8 typów urody - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: 8 typów urody

Do tej pory myślałam,że dzielimy je na lato,zima,wiosna,jesień,ale niedawno natknęłam się na podział na 8 typów,mianowicie:

1.Słowiański-cera - kremowa, włosy - blond o złotawym odcieniu, oczy - piwne, niebieskie, czasem zielone. Paleta kolorów tego typu urody to nasycone odcienie polnych kwiatów oraz owoców i pogodnego nieba, safari to w tonacji miodowego brązu.

2.Południowy- cera - orzechowa lub bardzo ciemna skóra, włosy - ciemny blond, ciemnobrązowe, czarne, zaliczamy tutaj także szatynki, oczy - brązowe, piwne, czasami zielone. Jakie kolory są najlepsze dla południowego typu urody? Kolory ziemi i Afryki, a także inspirowane barwami Indii.

3.Celtycki typ urody charakteryzuje cera - jasna z ceglastymi piegami i złotawa, włosy - rude, rudy blond, kasztanowe, zaliczamy tutaj także szatynki farbowane na ostry rudy, kasztanowy i rudy blond, oczy - wszystkie kolory. Odpowiednia paleta kolorów dla tego typu to: oliwki, brązy, ceglasty i pomidorowy odcień czerwieni, barwa zbliżona do rdzy, kremowy, żółtozielony, ciemnożółty,zieleń morska.

4.Nordycki typ urody charakteryzuje: cera - bardzo jasna, włosy - jasny, platynowy i szaro-beżowy blond, oczy - jasno- i szaroniebieskie. Paleta kolorystyczna pasująca do tego typu urody to barwy tęczowego nieba,wszelkie pastele.

5.Środkowoeuropejski typ (brązowe oczy)- urody charakteryzuje: cera - jasna (opala się na czerwono), włosy - brązowe, popielato-brązowe, szatynki (trudny do określenia kolor), ciemny blond, oczy -  brązowe, piwne, szaroniebieskie, szarozielone, stalowe. Dla tego typu urody najodpowiedniejsze są kolory ziemi. W co się ubierać? Idealne będą stroje z surowego lnu, styl militarny,safari.

6.Środkowoeuropejski typ (niebieskie oczy) urody charakteryzuje: cera - blada, włosy -  szarobrązowe, ciemny blond, zaliczamy tutaj także szatynki, oczy - niebieskie, zielone, stalowe. Odcienie chłodne niebieskiego,fioletu,szary,grafitowy,ciemny chłodny róż,ciemny chłodny brąz. Niekorzystne kolory, których warto unikać to: pomarańczowy, słoneczny lub ciemnożółty, a także zieleń w odcieniu trawy.

7.Europejski typ urody - "Królewna Śnieżka"cera -  bardzo jasna, porcelanowa, blada, niekiedy pokryta brunatnymi piegami, czasami lekko zaróżowiona, włosy - bardzo ciemne, oczy - brązowe, zielone, niebieskie lub bardzo błękitne. Jakie kolory będą najlepsze dla tego typu urody? Odcienie jak z bajki o Królowej Śniegu lub Królewnie Śnieżce, albo z zaczarowanego ogrodu - powinny być czyste.Błękity,niebieski,różowy,biały,szary, fiolet,amarant,chłodna ciemna czerwień.

8.Azjatycki- cera - oliwkowa lub śniada, włosy - bardzo ciemne lub czarne, oczy - brązowe, zielone (nie muszą być skośne, chodzi o koloryt urody kojarzony z tymi regionami świata). Paleta kolorów typu azjatyckiego to kolory żywe i czyste.Żółty,soczysta zieleń,turkus,amarant,pomarańczowy.Warto unikać kolorów pastelowych!

Ja odnalazłam się w typie 6-środkowoeuropejskim9niebieskie oczy0wszystko się zgadza i podane kolory bardzo do mnie pasują smile

A co Wy o tym podziale sądzicie?

"Podziwiać należy wielkie czyny a nie wielkie słowa"
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 8 typów urody

Ja jestem środkowoeuropejski raczej, numer 5. Kiedyś myślałam, że Królewna Śnieżka, bo mam bardzo jasną cerę, jak mleko czy porcelana prawie, ale nie mam prawie czarnych włosów, bardziej takie herbaciane, więc to nie pasuje, więc trochę odpada. Bardziej więc środkowoeuropejski 5.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

3

Siódemka smile
Jasna cera, czarne włosy, brązowo-zielone oczy (mam brązowe oczy zaraz przy źrenicy, a dalej są zielone - są dwukolorowe po prostu big_smile ). Nie mam piegów. Zaróżowiona jestem wyłącznie od różu big_smile
Aczkolwiek przyciemniam się trochę makijażem, żeby nie wyglądać niezdrowo.

"Nawet najmniejszy kot jest arcydziełem natury".

4

Ja 6, Srodkowoeuropejski. Wszystko pasuje:-)

To nie kwestia tego, kto mi pozwoli. Kwestia tego, kto mnie powstrzyma.

Ayn Rand

5

Ja jestem piąteczką:)
Wydaje mi się,że to chyba taki najbardziej standardowy typ urody:)

" Sometimes you have to be your own hero..."

Trochę chyba za dużo tych typów i wiele cech się łączy, ale niezaprzeczalnie jestem jedynką smile

7

mnie jakos 8 najbardziej pasuje, z cera jasnej oliwki szczegolnie latem;)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

8 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2014-09-22 14:54:30)

Celtycki z tym że nie jestem znowu aż tak potwornie piegowata, to znaczy mam piegi ale nie są one ceglaste tylko bardziej brązowe i tylko na kościach policzkowych ;P

edit: no dobra na nosie też trochę mam wink

Po zastanowieniu stwierdzam że mam też nieco ze śnieżki a mianowicie jestem baardzo blada i mam rumieńce, ale kolor włosów się tu nie zgadza, bo ja mam miedziane.

9

7 zdecydowanie.
Bardzo ciemne wlosy, blada cera i szare oczy.

Made the wrong move, every wrong night
With the wrong tune
Played till it sounded right, yeah

10

Hahaha. big_smile Ja jestem najwidoczniej piątką i wiele rzeczy się zgadza. lol

*** Ojciec jest dla ciebie uosobieniem Boga. A jeśli nie znasz swojego ojca, jeśli twój ojciec dał nogę albo nigdy nie ma go w domu, to jakie jest twoje wyobrażenie o Bogu? *** You never know how strong you are until being strong is the only choice You have. ***

11

A ja szószteczką ;P

12

Jestem naturalną szóstką, ale że nikt już dokładnie nie wie jaki mam naturalny kolor włosów wink, to nawet bliżej mi do siódemki w wersji bez piegów i różowych policzków.
Jednak u mnie nie bardzo zgadzają się proponowane kolory, bo preferuję czerń, biel, szarości, czerwień (czyli najkorzystniejsze dla typu urody określonego jako zima), za to nie znoszę różu, fioletu, niespecjalnie też czuję się w brązach i błękitach.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

13

U mnie zdecydowanie 3, choć nie mam ceglastych piegów, a raczej złocisto- brązowe smile. Co do wymienionych kolorów, to faktycznie trochę z nich znajdzie się w mojej szafie, ale za brązami nie przepadam więc próżno ich u mnie szukać tongue

Dum spiro, spero

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018