"Słabo się czuje" - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: "Słabo się czuje"

Witam, mam kłopot z dziewczyna, ostatnimi czasy często słysze słowa które są w temacie,

ma bardzo kiepskie wyniki badań krwi (o wiele wiele poniżej normy - nie pamiętam dokladnie co i ile, próbuje to od niej teraz wyciągnąc, jak dorwe to zaktualizuje jeśli to coś pomoże), ma niskie ciśnienie.

Wiadomo, że nie stosuje sie do tego co mowi lekarz, je za mało.

Jej waga jest w porządku (chociaz ciagle spada, ale jeszcze jest okej) , ale je zdecydowanie za mało, stąd moje pytanie, co powinna jeść aby przestała mieć takie zawroty głowy? (już ja dopilnuje by jadła). Z góry dziękuje

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: "Słabo się czuje"

Wygląda na to, ze z Twoją dziewczyną nie jest dobrze. Przede wszystkim musisz nią potrząsnąć, zeby stosowała się do zaleceń lekarza. Jeśli chodzi o odżywianie to przede wszystkim regularnie, zdrowo. Dużo warzyw i owoców. Poza tym niech wcina jakieś witaminki i może żelazo. Wiesz, musiałbyś wiedzieć, czy ona przypadkiem nie ma anemii. Jeśli tak to własnie żelazo, poza tym sok z czarnej porzeczki, buraczki, sałata itp. Wszystko, co zawiera dużo zelaza. A co poza tym. Powinna się wysypiać i dużo spacerować. Ale najważniejsze, zeby ona chciała to wszystko robić, więc musisz z nią porozmawiać i koniecznie powinna być pod stałą kontrolą lekarza.
I pisz, jak postępy smile

3 Ostatnio edytowany przez m1ch4s18 (2009-07-30 09:07:57)

Dziękuje, na pewno napisze i bede sie staral wciskac w nia (dopoki sama nie polubi) to co wypisalas:)

p.s. a co z mięsem? jest ono konieczne do jedzenia czy raczej nie? bo lekarka mowila ze niekoniecznie i mozna zastapic tluszcze zwierzece tluszczami roslinnymi?

okej, dziekuje, a jakies soczki wieloowocowe czy cos w tym stylu moze tez cos przyniesc? cos jeszcze przydaloby sie? dziekuje wszystkim

4

Wiesz, przede wszystkim z nią pogadaj. Bo jej zachowanie może doprowadzić naprawdę do jakiejś choroby a tego pewnie by nie chciała. Uświadom jej to i obiecaj jej, ze ją będziesz wspierać i pomagać. Ona sama musi chcieć. Mam jednak nadzieję, że uda się i Twoja dziewczyna wyzdrowieje.

5

Ktos dołoży cos jeszcze od siebie?:)

6

Kiedy nie je, to nic dziwnego, że słabo się czuje.

Agatka ma rację: musisz przekonać dziewczynę do stosowania lekarskich zaleceń! Przekonaj ją, że bez jedzenia silniejsza nie będzie.

Nie wmuszaj. Nie poganiaj. Mów jak bardzo zależy Ci na tym, by była zdrowa. I bądź przy niej, pilnuj posiłków, wspomagaj.

Podsuwaj jej to, co smakuje jej najbardziej. Ugotuj coś specjalnie dla dziewczyny - potrawę przyrządzoną przez ukochanego będzie musiała choć spróbować.

7

witaj!
takie złe samopoczucie może być wynikiem anemii więc radziłabym skonsultować wyniki badań z lekarzem - ja byłam na granicy anemii z wyniku braku żelaza też miałam złe samopoczucie i źle się czułam(słabo). w takich sytuacjach często nie wystarczą zwykłe witaminy - ja musiałam brać te przepisane przez lekarza zawierające duże ilości żelaza.
może to być zwykły niedobór witamin ale najlepiej to sprawdzić.
trzymaj się cieplutko i zycze powodzenia smile

8

Jeśli to anemia, to mięso jest raczej niezbędne, bo Twojej dziewczynie potrzeba dużo żelaza, którego czerwone mięso i wątróbka zawierają najwięcej. Oprócz tego zielone warzywa liściaste, takie jak szpinak chociażby, też mają sporo żelaza. Porozmawiaj z nią, pilnuj żeby jadła, bo przecież żadne ciało, nawet "idealne", nie jest warte poświęcania swojego zdrowia.

9

Anemonne dobrze pisze,  dodatkowo może niech sobie witaminki kupi, tak przynajmniej na początkowe wzmocnienie, jakby się do diety nie mogła przyzwyczaić.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018