Jak pozbierać się po toksycznej przyjaźni? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Jak pozbierać się po toksycznej przyjaźni?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 2 ]

Temat: Jak pozbierać się po toksycznej przyjaźni?

Z X. znałam się około 5lat, zawsze była typem strasznej egoistki, jednak dla mnie była "tą pierwszą, jedyną przyjaciółką". Tak wyidealizowałam jej wizerunek, że nie przeszkadzało mi czekanie z jej ulubionymi przekąskami, ciastem i kawą, kiedy ona napisała, że nie przyjdzie bo musiała by czekac 10min na autobus, a jest zimno.

Nie przeszkadzało mi, kiedy byłam ignorowana w szerszym towarzystwie. Kiedy moje nieśmiałe prośby o pomoc, czy przysługę były zbywane argumentami w stylu "nie, bo chce się wyspać". Pomagałam jej w każdym aspekcie zycia, począwszy od spraw powaznych (załatw mi pracę) po błahe (skoro i tak jestes na mieście, to zrób mi zakupy i umów termin do dentysty)
Wszyscy ostrzegali mnie przed tą znajomością, jednak ja ignorowałam to. "Przecież jestesmy przyjaciółkami, muszę jej pomagać". Na początku prosiła o przysługi, później ich oczekiwała, a na samym końcu domagała. Tydzień temu po raz pierwszy powiedziałam "nie".

X. z samego rana zaczęła do mnie pisać z wściekłością, że pilnie potrzebuje pewnej rzeczy, ale w sklepie na osiedlu jest droga, a na drugim końcu miasta jest o 2zł tańsza. Odpisałam "skoro pilnie potrzebujesz, to jedź" Oburzyła się, że przecież JA mam miesięczny i mogła bym jej po tą rzecz pojechać, bo ona nie ma czasu, a dla niej 2zł to dużo. Coś we mnie pękło.
Odpisałam "chyba Cię pojeb**o?!" Strzeliła focha i przestała się odzywać. Wczoraj dowiedziałam się, że to koniec przyjaźni, bo "zmieniłam się na gorsze".

Tak, wiem, że to nie była przyjaźń, wiem, że ten człowiek to pijawka. A jednak siedzę i płaczę. Po cześci z tęsknoty, po cześci ze wstydu. Ze wstydu, że tak dalam się zmanipulować i wykorzystać. Praktycznie ustawiłam swoje życie pod jej wygody (łącznie z wynajem mieszkania, żeby biedna miała do mnie blisko) Jestem osobą, która mocno, za mocno przywiązuje się do ludzi. Teraz cierpię i czuje się jak papierek po zjedzonym batoniku.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Jak pozbierać się po toksycznej przyjaźni?

przykro mi ale tacy są dzisiaj ludzie.....

ale pocieszę Ciebie jej kiedys los odpłaci

Posty [ 2 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Jak pozbierać się po toksycznej przyjaźni?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018