczeństwa, drogi Snaku, umiesz postrzegać politykę tylko przez pryzmat duopolu PIS - PO/KOD. Jak nie z nami, to musi być z tymi drugimi! Spodziewałam się po Tobie czegoś więcej wink

A co jeśli na jesieni PiS będzie miało większość konstytucyjną ? Wtedy możesz pomarzyć o małżeństwach dla homoseksualistów. Mało tego. PiS może rządzić przez kilka następnych kolejnych kadencji.Jednak najpierw sprawdź sobie etymologię słowa małżeństwo.

100 Ostatnio edytowany przez puchaty34 (2019-07-26 09:27:21)

Snake napisał/a:

Użytkowniku ukrywający się pod nickiem puchaty34, czy zdajesz sobie sprawę, że twoje dwa ostatnie posty z godziny 14:24 i 14:35 (wg wskazań moich) stanowią wystarczającą podstawę do podjęcia wobec twojej osoby konkretnych kroków prawnych? Zaczynając od zgłoszenia do administratora forum żądania udostępnienia lub zabezpieczenia danych identyfikacyjnych pod jakimi zarejestrowałeś się na tym forum, a umożliwiających właściwe zaadresowanie tych kroków prawnych.
Masz co prawda szczęście, że mnie się nie chce w to bawić tongue Zrobiłem sobie co prawda screen z twoich wypowiedzi ale to w celach kolekcjonerskich. Co z tym zrobi moderacja forum, to już jej sprawa, ja tego nie zgłaszam. Przyzwyczaiłem się, że ludziom, którym kończą się argumenty do prowadzenia rozmowy na poziomie zachowują się dokładnie tak jak ty to zrobiłeś. Na przyszłość nie masz wiedzy, elokwencji, nerwów żeby prowadzić kulturalną dyskusję, to w nią nie wchodź. Gdyż ponieważ w końcu ktoś mniej wyrozumiały zrobi ci sądowe kuku i po co ci to?

Przychodzę do pracy, a tu taka miła niespodzianka. Dziękuję Ci za ten wpis. Więcej poproszę. Zwłaszcza tych prawdziwych zmyśleń, rodem ze szpitala w Drewnicy.

101 Ostatnio edytowany przez misiando (2019-07-26 10:29:57)

Z prasówki: za krytykę homofobicznego napisu solidny oklep dostał Przemysław Witkowski

https://duckduckgo.com/?q=przemyslaw+Wi … amp;ia=web

EDIT
Literówka

102 Ostatnio edytowany przez JaJakoJa (2019-07-26 10:42:15)

Aż się zarejestrowałem, bo widzę, że wytrawny manipulant Snake "ładnie" Wam wciska treści rodem z Podręcznika PiSowskiego Propagandysty.

Rzecz 1. Wciska typową dla środowisk okołoPiSowskich propagandę pt. "To tamci zaczęli, to była prowokacja" - tekst pojawiający się po każdej pisowsko-kibolskiej zadymie. Oczywiście nie potrafi podać dowodu na swoją propagandową tezę.

Rzecz 2. Konstytucja. I tu są dwa problemy. Pierwszym jest kłamstwo jakoby Konstytucja zakazywała małżeństw czy związków partnerskich (zawieranych prawnie) osób tej samej płci. W Konstytucji jest tylko zapis o szczególnej ochronie małżeństw heteroseksualnych, ale to nie wyklucza innych form małżeństwa - tyle że nie będącego już pod ową szczególną ochroną. To jakby w jakimś akcie prawnym znalazł się zapis "Szczególnie chronimy Puszczę Białowieską" - Snake zapewne by wysnuł z tego wniosek, że inne parki narodowe chronione nie są.

Problem drugi - wciska Wam kit, jakoby łamanie Konstytucji było tym samym co dążenie do jej zmienienia w procesie demokratycznym.

Moim zdaniem, administracja powinna rozważyć, jaką wartość dla forum mają debaty z manipulatorem, którego absolutnie nie interesują fakty i rzeczywistość - interesuje go wyłącznie rozpowszechnianie propagandy partii rządzącej.

Związek Powstańców Warszawskich:
Tymczasem, przy bezradności służb porządkowych, w trakcie marszu dochodziło do aktów agresji wymierzonych w jego uczestników. Obrazy, które widziała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych.

103 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-07-26 10:50:20)

W Konstytucji w art. 18 jest taki oto zapis:

Art. 18.Małżeństwo  jako  związek  kobiety  i  mężczyzny,  rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

104 Ostatnio edytowany przez JaJakoJa (2019-07-26 10:49:33)

SonyXperia napisał/a:

Art. 18.Małżeństwo  jako  związek  kobiety  i  mężczyzny,  rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.

I w jaki sposób wysnuwasz z tego wniosek, że nie mogą istnieć również inne formy prawnie zawieranych związków?

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. akt IV SA/Wa 2618/18):

Powyższy przepis nie zabrania przy tym ustawodawcy, by ten mocą ustaw zwykłych zinstytucjonalizował status związków jednopłciowych lub też różnopłciowych, które z sobie wiadomych przyczyn nie chcą zawrzeć małżeństwa w jego tradycyjnym rozumieniu.

Tymczasem, przy bezradności służb porządkowych, w trakcie marszu dochodziło do aktów agresji wymierzonych w jego uczestników. Obrazy, które widziała cała Polska, ale i świat, muszą spotkać się z radykalnym sprzeciwem ludzi przyzwoitych.

105 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-07-26 10:52:49)

JaJakoJa napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

I w jaki sposób wysnuwasz z tego wniosek, że nie mogą istnieć również inne formy prawnie zawieranych związków?

Wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie (sygn. akt IV SA/Wa 2618/18):

Powyższy przepis nie zabrania przy tym ustawodawcy, by ten mocą ustaw zwykłych zinstytucjonalizował status związków jednopłciowych lub też różnopłciowych, które z sobie wiadomych przyczyn nie chcą zawrzeć małżeństwa w jego tradycyjnym rozumieniu.

WSA to jednak nie TK wink

To oznacza nie mniej, nie więcej, że małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny i taki związek podlega ochronie prawnej. Czyli czynności prawnej zawarcia małżeństwa może dokonać jedynie kobieta i mężczyzna.

Złośliwi dodają że nie ma przeszkód by obydwoje byli homo wink

106 Ostatnio edytowany przez JaJakoJa (2019-07-26 10:54:56)

SonyXperia napisał/a:

TK akurat w Polsce nie ma. Jest tylko służąca PiS Atrapa TK.

SonyXperia napisał/a:

To oznacza nie mniej, nie więcej, że małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny i taki związek podlega ochronie prawnej. Czyli czynności prawnej zawarcia małżeństwa może dokonać jedynie kobieta z mężczyzną.

Absolutnie nie. Ten przepis oznacza tylko i wyłącznie, że małżeństwo heteroseksualne jest pod ochroną państwa, ale nie wyklucza innych związków - to jest akt prawny, gdyby wykluczał, to musiałby to być jasno zapisane.

SonyXperia napisał/a:

Złośliwi dodają że nie ma przeszkód by obydwoje byli homo wink

Jest takie powiedzenie: złośliwość to przywilej ludzi inteligentnych, a ten tekst głoszą akurat niebyt inteligentni, a do tego pozbawieni empatii.

107 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-07-26 10:57:43)

JaJakoJa napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

TK akurat w Polsce nie ma. Jest tylko służąca PiS Atrapa TK.

SonyXperia napisał/a:

To oznacza nie mniej, nie więcej, że małżeństwem jest związek kobiety i mężczyzny i taki związek podlega ochronie prawnej. Czyli czynności prawnej zawarcia małżeństwa może dokonać jedynie kobieta z mężczyzną.

Absolutnie nie. Ten przepis oznacza tylko i wyłącznie, że małżeństwo heteroseksualne jest pod ochroną państwa, ale nie wyklucza innych związków - to jest akt prawny, gdyby wykluczał, to musiałby to być jasno zapisane.

To oznacza że z tej instytucji prawa ukształtowanej jako małżeństwo może "skorzystać" wyłącznie kobieta i mężczyzna, jako umowa między nimi.  A po jej zaistnieniu podlega ochronie prawnej.

108

SonyXperia napisał/a:

To oznacza że z tej instytucji prawa ukształtowanej jako małżeństwo może "skorzystać" wyłącznie kobieta i mężczyzna, jako umowa między nimi.  A po jej zaistnieniu podlega ochronie prawnej.

Myślisz, że jak nieprawdę powtórzysz ochnaście razy, to stanie się prawdą? Wiem, że bardzo byś chciała, żeby tak było. Ale nie jest.

109 Ostatnio edytowany przez SonyXperia (2019-07-26 11:03:55)

JaJakoJa napisał/a:
SonyXperia napisał/a:

Myślisz, że jak nieprawdę powtórzysz ochnaście razy, to stanie się prawdą? Wiem, że bardzo byś chciała, żeby tak było. Ale nie jest.

Co nie jest? To, że do ważności tej umowy wymaga się aby zawarły ją osoby różnej płci niezależnie od ich orientacji seksualnej?

110

SonyXperia napisał/a:

Co nie jest? To, że do ważności tej umowy wymaga się aby zawarły ją osoby różnej płci niezależnie od ich orientacji seksualnej?

W świetle Konstytucji to właśnie jest nieprawdą. Jest prawdą w świetle innych aktów prawnych, niższej rangi.

Jeśli nie ogarniasz, że czym innym jest ochrona, a czym innym wykluczenie, to chyba ciągniecie tej dyskusji sensu nie ma.

Posty [ 56 do 110 z 372 ]

Strony Poprzednia 1 2 3 4 7 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Co naprawdę wydarzyło się w Białymstoku

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018