Praca jako wychowaca świetlicy szkolnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Praca jako wychowaca świetlicy szkolnej

Dziewczyny, kobietki być może od nowego roku zacznę pracę właśnie jako wychowawca w świetlicy szkolnej i w związku z tym jeśli ktoś na forum kto orientuje się jakie są dokładnie obowiązki i w ogóle coś takiej pracy niech się wypowie. Zastanawia mnie np. czy dane prace w świetlicy można samemu wymyślać i realizować i czy np. bezwzględnie słuchać się kierownika? Jak to jest u Was? Jakie są minusu i plusy tej pracy. I jakie jest ogólne Wasze zadowolenie?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Praca jako wychowaca świetlicy szkolnej

Moja koleżanka pracowała jako wychowawca w świetlicy szkolnej i wiesz co, byłą traktowana jako normalny nauczyciel, nie miała z tego powodu jakichś nie wiem wymyślnych rzeczy. Miała swój plan W świetlicy organizowane były zajęcia programowe, dowolne, grupowe i indywidualne pod jej opieką . Dopytałam ją i powiedział mi, że prowadziła coś takiego jak dziennik zajęć, w którym odnotowywana była tematyka prowadzonych zajęć i arkusze obserwacji z uwagami o zachowaniu wychowanków. I to chyba tyle. Generalnie jednak wiem, że każda świetlica ma jakiś tam swój statut - godziny przychodzenia i odbierania dzieci przez rodziców, system alarmowy w nagłych wypadkach np. jak alarmować pielęgniarkę szkolną itd także tutaj na pewno jakieś różnice między świetlicami są.

3

Odp: Praca jako wychowaca świetlicy szkolnej

W świetlicy szkolnej są prowadzone dzienniki zajęć świetlicy, w których odnotowuje się tematy zajęć z dziećmi. Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia dla dzieci zorganizowane w różnych grupach, zależy ile jest dzieci i ilu jest wychowawców.  Organizują konkursy i zabawy dla dzieci. Różnie jest to w szkołach organizowane. Nauczyciel świetlicy ma dokładnie takie same wynagrodzenie jak inni nauczyciele, tylko ma wyższe pensum, czyli więcej godzin - 26, ale ma tak samo ferie i wakacje wolne.

4 Ostatnio edytowany przez neit (2011-07-11 19:08:17)

Odp: Praca jako wychowaca świetlicy szkolnej
Kizia75 napisał/a:

W świetlicy szkolnej są prowadzone dzienniki zajęć świetlicy, w których odnotowuje się tematy zajęć z dziećmi. Wychowawcy świetlicy prowadzą zajęcia dla dzieci zorganizowane w różnych grupach, zależy ile jest dzieci i ilu jest wychowawców.  Organizują konkursy i zabawy dla dzieci. Różnie jest to w szkołach organizowane. Nauczyciel świetlicy ma dokładnie takie same wynagrodzenie jak inni nauczyciele, tylko ma wyższe pensum, czyli więcej godzin - 26, ale ma tak samo ferie i wakacje wolne.

Dokladnie. Ja akurat mam mgr historii i tego przedmiotu nauczam, aczkolwiek 2 lata temu moja dyrektora dodala mi jeszcze 13 godz do wypelnienia etatu. Teraz kazdy belfer moze byc nauczycielem swietlicy.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024