Koniec karmienia piersia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Koniec karmienia piersia

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Koniec karmienia piersia

Witam:)
Mam 12- miesiecznego synka, który nadal jest na piersi i kompletnie nie wiem jak go odstawic od piersi...
A już mnie męczy takie karmienie bo nie mogę nigdzie wyjśc a jak wyjdę to po godzinie już do mnie dzwoni.ą żebym do domu wróciła bo dziecko płacze i sie cycusia domaga... Jest to już dla mnie uciążliwe ponieważ kiedy bym nie poszła z dzieckiem w gości to mnie rozbiera bo chce cyca... Drogie panie proszę o jakieś rady jak mogę odstawic dziecko od piersi.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Koniec karmienia piersia

Roczne dziecko powinno mieć już wprowadzone mnóstwo innych pokarmów poza mleczkiem mamy. Gdyby jadł inne rzeczy nie byłoby takiego problemu z Twoim wyjściem. Fakt, że dziecko nadal potrzebuje mleka a mleko mamy jest najlepsze jest faktem niepodważalnym. Możesz zacząć stopniowo odzwyczajać synka od piersi podając mu w ciągu dnia właśnie inne pokarmy, które myślę że już dawno wprowadziłaś. Pierś możesz zostawić na wieczór przed zaśnięciem i przed snem w południe. Wtedy stworzysz takie stałe punkty dnia. wiem że łatwo się to pisze ale mam świadomość że nie zawsze udaje sie to osiągnąć. Też to przechodziłam.
W moim przypadku pomogło dopiero zabandażowanie piersi i bajka że są chore i mleczka nie ma smile Malec nawet jak zacznie podnosić Twoją bluzkę zobaczy bandaż co go jeszcze upewni w Twojej "bajce". Moja córcia miała wtedy 14 msc. a odzwyczajenie (bandażowanie) trwało ok. 2 tyg. ale udało się. Co jest w tym jeszcze ważne. Musisz być pewna że pokarm który dajesz malcowi w ciągu dnia w pełni mu wystarcza, czyli że dziecko nie chodzi głodne, a podawane pożywienie zaspokaja jego potrzeby energetyczne i jest pełnowartościowe pod względem posiadanych mikro i makro elementów, witamin i minerałów. .
Powodzenia i cierpliwości smile

"Szczęście jest jak motyl. Ścigaj je, a umknie ci. Usiądź spokojnie, a spłynie na twoje barki."
                                                                                                                     -Anthony de Mello

3

Przede wszystkim cierpliwość i spokój. Jak karmisz małego butelką to tul go jak najbliżej siebie, bo na pewno będzie mu brakować tej fizycznej bliskości, które jest między wami podczas karmienia piersią.
Moja siostra odstawiła synka od piersi gdy miał jakieś 4 miesiące i w przeciągu tygodnia udało się całkiem z tym skończyć. Co prawda, początkowo marudził strasznie, bo widać było, że brakuje mu tego ciepła i wtulenia się w matkę podczas karmienia, ale ponieważ siostra spokojnie, nie denerwując się znosiła jego humorki, tak bez problemowo zapomniał o cycusiu wink

4

MagdaZ juz dawno zaczelam mu wprowadzac inne posilki do jego diety w ciagu dnia, ale mimo to on sie nadal domaga cycusia bo mnie rozbiera

a_normalna ja tez chcialam synka odstawic od piersi jak mial jakies 4 miesiace, ale okazalo sie, ze ma skaze bialkowa i lekarz mi powiedzial, ze mam nie wprowadzac zadnego mleka modyfikowanego tylko dziecko ma byc caly czas na miom mleku i dlatego karmie go do dzis

5

ja moja core karmilam 15 miesiecy ....juz niewytrzymywalam bo ona tylko przy cycku by siedziala a w nocy to strasznie bylo, plecy mnie bolaly od spania cala noc na jednym boku ..wiec postanowilam ze konieccccccccc
no i sie pytam innych jak one to zrobily no i nic niepomagalo wiec ja ze juz bylam na wczerpaniu kupilam "gorzki paluszek" ten produkt gdy paznokcie obgryzasz ....posmarowalam cyca raz tylko i dalam malej jak chciala ....no i zadzialalo..... tak ja wykrecilo ze potem tylko patrzyla na cyca i paluszkiem kiwala nie nie
odbylo sie bez placzu(bo slyszalam ze potem placza dzieci) i od temtej pory przesypia cale noce CUD
i nieszkodzi to dziecku bo gadalam z pediatra .....sprobuj!!!!
pozdrawiam

6

monia, oczywiście dobrze jest obgadać to z lekarzem. Moja siostra miała mało pożywny pokarm i w sumie mały łapał za cyca tylko dlatego, że chciał się przytulić. Już nawet nie chciał za bardzo ssać.

7

Może jak bym już nie miała pokarmu to by mi było łatwiej,ale sęk w tym,że ja nadal mam pokarm i to w nadmiarze...:/

8

moja mama odstawiła siostrę od cycka w ten sposób,że powiedziała, że cycuś jest chory i posmarowała go fenoloftaleiną tongue a to dlatego, że inne sposoby nie były takie skuteczne (dodam, że i moja siostra ciągnęłyśmy ponad 2 lata)

Doznawać uczuć, kochać, cierpieć, poświęcać się będzie zawsze istotą życia kobiet. 

9

Córcię karmiłam 13 miesięcy. Stopniowo Jej ograniczałam dostęp do Cyca , wprowadzając co raz to nowe pokarmy. Rozstałyśmy się z karmieniem całkiem fajnie i bezboleśnie. Moja koleżanka musiała zakładać obcisły strój kąpielowy lub body i kłamała,że cyce zniknęły. Też poskutkowało, ale było mnóstwo płaczu:(

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

10

Witam!
Jestem mama 3-latka.Karmialm go piersia przez 2 lata i 2 miesiace (dodam ze to rowniez smoczka uspokajacza nie uzywalismy.Poniewaz synek go nie tolerowal)
W koncu zdecydowalam go odstawic po tym okresie czysu,gdyz maluch szedl do zlobka.I tak jakos mnie ta sytuacja zmobilizowala jeszcze bardzeiej do tego.Tlumaczylam mu,ze nie mozna juz wiecej bo mnie boli i ze juz mleczko sie skonczylo...ale kluczowym przekonaneim dla neigo bylo to-
Ze poszlam na wizyte kontrolna do ginekologa,przy ktorej synus byl obecny.,podczas badania piersi on jakos sobie to "przemyslal"...
I sam mi powiedzial ze juz nie bedzie cyca doil!
I od tej pory juz Go nie karmie!!
P.S.Nawet nie myslalam ze tak latwo pojdzie.
Poprostu trzeba samozaparcia i nie odpuszczac,do konca,a na pewno sie uda jak nam!

Pozdrawiam i powodzenia zycze!:)

11

Monia masz pokarm bo ciągle przystawiasz synka do piersi. Wystarczy, że zaczniesz sobie ściągać laktatorem mleko -góra przez miesiąc... to pokarm sam Ci zaniknie! Ja swojego Jaśka odstawiłam z dnia na dzień, wróciłam do pracy i rzadziej go przystawiałam do piersi, to rzadziej miałam pokarm. Musisz być w tym stanowcza, ale i delikatna. Uda się, ale tu liczy się konsekwencja.

Pamiętajmy o podawaniu  witaminy d dla niemowląt dzieciom karmionym piersią! --> http://witamina-d.wrotapolski.pl/

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Koniec karmienia piersia

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018