pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi

Poratujcie dobrzy ludzie .Mam dwie córki 3  i  rok.nie bylismy małżeństwem z ich ojcem.odszedł od nas gdy zaszłam z w drugą ciąże.pierwszą córkę uznał dał nazwisko miała rok jak ja pożucił.młodszej córki uznał na sprawie na której sad ustalił  kwotę alimentów i pozbawienie praw rodzicielskiej  dla młodszej.dodam że nigdy jej nie widział  i niechciał jej zobaczyć. Złożyłam o pozbawienie praw do starszej córki  i  sprawe wygrałam i zmieniłam nazwisko na swoje.nie płaci  na obie alimentów ,nie kontaktuje sie z nimi ,mieszka w mieście oddalonym o 400 km .w naszym miescie miał prace stałą i  dobrze płatna ale ja poźucił.
Mam pytanie co do widzeń  z dziećmi  chciałabym uniknąć ,zerwałam z nim i jego rodzina wszelkie kontakty.wrazie rozprawy czy ja musze się zgodzić na kontakty dzieci z ojcem czy sąd moźe mu zakazać .

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi

Władza rodzicielska czy też jej brak jest niezależny od prawa do kontaktów dzieci z rodzicem, a więc ojciec ma nadal do nich prawo. Można wystosować wniosek o zakaz kontaktów do sądu opiekuńczego, ale w takim przypadku należy uzasadnić i udowodnić, że wszelkie kontakty z danym rodzicem są dla dzieci szkodliwe. Inną drogą jest przysposobienie dzieci przez Twojego ewentualnego nowego partnera, który zostałby Twoim mężem i zechciałby je adoptować. Wówczas, po pełnym przysposobieniu, biologiczny ojciec i jego rodzina utraciliby wszelkie prawa do dzieci.

3

Odp: pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi

Dziękuje za odpowiedź .nie mam partnera i  nie zamierzam go mieć.chce dodać że ojciec  najczęściej mnie straszy  że wystąpi  do sądu .jakie są koszty takiego postępowania

4

Odp: pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi

Wniosek o zakaz kontaktów jest zwolniony z opłat sądowych.

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » pozbawienie praw rodzicielskich i widzenie z dziecmi

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024