Informacja o zdradzie męża- jak zareagować - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Informacja o zdradzie męża- jak zareagować

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 44 ]

Temat: Informacja o zdradzie męża- jak zareagować

Witam wszystkich.
Wczoraj otrzymałam sms-ową wiadomość z nieznanego numeru, że mój mąż mnie zdradza. Osoba, która ją przesłała podała wiele okoliczności wskazujących na to, iż może to być prawdą. Napisała, że mąż jest teraz bardzo szczęśliwy i widać to po zachowaniu  jego, oraz pani z którą podobno mnie zdradza. Osoba, która przesłała mi tę wiadomość zna ich oboje i kibicuje ich miłości ale stwierdziła, że powinnam o tym  wiedzieć. Co o tym sądzicie? Po co mi taka wiedza? Co ja mam z nią zrobić. Jesteśmy małżeństwem od ponad dwudziestu lat. Dzieci już z nami nie mieszkają. Przeszliśmy w życiu kilka kryzysów ale od kilku lat wydawało mi się, że wszystko układa się dobrze. Czy to może być np. sms od kobiety, z którą romansuje mój mąż abym dowiedziała się prawdy bo on sam nigdy by mi o tym nie powiedział? Przecież nie będę robiła awantury z powodu jakiegoś anonimu. Czuję się jednak upokorzona tą sytuacją i nie mogę przestać o tym myśleć

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Informacja o zdradzie męża- jak zareagować

Możesz nie robić awantury. Możesz poinformować męża o tej wiadomości i poprosić o wyjaśnienia.

Jeśli ktoś chce, znajdzie sposób.
Jeśli ktoś nie chce, znajdzie powód.

"Sztuka życia polega na tym, by dostrzec swoje ograniczenia i słabości." Robert Rutkowski

3

Zadzwoń pod ten nr.telefonu i dowiedz się więcej.Mąż Ci prawdy nie powie.

4

wszystko zalezy od tego czego oczekujesz dalej od wspolnego zycia. mysle, ze to kochanka mogla wyslac smsa, zeby sprowokowac was do jakis dzialan, pytanie czy ty tego chcesz...

gdybym dostala takiego smsa to najpierw zastanowilabym sie nad swoimi potrzebami i oczekiwaniami wobec meza, dalabym sobie z miesiac na rozwazenie wszystkim mozliwosci- potem, w zaleznosci od koncepcji na zycie , albo porozmawialabym z mezem i przycisnela go do muru, albo zapomniala o sprawie i zyla dalej.
pamietaj, ze to ty sterujesz wlasnym zyciem i to ty wybierasz dogodny dla ciebie moment na odkrycie kart, pod warunkiem, ze umiesz utrzymac swoje emocje na wodzy.

5

Oczywiście że to kochanka męża. Skąd ktoś postronny miałby mieć Twój numer.
Pytanie czy chcesz być z nim nadal wiedząc że ma kochankę.
Jeśli tak to udawaj przed samą sobą że nic się nie dzieje.
Jeśli nie - szykuj się na batalię rozwodową i po cichu zbieraj dowody....

Mąż zapytany wprost niczego Ci nie powie.. w najlepszym wypadku wmówi Ci Twoją winę i paranoję.

6

edziak napisał/a:

Mąż zapytany wprost niczego Ci nie powie.. w najlepszym wypadku wmówi Ci Twoją winę i paranoję.

O tak, mój zwodził mnie przez ponad pół roku, do dzisiaj nie wiem za wiele i nie chcę już wiedzieć. Gdybym miała tę wiedzę i siłę którą mam dzisiaj, inaczej bym to rozegrała. Nie jesteśmy już małżeństwem, eks dostał to co chciał, a ja zostałam z długami. Chyba o to mu właśnie chodziło.
Gdyby to o mnie chodziło, chyba bym nic nie mówiła, zbierała dowody a potem wypaliła z grubej rury.

Najbardziej zdezorientowny jeste? wtedy gdy próbujesz przekona? swoje serce i dusz? do czego?, o czym twój rozum wie ?e jest k?amstwem.

7 Ostatnio edytowany przez bartass72 (2015-09-25 12:06:11)

Ja bym okazał zaufanie mężowi i pokazał mu ten sms.
Tak należy robić,a nie ufać jakimś dziwnym sms-om od niewiadomo kogo.Może ten ktoś chce kogoś zniszczyć - komu ufasz,żonie,mężowi,czy obcej osobie?

"Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć" - Ernest Hemingway

8

Koleżanka kiedyś poprosiła mnie, żebym sprawdziła pewien numer, dostała podobnego smsa. Oczywiście jak to ja, nie odmawiam pomocy. Dowiedziałam się wszystkiego. Zadzwoniłam pod ten numer pod pretekstem wysyłki darmowych próbek kosmetyków.Kochanka podała wszystkie dane  nazwisko, adres. Poszło bardzo szybko, wszystko się wydało. Pojechała do niej i kobieta przyznała się do romansu. Przeważnie mężczyzna sam się nie przyzna, będzie się wypierał, trzeba działać samemu bądź z pomocą zaufanej osoby. W Twoim przypadku, może być też tak, że ktoś po prostu zrobił sobie kawał, ludzie czasem są okrutni i celowo chcą komuś zniszczyć życie. Ciężko powiedzieć, ale warto w jakiś sposób rozwikłać tę zagadkę.

9

maria.ligesa napisał/a:

Osoba, która ją przesłała podała wiele okoliczności wskazujących na to, iż może to być prawdą.

Sadze ze to rowniez moze byc kochanka , ( dlatego pisze o ich szczęściu ) w desperacji probuje walczyć o twojego męża który moze duzo jej obiecuje np. Rozwód a żadnych poczynań w tym kierunku nie robi .

Poobserwuj meza a potem chyba czas na rozmowe . ...

10

Zdecydowałam się pokazać mężowi sms-a.
Powiedział, że owszem był w tym miejscu o czym wcześniej mi mówił ale nie było z nim żadnej kobiety i to wszystko są bzdury wyssane z palca.
Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Dzisiaj mąż wyjeżdża w delegację z kilkoma osobami z firmy. Nie znam ludzi którzy z nim jadą.
Zobaczymy co będzie się działo po  powrocie. Mąż jest człowiekiem raczej towarzyskim, w pracy ma wiele koleżanek ale trudno powiedzieć czy z którąś z nich coś go łączy.

11

Jeśli Twój mąż faktycznie ma romans, to im szybciej zaczniecie rozmawiać, tym lepiej - zanim wkręci się na dobre.
Sms- prawdopodobnie był od kochanki, lub od innej zazdrosnej pani. Reakcja Twojego męża była do przewidzenia.
Niestety, on już wie, że Ty wiesz.
Zacznij może od zabezpieczenia finansów, jeśli macie wspólne konto, oraz  wspólnego majątku.
Była tu historia, gdzie porzucona żona opowiadała, jak to mąż ogołocił konto, wyprzedał wspólny majątek, urządził się wygodnie z kochanką, a w sądzie powiedział, że poszło na życie. Tymczasem ona żyła w błogiej nieświadomości, bo ufała.
Uważam, że powinnaś postarać się o jakieś dowody, poszperaj w domu, w komputerze, poproś go o bilingi z ostatnich miesięcy (lub zdobądź je sama, jeśli potrafisz).

12

Nie popadaj w paranoje ! i nie słuchaj tu bzdur jak to mąż sp.... z kochanką na bezludna wyspę. temat dobrze zaczęłaś. Porozmawiaj z mężem jak jest cos co was łączy to postaraj sie wybić mu z głowy to romansowanie -  o ile jakieś istnieje , choć po treści sms-a wieje tu prowokacja by zburzyć z zazdrości ład i porządek.

Dopiero gdy stracimy wszystko, stajemy się zdolni do wszystkiego.

13

Niestety, ale Twój mąż ma romans. Przykro mi.

Posłuchaj dobrych rad forumowiczów i działaj.

14

Jeśli do tej pory wytrzymałaś w emocjach, to się robi to tak:

- nie przyznawaj się do otrzymania smsa, ani nie pokazuj go mężowi,
- teraz bacznie go obserwuj i jeśli nadal masz wątpliwości, sprawdzaj po kolei co mąż w wolnym czasie robi,
- jak będą dowody, które potajemnie skolekcjonujesz, to potem kawała na ławę i z grubej rury, żądając wyjaśnień, on nie będzie miał szans.

Przyznając się teraz mężowi, że dostałaś taką wiadomość, a jeśli mąż cię zdradza, zostaniesz wplątana w stek kłamstw i manipulacji, które zdradzacz do któregoś tam momentu będzie ci serwował, aby chronić swój tyłek i reputację.

Bądź mądra i podejdź męża, zanim podejmiesz jakieś kroki i porozmawiasz.

15

Jeśli zależy Ci na mężu i rodzinie to musisz szybciutko reagować by nie było za późno,nie wolno lekceważyć takich sygnałów.Mężczyźni się boją i kłamią w żywe oczy.W każdej bajce jest troszkę prawdy nie jesteście gówniarzami by ktoś wysyłał takie smsy dla żartów.Podejrzewam,że ten sms jest od kochanki,która nie może się doczekać aż Twój mąż podejmie decyzję.Te kobiety są w swojej walce o czyjegoś męża bezwzględne,namolne i wyrachowane.Ja nigdy nie sprawdzałam bilingów już eks męża ponieważ uważałam go za uczciwego człowieka ale jak po latach zobaczyłam jaka była ilość połączeń od niej i do niej do przeżyłam szok.
Od swojego męża nie dowiesz się prawdy,także uważaj i bądź czujna.Szkoda by było gdyby się małżeństwo rozpadło przez jakiś głupi romans,który i tak nie przyszłości a życie ma się tylko jedno.

16 Ostatnio edytowany przez BoTak (2015-09-25 19:52:41)

Co  ja bym zrobiła na Twoim miejscu - poczekała ze trzy miesiące, pożaru  nie ma, nie pali się; spróbowała ocenić jakie mogą być skutki zadawanych przeze mne pytań i czy jestem gotowa te odpowiedzi usłyszeć, bo mogą być potencjalnie inne od tych, które chcę usłyszeć. Albo że nie usłyszę żadnej odpowiedzi tylko wymijające. Co wówczas?  Czy mnie samą stać na podjęcie racjonalnej decyzji, nieszkodliwej dla mnie - czy jestem na to gotowa, żeby rozpocząć samodzielne życie? krótko mówiąc - zabezpiecz tyły, bo zawsze możesz z nich zrezygnować  zanim zaczniesz zadwać konkretne pytania; smile

17

A mnie ciekawi jedno. Ponad 20 lat małżeństwa, czyli znasz męża na wylot. I co ci podpowiada intuicja? czy ostatnimi czasy nie zmienił się aby? Nie zachowywał inaczej? Za dobry nie był? Albo na wszystko zły i obwiniający ciebie? Są mistrzowie, ale jeżeli ma kogoś to wyczułabyś chyba? Gdy znamy człowieka ponad 20 tat, to już podświadomie wiemy jak się zachowuje w kążdej sytuacji. I różne "odchylenia" od normy wyłapujemy, nawet nie do końca zdając sobie z tego sprawę. Nie było w tobie żadnego niepokoju? Nie miałaś do tej pory podejrzeń, nic cię nie tknęło? Tak szczerze aż do bólu, jak to jest w tej kwestii?

Co do zdrady wiadomo - miś nie chciał, opierał się, wręcz płakał i błagał ową lafiryndę żeby dała mu spokój. Po prostu sił mu w końcu zabrakło.

18 Ostatnio edytowany przez Tamarka81 (2015-09-29 09:24:58)

lifrinat napisał/a:

Jeśli do tej pory wytrzymałaś w emocjach, to się robi to tak:

- nie przyznawaj się do otrzymania smsa, ani nie pokazuj go mężowi,
- teraz bacznie go obserwuj i jeśli nadal masz wątpliwości, sprawdzaj po kolei co mąż w wolnym czasie robi,
- jak będą dowody, które potajemnie skolekcjonujesz, to potem kawała na ławę i z grubej rury, żądając wyjaśnień, on nie będzie miał szans.

Przyznając się teraz mężowi, że dostałaś taką wiadomość, a jeśli mąż cię zdradza, zostaniesz wplątana w stek kłamstw i manipulacji, które zdradzacz do któregoś tam momentu będzie ci serwował, aby chronić swój tyłek i reputację.

Bądź mądra i podejdź męża, zanim podejmiesz jakieś kroki i porozmawiasz.

Tak jest. Facet nigdy sie nie przyzna. Ja żeby uniknąć stu wymówek wzięłam prv detektywa. W sprawie 250 zdjęć juz nie miał nic ciekawego do powiedzenia.

Ps. Mimo ze go przyłapałam wcześniej w jej miejscu pracy, on nadal twierdził, że mnie nie zdradzał smile hahah .

Mój przykład pokazuje Ci jaką dostaniesz odpowiedź . Jak nie ma romansu , najwyżej stracisz kase smile

19 Ostatnio edytowany przez Gary (2015-09-29 13:33:42)

A jak Ci się Maria z mężem układa? Jak dobrze, to wg mnie nie ma sensu tego psuć. Wprawdzie już cała sytuacja z SMS-em jest kłopotliwa, i już jest drzazgą w oku...

Zastanówmy się...

(A) Jeśli z mężem nie układa się najlepiej i jeśli on zdradza, to doprowadzicie do rozkładu małżeństwa, do rozwodu. Musisz tylko zdobyć dowody zdrady.

(B) Być może liczysz na to, że jak odkryjesz zdradę, to on przeprosi, będzie się płaszczył, aby Cię nie stracić. I wtedy niby będzie dobrze. Ale nie będzie... będizesz ciągle o tej zdradzie pamiętać.

(C) Gdybyś nie dostała SMS-a... to w twoim małżeństwie nic by się nie zmieniło. Jego romans by wyparował i żylibyście dalej tak samo jak teraz.

(D) Gdybyś nie dostała SMS-a... to w twoim małżeństwie by się coś popsuło. Zaczęlibyśice się oddalać od siebie, w końcu nastąpiłby rozpad.

A, B, D -- ropad małżeńśtwa.
Wg mnie trzeba było iść opcją "C" -- zamieść pod dywan. Jak mąż kocha Cię, to będziecie razem i nie powinnaś się stresować zdradą.
Wybierz opcję A jeśli twierdzisz tak:   "Jeśli mnie zdradził, to nie chcę z nim dłużej żyć".      Czyli wierność, czyli to z kim uprawia seks, jest ważniejsze niż wszsytko inne... najważniejsze na świecie z kim on uprawiał seks.

W opcji C nie trzeba było mówić o SMS-ie. W opcji A nie trzeba było mówić o SMS-ie.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

20

Gary napisał/a:

A jak Ci się Maria z mężem układa? Jak dobrze, to wg mnie nie ma sensu tego psuć. Wprawdzie już cała sytuacja z SMS-em jest kłopotliwa, i już jest drzazgą w oku...

Zastanówmy się...

(A) Jeśli z mężem nie układa się najlepiej i jeśli on zdradza, to doprowadzicie do rozkładu małżeństwa, do rozwodu. Musisz tylko zdobyć dowody zdrady.

(B) Być może liczysz na to, że jak odkryjesz zdradę, to on przeprosi, będzie się płaszczył, aby Cię nie stracić. I wtedy niby będzie dobrze. Ale nie będzie... będizesz ciągle o tej zdradzie pamiętać.

(C) Gdybyś nie dostała SMS-a... to w twoim małżeństwie nic by się nie zmieniło. Jego romans by wyparował i żylibyście dalej tak samo jak teraz.

(D) Gdybyś nie dostała SMS-a... to w twoim małżeństwie by się coś popsuło. Zaczęlibyśice się oddalać od siebie, w końcu nastąpiłby rozpad.

A, B, D -- ropad małżeńśtwa.
Wg mnie trzeba było iść opcją "C" -- zamieść pod dywan. Jak mąż kocha Cię, to będziecie razem i nie powinnaś się stresować zdradą.
Wybierz opcję A jeśli twierdzisz tak:   "Jeśli mnie zdradził, to nie chcę z nim dłużej żyć".      Czyli wierność, czyli to z kim uprawia seks, jest ważniejsze niż wszsytko inne... najważniejsze na świecie z kim on uprawiał seks.

W opcji C nie trzeba było mówić o SMS-ie. W opcji A nie trzeba było mówić o SMS-ie.

A ja wybrałbym opcję Ż. Chociaż nie - X, kurczę a może Y?

Koleś, masz dość specyficzne podejście do przedmiotu sprawy. Czytałem kilkanaście twoich postów w innych wątkach. Czasami bawiły mnie mniej i bardziej. Czasami leciutko irytowały. Zawsze jednak wywoływały uśmiech politowania.  Teraz jednak się odniosę się ad personam, bo bełkoczesz jak nie przymierzając potłuczony.

"Gdybyś nie dostała smsa..."- na litość, ale dostała tego cholernego smsa! On zburzył jej spokój. Musi się odnaleźć w zastanej sytuacji. Chce poznać prawdę. Nie każdy ma tak, nazwijmy to delikatnie, elastyczne poglądy, jak ty, by przejść do porządku dziennego nad zdradą. Na każdy życiowy problem i dramat masz tą samą radę? Zamieść pod dywan? Przemalować rzeczywistość? Jesteś tak bardzo wyzuty z emocji, czy tylko tak mało rozgarnięty? Jak cię boli łeb, to łazisz po pokoju i czekasz aż ból "wyparuje"(tak jak ten romans męża autorki, o którym piszesz)? Stanowisz dla mnie zagadkę, ale taką mdłą, bezbarwną, której nie towarzyszy ekscytacja. Zagadkę, której zwyczajnie nie ma się ochoty rozwiązać.

Przestań zatem mierzyć ludzi według siebie. Jak byłem w liceum (dawno temu) to tak robiłem i wychodziło mi, że wszyscy inni to skończeni idioci!

Autorko - apeluję o spokój i wyważone działania. Masz prawo poznać prawdę (nawet jeśli ta coś zniszczy), ale by była to cała i obiektywna prawda, musi być pozyskana w odpowiednio dyskretny sposób. Najlepiej przez doświadczone osoby trzecie. Taka jest moja opinia (zbieżna jak widzę z wieloma innymi tutaj). Wyciągaj wnioski zatem i działaj.

Wątpię...

21 Ostatnio edytowany przez Gary (2015-09-29 14:17:41)

Doom napisał/a:

Koleś, ... uśmiech politowania.  bo bełkoczesz jak nie przymierzając potłuczony.

Koleś? Bełkoczesz? Potłuczony? Proponuję odczekać jakiś czas po przeczytaniu mojego postu, abyś się tak nie denerwował, bo jesteś delikatnie mówiąc "szorstki".

"Gdybyś nie dostała smsa..."- na litość, ale dostała tego cholernego smsa! On zburzył jej spokój. Musi się odnaleźć w zastanej sytuacji. Chce poznać prawdę. Nie każdy ma tak, nazwijmy to delikatnie, elastyczne poglądy, jak ty, by przejść do porządku dziennego nad zdradą. Na każdy życiowy problem i dramat masz tą samą radę? Zamieść pod dywan? Przemalować rzeczywistość? Jesteś tak bardzo wyzuty z emocji, czy tylko tak mało rozgarnięty? Jak cię boli łeb, to łazisz po pokoju i czekasz aż ból "wyparuje"(tak jak ten romans męża autorki, o którym piszesz)? Stanowisz dla mnie zagadkę, ale taką mdłą, bezbarwną, której nie towarzyszy ekscytacja. Zagadkę, której zwyczajnie nie ma się ochoty rozwiązać.

Ci ludzie, którzy teraz piszą na forum, za kilkanaście lat wspomną obecny czas. Wtedy będzie dzwonić im w głowie pytanie "Czy warto było szaleć tak?". Niektórzy będą szczęsliwi w nowych związkach. Inni będą samotni i do końca dni rozważać, czy było warto. To strasznie smutne, jak rozwódka po wielu latach żałuje, że się uniosła honorem i się zastanawia jak by wyglądało ich dalsze wspólne życie. To też budujące widząc siwych dziadków, którzy przeszli przez zdrady, są razem, jakoś to minęło, stało się historią.

Dlatego w momencie otrzymania SMS-a podejmuje się jedną z dwóch decyzji:

-- "jeśli zdradził, to nie chcę dłużej z nim żyć"
-- "jeśli zdradził, to mogę z nim dalej żyć, ale ...."

Pierwsze to wojna -- detektyw, rozwód. Drugie to zamiecenie problemu pod dywan.
Gdybyś przeanalizował historie ludzi po zdradach, to byś wiedział, że kończą w tych dwóch punktach.
Jedni przechodzą przez drogę cierniową, kończą poranieni i wyczerpani. Ja proponuję od razu przejście do punkut końcowego, przejście na skróty.

Po słowach "ale..." trzeba wstawić:    ale niech przeprosi...    ale muszę poznać prawdę...   ale chcę wiedzieć dlaczego...    ale musi obiecać, że ...  itd, itd. Na co to komu? I tak gwarancji nie da, że znowu nie zdradzi. Taka gwarancja była na ślubie, przysięga.

Przestań zatem mierzyć ludzi według siebie. Jak byłem w liceum (dawno temu) to tak robiłem i wychodziło mi, że wszyscy inni to skończeni idioci!

Moja miara jest wg mnie właściwa.

Autorko - apeluję o spokój i wyważone działania. Masz prawo poznać prawdę (nawet jeśli ta coś zniszczy), ale by była to cała i obiektywna prawda, musi być pozyskana w odpowiednio dyskretny sposób. Najlepiej przez doświadczone osoby trzecie. Taka jest moja opinia (zbieżna jak widzę z wieloma innymi tutaj). Wyciągaj wnioski zatem i działaj.

... czyli rozwód... może szkoda? a może dobrze?

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

22

Powiedziała mężowi,a on powiedział,że tam był,ale sam.A powiedział,czy może domyśla się kto mógłby takiego sms-a wysłać? To pytanie do autorki.
Poza tym.Dlaczego od razu mąż jest skazany,już go wszyscy wysyłacie w diabły,bo ktoś coś tam napisał,bez żadnego dowodu.Powtarzam,może ma w pracy wroga który chce go udupić,komuś podpadł,ludzie to wilki.A tu już - ma romans.Chyba zasługuje na jakiś procent zaufania,jeżeli wcześniej był "czysty"? Ktoś polecał prywatnego detektywa,ok,a jak żona będzie się czuć,gdy okaże się,że to wyssane z palca? Będzie zadowolona z siebie,że sprawdzała swojego męża,bo nie potrafiła mu zaufać? I co dalej,dla świętego spokoju przy najbliższej sytuacji "wątpliwej" znowu dzwonimy do "Malanowskiego"? Chore,Zaufanie,i jeszcze raz zaufanie,jeżeli zdradza,to i tak to wyjdzie,i skutków się nie uniknie,a jeżeli nie,to tylko umocni związek.

23

Gary napisał/a:

Czyli wierność, czyli to z kim uprawia seks, jest ważniejsze niż wszsytko inne... najważniejsze na świecie z kim on uprawiał seks.

Gary, zdrada/romans to nie jest tylko SEKS!

To złamanie zasady lojalności, wierności... zdrada emocjonalna... podeptanie zaufania i zawierzenia drugiej osobie...
To wszystko ma miejsce w przypadku romansu... i wieleeee wiele więcej...

Co do samego seksu - to JEST bardzo ważne z kim "on uprawiał seks". Wolałabym, żeby mój partner jednak nie uprawiał go z kimkolwiek innym. A wyłącznie ze mną.

Co do tezy, że lepiej być w (chorym - przynajmniej dla mnie, sorry) związku, niż na starość zdać sobie sprawę, że mogłam odpuścić zdradę a nie byłabym sama - to... ufffff.....
Tak myśleć mogą tylko osoby z diabelnie niskim poczuciem własnej wartości...

Podobno Marilyn Monroe powiedziała kiedyś takie zdanie: "lepsza samotność wysokiej jakości, niż bylejakość w związku".
Ja się z tym zgadzam i do tego namawiam Autorkę.

24

Wg mnie prawdziwa miłość jest jak ognisko, które przekształciło się rozżarzone węgle. Nigdy nie gaśnie, po chwili od rozpalenia nie ma już wielkich płomieni, jest wiecznie gorące. Prawie nic nie trzeba robić -- ono po prostu jest.

Romans jest jak podpalenie kopca słomy... wielki ogień, z którego za chwilę zostanie tylko popiół. Czy warto dla czegoś takiego poświęcić miłość?

Dotyczy to zarówno zdradzających (= nie warto rozpalać dodatkowego ogniska), jak i zdradzonych (= może lepiej nie gasić prawdziwego ogniska z powodu tego drugiego, z którego zaraz będzie popiół).

Trzeba jednak przyznać, że zdrady się zdarzają nawet tym, którzy zdradą gardzą (jak autorka tego wątku).

25

Mylisz się Gary.... zdrady się "nie zdarzają"... zdarza to się rozlać kawę lub wdepnąć w psią kupę...
Zdrada to działanie celowe, wykonywane w pełnej świadomości... z premedytacją.
...
Gdy już doszło do zdrady - powiedz, o jakiej wielkiej miłości piszesz? Kto tak gorąco kocha? Mąż (lub żona), który zdradził/a?
Czy zdradzony współmałżonek? Tak... może i kochał... ale czy jesteś pewien, że dalej kocha? Bo ja szczerze wątpię. Każda miłość osadzona jest na jakichś podstawach - typu zaufanie... bez tego miłości nie ma.

26 Ostatnio edytowany przez Gary (2015-09-29 15:41:06)

Wydaje mi się, że autorka kocha męża, ale zdarzyła jej się zdrada. smile smile

Zdarzyła = oczywiście rozumiem, że tak wybrała, była świadoma, tak zdecydowała.

Znam twierdzenie, że jak była zdrada to nie ma miłości.

Również mnóstwo tutaj wątków, gdzie poukładane małżeństwo pada, bo mąż "popłynął" na imprezie firmowej... albo się zauroczył w nowej pani z biura... To się zdarza wg mnie...

ale czy jesteś pewien, że dalej kocha? Bo ja szczerze wątpię. Każda miłość osadzona jest na jakichś podstawach - typu zaufanie... bez tego miłości nie ma.

Jeśli kochał, ona zdradziła, i już nie kocha, to znaczy, że nie kochał. Po prostu był pakt, kontrakt -- "kocham, pod warunkiem, że jesteś wierna". Wydaje mi się, że miłość jest bezinteresowna.

Pewna kobieta mówiła... "W naszym małżeństwie skłamałam tylko raz. Na rozprawie rozwodowej powiedziałam, że go już nie kocham, ale to była nieprawda.".   Ona kochała... faktycznie.

27

Ja zadzwoniłbym na ten numer z sms-a i poprosił o rozmowę.

sursum corda

28

czytamlogi napisał/a:

Ja zadzwoniłbym na ten numer z sms-a i poprosił o rozmowę.

Autorko, tak powinnaś zrobić.

gdykochamy

29

To jakis koszmar. Wiecie, ze ludzie ktorzy tu przychodza po pomoc i porady, biora sobie Nasze slowa do serca. Nie odwazylabym sie powiedziec autorce, ze maz na pewno ma romans. To ze ktos ma takie doswiadczenie nie oznacza, ze maz autorki zdradza ja na prawo i lewo. Rozwod? Zabezpieczanie majatku? Detektyw? Moze podsluch i kamerki w samochodzie i w biurze. A jesli maz jest niewinny? Jesli jakas kobieta chciala go uwiesc i teraz sie msci, bo jej nie chcial? A moze autorka nadepnela komus na odcisk i ta osoba chce jej teraz dopiec? Moze byc 1000 wersji i tlumaczen. Jesli autorka do tej pory ufala mezowi, to moze warto poczekac z pozwem rozwodowym?
A tak na serio, to wole ufac mezowi i najwyzej wyjsc na naiwna niz robic podchody,  dochodzenie i popadac w paranoje. Jesli ma romans, to pewnie wyjdzie to na jaw. Zapytaj go wprost, czy sie z kims spotyka, bo jesli tak to chcialabys znac prawde. Bedziesz z nim szczera i uwierz w jego odpowiedz.
Zycie jest zbyt cenne i zbyt krotkie! Nie warto tracic go na domysly i przypuszczenia. To tylko moja opinia.

smile

30

koni napisał/a:

To jakis koszmar. Wiecie, ze ludzie ktorzy tu przychodza po pomoc i porady, biora sobie Nasze slowa do serca. Nie odwazylabym sie powiedziec autorce, ze maz na pewno ma romans. To ze ktos ma takie doswiadczenie nie oznacza, ze maz autorki zdradza ja na prawo i lewo. Rozwod? Zabezpieczanie majatku? Detektyw? Moze podsluch i kamerki w samochodzie i w biurze. A jesli maz jest niewinny? Jesli jakas kobieta chciala go uwiesc i teraz sie msci, bo jej nie chcial? A moze autorka nadepnela komus na odcisk i ta osoba chce jej teraz dopiec? Moze byc 1000 wersji i tlumaczen. Jesli autorka do tej pory ufala mezowi, to moze warto poczekac z pozwem rozwodowym?
A tak na serio, to wole ufac mezowi i najwyzej wyjsc na naiwna niz robic podchody,  dochodzenie i popadac w paranoje. Jesli ma romans, to pewnie wyjdzie to na jaw. Zapytaj go wprost, czy sie z kims spotyka, bo jesli tak to chcialabys znac prawde. Bedziesz z nim szczera i uwierz w jego odpowiedz.
Zycie jest zbyt cenne i zbyt krotkie! Nie warto tracic go na domysly i przypuszczenia. To tylko moja opinia.

koni,to również moja opinia.

31

eśli kochał, ona zdradziła, i już nie kocha, to znaczy, że nie kochał. Po prostu był pakt, kontrakt -- "kocham, pod warunkiem, że jesteś wierna". Wydaje mi się, że miłość jest bezinteresowna.

Gary,odniosę się tylko do tego wyżej.Co za bzdury opowiadasz,idąc Twoim tokiem rozumowania ludzie nigdy by się nie rozchodzili,ponieważ nie byłoby powodu,miłość jest bezinteresowna,możesz mi przyprawiać rogi Kochanie,ale przecież nasz związek to nie sp.z o.o.,nie podpisywaliśmy żadnego konratktu,ja Ciebie kocham bezwarunkowo,z resztą nie ograniczaj się,okłamuj mnie,i w ogóle miej mnie w dupie,to mnie nie dotyka,ponieważ KOCHAM CIĘ BEZWARUNKOWO.Oczywiście chciałbyś,żeby w drugą stronę też to działało,prawda? A znalazłeś już taką kobietę? Na Marsie może?
Zauważ,Gary,ile jest rozwodów,po co to forum właściwie,i dlaczego ludzie tutaj piszą.Bo się schodzą i rozchodzą z jakichś powodów.Gdybyśmy żyli w takiej utopii jaką wymyśliłeś,to forum nie miałoby racji bytu.
Ale,ale,pardon...we wszystkim jest zawsze cząstka prawdy,chociaż zdarzają się rzadkie wyjątki od reguły (zwykle psychopaci,chorzy psychicznie) masz rację,moim zdaniem w jednym przypadku.Miłości do dziecka,nawet nie do rodziców,ale do własnych dzieci.Ja kocham swoje dziecko bezinteresownie właśnie,i będę kochał nawet jeśli...(tutaj każdy może sobie dopisać co chce).

32

I jeszcze jedno Gary,moim zdaniem zdrada jest "zabójcą" miłości,wiem,że wiele osób powie,że kocha dalej itd.itp.Ale to nie jest już miłość wg.mnie.To już jest nienawiść...która po czasie przeradza się w obojętność.

33

A może od innej strony. Ktoś zazdrości Wam udanego, stabilnego małżeństwa i chce to zepsuć? A może jakaś zazdrosna koleżanka, kolega?
Opcji pod tym tematem może być mnóstwo, więc głębsze ich analizowanie nie ma sensu.
Popieram wypowiedź KONI.

34 Ostatnio edytowany przez koni (2015-09-29 22:18:10)

Bartass, takajedna, milo ze myslimy podobnie w tym temacie.
Zgodze sie tez, ze bezwarunkowo kochamy tylko wlasne dzieci. ( edit: Poprawiam: milosc do dzieci POWINNA BYC bezwarunkowa, no bo z tym tez bywa roznie.) Tyle ze to zupelnie inna milosc. 
Milosc po zdradzie? Dla mnie to tez niestety nie jest milosc. To udawanie i oszukiwanie przede wszystkim samego siebie. Zlosc, zal, smutek, odraza do partnera i cala masa innych emocji doprowadzilyby do zniszczenia mnie samej. Podziwiam osoby, ktore potrafia zyc nadal z partnerem i nie wypominac tego co bylo, nie kontrolowac i ..nie niszczyc sobie wzajemnie zycia ciaglymi pretensjami. Raz utracone zaufanie trudno jest odbudowac. Chyba rzeczywiscie to bylaby obojetnosc.
No i oczywiscie najistotniejsza sprawa: to czy facet/kobieta bedzie miala romans, to jest jego/jej wybor. Kontrola i szpiegowanie nie spowoduja, ze maz zapomni o innej. Wrecz odwrotnie. Ucieknie do niej, aby sie wyzalic i odetchnac. Mysle, ze sposobem moze byc praca nad soba i CHEC bycia stale atrakcyjna dla partnera (nie tylko fizycznie). To jest niestety trudne. Zawsze znajdzie sie mlodsza albo atrakcyjniejsza. Gdyby o tym tyle myslec, to jedynym ratunkiem bylby psychiatra. Jesli bedzie chcial, to zdradzi i znajdzie chetna, okazje, czas i miejsce.
No ale to tez jedynie moja opinia. Panowie wiedza lepiej, co ich trzyma przy zonie. Poza ratami kredytu! wink

smile

35

Nie wiem czemu niektórzy z przekonaniem piszą, że mąż na pewno zdradził. Równie dobrze ktoś może mącić.

36

Ja tak nie piszę Nekuro wink

37

Zgodze sie tez, ze bezwarunkowo kochamy tylko wlasne dzieci. ( edit: Poprawiam: milosc do dzieci POWINNA BYC bezwarunkowa, no bo z tym tez bywa roznie.) Tyle ze to zupelnie inna milosc.

Zatem miłość do męża/żony nie jest taka doskonała, bezwarunkowa. Wierność musi być taka czysta, prawda? Czy nie powinno być na odwrót?
Skrajny przypadek, cytuję wręcz:   "on jest draniem, ale przynajmniej wierny".

Podziwiam osoby, ktore potrafia zyc nadal z partnerem i nie wypominac tego co bylo, nie kontrolowac i ..nie niszczyc sobie wzajemnie zycia ciaglymi pretensjami.

Jak na wojnie... Dopóki sami nie musimy stawić człoa problemom, to podziwiamy tych co walczą... czasem krytykujemy że zabijają, ale gdy nas dosięgnie taka rzeczywistość, to trzba sobie z tym radzić. Dlatego wiele osób mówiło, że inaczej sobie wyobrażało zdradę romans, wybaczenie, miłość, małżeńśtwo. 

No i oczywiscie najistotniejsza sprawa: to czy facet/kobieta bedzie miala romans, to jest jego/jej wybor.

Czynami możemy sterować. Sercem niestety nie.

Kontrola i szpiegowanie nie spowoduja, ze maz zapomni o innej. Wrecz odwrotnie. Ucieknie do niej, aby sie wyzalic i odetchnac.

Niekoniecznie. Nie ma takiej zależności. Żona może być zazdrosna, a facet nie zdradzi. Żona może być tolerancyjna, a facet zdradzi. Przykładów multum tutaj na forum.

Mysle, ze sposobem moze byc praca nad soba i CHEC bycia stale atrakcyjna dla partnera (nie tylko fizycznie).

Obawiam się że jest zbłączoną owieczką. Zdrada w zasadzie NIE zależy od żony. Może być super seksi laska, a on i tak zdradzi. Może być piękna, mądra, inteligentna, ciepła -- a on i tak zdradzi. Może być zołzą, seksi zołzą, też zdradzi.

38

Gary, milo ze odniosles sie do kazdego punktu mojej wypowiedzi. Jak zauwazyles, dodalam ze to jedynie moja opinia i nikogo nie oceniam ani nie krytykuje.
Milosc do meza nie jest bezwarunkowa. A moze inaczej: ma swoje granice. Jesli dziecku pozwalam na wiele i za kazdym razem wybaczam, nadal kochajac  to jest to milosc bezwarunkowa. Jesli maz jest draniem: bije, poniza, zdradza i co tam jeszcze, to nie jest to milosc lub to chore pojecie milosci. Zniose wiele, ale nie wszystko. Mowie tylko i wylacznie o sobie. Nie krytykuje osob, ktore wybaczyly, tylko podziwiam!!! Znam osoby, ktore wybaczyky i bardzo je szanuje za wiare i sile jaka maja w sobie.
Co do pilnowania partnera: no niestety, ale jesli ktos ciagle pilnuje, kontroluje, wydzwania i sprawdza na kazdym kroku, to nawet osoba o niezwyklej cierpliwosci jest w stanie powiedziec: dosc i sklamac!!! Zeby sie uwolnic. Znam takie osoby wiec to nie sa puste slowa.
Atrakcyjnosc dla partnera moze byc roznie rozumiana, co napisalam we wczesniejszym poscie. Jak rowniez to, ze jest to bardzo trudne.
Czynami mozemy sterowac, a romans to wlasnie czyny. Sa tez osoby, ktore w swoim zyciu potrafia zapanowac nad sercem, ktore pieknie wspolgra z rozumem. Nie przekonasz mnie, ze jestesmy marionetkami i bezmozgimi istotami. Mozemy dzialac swiadomie, a nawet walczyc z urojeniami. W koncu serce, to tylko kolejny miesien. Znam osoby, ktore nie zwariowaly dla chwilowego uniesienia wiedzac, czym jest prawdziwa milosc. Dla mnie pojawia sie ona z czasem.
Odbiegamy calkiem od problemu autorki, a nasze rozmyslania i tak nie maja zadnego znaczenia. Kazdy z nas ma jakies poglady , w ktore wierzy i ma do tego prawo, poki nie obraza, nie rani i nie krzywdzi nimi innych. Spory nie maja sensu, szkoda na to naszego czasu.. Szkoda zycia.
Pozdrawiam smile

smile

39

Invisible Man napisał/a:

Nie popadaj w paranoje ! i nie słuchaj tu bzdur jak to mąż sp.... z kochanką na bezludna wyspę. temat dobrze zaczęłaś. Porozmawiaj z mężem jak jest cos co was łączy to postaraj sie wybić mu z głowy to romansowanie -  o ile jakieś istnieje , choć po treści sms-a wieje tu prowokacja by zburzyć z zazdrości ład i porządek.

Tak tak może to ty jesteś tym zdradzajacym mężem gdyby to był kochanek a on mężczyzną to byś pisał inaczej.

Transhumanista "Starzenie się to odwieczna choroba choroba która należy w końcu wyleczyć"
http://www.youtube.com/watch?v=RGdaHHHHWoA
http://www.transhumanism.pl/ (strona niekomercyjna)
"Człowiekowi mądremu cała ziemia jest dostępna, gdyż ojczyzną szlachetnej duszy jest cały świat" Demokryt

40

To moze ja się wypowiem - sam wysłałem takiego smsa ostatnio. Po 4 latach "związku" z kobietą która tyle czasu obiecywała, że zdecyduje ja czy on.
Zawsze gdy chciałem konkretów - to mówiła że myśli, ze musi podjąc decyzję. I tak ostatnie pół roku minęło. Ostatnimi czasy było między nami super - ale ona zaczęła mówić
że kocha i mnie i jego. Jego za to żę jest ojcem i dobrym człowiekem, a mnie za to że się super rozumiemy, jest chemia, super seks, że pasujemy do siebie, itp.
Zacząłem myśleć że ona jednak nie ma po kolei. Przyciskałem ją co jakiś czas - ostatnio wyszło że - jest z nim dla wygody, bo ma wygodnie, poukładane wszystko, on dobrze zarabia itp.
Ostatecznie nie wytrzymałem i wysłałem temu gościowi smsa z informacją że sypiam z jego żoną od 4 lat, i dziecko które mieliśmy mieć (bo poroniła ze stresu przed tym że on się dowie wszystkiego) było moje. Więc oczekuje, że rozwiązania tej sytuacji.
W reakcji otrzymałem smsa - od niego - na ten lewy numer prepaid "że ona i on nie życzą sobie kontaktu ze mną, jesli nawet mnie kochała to już nie kocha teraz. i że jeżeli nie przestane ich nękać to zgłosi to w odpowiednie miejsce". Czujecie ja ich nękam? 2 dni temu ona leżała w moim łóżku - a teraz ja ich nękam?
Pytanie jak to rozumieć? czy jako wykwit urażonej dumy rogacza czy może on ją tak wystraszył - że odbierze jej dziecko i zeszmaci - że ona teraz ze strachu milczy. Miała depresje i tak. Boi się że straci dziecko. Ale jak to rozumieć ostatecznie. Bo przecięż nikt mi nie powie - że jakis mąż decyduje czy jego żona kocha kogoś czy nie. itp.
Co sądzicie o jego reakcji? Sory nie oceniajcie mnie - czy dobrze zrobiłem ze wysłałem tego smsa i ujawniłem jej 4 letnie kłamstwa - bo naprawdę długo nad tym myślałem i nie było rozwiązania - ona tak dobrze się ukrywała. Miała 2 życia. Znała też zasady - jak się ponownie zeszliśmy to miałą zdecydować do lipca czy ja czy on. I miała być wierna i uczciwa. I to zaakceptowała. Bo upewniałem się kilka razy czy rozumie co to jest zdrada, wierność i jakie są dalsze konsekwencje.

41

Ona kocha i Ciebie i męża. Żyje z mężem, a Ty chcesz to zniszczyć. Nie uda Ci się. Ona ma z nim dobrze. Nazywanie go rogaczem nie pomniejsza jego osoby... Stawiaj jej ultimatum a ona i tak nie wybierze.

42

Gary napisał/a:

Ona kocha i Ciebie i męża. Żyje z mężem, a Ty chcesz to zniszczyć. Nie uda Ci się. Ona ma z nim dobrze. Nazywanie go rogaczem nie pomniejsza jego osoby... Stawiaj jej ultimatum a ona i tak nie wybierze.

wiem jak tylko stawialem ultimatum albo czegokolwiek oczekiwalem - normalnego spotkania wieczorem itp - to się jeżyła. tak bardzo nie chciała wpaść. bała sie panicznie że tamten jej odbierze dziecko i teściowa też powalona zrobi jej piekło. ze będą sobie dziecko wyrywać. no ale teraz nie m żadnej jej reakcji - tylko jest sms. co dziwne - on zna tylko mój "lewy" numer, a ona oczywiście prawdziwy. sms przyszedł tylko na ten lewy - więc raczej ona może nie wiedzieć że on coś do mnie napisał. i moze teraz być w totalnej rozsypce - a groziła kiedyś że ma mysli samobójcze z powodu tej sytuacji. tak czy siak - jego sms jakby pokazuje - że mają wspólne stanowisko - że mam ich nie nękać - a przecież to on do mnie dzwonil, jeździł itp. więc to jest jakby odpowiedz urażonego meża i prób odgonienia i to że napisal jeszcze "że nic nie jestem w stanie zepsuć im". a 2 tygodnie temu sam sie jej pytał - czy ma się wyprowadzić i były rozmowy o rozwodzie. nie iwem jak to interpretować - tą jego odpowiedz. czy tylko jako kulturalny tekst psychopaty, który traci grunt, czy on ją tak zastraszył, że ona się poddała calkowicie - bo wyszlo ze te ostatnie lata kompletnie prowadzila 2 różne życia

43 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2015-10-03 17:23:45)

bolek1980 napisał/a:

tak bardzo nie chciała wpaść. bała sie panicznie że tamten jej odbierze dziecko i teściowa też powalona zrobi jej piekło. ze będą sobie dziecko wyrywać.

Mąż słusznie by zrobił. Dziecko powinno być z ojcem, a nie z nieodpowiedzialną matką, która się puszcza.
Nie zabraniać kontaktu, niech odwiedza dziecko. Ale ma mieszkać z ojcem. Skądś musi dziecko czerpać pozytywne wzorce.

Co się tyczy Ciebie, Autorko - szkoda, że powiedziałaś mężowi.
Trzeba było zadzwonić z innego numeru do tamtej osoby, pościemniać, podrążyć.
Czegoś byś się na pewno dowiedziała.

A tak mąż wie - JEŚLI Cię zdradza - upiekło mu się.

44

To już prawie trzy tygodnie od dnia kiedy otrzymałam smsa o zdradzie męża. Mąż nie przyznaje się i strasznie się denerwuje gdy o tym wspominam. Mówi żebym się nie nakręcała bo nic się nie dzieje o czym bym nie wiedziała.  Nie wiem co o tym myśleć. Intuicja nic mi nie podpowiada, nie widzę różnicy w zachowaniu męża. Tak jak mi tutaj niektóre osoby radziły, zadzwoniłam z innego numeru na numer z którego otrzymałam smsa, ale komunikat jest cały czas, że numer nie odpowiada.
Komu chciało się specjalnie kupić kartę żeby wysłać jednego smsa. Coraz bardziej skłaniam się ku temu, że nie zrobił tego ktoś kto jest dobrym znajomym męża i życzy mu dobrze ale wręcz przeciwnie ktoś kto chce namieszać w naszym życiu. Nie wiem tylko dlaczego i po co.

Posty [ 44 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » Informacja o zdradzie męża- jak zareagować

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018