Bije, gryzie, kopie, popycha. Czasem sam z siebie czasem akcja-reakcja - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Bije, gryzie, kopie, popycha. Czasem sam z siebie czasem akcja-reakcja

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 65 ]

1 Ostatnio edytowany przez beatka87 (2014-07-02 13:39:26)

Temat: Bije, gryzie, kopie, popycha. Czasem sam z siebie czasem akcja-reakcja

Kiedyś tu pisałam że moje dziecko mnie bije, ale zaczęło bić również inne dzieci i niestety nic nie działa na niego.

Przedstawię Wam kilka sytuacji.

Pierwsza:
Idziemy do sąsiadki do dzieci w związku z tym że na dworze ponuro i pada.
Na początku fajne przywitanie typowe "tuli tuli"
Po kilku minutach zabawy mój 2 letni syn kopie jedną z dziewczynek. Dziewczynka płacze. Podchodzę i mówię że bić nie wolno, że dziewczynkę to boli i że jak jeszcze raz kop... Nawet nie zdążę dokończyć bo pach mnie w buzię. No i tu na dzień dobry już nie wiem co robić. Odstawiam dziecko do innego pomieszczenia tłumacząc że jak się uspokoi to może do mnie przyjść. Potrafi wyć 20 minut. Idę do niego, on się uspakaja a kiedy mówię że nieładnie jest bić znów mnie uderzy. To znów zostawiam dziecko dopóki się nie uspokoi i tak w sumie cały czas. W końcu zrezygnowana czekam aż sam przyjdzie. Przychodzi i co... biegnie i specjalnie popycha drugą dziewczynkę. Sytuacja powtarza się kilkukrotnie. Zrezygnowana, smutna i zła idę do domu. Nie potrafi się ładnie bawić to nie będzie się bawić wcale. oczywiście po drodze płacz, krzyk, szarpanina.

Druga:

Plac zabaw! O tu jest chyba najgorzej! na początku fajnie a później sypanie piaskiem po oczach, gryzienie, bicie, kopanie, zabieranie zabawek wręcz wyrywanie mimo iż zabawki ma swoje. A jak jakieś dziecko chce się pobawić jego zabawką to czasem pozwoli czasem zabiera i przybiega do mnie żebym schowała. I znów tłumaczenia że nie wolno, że to boli, nie raz zepchnął dziecko z huśtawki, zjeżdżalni czy też z drabinek. Każda wyprawa to koszmar!

Trzecia:

Sklep. Wychodząc do sklepu za rogiem mówię wyraźnie że idziemy tylko do sklepu, wrócimy, zjemy śniadanie i idziemy na spacer. Tą czynność i te słowa powtarzam kilkukrotnie w trakcie trasy dom - sklep ale wystarczy że tylko wyjdziemy ze sklepu zaczyna się wyrywanie, uciekanie, bicie bo on chce zostać na dworze. Ponawiam moją decyzję. Idziemy do domu, zjemy śniadanie i zaraz idziemy na dwór. Nie działa. Szarpanina składnia mnie do wzięcia na ręce i po prostu zaniesienie go siłą do domu. i tak mamy co rano.

Czwarta: Wyjście kogokolwiek, gdziekolwiek. Nieważne czy to tata, mama koleżanka czy pan z gazowni. Każde opuszczenie pomieszczenia mieszkania kończy się płaczem, krzykiem, wołaniem nie raz po pół godziny nie raz kiedy chciałam podejść pocieszyć to również mnie uderzył. Zatrzymanie ręki na wysokości mniej więcej mojej buzi nie działa bo uderzy drugą albo kopnie.

Co robić. Jak sobie z nim radzić. Takie zachowanie mniej więcej trwa pół roku. Nie działają tłumaczenia, izolowania. Może macie jakieś pomysły...
Sytuacji jest o wiele więcej. Ale nie chcę się niepotrzebnie rozpisywać.

Mama Alanka ur. 19.06.2012 r.
Zawsze będę pamiętać o tych utraconych, ukochanych... (*)
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bije, gryzie, kopie, popycha. Czasem sam z siebie czasem akcja-reakcja

Może wizyta z dzieckiem u specjalisty?
Może to nie jest kaprys i nawyk, a manifestowanie jakichś emocji, których dziecko samo nie potrafi nazwać?
Kiedyś zakończy się na tym, że Twój syn zrobi krzywdę sobie, albo innemu maluchowi.
Myślę, że powinnaś działać w tym kierunku i to jak najszybciej.
Może psycholog?

Mamy moc, by znaleźć wyjazd ze ślepej uliczki.
Na każdy szczyt dojść, tam gdzie dochodzą nieliczni.

3

Przeczekać. To niestety normalna faza rozwojowa dziecka tzw. "bunt dwulatka".
Nie będę się tu rozpisywać, bo psychologiem dziecięcym nie jestem, ale w sieci pod tym hasłem znajdziesz wystarczającą ilość informacji.

To mija. Jak burza hormonalna u nastolatków.

4

Wyje już od  30 minut.  uderzył mnie ja wyje razem z nim. Zaniosłam go do pokoju. Kiedy się wydawało że się uspokoił i mnie woła wchodzę a on znów mnie bije. Jakby był na mnie zły. Dałam mu poduszkę i mówię bij sobie w "mije" on tak mówi na podusię. Nie działa. Przytulałam nie mając kontaktu wzrokowego. Kopie, gryzie szarpie bije, Nie daje się go opanować. Chyba się poddałam. mam go dosłownie dość. Zanosi się, rozwala wszystko w pokoju, rzuca zabawkami. już rozwalił jedną swoją ulubioną. Masakra.... Normalnie nagrałabym Wam i pokazała ale to chyba nie ma sensu... Nie wiem już co mam robić...

5

Czy on wie, co to znaczy "boli", czy to dla niego tylko puste hasło?

Nie tłumacz, skoro on nie chce/nie potrafi słuchać tłumaczeń. Pokaż mu, że każde jego zachowanie niesie za sobą konsekwencje. Niszczy zabawki? Zabierz mu je. Nie umie się zachować na placu zabaw? Przestańcie tam chodzić. Dziecko nie może dostawać sygnałów, że mama jest niekonsekwentna ("ja się źle zachowuję, a mama i tak mnie zabiera na huśtawki").

6

Pokaż mu co znaczy "boli". Może wtedy pomoże.
A swoja droga nie wyobrażam sobie, żeby nawet najbardziej niegrzeczne dziecko mnie biło... zrobiłoby to najwyżej dwa razy: pierwszy i ostatni...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

7

Właśnie wydaje mi się że doskolane wie co co znaczy boli. Mówię wtedy Ała a jak on sobie coś zrobi to też krzyczy mama Ała i czyli sam fakt bólu jest chyba dobrze mu znany.

8

A jak synek zachowuje się w towarzystwie innych dorosłych. Czy tata potrafi go zdyscyplinować?
Czy jest tak, że tylko Ty masz z tym problem i nie masz autorytetu?

Co zazwyczaj dzieje się z bałaganem, jaki powstał podczas jego furii?
Czy on na pewno ponosi konsekwencję swojego złego zachowania?

15.08 - Olek

9

Mały jest po prostu  złośliwy ewidentnie i czyni swą złośliwość z premedytacją, jest to przykład klasycznego wrednego 2 latka

10

Potrafisz bez emocji ocenić czy tego typu zachowania mogą być wynikiem Twojej niekonsekwencji "od zawsze" i/lub tak zwanego rozpuszczenia dziecka, czyli braku stawiania wyraźnych granic?

Moim zdaniem to może być wynik klasycznego buntu dwulatka, kiedy to dziecko uporczywie testuje jak daleko może się posunąć (wbrew pozorom jest mu to bardzo potrzebne do osiągnięcia własnego poczucia bezpieczeństwa), ale równie dobrze podłoże może być głębsze. Wizyta u specjalisty na pewno nie zaszkodzi, za to rozwieje lub potwierdzi obawy, przy czym w każdym z tych przypadków na pewno nie stracisz, bo zostaniesz uzbrojona w wiedzę: w jaki sposób sobie z dzieckiem radzić, jak reagować, jak je wyciszyć i na co na co dzień powinnaś zwrócić szczególną uwagę, ewentualnie dokąd udać się po dalszą pomoc.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią zawsze pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz."

11

Jestem tego samego zdania, co Olinka.
Co ja bym zrobiła na miejscu mamy?
Na pewno odwiedziłabym psychologa, żeby się dowiedzieć, co robić.
Uważam, że  warto zorganizować dużo takich  okazji, w których dziecko się cieszy i jest zadowolone i ma poczucie bezpieczeństwa.
W razie, gdy komuś dokuczy, zakończyłabym od razu zabawę bez tłumaczenia.
Gdyby biło mnie, powiedziałabym, że tak nie wolno i odeszłabym na bok. Gdyby zaczęło się złościć, dalej  nie zwracałabym uwagi.  Gdy przeprosi, tzn, przytuli się  na znak przeprosin, to wtedy nagrodziłabym go pochwałą. Dziecko nie zrobi tego od razu i za pierwszym razem, trzeba nieraz na długo poczekać. Kiedy rozrzuci zabawki, a przejdzie atak złości, nauczyłabym go pozbierać te zabawki, ale nie samemu tylko ze mną.

Do ataków złości najlepiej nie dopuszczać, ale  nie możemy tego wiedzieć na forum, jak to zrobić, bo nie znamy dziecka. Zwykle odwraca się czymś jego uwagę.

12

mysle ze konieczna jest wizyta u specjalisty, na pewno nie czekac bo się wykończycie oboje, a madry psycholog dziecięcy podpowie ci jak postępować z dzieckiem bo ewidentnie jest problem z zachowaniem,

13

Summerka napisał/a:

Gdyby biło mnie, powiedziałabym, że tak nie wolno i odeszłabym na bok.

To znaczy, że jak bije kogoś innego, to nie tłumaczyć, a jak bije rodzica, to zejść z zasięgu jego rąk?
A czy nie jest to tak, ze wtedy pokazujemy dziecku, że jesteśmy słabsi w tym "stadzie"? Że jak ono nas uderzy, to my się odsuniemy a ono będzie robić dalej to co robiło? Bo jakoś nie wierzę, że samym  "nie wolno" dzieciak się przejmie....

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

14

Moze dziecko potrzebuje wiecej uwagi a nie potrafisz mu az tyle poswiecic  i okazuje to w taki sposob. Wiem na swoim przykladzie mam juz 4 latka (chlopca) i zachowywal siee identycznie dodawal jeszcze ze jestem glupia. Jednak duzo pracowalam i malo tego czasu mielismy . Wystarczy dziecku znalezc zajecie my np razem rysujemy .bawimy plastelina .to uspokoja a dziecko w takim wieku potrzebuje uwagi.

15

bbasia napisał/a:
Summerka napisał/a:

Gdyby biło mnie, powiedziałabym, że tak nie wolno i odeszłabym na bok.

To znaczy, że jak bije kogoś innego, to nie tłumaczyć, a jak bije rodzica, to zejść z zasięgu jego rąk?
A czy nie jest to tak, ze wtedy pokazujemy dziecku, że jesteśmy słabsi w tym "stadzie"? Że jak ono nas uderzy, to my się odsuniemy a ono będzie robić dalej to co robiło? Bo jakoś nie wierzę, że samym  "nie wolno" dzieciak się przejmie....

Nie dlatego. Zrozumiałam z postów, że  dziecko już miało tłumaczone tysiąc razy, że w zabawie nie wolno dokuczać  dzieciom, tak nie wolno i wie o tym dobrze, a tak robi.  Potem musi dzieci przeprosić czyli przytulić. Tego uczyłabym  stopniowo.  Nie da się napisać wszystkiego na forum.

Dziecko nie przejmie się samym " nie wolno" za pierwszym razem. Jeśli mnie uderzy, a ja odejdę. Nie pokazuję, że jestem słabsza, tylko nie bawię się w jego "zabawy". Mogę  w tym czasie zająć się czymś innym.  Gdybyś mu oddała, byłby to szok dla niego, może by pomogło, ale na dalszą metę uczysz agresji.

Zresztą każdy może mieć swoje zdanie. Ja mam takie. Możesz się ze mną nie zgadzać.

Chodzi też o to, żeby za dużo nie tłumaczyć.

16

Z moją córką było identycznie. Gdy miała około 2 lat również biła inne dzieci i nas również.
Sytuacja była bardzo nieprzyjemna, bo córka potrafiła dziecko, które tylko przechodziło obok, znienacka trzasnąć po głowie.
Oczywiście wszystkie matki będące na placu zabaw głośno komentowały jakie to niewychowane, jaka patologia.
Paliłam się ze wstydu, ale spokojnie tłumaczyłam małej, że tak nie wolno, że należy przeprosić.
W tym wieku dzieci uczą się współżycia z rówieśnikami i niestety czasem to bywa bolesne dla otoczenia.
Powiem tylko, że do trzeciego roku życia problem stopniowo się zmniejszał, akcje bicia były coraz rzadziej. I gdy poszła do przedszkola jako 3-latka wszystko już było ok. Nigdy nie było skargi z przedszkola że córka bije dzieci.
Także życzę cierpliwości smile

Psycholog tu konieczny. Zresztą powinnaś trochę od tego dziecka odpocząc zanim sfiksujesz. Prponuję aby młody cały czas miał jakieś zajęcie. Bo dzieci jak nie maja co robic tylko bawią się w piaskownicy czy zabawkami to własnie dochodzi do takich spin. Trzeba malemu dac tyle zajęcia żeby padał z nóg wiecozrami to nie będzie miał czasu i siły na takie zachowanie. Zapisz do na sekcje judo dla najmłodszych i na naukę pływania, do tego jakieś inne zajęcia ruchowe taniec, gimnastyka nie wiem coś podobnego. Bedzie przyjemne z pożytecznym on się wyszaleje nie bedzie miał siły wojować w domu a ty sobie odpoczniejsz. Ale najpierw koniecznie  do psychologa, koniecznie!
A jak chcesz się spotkać z koleżanką czy sąsiadką i w tle dzieciaki z zabawki to wiedz, ze nic dobrego z tego nie wyniknie,nie tylko się nauganiacie i skłucicie przez dizeci. Lepiej  wyjść z koleżanką do centrum handlowego zostawić dzieci w tkz, ,,kulkach'' tam się nie wiele placi a sa panie które pilnują. Dzieci się wyszaleją wy spokojnie możecie iśc na kawę i zakupy. Wilk syty i owca cała.

18

Przede wszystkim musisz pamiętać, że jesteś świetną mamą, synek Cię kocha i to wszystko na pewno minie.
Przypuszczam tak, jak dziewczyny wyżej, że to bunt dwulatka.
Jeżeli bije, tłumacz do znudzenia, że to boli i że tak nie wolno. Jak histeryzuje, niech siedzi sam. Nie idź do niego! Bądź konsekwentna.
Przed wyjściem na dwór powiedz mu, że jeżeli będzie źle się zachowywał, to natychmiast wracacie do domu i bądź konsekwentna.
Jeśli rzuca zabawkami, zabierz mu je. Możesz za złe zachowanie odmówić słodyczy/oglądania bajek/wspólnej zabawy.

Oczywiście dla pewności możesz iść z dzieckiem do specjalisty, ale tak sobie myślę, że nie powie Ci nic odkrywczego...

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

19

Dziecko wie, że postepuje źle. Czyni zło, ale nie dotykają go za to szybkie konsekwencje. Ma wyrzuty sumienia, ale nie ma kto wyrównać "rachunku emocjonalnego". Dziecko nie rozumie, że innych może boleć. Ono działa prosto -- jest akcja, powinna być reakcja. Tego się uczy. W dorosłym życiu też tak będzie -- jak źle pracuje, to wylot z pracy, jak nie spłąca kredytu to komornik.

Rodzice powinni zapewnić dziecku ten komfort, że jak zrobić coś źle, to ponosi NATYCHMIASTOWE konsekwencje. Natychmiastowe, bo ono inaczej nie zrozumie, że ma konsekwencje w domu za to co zrobiło na placu zabaw.

Więc:

-- bije inne dzieci -- natychmiastowa separacja
-- rodzic mówi, aby podniósł papier -- nie podnosi -- rodzic ponownie mówi -- nie podnosi -- ostatnie ostrzeżenie ostre, zdecydowane -- nie podnosi -- klaps w tyłek

Gdy dziecko robi źle i dostanie takiego klapsa, to jego sumienie jest spokojne. Wie, że zrobiło źle, wie, że otrzymało karę. I wszystko jest w porządku. Nieraz dzieci, zwłaszcza te mniejsze jak dostaną klapsa, to natychmiast zmieniają humor i np. tulą się do rodzica, który dał mu w tyłek -- tulą się jakby z wdzięcznością.

beatka87 napisał/a:

Kiedyś tu pisałam że moje dziecko mnie bije, ale zaczęło bić również inne dzieci i niestety nic nie działa na niego.

Jak dziecko Cię uderzyło, to trzeba natychmiast dać mu w tyłek. Nigdy nie bić gdzie indziej -- klaps w tyłek.

Po kilku minutach zabawy mój 2 letni syn kopie jedną z dziewczynek. Dziewczynka płacze. Podchodzę i mówię że bić nie wolno, że dziewczynkę to boli i że jak jeszcze raz kop... Nawet nie zdążę dokończyć bo pach mnie w buzię.

Pierwsze co zrobić, to podbiec do dziecka, zabrać go do innego pokoju. Zamknąć i powiedzieć, że "NIE wolno bić". Nic więcej nie tłumaczyć. On będzie płakał i tam siedział. Potem przyjdzie. Kazać mu usiąść na sofie. Usiąść z nim. I powiedzieć że nie wolno bić. Zapytać czy rozumie. Potem zapytać czy obiecuje grzecznie się bawić. Jeden zły ruch ze strony dziecka -- natychmiastowa separacja w innym pokoju.

Odstawiam dziecko do innego pomieszczenia tłumacząc że jak się uspokoi to może do mnie przyjść. Potrafi wyć 20 minut. Idę do niego, on się uspakaja a kiedy mówię że nieładnie jest bić znów mnie uderzy.

Bo źle robisz -- podkładasz się jakbyś to Ty była winna. NIE tłumacz mu. Zamknij i czekaj. Niech wyje. Nie umrze od wycia (trzeba tylko uważać, aby od płaczu się nie udusił, nie zanosił płaczem). Potem jak się uspokoi, to pozwalasz mu do siebie przyjść. I wtedy dopiero tłumaczysz. Jak Cię uderzy, to natychmiastowe lanie w tyłek i separacja.

To znów zostawiam dziecko dopóki się nie uspokoi i tak w sumie cały czas. W końcu zrezygnowana czekam aż sam przyjdzie. Przychodzi i co... biegnie i specjalnie popycha drugą dziewczynkę.

Sprać tyłek. Separacja.

Plac zabaw! O tu jest chyba najgorzej! na początku fajnie a później sypanie piaskiem po oczach, gryzienie, bicie, kopanie, zabieranie zabawek wręcz wyrywanie mimo iż zabawki ma swoje. A jak jakieś dziecko chce się pobawić jego zabawką to czasem pozwoli czasem zabiera i przybiega do mnie żebym schowała. I znów tłumaczenia że nie wolno, że to boli, nie raz zepchnął dziecko z huśtawki, zjeżdżalni czy też z drabinek. Każda wyprawa to koszmar!

Dwa upomnienia na placu zabaw i koniec zabawy. Zabierasz go na siłę. Jak Cię uderzy, to strzał w tyłek i zabierasz go na siłę.

Sklep. Wychodząc do sklepu za rogiem mówię wyraźnie że idziemy tylko do sklepu, wrócimy, zjemy śniadanie i idziemy na spacer. Tą czynność i te słowa powtarzam kilkukrotnie w trakcie trasy dom - sklep ale wystarczy że tylko wyjdziemy ze sklepu zaczyna się wyrywanie, uciekanie, bicie bo on chce zostać na dworze. Ponawiam moją decyzję. Idziemy do domu, zjemy śniadanie i zaraz idziemy na dwór. Nie działa. Szarpanina składnia mnie do wzięcia na ręce i po prostu zaniesienie go siłą do domu. i tak mamy co rano.

Nie tłumacz. Powiedz "Teraz idziemy do domu". On nie idzie. Poczekaj trochę. Powiedz "Idziemy do domu". On nie idzie. Bierzesz go na siłę. On Cię uderza. Strzał w tyłek, bierzesz na siłę, w domu do osobnego pokoju.

Czwarta: Wyjście kogokolwiek, gdziekolwiek. Nieważne czy to tata, mama koleżanka czy pan z gazowni. Każde opuszczenie pomieszczenia mieszkania kończy się płaczem, krzykiem, wołaniem nie raz po pół godziny nie raz kiedy chciałam podejść pocieszyć to również mnie uderzył. Zatrzymanie ręki na wysokości mniej więcej mojej buzi nie działa bo uderzy drugą albo kopnie.

Nie zatrzymuj ręki -- obroń się tak, aby go bolało -- aby się o Ciebie uderzył. Daj mu klapsa w tyłek.
Twój błąd -- pocieszasz za to, że trzeba wyjść z domu? Czy to wymaga pocieszenia? Rodzic decyduje i tak ma być jak zadecydował.

Prawdopodobnie jesteś niekonsekwentna wobec niego. Tłumaczysz, prosisz, rozmawiasz. A trzeba stosować proste środki -- konsekwencje w postaci klapsa w tyłek, albo separacji.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

20

Insurmountable_Woman napisał/a:

Psycholog tu konieczny. Zresztą powinnaś trochę od tego dziecka odpocząc zanim sfiksujesz. Prponuję aby młody cały czas miał jakieś zajęcie. Bo dzieci jak nie maja co robic tylko bawią się w piaskownicy czy zabawkami to własnie dochodzi do takich spin. Trzeba malemu dac tyle zajęcia żeby padał z nóg wiecozrami to nie będzie miał czasu i siły na takie zachowanie. Zapisz do na sekcje judo dla najmłodszych i na naukę pływania, do tego jakieś inne zajęcia ruchowe taniec, gimnastyka nie wiem coś podobnego. Bedzie przyjemne z pożytecznym on się wyszaleje nie bedzie miał siły wojować w domu a ty sobie odpoczniejsz. Ale najpierw koniecznie  do psychologa, koniecznie!
A jak chcesz się spotkać z koleżanką czy sąsiadką i w tle dzieciaki z zabawki to wiedz, ze nic dobrego z tego nie wyniknie,nie tylko się nauganiacie i skłucicie przez dizeci. Lepiej  wyjść z koleżanką do centrum handlowego zostawić dzieci w tkz, ,,kulkach'' tam się nie wiele placi a sa panie które pilnują. Dzieci się wyszaleją wy spokojnie możecie iśc na kawę i zakupy. Wilk syty i owca cała.

Oddanie dzieci "w kulki" to jest najgorsze co można zrobić, bo nie sądzę, żeby nagle problem bicia w tych kulkach zniknął.
A zapewniam, że panie zaraz będą dzwonić, żeby zabrać dziecko, bo leje innych.
Chyba że mamusia będzie "sprytna" i poda błędny numer, żeby się panie nie dodzwoniły smile

Co do psychologa....nie przesadzajmy. Te zachowania mieszczą się w normie.
A dużo ruchu nie zaszkodzi...tu jestem na tak smile

21

Gary napisał/a:

Nie zatrzymuj ręki -- obroń się tak, aby go bolało -- aby się o Ciebie uderzył. Daj mu klapsa w tyłek.
Twój błąd -- pocieszasz za to, że trzeba wyjść z domu? Czy to wymaga pocieszenia? Rodzic decyduje i tak ma być jak zadecydował.

Prawdopodobnie jesteś niekonsekwentna wobec niego. Tłumaczysz, prosisz, rozmawiasz. A trzeba stosować proste środki -- konsekwencje w postaci klapsa w tyłek, albo separacji.

To się dopiero nazywa niekonsekwencja!
Biciem uczysz, żeby nie biło innych??

A może trzeba go oddać do przedszkola. Ty wrócisz do pracy. Może zachowuje się tak, bo swoim zachowaniem jest zdominować całe towarzystwo i i sobie podporządkować. Może trzeba przestać podporządkowywać się jego kaprysom. Bo np płacze jak ktoś wychodzi niech ten ktoś się nie przejmuje tym, ze płacze tylko normalnie bierze kurtkę i wychodzi jakby był głuchy. Np może jak wychodzi pan listonosz czy hydraulik należy mu wytłumaczyć, ze nie jest pępkiem świata i listonosz ma za zadnie roznieść listy a hydraulik naprawiać zepsute krany a nie się z nim uganiać.  i np postraszyć, ze jeżeli się tak będzie zachowywał to listonosz nie ma obowiązku słuchać jego kaprysów przestanie przychodzić i on sam będzie drałował na pocztę po rachunki. Oczywiści to przenośnia ale może to pobudzi go do myślenia konsekwentnego. Tak samo system kar i nagród np, czarna buźka zle zielona dobrze. I np zrobił coś źle narysować czarną buźkę i np za każdym razem jak bedzie chciał w domu jakiegoś słodycza, albo sie z tobą pobawić pokazywać mu, te czrną buzke i przypominac za co ona jest i jakie są jej konsekwencje  tylko zielona buzka czyli jak zacznie robić dobrze zmaże jego zły uczynek. I dostanie wtedy tego batonika a ty się z nim pobawisz.

Ale moim zdaniem to tu mówię ogólnie. Dzieci takie własnie są z nadopiekuńczości. Bo matka po macierzyńskim powinna zaraz wrócić do pracy. A diecko albo z nianią albo do przedszkola. Nigdy nie miałam problemu żeby moje córki płakały jak ja wychodziłam czy ktoś inny No ale ja wróciłam do pracy 2 miesiące po porodzie. One miały opiekunkę i przywykły do tego, ze taka jest kolej rzeczy. Odkąd sięgały pamięcią pracowałam i dziecko sobie pewne schematy uzmysławia. Rano przychodziła pani Maria zabierała je na lekcje pływania, potem była gra na instrumentach, potem lekcje judo, siatkówka, itd. Nigdy sie nie nudziły i za mną nie tęskniły bo miały poczucie obowiązku, że mama pracuje a my tez musimy rano wstać iśc na pływalnie, trzeba się spakować czepek, strój itd. potem nauka na instrumencie. To uczy dizecko odpowiedzialności. Jak poszły do szkoły w wieku 6 lat to już były na tyle samodzielne, ze rano wstawały równo ze mną pakowały plecak, kanapki same się ubierały owszem trzeba było im pomóc snidanie przyszykować i nadzorować czy wszystko wzieły. Ale nie były rozkapryszone. Nie bylo problemu ze szkołą, zajęciami dodatkowymi czy jakimiś płaczami. Zawsze były bardzo chętne, zresztą wiedziały, że to ich obowiązek. Ja zawsze chodziłam na ich zawody sportowe, na występy wokalne, na pokazy. I chwaliłam nagradzałam za obowiązkowość, za sukcesy, za chęci. Zawsze byly lody, kino, teatr, wakacje wspólne. Nigdy się przesdanie nie rozczulałam nie przywiązywałam tak do siebie żeby się za mną chowały. Ale wiediząły, zę moga się w każdej sprawie do mnie zwrócić. I myślę, ze ta samodzielność i brak nadopiekuńczości czegoś dizeci uczy. I wtedy nie potrzba bawić się w nagrody i akry. Bo dzieci szybciej stają si dorosłe i odpowiedzialne. Także może trzba dizecko uczyć, zę owszem jest dla rodziców ważne ale ich świat nie kręci sie wyłącznie wobec jego kaprysów bo mają prace i obowiązki i nie należy im przeszkadzać. I świat dziecka też powinien kręcić sie nie tylko wobec zabawy w piachu ale tez obowiązku np. lekcji, i doskonalenia jakiegoś hobby. Wtedy jest równowaga w przyrodzie.

23

Gary nie wiem cy piszesz to poważnie ale ja może 2 razy w życiu dałam w tyłek dziecku i nigdy więcej tego nie zrobię. To była oznaka ewidentnie mojej słabości. Uważam że klaps w tyłek to ostateczność ostateczności. Raz jak sobie przypominam kopnął w samochód koleżanki bo chciał do niego wejść a ona właśnie z niego wychodziła. Nie mogę go bić ponieważ tu będzie właśnie Akcja reakcja! Nie chcę robi mu w żaden sposób krzywdy! A bicie. Zrozumiałam że to nie jest sposób. do tej pory źle się z tym czuje że dostał w tyłek. Co prawda nie mocno bo tylko ostrzegawczo, lekko. Nie mogę bić go za każdym razem kiedy nie zrobi tego co chcę. Są metody które pomogą mi rozwiązać ten problem bez klapsa. Ja również nie byłam bita. Raz tata uderzył mnie jak mało przez moje grymasy nie wpadłam pod auto. To również była z jego strony oznaka słabości. Ale pamiętam że bardziej bolał mnie nie tyłek a fakt że tata się do mnie nie odzywał do końca dnia. Więc sama ze swojego doświadczenia wiem że klaps poboli przez chwile ale wierz mi bądź nie ale już NIGDY nie grymasiłam. I nigdy nie dałam tacie powodów do tego żeby podniósł na mnie rękę. Zrozumiałam że mój tata mnie kocha i zrobił to właśnie z bezsilności i ze strachu. Bo wręcz uratował mnie przed pewną śmiercią. Tak więc NIGDY nie dam lania swojemu dziecku z takich "błahostek" które można rozwiązać bez przemocy!

Dziewczyny dziękuję przede wszystkim każdej z Was z osobna za liczne odpowiedzi i rady. Wczoraj o dziwo mój synek spotkał się z koleżanką i jej dzieckiem na działce był wyjątkowo grzeczny. Może 2 razy była "krzywa" akcja. Ale ogólnie nie mogłam narzekać.
Czy czuję się że mam u dziecka autorytet.. Nie.. Zauważyłam że moje dziecko zaczyna się bać kiedy powiem głośniej coś. Nie krzyczę choć może czasem mi się zdarzy ale ja mam bardzo donośny głos. Może on to odbiera jako krzyk. Dlatego od jakiegoś czasu staram się mówić do niego na spokojnie. Może to zaczyna działać. Nie wiem. Jeśli sytuacja będzie się powtarzać to na pewno pójdę z nim do psychologa. Nie wiem zaczynam się obawiać że moje dziecko jest nadpobudliwe.

Wiem że dziecko bardzo często robi mi na złość. Wydaje mi się że mój syn ma większy respekt do mojego męża. On się z nim nie patyczkuje. Od razu daje go do innego pokoju i siedzi tam dopóki się nie uspokoi... Mąż mówi że jak mnie nie ma synek jest bardzo grzeczny. Ale jak tylko ja się pojawiam gdzieś na widoku to się zaczyna.... Nie wiem dlaczego tak jest.

24

A może trzeba go oddać do przedszkola. Ty wrócisz do pracy. Może zachowuje się tak, bo swoim zachowaniem jest zdominować całe towarzystwo i i sobie podporządkować. Może trzeba przestać podporządkowywać się jego kaprysom. Bo np płacze jak ktoś wychodzi niech ten ktoś się nie przejmuje tym, ze płacze tylko normalnie bierze kurtkę i wychodzi jakby był głuchy. Np może jak wychodzi pan listonosz czy hydraulik należy mu wytłumaczyć, ze nie jest pępkiem świata i listonosz ma za zadnie roznieść listy a hydraulik naprawiać zepsute krany a nie się z nim uganiać.  i np postraszyć, ze jeżeli się tak będzie zachowywał to listonosz nie ma obowiązku słuchać jego kaprysów przestanie przychodzić i on sam będzie drałował na pocztę po rachunki. Oczywiści to przenośnia ale może to pobudzi go do myślenia konsekwentnego. Tak samo system kar i nagród np, czarna buźka zle zielona dobrze. I np zrobił coś źle narysować czarną buźkę i np za każdym razem jak bedzie chciał w domu jakiegoś słodycza, albo sie z tobą pobawić pokazywać mu, te czrną buzke i przypominac za co ona jest i jakie są jej konsekwencje  tylko zielona buzka czyli jak zacznie robić dobrze zmaże jego zły uczynek. I dostanie wtedy tego batonika a ty się z nim pobawisz.

Ale moim zdaniem to tu mówię ogólnie. Dzieci takie własnie są z nadopiekuńczości. Bo matka po macierzyńskim powinna zaraz wrócić do pracy. A diecko albo z nianią albo do przedszkola. Nigdy nie miałam problemu żeby moje córki płakały jak ja wychodziłam czy ktoś inny No ale ja wróciłam do pracy 2 miesiące po porodzie. One miały opiekunkę i przywykły do tego, ze taka jest kolej rzeczy. Odkąd sięgały pamięcią pracowałam i dziecko sobie pewne schematy uzmysławia. Rano przychodziła pani Maria zabierała je na lekcje pływania, potem była gra na instrumentach, potem lekcje judo, siatkówka, itd. Nigdy sie nie nudziły i za mną nie tęskniły bo miały poczucie obowiązku, że mama pracuje a my tez musimy rano wstać iśc na pływalnie, trzeba się spakować czepek, strój itd. potem nauka na instrumencie. To uczy dizecko odpowiedzialności. Jak poszły do szkoły w wieku 6 lat to już były na tyle samodzielne, ze rano wstawały równo ze mną pakowały plecak, kanapki same się ubierały owszem trzeba było im pomóc snidanie przyszykować i nadzorować czy wszystko wzieły. Ale nie były rozkapryszone. Nie bylo problemu ze szkołą, zajęciami dodatkowymi czy jakimiś płaczami. Zawsze były bardzo chętne, zresztą wiedziały, że to ich obowiązek. Ja zawsze chodziłam na ich zawody sportowe, na występy wokalne, na pokazy. I chwaliłam nagradzałam za obowiązkowość, za sukcesy, za chęci. Zawsze byly lody, kino, teatr, wakacje wspólne. Nigdy się przesdanie nie rozczulałam nie przywiązywałam tak do siebie żeby się za mną chowały. Ale wiediząły, zę moga się w każdej sprawie do mnie zwrócić. I myślę, ze ta samodzielność i brak nadopiekuńczości czegoś dizeci uczy. I wtedy nie potrzba bawić się w nagrody i akry. Bo dzieci szybciej stają si dorosłe i odpowiedzialne. Także może trzba dizecko uczyć, zę owszem jest dla rodziców ważne ale ich świat nie kręci sie wyłącznie wobec jego kaprysów bo mają prace i obowiązki i nie należy im przeszkadzać. I świat dziecka też powinien kręcić sie nie tylko wobec zabawy w piachu ale tez obowiązku np. lekcji, i doskonalenia jakiegoś hobby. Wtedy jest równowaga w przyrodzie.

Widzisz autorko! I to jest metoda! Oddaj go na wychowanie innym a sama od czasu do czasu zabieraj na lody wink

25

Napiszę jeden pod drugim bo mamy dodatkowy problem. Mój synek dziś w nocy obudził się z wielkim płaczem, przyszedł do nas do łóżka. Nigdy nie odmawiam dodatkowych czułości dziecku więc maluch zasnął w końcu i my też padliśmy. Nie zdążyliśmy go odłożyć po prostu. Wstał o 6. Teraz przed chwilką zasnął na podłodze hihi jak to on lubi ale... zasnął dosłownie na 10 minut. A może nawet nie. Odłożyliśmy go do pokoju. Spał. Zaraz zaczyna strasznie płakać i zasypia a kiedy minęło 2 minuty znów zaczął płakać i wstał. Nie wiem co się z nim dzieje. Strasznie się dziwnie zachowuje. Nie ma jakiś rewolucji w jego życiu ostatnio. Dnie jak codziennie. Zauważyłam że jak mąż przy nim leżał był spokojny jak mąż poszedł i ja przyszłam to dosłownie patrzył się na mnie z jakby to powiedzieć agresją w oczach ale tylko na chwile. Nie wiem może mąż musi z nim spędzać więcej czasu, może mama jest nudna... Czasem mam wrażenie że mój syn mnie nienawidzi sad Pisząc to mam łzy w oczach. Kocham go tak bardzo że chyba bardziej się nie da a on... nie dość że nie ma do mnie szacunku to mam wrażenie jak to napisałam wyżej że mnie nienawidzi, nie kocha...

26

Ty piszesz poważnie? Oddać dziecko innym pod opiekę i mieć wszystko w dupie? Zabawne.
Gary, chcesz oduczyć dziecka agresji przemocą? Boże.

Wcale się nie boję, że mnie podepczą. Podeptana trawa staje się ścieżką. Błaga Dimitrowa

27 Ostatnio edytowany przez beatka87 (2014-07-04 11:43:00)

Iceni napisał/a:

Widzisz autorko! I to jest metoda! Oddaj go na wychowanie innym a sama od czasu do czasu zabieraj na lody wink

Tylko że ja jestem matką i ja zdecydowałam się go wychowywać do 3 roku życia. Niestety miejsc w żłobkach nie było. ja chce mieć kontakt z moim dzieckiem bo niezwykle wkurzają mnie takie weekendowe mamuśki. A potem się dziwią że dziecko do niani, przedszkolanki, babci mówią "mama"
jestem mamą i te pierwsze 3 lata jego życia to czas na opanowanie go, nawiązanie pozytywnych relacji... To jest czas kiedy ja mam szansę jako matka zbliżać się do dziecka. Nie chcę żeby ktoś go wychowywał za mnie tylko niech ktoś mi po prostu pomoże go wychować... Dużo matek ma wątpliwości czy dobrze wychowuje własne dzieci. A dużo matek ich nie ma. A to że potrzebuję pomocy w jakiś sprawach... Kurde kto nie ma problemów z dziećmi bądź nigdy nie miał to niech się cieszy.
Zresztą  ludzie tu jest mowa o 2 letnim dziecku! Na obowiązki będzie miał jeszcze czas. Oszem zabawki sprząta po sobie, jak rozleje to nieudolnie bo nieudolnie ale bierze mopa i sprząta wtedy go chwalę. Ale przecież nie będę go zapędzać do garów czy do mycia okien. W tym wieku dziecko uczy się poprzez zabawę pewnych kwestii, empatii i tego typu zachowań a nie jak być posłusznym i chodzić jak w zegarku.

28

beatka87 napisał/a:
Iceni napisał/a:

Tylko że ja jestem matką i ja zdecydowałam się go wychowywać do 3 roku życia. Niestety miejsc w żłobkach nie było. ja chce mieć kontakt z moim dzieckiem bo niezwykle wkurzają mnie takie weekendowe mamuśki. A potem się dziwią że dziecko do niani, przedszkolanki, babci mówią "mama"
jestem mamą i te pierwsze 3 lata jego życia to czas na opanowanie go, nawiązanie pozytywnych relacji... To jest czas kiedy ja mam szansę jako matka zbliżać się do dziecka. Nie chcę żeby ktoś go wychowywał za mnie tylko niech ktoś mi po prostu pomoże go wychować... Dużo matek ma wątpliwości czy dobrze wychowuje własne dzieci. A dużo matek ich nie ma. A to że potrzebuję pomocy w jakiś sprawach... Kurde kto nie ma problemów z dziećmi bądź nigdy nie miał to niech się cieszy.

Beata...dużo cierpliwości...to minie, zobaczysz!
Ja też byłam z córką do 3 roku życia i nie żaluje smile

Bo przeginasz w druga stronę za bardzo się nad nim rozczulasz i z nim cackasz i po woli obydwoje macie siebie dość. Widzisz jak Cb z nim nie wcale nie dzieje muszę krzywda. Nawet działa to na korzyść obydwojga. Bo on jak wie, ze sobie nie porządzi po nikt sobie nie da. To musi się dostosować. A ty  przestań tak cały czas o tym dziecku myśleć i mówić zrób coś dla siebie. Wróć do pracy,  idź do fryzjera, do kosmetyczki z koleżankami na plotki, z mężem gdzieś razem pojedzcie na weekend. Z dzieckiem trzeba się zdystansować. Jeszcze co Ci powiem mama pracująca, bardzo zadbana silna i pewna siebie od razu w dziecku budzi respekt. Może czas przeciąć pępowinę. Czasem takie wychuchane, bułkę przez bibułkę obiadek podany, na plac zabaw codziennie wszędzie z mamusią za rączkę. To się dziecku robi krzywdę. Jak dziecko widzi dwoje silnych niezależnych rodziców to aż samo chce brać przykład.
A co do tego jak np nie chce wracać z placu zabaw albo rano wyjść do sklepu. Co się przejmować. po prostu powiedzieć ja idę ty jak chcesz i odejść zobaczysz nie ujdziesz 100m a będzie za tobą biegł. Ale się nie odwracaj nie rozczulaj. TAK Jakby Ci to było obojętne. To samo rano do sklepu ja wychodzę idziesz ze mną?! Nie?! Zamykam dom na klucz. Wychodzę. Poczekaj chwile za drzwiami, zobaczysz rekcję, jak spanikuje, po kilku minutach żeby zdążył się porządnie przestraszyć, że naprawdę poszłaś i wtedy otwórz powiedz np zapomniałam siatki na zakupy, żeby nie było, ze specjalnie po niego wracasz, weź reklamówkę i zapytaj ostatni raz bez emocji to jak idziesz ze mną czy zostajesz?! Nie nadskakuj! Niech sam zdecyduje.

30

A czy zdarzyło się, Beatko, że synek do jakiejś czynności (zabawa, kąpiel, obcinanie paznokci, cokolwiek) wołał Ciebie, a Twojego męża "odsyłał", odpychał?

31

beatka87 napisał/a:

Wiem że dziecko bardzo często robi mi na złość. Wydaje mi się że mój syn ma większy respekt do mojego męża. On się z nim nie patyczkuje. Od razu daje go do innego pokoju i siedzi tam dopóki się nie uspokoi... Mąż mówi że jak mnie nie ma synek jest bardzo grzeczny. Ale jak tylko ja się pojawiam gdzieś na widoku to się zaczyna.... Nie wiem dlaczego tak jest.

Tu sama sobie odpowiedziałaś dlaczego tak jest.
Po prostu sama za bardzo rozpuściłaś dzieciaka i on, mimo, że ma tylko dwa lata to doskonale wykorzystuje. Bo wie, że mama nie nakrzyczy (bo biedny synuś się stresuje), nie da w dupę ( bo to przecież takie karygodne jest) no to co się będzie wysilał. Dziecko od początku  próbuje z kim na ile może sobie pozwolić.

32

BabaOsiadła napisał/a:

A czy zdarzyło się, Beatko, że synek do jakiejś czynności (zabawa, kąpiel, obcinanie paznokci, cokolwiek) wołał Ciebie, a Twojego męża "odsyłał", odpychał?

Wiesz co. Zawsze w sumie tak jest. On jakoś specjalnie do taty nie "legnie" chodzi mi tak że jest tylko tata i nikt więcej. Zawsze kąpię go ja, bawimy się raz wspólnie raz ja raz tata synkowi to chyba obojętne. Wszelakie kosmetyczne czynności daje sobie ładnie zrobić prze zemnie. Tylko czasem jak się np. pocałujemy z mężem albo przytulimy to nas od siebie odpycha i zaraz chce "opa" do mnie. Tak jakby chciałby mieć mnie tylko na wyłączność. Ale to tylko czasami tak jest. Bywały momenty kiedy był TYLKO tata ale to może było 2 razy...

33

beatka87 napisał/a:
BabaOsiadła napisał/a:

Wiesz co. Zawsze w sumie tak jest. On jakoś specjalnie do taty nie "legnie" chodzi mi tak że jest tylko tata i nikt więcej. Zawsze kąpię go ja, bawimy się raz wspólnie raz ja raz tata synkowi to chyba obojętne. Wszelakie kosmetyczne czynności daje sobie ładnie zrobić prze zemnie. Tylko czasem jak się np. pocałujemy z mężem albo przytulimy to nas od siebie odpycha i zaraz chce "opa" do mnie. Tak jakby chciałby mieć mnie tylko na wyłączność. Ale to tylko czasami tak jest. Bywały momenty kiedy był TYLKO tata ale to może było 2 razy...

No bo dziecko w tym wieku zaczyna sobie wybierać, kto jest do czego wink Może synek akurat chciał poleżeć przy tacie/spać z tatą, a Ty miałaś "sobie iść", dlatego tak na Ciebie spojrzał smile

Beatko, Ty się naprawdę nie przejmuj. Synek ma teraz taki czas, jak nastolatkowie w wieku dojrzewania: "wszystko mnie wkurza i nie wiem dlaczego". Popracuj tylko nad konsekwencją, jak pisałam we wcześniejszych postach, bo na razie dziecko widzi, że może z Tobą zrobić wszystko ("zachowuję się strasznie, ale jutro i tak pójdziemy na plac zabaw, więc po co mam się starać"). I tak jak pisały dziewczyny, a i my kiedyś rozmawiałyśmy - oderwij się czasem, zrób coś dla siebie, bo zwariujesz.

34

BabaOsiadła napisał/a:

Beatko, Ty się naprawdę nie przejmuj. Synek ma teraz taki czas, jak nastolatkowie w wieku dojrzewania: "wszystko mnie wkurza i nie wiem dlaczego". Popracuj tylko nad konsekwencją, jak pisałam we wcześniejszych postach, bo na razie dziecko widzi, że może z Tobą zrobić wszystko ("zachowuję się strasznie, ale jutro i tak pójdziemy na plac zabaw, więc po co mam się starać"). I tak jak pisały dziewczyny, a i my kiedyś rozmawiałyśmy - oderwij się czasem, zrób coś dla siebie, bo zwariujesz.

Teraz to się mało nie popłakałam ze śmiechu tongue "wszystko mnie wkurza i nie wiem dlaczego" tongue Ale to dobrze. Jakaś miła odmiana w końcu tongue
No więc zaczęłam robić coś dla siebie, tu fryzjer, tu ostatnio nawet na piwie byłam z koleżanką. Co prawda gadka była o dzieciach mimo ustaleń "nie rozmawiamy o dzieciach dziś jest czas dla nas" Ale tak się nie da tongue Dlatego napisałam że jak mąż z nim zostaje to on jest grzeczny a jak tylko ja się pojawiam na horyzoncie to zaczyna się jazda. Przybiegnie, przytuli chwile jest ok a później ma znów swoje chimery. Ale może faktycznie. Trzeba to przeczekać. Muszę popracować nad tą konsekwencją bo oszaleję. Trzeba coś z tym zrobić bo ja to chcę zrobić dla jego dobra a nie sama dla siebie. choć może w małym stopniu też. Bo jestem już wykończona ciągłymi awanturami i krzykami...

35 Ostatnio edytowany przez Gary (2014-07-04 12:34:32)

Oduczać bicia dziecka przez bicie? Taaaaak... spodziewałem się, że tak do mnie napiszecie. Moja żona mówiła identycznie. Wiem, że to brzmi niedorzecznie, ale działa. Prostuje dziecku moralność, bo po klapsie w tyłek dziecko nie ma wyrzutów sumienia, że źle zrobiło -- energia jest rozładowywana.

Jak chłopcy urośli i można było z nimi normalnie rozmawiać (mieli może 7 lat), to wtedy już nie dawałem klapsów. Ale zostało w nich poczucie sprawiedliwości, że jeśli coś zawalą, to może się coś złego stać. Nigdy nie dostali w tyłek, bo straciłem kontrolę. Nigdy nie dostali w tyłek, bo się zdenerwowałem. Niigdy nie dostali w tyłek, jeśli nie byli wcześniej dwa razy ostrzegani. Klaps w tyłek zawsze był KONSEKWENCJĄ ich działań, konsekwencją o której wiedzieli. Nigdy na nich nie krzyczałem, a jak miałem dać klapsa, to mówiłem "Teraz dostaniesz w tyłek". W końcu dostawali klapsa symbolicznego, takiego co nie boli... a efekt był taki sam. To była taka symboliczna kara, wykrzyknik w wychowaniu. Jak oni to pamiętają? Teraz nawet się z tego śmieją...

Więc wbrew pierwszej myśli, że wykazałem się brakiem konsekwencji albo że upadałem, jak dawałem klapsa, to uważam, że to było świetne rozwiązanie. To nie było bicie. To był symbol, działanie. Odtruwanie dziecka z negatywnej energii.

Przybiegnie, przytuli chwile jest ok a później ma znów swoje chimery. Ale może faktycznie. Trzeba to przeczekać. Muszę popracować nad tą konsekwencją bo oszaleję. Trzeba coś z tym zrobić bo ja to chcę zrobić dla jego dobra a nie sama dla siebie. choć może w małym stopniu też. Bo jestem już wykończona ciągłymi awanturami i krzykami...

U mnie też żona mówi, że dzieci jak ja jestem się zupełnie inaczej zachowują. Są grzeczniejsze. Nie ma awantur. Jak coś mają zrobić, to robią. Okres "dwulatka" minie, ale potem on urośnie i też będzie miał swoje humory, wymagania, bunty. Trzeba mu wyznaczać granice, zmuszać do sprzątania, mycia, być konsekwentnym.

Nie wszystkie żyją z tymi, których kochają. Szczęśliwe, które kochają tych, z którymi żyją. Niektóre kochają dwóch. Mniejszą zdradą jest chwila seksu z nieznajomym niż wiele lat życia razem bez miłości. Życie jest czasami kolorowe, ale w większości szare i właśnie w tych odcieniach szarości powinniśmy odnajdować szczęście.

36

Gary napisał/a:

Prostuje dziecku moralność, bo po klapsie w tyłek dziecko nie ma wyrzutów sumienia, że źle zrobiło -- energia jest rozładowywana.

Moim zdaniem to nie prostuje moralności a wręcz ubliża dziecku. Powoduje że dziecko czuje się poniżone. Klaps na porządku dziennym w końcu wejdzie w nawyk, z czasem stanie się codziennością. A co za tym idzie... Dziecko będzie się mnie bać. A to nie chodzi o to żeby dziecko się mnie bało ale mnie szanowało!

37

beatka87 napisał/a:

Moim zdaniem to nie prostuje moralności a wręcz ubliża dziecku. Powoduje że dziecko czuje się poniżone. ... A co za tym idzie... Dziecko będzie się mnie bać. A to nie chodzi o to żeby dziecko się mnie bało ale mnie szanowało!

Mówisz jak moja żona. Problem jest taki, że mnie się moje dzieci nie boją. Jak trzeba powiesić pranie to trzeba, bo samo się nie powiesi. Jak trzeba sprzątnąć to trzeba. Jak nie wolno po głowie skakać to nie wolno. A jak skoczy na głowę i dostanie w tyłek, to się nauczy, że faktycznie nie wolno.

W życiu dorosłym chciałbym czasem dostać w tyłek zamiast ponosić konsekwencji działań. Klapsy mogą być sprawiedliwe lub niesprawiedliwe. Jak sprawiedliwe, to nei są poniżające, ale redukują wyrzuty sumienia.

Dziecko po klapsie poczuje się  poniżone, jesli będzie to niesprawiedliwe. Wtedy jest masakra dla psychiki.

Klaps na porządku dziennym w końcu wejdzie w nawyk, z czasem stanie się codziennością.

Nie, nie... nie wejdą w nawyk, nie staną się codziennością. Po prostu znikną całkiem z życia. Zamienią się w szacunek. Nie będą już potrzebne, bo będzie można rozmawiać.

38

beatka87 napisał/a:

Teraz to się mało nie popłakałam ze śmiechu tongue "wszystko mnie wkurza i nie wiem dlaczego" tongue Ale to dobrze. Jakaś miła odmiana w końcu tongue

Do usług wink

Posty [ 1 do 38 z 65 ]

Strony 1 2 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Bije, gryzie, kopie, popycha. Czasem sam z siebie czasem akcja-reakcja

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018