Plama od lakieru do paznokci - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Plama od lakieru do paznokci

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Plama od lakieru do paznokci

Hej!
Słuchajcie, proszę Was o radę - wczoraj zabadźgałam nowiutką pościel (z takiego śliskiego materiału, albo jedwab, albo satyna) lakierem do paznokciu. Pościel jest kremowa, a lakier czerwony, przez co ohydnie to wygląda... Szukałam informacji w necie, wg porad próbowałam zmywaczem do paznokci, co pogorszyło sprawę, bo to się tylko rozmazało...
Co robić?

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Plama od lakieru do paznokci

Ja miałam plamę od lakieru na bluzce też takiej śliskiej, wzięłam zmywacz i mówię "trudno, albo się uda albo nie", plama zeszła, a bluzce nic się nie stało ;p Może inny zmywacz? dokładnie z obu stron i nie pocieraj, pocieranie faktycznie pogorszy sprawę bo się tylko na większy obszar rozlezie.

3

Próbowałam przykładać - lipa hmm
zostaje chyba tylko pralnia taka jakaś profesjonalna, z tym że raz oddałam do pralni płaszcz i dostałam w niezbyt dobrym stanie.... a tę pościel dostałam w prezencie i mi jej strasznie szkoda...
próbowałam zmywaczem bezacetonowym. Myślisz że z acetonem mógłby pomóc?

4

Ja użyłam acetonowego. Jeśli pościel jest dobrej jakości powinna przetrwać, jak pisałam moja bluzka to przeżyła a była z dość delikatnego materiału smile

5

Dobra smile
Jutro lecę po ten acetonowy i próbuję big_smile
Byleby się nie odbarwiło. Ale i tak jest jasna, więc może nie...
Dzięki! smile

6

Tego Ci nie zagwarantuje, bo to zależy od wielu czynników, ale myślę że będzie dobrze smile Bluzkę uratowałam to myślę że i pościel się uda, a inną metodą raczej ciężko będzie, lakier to lakier, jedyne opcje usunięcia to aceton, rozpuszczalniki, być może że płyn hamulcowy (DOT3) ale tego akurat używałam do zmywania metalowych figurek, ewentualnie też alkohol izopropylowy być może, tyle z tego co wiem że ma odpowiednie właściwości, ale jedynie aceton testowałam na tkaninach.

7

Małpa69 napisał/a:

Tego Ci nie zagwarantuje, bo to zależy od wielu czynników, ale myślę że będzie dobrze smile Bluzkę uratowałam to myślę że i pościel się uda, a inną metodą raczej ciężko będzie, lakier to lakier, jedyne opcje usunięcia to aceton, rozpuszczalniki, być może że płyn hamulcowy (DOT3) ale tego akurat używałam do zmywania metalowych figurek, ewentualnie też alkohol izopropylowy być może, tyle z tego co wiem że ma odpowiednie właściwości, ale jedynie aceton testowałam na tkaninach.

Inne pewnie wypalają dziurę w ułamek sekundy wink

8

Płyn hamulcowy raczej nie, nie raz mi chlapnął na ubranie i nic się nie stało, ale to że zmywa akryl z metalu nie znaczy że zmyje z materiału, i żeby zmył z metalu to trzeba go moczyć kilka godzin tongue

9

Plama mi zeszła po rozmazaniu zmywaczem acetonowym i polaniu odplamiaczem i upraniu  za kolejnym razem. Stopniowo bladła. Słyszałam, że dobra jest benzyna.

10

Jeśli nie udało się zmywaczem raz to może kolejny nie próbuj . Oddaj pościel do jakiejś pralni chemicznej, może tam się coś uda smile Miałam kiedyś identyczny problem, z tum ze moja plama nie zeszła po zmywaczu, wręcz zrobiła się jeszcze wieksza . Oddalam pościel do pralni chemicznej, wyjaśniłam co się stało, i plamę z wielkim trudem usunięto smile może też spróbuj smile

11

O jeej.. Ale stary temat smile za późno spojrzałam na datę smile

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Plama od lakieru do paznokci

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018