Co kupić dziecku,które idzie na studia? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Co kupić dziecku,które idzie na studia?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

Temat: Co kupić dziecku,które idzie na studia?

Witajcie, moje dziecko w tym roku rozpoczyna studia, uczyła się bardzo dobrze i z rewelacyjnym wynikiem zdała maturę. Obecnie jest już przyjętą studentką medycyny i postanowiliśmy z mężem kupić jej coś na studia, coś co jej się przyda ale jednocześnie poczuje się przez nas doceniona. Macie jakieś propozycje ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Co kupić dziecku,które idzie na studia?

O jaki przedział cenowy chodzi? (:
Z rzeczy, które obecnie przydają się na każdych studiach: dobry laptop. Większość książek i tak zapewne wypożyczy w bibliotece. Ewentualnie możecie jeszcze kupić córce np. model czaszki, wiem że mojej przyjaciółce się przydał - łatwiej było się nauczyć na anatomię. Na pewno przyda się też fartuch, ale to nic szczególnego, raczej nie nadaje się na prezent.

3

Może zapytaj córkę, czy o czymś marzy, co by się jej przydało?

4

mariola1987 napisał/a:

Witajcie, móje dziecko w tym roku rozpoczyna studia, uczyła się bardzo dobrze i z rewelacyjnym wynikiem zdała maturę. Obecnie jest już przyjętą studentką medycyny i postanowiliśmy z mężem kupić jej coś na studia, coś co jej się przyda ale jednocześnie poczuje się przez nas doceniona. Macie jakieś propozycje ?

a)mieszkanie
b) samochód smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

5

Gojka, to są chyba dosyć drogie prezenty, nie wiem czy przeciętny Polak może sobie na takie pozwolić. (:

6

Iris7 napisał/a:

Gojka, to są chyba dosyć drogie prezenty, nie wiem czy przeciętny Polak może sobie na takie pozwolić. (:

Iris-żarcik taki to był.Po emotce można było poznać smile

Końcówkę -om piszemy w celowniku liczby mnogiej rzeczowników wszystkich rodzajów, np.Wspomniałem o tym moim gościom.
Zwrócił się ku tamtym kobietom.
Przyjrzał się uważnie oknom i drzwiom.

7

najlepsza dla mlodej dziewczyny jest kasa wtedy sobie kupi co bedzie uwazala

8

gojka102 napisał/a:
Iris7 napisał/a:

Iris-żarcik taki to był.Po emotce można było poznać smile

Śmiejecie się, a znam ludzi którzy faktycznie kupowali dzieciom mieszkanie na studia. najlepiej było, gdy taki delikwent wylatywał z uczelni po pierwszym roku big_smile no, ale wracając do normalnych prezentów, ja bym postawiła na coś praktycznego. AGD, suszarka do włosów, takie rzeczy. no i coś do kuchni, co by zdrowo i smacznie można było gotować. Kiedys to się brało mikrofalówkę ale one chyba wychodzą już z mody, mało funkcjonalne. Ja bym radziła multicookera, takie urządzenie co zastąpi i garnek, patelnie, parowar, piekarnik, frytkownice, szybkowar itd., zależnie od modelu. mały i poręczny. W nowym miejscu gdzie wszystkiego zwykle braknie moim zdaniem idealna opcja.

9

grzesiek93 napisał/a:

najlepsza dla mlodej dziewczyny jest kasa wtedy sobie kupi co bedzie uwazala

Nie zgodzę się. Jeśli to ma być coś, co ma również pokazać, że rodzice są z córki dumni, to kupowanie samej sobie prezentu, to jednak nie to samo. Może się też okazać, że pieniądze po prostu się rozejdą i za chwilę nikt nie będzie pamiętał z jakiej to było okazji.

Pierwsze, co przyszło mi do głowy, to dobry laptop, ale ten pomysł już tutaj padł. Można też kupić aparat fotograficzny, nowy smartfon albo pójść w zupełnie innym kierunku - jeśli na przykład córka lubi biżuterię, to pamiątkowy pierścionek albo zegarek. Może to mało praktyczne, ale za to sentymantalne wink. Być może dobrym pomysłem będzie zafundowanie wycieczki w jakieś wymarzone miejsce, lot balonem, szybowcem czy jakieś ekstremalne przyżycie.

Musiałabyś coś więcej o niej napisać - jaka jest, czym się interesuje, co ją "kręci", wówczas znacznie łatwiej radzić.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

10

porządny stetoskop lub model anatomiczny - są dość drogie.
Jeśli nie związane z tematyka studiów a pamiątkowe to ja np dostałam od rodziców zegarek, który mi służy do dzisiaj i piękny wisior z bursztynu, który co prawda oko cieszy ale nie mam go do czego nosić, nie w moim stylu nie pasuje do mojej urody. Ja zresztą jestem zwolenniczką praktycznych prezentów:)

11

stawiałabym na dobrą drukarkę laserową z zapasem tuszu - pamiętam jak na studiach latałam po całym mieście żeby móc wydrukować prace zaliczeniowe I strasznie dużo kasy na to szło. Albo poczekać aż córka będzie wiedziała jakich książek potrzebuje I kupić jedną lub dwie z nich - ksero też może doprowadzić studenta do ruiny finansowej a już samo zdobycie niektórych pozycji w bibliotece czasem graniczy z cudem tongue Generalnie stawiałabym na coś, co ułatwi jej życie na studiach ale możecie też zapytać co by chciała, bo może bardziej ucieszy się np. z kursu językowego.

12

Laptop, drukarka - to coś, co rzeczywiście mi się przydało na studiach. Nie pogardziłabym też - z perspektywy czasu - dobrymi naczyniami, albo na przykład dobrą wyciskarką wolnoobrotową! Drogie to a takie fajnie wink Ewentualnie ekspresem do kawy.

If you can be anything, be kind.

13

Monoceros napisał/a:

Nie pogardziłabym też - z perspektywy czasu - dobrymi naczyniami, albo na przykład dobrą wyciskarką wolnoobrotową! Drogie to a takie fajnie wink Ewentualnie ekspresem do kawy.

Idąc tym tokiem można pomyśleć o wszystkim, co studentowi ułatwi życie. Obok wyciskarki czy ekspresu to może być na przykład kuchenka mikrofalowa, opiekacz albo dobry toster, jednym słowem coś, co pozwoli na szybkie przygotowanie posiłku wink. Pamiętam, że takie sprzęty były u mnie na wagę złota.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj! smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

Łomatko, zazdroszczę Twojej córce rodziców, hehe. Moi też są cudowni ale (pomimo zaje... wyników z matury i na świadectwie) nigdy nie dostałam od nich prezentu za naukę. Jest w tym jakiś sens, nie powiem. Jak oni twierdzą "uczysz się dla siebie a nie dla nas" jednak często wkurzało mnie to, jak jakiś rówieśnik dostawał np. skuter od rodziców za dużo słabsze wyniki... eh. Teraz jestem na piątym roku medycyny i niestety moje życzeniowe myślenie nie zmieniło się. I ich postawa również. Wiecie jak jest, książki są strasznie drogie (średnio 200 zł za jeden podręcznik z jednego przedmiotu), to samo jakieś fartuchy, stetoskopy, młoteczki neurologiczne, latarki, już nie mówię o zwykłym ksero, które trochę kosztuje. A oni dalej swoje, skąpią mi na wszystko strasznie. Książki mam jak sobie zaoszczędzę albo pojadę do dziadków, hahaha. Albo jak poproszę jako prezent na urodziny albo święta. Wypożyczam z biblioteki co się da ale wiecie jak jest, książek jest mało i nawet dla 10% nie wystarcza. Swego czasu czatowałam nawet w bibliotece jak jakiś student z roku wyżej oddawał to ja szybko książkę wypożyczałam big_smile wszystko aby zaoszczędzić. Ale niektóre książki trzeba mieć. Na stetoskop i fartuchy kasę mi dali ale to tyle. I żeby nie było, nie pochodzę z ubogiej rodziny, pieniędzy mamy wystarczająco na wszystko smile Wybaczcie mi moje frustracje ale jak czytam takie tematy to po prostu moja roszczeniowa postawa się we mnie odzywa.
Oczywiście wiem, że jestem w takim wieku, w którym należałoby samemu zarabiać na swoje potrzeby i nie brać cały czas kasy od rodziców. Trochę jeszcze jestem mentalnie dzieckiem, hahaha. Dobrze, że stypendium naukowe dostaję to przynajmniej na niektóre książki kasę mam wink Z utęsknieniem czekam na moment, w którym będę samemu zarabiać na swoje utrzymanie...

'You can be anything you want to be
Just turn yourself into anything you think that you could ever be
Be free with your tempo be free be free
Surrender your ego be free be free to yourself'

15

Iris7 napisał/a:

O jaki przedział cenowy chodzi? (:
Z rzeczy, które obecnie przydają się na każdych studiach: dobry laptop. Większość książek i tak zapewne wypożyczy w bibliotece. Ewentualnie możecie jeszcze kupić córce np. model czaszki, wiem że mojej przyjaciółce się przydał - łatwiej było się nauczyć na anatomię. Na pewno przyda się też fartuch, ale to nic szczególnego, raczej nie nadaje się na prezent.

Z własnego doświadczenia wiem, że z takich ścisłych kierunków nie zawsze można dostać w Bibliotece wszystkie książki, a często jest też tak, że jeśli nawet jest dużo egzemplarzy, to są bardzo często i bardzo intensywnie wypożyczane. Niektóre książki mimo wszystko warto jest mieć na własnej półce. Ale to jakie książki są potrzebne zazwyczaj wychodzi w praniu, niż na samym początku studiów. Co do laptopa to zdecydowanie się zgadzam - nie wyobrażam sobie nauki bez tego. Mimo wszystko często pomoce naukowe zdobywa się przez internet, a i pewne prace czy projekty łatwiej się pisze mając własny sprzęt.

Olinka - przede wszystkim kilka garnków i jakaś patelnia, żeby nie musiała gotować parówek w czajniku wink

''We are Young, Wild & Free
Even if the sun falls and it gets dark, keep running
Scream it, Young, Wild & Free"

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Co kupić dziecku,które idzie na studia?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2021