Jak skompletować zestaw do dekorowania tortów, ciastek, babeczek? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak skompletować zestaw do dekorowania tortów, ciastek, babeczek?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 45 ]

Temat: Jak skompletować zestaw do dekorowania tortów, ciastek, babeczek?

Chciałabym skompletować zestaw do robienia takich cudeniek:

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQWDVuKunWCOXZVEZ34WKjRCtUevOu9RqKadgizEnN7KzRF0PX8Hw

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcR8nK4oiZfa1aRz5aH4kq7dTK1QrQs10UzJXt4lM0u9_LEvheQPCw

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT7QdmSRl2ShW8zQhZiMVUx2XMzG6qnODk49kHOHedWmFJtfJTW9g

https://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTXHIb6Kj7L_PwbTaxjE1I_2exRvoRll9WrGRhFd8kjOv4M0D2cWA

https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT53-yUCnh5CzLp_Ip86GQY_Ypg5qiTo7YZrWwBjv-h87xj2gEyIw

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQlJujoxR_i3X7mw9ttsxTXFGpnf4DMCIGQ41_B8Ci2VXdBCe7A1w

Poszperałam w necie i wiem mniej, niż wiedziałam big_smile Są jakieś plastikowe dekoratory z plastikowymi końcówkami, są worki foliowe, są adaptery, stalowe tylki, szpryce i inne cuda - pojedynczo i w zestawach. Są też pędzelki, matryce i Bóg wie co jeszcze.

Pytanie do osób, które się na tym znają - jaki sprzęt posiadacie? Co jest absolutnie konieczne, a co można z powodzeniem zastąpić czym innym? Chciałabym od razu kupić wszystko, co potrzebne, żeby potem się nie wściekać i nie zamawiać rozpaczliwie po jednej sztuce, bo czegoś zabrakło, ale z drugiej strony wiem, że jestem podatna na reklamę i nie chcę dać się zrobić w bambuko (okropnie drogi zestaw 55 tylek, między którymi pewnie nie będzie widać zbytniej różnicy)...

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Iceni (2013-08-30 16:18:09)

Odp: Jak skompletować zestaw do dekorowania tortów, ciastek, babeczek?

te biało-różowe zygzaki to akurat sa robione czubkiem noża albo wykalaczka. big_smile
Znasz angielski? Możesz sobie posurfowac po angielskojezycznym youtubie swobodnie?  Tam jest mnóstwo filmów o tym jak dekorowac i czym to sobie zobaczysz co jak i czym.
A jak nie to jak wrócę do domu to może znajdę parę rzeczy w swoich zbiorach.

Praktyki w tym nie mam co pprawda, bo jak już wspominaam ja tych dekoracji łukrowych nie znosze, ale ze jestem ciekawska z natury to lubię wiedzieć co i jak big_smile

---
Aaa! A jak ty lubisz takie cudenka to może zainwestuj w spieniacz do mleka i zacznij się bawić w coffee art? wink

3 Ostatnio edytowany przez BabaOsiadła (2013-08-30 16:25:48)

Tak, znam języki. Teorię już obczaiłam, filmiki na Youtube i wszelkie możliwe blogi o wypiekach obejrzałam i jako takie pojęcie nabyłam, ale brakuje mi praktyki i pewnie dlatego trudno mi ocenić, czy te narzędzia, które widziałam, to rzeczywiście absolutny mus, czy raczej szpanerstwo/chęć uzyskania ładnych zdjęć/nieskrępowana zamożność big_smile

Iceni napisał/a:

Aaa! A jak ty lubisz takie cudenka to może zainwestuj w spieniacz do mleka i zacznij się bawić w coffee art? wink

Och, kusiło mnie niemożebnie, ale dałam sobie po łapach, bo nikt u mnie kawy nie pija sad

Ja prawie w ogóle nie jadam słodyczy, ale też mam takie "muszę wiedzieć, jak to się robi, no bo co, jaaa takich cudeniek nie zrobię?" big_smile No i rodzinka się ucieszy, żarłoczna jest niesamowicie big_smile

4

na pewno przyda się worek cukierniczy z różnymi końcówkami- do nakładania budyniu, kremów, lukru itp. Jak ktoś jest wprawiony, to szprycy nie trzeba kupować. Dostępne są jednorazowe albo silikonowe wielokrotnego użytku. Ale równie dobrze można użyć zwykłych torebek z klipsem, odcinając róg. Jeśli zdecydujesz się na zestaw worka silikonowego z końcówkami, to żadem adapter nie będzie Ci potrzebny.

Nie wiem jak to się nazywa, do rysowania małych ozdóbek np. czekoladą można kupić coś na kształt długopisu, ale równie dobrze można użyć zwykłej strzykawki. ( Przydaje się to też do robienia jakichś gwiazdek, serduszek i innych ozdób- na  sztywnej folii rysujesz kształty i zestalasz czekoladę).

Do pokrywania tortów np kremem można użyć np. takich plastikowych cusiów do fugowania.

Pędzelki mogą być zwykłe, byleby miały naturalne,nie za miękkie włosie.

Do wypieku muffinów warto kupić specjalną blachę z wgłębieniami, łatwiej nakłada się masę i nie ma ryzyka wylania się ciasta z papilotek podczas pieczenia. Można też kupić foremki silikonowe- są bardzo wygodne w użyciu.

Naprawdę bardzo dużo można wykonać za pomocą domowych sprzętów. Jak umiesz rysować, to wiele ozdób można wykonać rysując na folii i przyklejając je później do ciasta.

Kup barwniki spożywcze, jeśli chcesz robić np zielony lukier czy niebieskie ciasto. Nie szalej z ilością- 10 gram starcza naprawdę na długo.

Do robienia kwiatów używa się masy cukrowej, żeby płatki były bardziej autentyczne potrzebny Ci patyczek z kulką na końcu (może być taki od cymbałek ;-p) do nadania wypukłego kształtu.A, i ja osobiście nie polecam samodzielnego robienia masy cukrowej- od groma z tym roboty, naprawdę można się wkurzyć. Walka z glutami i cukrem pudrem.

Teraz piszę bez dłuższego pomyślenia, ale jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy, to skrobnę :-)

5

Aha, jeśli chodzi o tylki, to jeśli chodzi o mnie- wystarczyło mi 7 podstawowych.

A najlepsza folia do robienia ozdób z czekolady to taka do rzutników

6

NatiB, dziękuję! smile Kopalnia informacji.

NatiB napisał/a:

Teraz piszę bez dłuższego pomyślenia, ale jak mi jeszcze coś przyjdzie do głowy, to skrobnę :-)

Będę bardzo zobowiązana.

A te tylki - jakie masz rozmiary?

7

BabaOsiadła, wyjdź za mnie! Ja Ci takie kupie, jakie chcesz, a Ty będziesz takie cuda robiła! big_smile

A wiecie co Wam powiem? Próbowałam kiedyś z takimi kupnymi lukrami kombinować, ale w smaku to paskudne jest. Ja to bym chciała, żeby to smakowało tak, jak wygląda.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

8

P&P napisał/a:

BabaOsiadła, wyjdź za mnie! Ja Ci takie kupie, jakie chcesz, a Ty będziesz takie cuda robiła! big_smile

Dobra! Bagaż w postaci dwuletniego dziecka i 90 kg psów nie będzie przeszkodą, prawda? wink

P&P napisał/a:

A wiecie co Wam powiem? Próbowałam kiedyś z takimi kupnymi lukrami kombinować, ale w smaku to paskudne jest. Ja to bym chciała, żeby to smakowało tak, jak wygląda.

Tak, ponoć te kupne są ohydne. Skompletowałam już sobie plik przepisów na lukry, posypki, kolorowy cukier, ozdoby cukrowe i czekoladę plastyczną domowej roboty, zobaczymy smile

9

BabaOsiadła napisał/a:

Dobra! Bagaż w postaci dwuletniego dziecka i 90 kg psów nie będzie przeszkodą, prawda? wink

Wychowam jak swoje, a co! big_smile

Wracając do tematu. Zrobiłam ja ostatnio babkę, no i lukier (według przepisu). Ale coś mi chyba nie wyszedł, bo był raczej przezroczysty, nie biały. Uwielbiam wszystko, co jest polane lukrem i chętnie się dowiem, jak zrobić go prawidłowo.
I powiedzcie mi, można robić cytrynowy, pomarańczowy i jakie jeszcze smaki? Tak, żeby pasował do czekoladowych muffinek. wink

Oscar Wilde

10

P&P napisał/a:

Ale coś mi chyba nie wyszedł, bo był raczej przezroczysty, nie biały. Uwielbiam wszystko, co jest polane lukrem i chętnie się dowiem, jak zrobić go prawidłowo.

A z jakiego przepisu zrobiłaś ten lukier? Ten na białkach ponoć wychodzi bielusieńki, a na wodzie - przezroczysty właśnie.

P&P napisał/a:

I powiedzcie mi, można robić cytrynowy, pomarańczowy i jakie jeszcze smaki? Tak, żeby pasował do czekoladowych muffinek. wink

Waniliowy! <ślini się>

11

Na jakich białkach, jakiej wodzie? ;O  No to już wiem, czemu nie wyszło. big_smile Wiesz jak zrobiłam? Cukier puder i sok z cytryny i tyle. W jakiejś mądrej książce mojej matuli znalazłam i takie tego efekty.

Morał z tego taki, że nie powinnam się do piekarnika zbliżać. Ale muffinki mi wychodzą, tylko właśnie chcę zakombinować z polewą.

Oscar Wilde

12

P&P napisał/a:

Na jakich białkach, jakiej wodzie? ;O  No to już wiem, czemu nie wyszło. big_smile Wiesz jak zrobiłam? Cukier puder i sok z cytryny i tyle. W jakiejś mądrej książce mojej matuli znalazłam i takie tego efekty.

Nie no, dobrze jest smile Można zmieszać albo:
-wrzątek, cukier puder i sok z cytryny/pomarańczy
-gorący sok z cytryny/pomarańczy i cukier puder

(te wychodzą na ogół trochę jaśniejsze, znaczy, bardziej przezroczyste - można dosypać więcej cukru pudru)

albo tak zwany lukier królewski:
-białko jaja, cukier puder i opcjonalnie sok z cytryny/inny aromat - ten wychodzi idealnie biały, trwały i szybko zastyga.

13

Jak dostanę natchnienia na muffinki (albo zostanę do tego brutalnie zmuszona przez mojego Osobistego Wyjadacza Słodyczy), to spróbuję z tym białkiem.

W programie kulinarnym, który tak namiętnie oglądam, kobitka dekorowała talerz, na którym miałą podać ciastka. Z papieru wycięła serwetkę na kształt płatka śniegu, przyłożyła do talerza i posypała to cukrem pudrem. Super to było.
Tak naprawdę, jak ktoś ma wyobraźnię i zamiłowanie do takich rzeczy, to wiele sprzętu nie potrzeba. big_smile

Dla mnie najważniejszym sprzętem do robienia słodkości jest solidna blacha do pieczenia ciast. Taka odpinana, żeby nic się nie rozłaziło i rosło prościutko. I te silikonowe foremki- super sprawa.

Oscar Wilde

14

P&P napisał/a:

W programie kulinarnym, który tak namiętnie oglądam

Zdradzisz nazwę? Ostatnio mam szał na programy kulinarne smile

P&P napisał/a:

kobitka dekorowała talerz, na którym miałą podać ciastka. Z papieru wycięła serwetkę na kształt płatka śniegu, przyłożyła do talerza i posypała to cukrem pudrem. Super to było.
Tak naprawdę, jak ktoś ma wyobraźnię i zamiłowanie do takich rzeczy, to wiele sprzętu nie potrzeba. big_smile

To jest myśl! Dzięki! Żegnajcie drogie matryce big_smile

15

Po taniości, a jak pięknie wyszły!
A ten program, to "Ewa gotuje", program kulinarny Ewy Wachowicz. Leci czasem na Polsacie, czasem na ATM Rozrywka. Ona ma naprawdę super pomysły, nawet nie wiesz jakie cuda można z papieru wyczarować. smile

Oscar Wilde

16

Dzięki! smile

Chwilowo jestem oczarowana zestawem tylek Wiltona i walczę między "jakie cuda będzie można nimi wyczarować!" a "powaliło cię, durna babo, tyle kasy!"

17

Babo zaraz podeślę specjalistkę naszą forumową od robienia takich cudeniek i innych.
Z resztą zapraszam na jej stronę - w google trzeba wpisać "wcinaj to"- Kotoko jest ekspertem w tej dziedzinie smile

,,Czemu ty się, zła godzino,
z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
Jesteś - a więc musisz minąć.
Miniesz - a więc to jest piękne"

18

szerek napisał/a:

Babo zaraz podeślę specjalistkę naszą forumową od robienia takich cudeniek i innych.

Cudownie, dziękuję! smile

szerek napisał/a:

Z resztą zapraszam na jej stronę - w google trzeba wpisać "wcinaj to"- Kotoko jest ekspertem w tej dziedzinie smile

Miałam już ogromną przyjemność poznać tę stronę smile Potrzeba mi obecnie jednak porady bardziej "technicznej" - czy kupić rękaw i stalowe tylki (drogie), czy plastikową szprycę/dekorator (to jest to samo w ogóle?) z plastikowymi końcówkami (tanie, ale ma kiepskie opinie), czy warto kupować milionpińcset rozmiarów tylek...

19 Ostatnio edytowany przez Merredithhh (2013-09-01 01:14:49)

Myślę, że niezłym pomysłem są jednorazowe rękawy, szczególnie jeśli będziesz szprycowała też inne rzeczy (np. pasty jajeczne, rybne). W tych z materiału mimo mycia jednak po jakimś czasie zapaszek zostaje.
Co do ilości końcówek, moim zdaniem wystarczy kilka, tych miliona pińciuset, różniących się jedna od drugiej o 1/10 milimetra i tak się nie używa.

Babo, widzę, że lubisz różne kulinarne bajery  - interesowałaś się kuchnią molekularną?

20

Merredithhh napisał/a:

Babo, widzę, że lubisz różne kulinarne bajery  - interesowałaś się kuchnią molekularną?

Że interesowałam to pewnie zbyt dużo powiedziane. Czytam o tym/oglądam z zachwytem, wiem, o co w tym chodzi, posiadłam pewną teorię, ale żeby coś samodzielnie próbować, to (jeszcze?) się nie odważyłam. A Ty? Masz za sobą jakieś próby?

21

to ja tylko co dorzucę - do lukru typu fondant albo royal  - tych na bazie białek i tych na wodzie - można dodać odrobinę gliceryny. Gliceryna sprawia, ze masa jest bardziej plastyczna - nie pęka tak na brzegach podczas formowania.

22

Już to widzę, jak w fartuchu i goglach BabaOsiadła bawi się w "małego chemika" big_smile

Ja tez sobie zajrzałam na ten blog i może tam coś z niego skubnę. smile

Oscar Wilde

23

P&P napisał/a:

Już to widzę, jak w fartuchu i goglach BabaOsiadła bawi się w "małego chemika" big_smile

Kura Piromanka big_smile I chałupa wylatuje w powietrze big_smile

24 Ostatnio edytowany przez Merredithhh (2013-09-01 14:06:31)

BabaOsiadła napisał/a:
Merredithhh napisał/a:

Że interesowałam to pewnie zbyt dużo powiedziane. Czytam o tym/oglądam z zachwytem, wiem, o co w tym chodzi, posiadłam pewną teorię, ale żeby coś samodzielnie próbować, to (jeszcze?) się nie odważyłam. A Ty? Masz za sobą jakieś próby?

Mam, ale szybko mi się znudziło, brakuje mi cierpliwości do takich zabaw.
Jeśli masz czas i cierpliwość, to polecam smile Bardzo efektowne smile
Edit: No i na pewno takie czary-mary będzie dużą frajdą dla córki smile

25

Merredithhh napisał/a:

Mam

Opowiedz, proszę! smile

26

Mnie czeka małe wyzwanie, bo we wtorek muszę zrobić coś urodzinowego, co ma przypominać tort. Ja kompletnie nie potrafię robić biszkoptu, śmiem twierdzić, że wisi nade mną jakaś antybiszkoptowa klątwa, zaczynam doszukiwać się jakiś teorii spiskowych w tym, że jeszcze NIGDY nie wyszedł mi biszkopt. Robię ciasteczka, babki, rogaliki, desery, ogólnie WSZYSTKO oprócz biszkoptu. big_smile

I co ja mam biedna zrobić na te urodziny? No i oczywiście dekoracja też się liczy!

Oscar Wilde

27

Kup biszkopt i udekoruj sama cool

28

Zostałam wezwana do odpowiedzi, choć wszystko co ważne zostalo już powiedziane big_smile.

Tak jak pisała już NatiB, i ja do wyciskania dekoracji z kremu/lukru używam worka. Najlepiej pracuje mi się z workiem płóciennym (swój kupiłam w hurtowni z afrtykułami dla cukierników), nie używam adapterów, tylki (czyli metalowe końcówki) wkładam bezpośrednio do worka. Jeśli mowa o tylkach to chyba ich zestaw jest największym wydatkiem - ja mam zestaw 30-tu paru końcówek, dostałam je w prezencie, bo zwyczajnie szkoda bylo mi zapłacić za nie duże pieniądze, jęczałam, jęczałam i w końcu ktoś się zlitował i kupił pod choinkę... ;-)

Lukier na pierniczkach wyciskam wyłącznie przez rożek z pergaminu - żadna tylka nie będzie aż tak precyzyjna. Mówię oczywiście o ażurowych wzorkach.
Do pierniczków potrzebujemy, wiadomo, super wykrawaczek, ja swoje kupuję w internecie, bo jest wybór ciekawych kształtów, a nie tylko księżyce, kwiatki i gwiazdki. Nie mogę tutaj wklejać linków, ale jeśli któraś z Was jest zainteresowana to mogę na maila podesłać sklepy, w których robię zakupy.

Cupcakes... To jest mój konik big_smile. Sprawa jest prosta, ale to już wiesz - foremka z wgłębieniami na muffiny, ciekawe papilotki, ulubiony przepis na ciasto. Krem wyciskamy przez szpryce z końcówką np. o kształcie zamkniętej róży.

Jeśli nie masz jeszcze niczego to kupiłabym:
- dwa worki płócienne (są też plastikowe jednorazowe, nie wiem jak często zamierzasz ich uzywać). Nie zgadzam się ze zdaniem, że materiałowe po pewnym czasie przesiąkają zapachem zawartości - ja używam rękawa nie tylko do kremów i mas, ale także do past i nie mam tego problemu, może dlatego, że moje rękawy mają w środku warstwę ze sztucznego tworzywa, takiego hmm.. śliskiego
- mały zestaw tylek (są na allegro, nie musisz kupować od razu tych najdroższych, kiedyś widziałam zestawy 24 sztuki za około 30-40zł, na pewno są trochę cieńsze, ale w niczym to nie powinno przeszkadzać)
- duży zapas papilotek do muffinek smile, kup sobie oprócz białych jakieś kolorowe na różne okazje, "tulipany" też ładnie wyglądają, a najładniej wygladają białe z falbanką dookoła
- wykrawaczki do ciastek i pierniczków! małe i duże smile. Małe bardzo często przydają mi się do wykrawania lukru plastycznego i dekorowania ciast.
- a do lukru plastycznego: barwniki, klej spożywczy, możesz kupić kilka wykrawaczek na sprężynce. To fajna sprawa, można wykrawać dekoracje z resztek lukru po torcie, schować do słoika i potem użyć do dekoracji np. cupcakes. Kiedyś kupiłam takie mini-wykrawaczki na jednej z popularnych stron z dodatkami dla amatorów pieczenia wink. Za zestaw trzech zapłaciłam 31zł hmm. A ostatnio przeglądałam katalog Betterware i widziałam, że mają takie zestawy po 5 sztuk za chyba 19zł. Kupiłam sobie motylki, bo kwiatuszki już miałam, i powiem Ci, że nie różnią się niczym!

Z tymi wszystkimi cudeńkami to jest tak, że chciałoby się mieć wszystko. Ja ślinię się do każdej pierdółki przeznaczonej do robienia dekoracji z lukru plastycznego wink. Ale rozsądek podpowiada mi, że większość rzeczy można zastąpić tym co mamy w domu. Nie mam specjalnego wałka do lukru, używam normalnego drewnianego, wcześniej umytego. Nie mam też dłutek do robienia dekoracji, używam wsystkiego co mam pod ręką - końcówek noży, łyżek, a ostatnio upodobałam sobie końcówkę od obieraczki do warzyw, bo ma super zakończenie w kształcie litery V big_smile

P&P, nie kupuj biszkoptu, to najgorsze świństwo big_smile:D. Może zrób coś na kształt murzynka albo brownie, albo devil's food cake? smile. Albo zrób ciasto z przepisu na victoria sponge cake, ono zawsze wychodzi, nawet kiedy wymiesza się widelcem big_smile

29

kotoko napisał/a:

Z tymi wszystkimi cudeńkami to jest tak, że chciałoby się mieć wszystko. Ja ślinię się do każdej pierdółki przeznaczonej do robienia dekoracji z lukru plastycznego wink

Bardzo Ci dziękuję, Kotoko smile Ja właśnie też się ślinię jak dziecko w sklepie z zabawkami i chciałabym mieć WSZYSTKO i to natentychmiast big_smile

30

BabaOsiadła napisał/a:
Merredithhh napisał/a:

Mam

Opowiedz, proszę! smile

Nie ma dużo do opowiadania smile
Używałam agaru (do kawioru), maltodekstryny (do pudrów różnych), alginu (tężeje otoczka, w środku zostaje płynne) + calazoonu (robi się z tego rozwtór, do którego wrzuca się alginowe cuda) i gellazoonu (galaretki).
Chyba najwięcej wpadek miałam z alginem i najbardzej go za to znielubiłam smile Za to najłatwiej jest zrobić puder, chyba każdemu za pierwszym podejściem się udaje.

31

A skąd brałaś przepisy? Sama wymyślałaś i kombinowałaś?

32

Trochę czytałam w necie, przeglądałam różne przepisy, a jak już mniej wiecej wiedziałam co do czego, to łatwiej mi było wybierać odpowiednie produkty. Musiałam kombinować trochę z ilością tych proszków, bo nie zawsze z proporcji podanych w przepisie wychodziło mi to, co trzeba.

33

Merredithhh gdzie kupowałaś te wszystkie -iny, -ony, -yny ? big_smile Kiedyś przegladałam "Kuchnię" i był tam artykuł o kuchni molekularnej, aż przeszedł po mnie "ten" dreszczyk big_smile. Cały czas kusi mnie, żeby spróbować.

BabaOsiadła, jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało, w miarę możliwości postaram się pomóc smile

34

W sklepach internetowych. Większość miałam firmy Biozoon, a resztę od Ferrana Adri?.

35

Merredithhh napisał/a:

Trochę czytałam w necie, przeglądałam różne przepisy, a jak już mniej wiecej wiedziałam co do czego, to łatwiej mi było wybierać odpowiednie produkty. Musiałam kombinować trochę z ilością tych proszków, bo nie zawsze z proporcji podanych w przepisie wychodziło mi to, co trzeba.

No to mam co rozkminiać przez kolejne tygodnie smile Dziękuję za natchnienie.

kotoko napisał/a:

BabaOsiadła, jeśli masz jakieś pytania to wal śmiało, w miarę możliwości postaram się pomóc

Och, całe mnóstwo, gdybyś była tak miła... Chyba potrzebuję kupić od razu wszystko (jestem strasznie niecierpliwa i kapryśna) i żeby ktoś mi powiedział: "Tak, to wszystko, zrobisz tym dowolną rzecz i niczego Ci nie zabraknie." big_smile A więc, gdybym kupiła:

-worki jednorazowe
-zestaw tylek (największy, Gwiazdka się zbliża, zacznę jęczeć już teraz big_smile)
-kilka pędzelków
-foremko-wykrawaczki do ciastek i lukru
-klej (jest konieczny? nie da go się zrobić "domowo"/zastąpić?)
-papilotki
-barwniki/lukry/czekolady plastyczne to raczej zrobię sama, ewentualnie kupię tylko barwniki

to będzie o.k., czy o czymś nie pomyślałam? big_smile

Jak wybrać dobre tylki? Ponoć Wilton to bardzo dobra firma, ale ich ceny zabijają, a jakieś zestawy no-name wprawdzie kuszą ceną, ale napisać, że są ze stali nierdzewnej, to ja sobie też mogę wink
Jakie znaczenie ma wysokość tylek?
Najmniejszą okrągłą tylką nie da rady udekorować pierniczków? Woreczkiem pergaminowym to ja się nie odważę, to chyba trzeba lat praktyki na tak misterne wzory woreczkiem...
Jeśli kupię worki jednorazowe i dużo tylek, to szprycę chyba spokojnie mogę sobie darować?
Barwniki w płynie ponoć są do kitu, czy lepiej zatem wybrać te w żelu, czy w proszku?

36

Klej spożywczy jest niezastąpiony jeśli chodzi o sklejanie elementów z lukru plastycznego, możesz sama zrobić syrop cukrowy i wystudzonym sklejać, ale po co się w to bawić dla kilku kropel? big_smile

Co do tylek, fakt, Wilton ma świetne końcówki i ja mam szczęście używać ich właśnie. Ale moja znajoma ma takie no-name i też nie narzeka. Może gdyby ktoś używał ich codziennie to byłby problem, ale jeśli takie nie ze stali umyjesz i wysuszysz od razu to nie powinno być problemu.
Wysokość tylek? Nie zwróciłam na to uwagi big_smile. Chodzi pewnie o to, że im dłuższa tym bardziej uniwersalna będzie. Mam na myśli, że jeśli wytniesz jakąś określoną dziurkę w rękawie, to im dłuższa (a co za tym idzie z reguły szersza) tylka tym bardziej pewne będzie, że nie wypadnie Ci z rękawa. Ja mam dwa rękawy, w jednym większy otwór (na szersze tylki), a w drugim mniejszy (na węższe).
Myślę, że jeśli ktoś ma duże zdolności manualne to i najmniejszą tylką sobie poradzi z dekorowaniem pierniczków. Ja próbowałam, nie umiem, nie potrafię dokładnie wyczuć lukru. Poza tym, w moim zestawie nawet najmniejsza okrągła tylka jest za szeroka do dekorowania. Może to moje zboczenie, ale lubię geodezyjną prezycję big_smile. Spróbuj woreczkiem, naprawdę jest o wiele łatwiej. Możesz ewentualnie wpakować lukier do mocniejszego woreczka foliowego i odciąć maluteeeeńki rożek smile.

Worki jednorazowe spokojnie wystarczą wink. Są mocne, nie rwą się i spokojnie mimo swojej jednorazowości wystarczą Ci na kilka razy.

Barwniki w płynie są ok jeśli chcesz zabarwić ciasto na lekki pastelowy kolorek. Lukru nimi nie zabarwisz, bo bardzo go rozrzedzają, żeby był zwarty trzeba dosypać cukru pudru, znowu będzie blado i kółko się zamyka. Ja polecam barwniki w proszku, od kilku lat używam tylko takich, dla pewności często rozpuszczam barwnik w 1/100 kropli wody wink. Barwników w paście (takie miałaś na myśli?) nie używałam smile.

37

Bardzo dziękuję za wszystkie wskazówki smile

kotoko napisał/a:

Barwników w paście (takie miałaś na myśli?) nie używałam smile.

Oj. Nie słyszałam o paście (chyba, że według któregoś producenta/właściciela sklepu to to samo, co żel). Googlałam sobie przez parę dni i widziałam barwniki w proszku, w płynie, w żelu i (dziś zauważyłam) w sprayu.

Te w żelu wyglądają np. tak:

http://www.sweetdecor.pl/img.php?ident=&amp;product=2960&amp;kind=2&amp;gallery=

38

No to się obkupiłam smile
-rękaw cukierniczy z kilkoma tylkami
-szpryca z kilkoma tylkami
-dwa barwniki w żelu, trzy w proszku
-dwie formy do muffinek
-trzy foremki do czekoladek
-foremko-wycinarko-wytłaczarki, czy jak to się zwie, do ciasteczek
-papilotki
-złote opakowania na czekoladki, takie kartoniki z przezroczystym okienkiem
-komplet pędzelków
-klej spożywczy
-kawałek lukru plastycznego do wypróbowania.

Tylki Wiltona będą musiały poczekać na lepsze czasy wink

39

BabaOsiadła,
pędzelki, klej, barwniki, kobieto, remont czy ciastka robisz? big_smile

Jak ja bym zrealizowała tą listę powyżej, to by mi na mąkę już nie starczyło big_smile

Oscar Wilde

40

P&P napisał/a:

BabaOsiadła,
pędzelki, klej, barwniki, kobieto, remont czy ciastka robisz? big_smile

big_smile big_smile big_smile

P&P napisał/a:

Jak ja bym zrealizowała tą listę powyżej, to by mi na mąkę już nie starczyło big_smile

Sekret tkwi w... Biedronce i Tesco wink I w tym, by nie dać się zrobić w bambuko. Super-hiper-wypas pędzelki do dekorowania wypieków: 50 zł. Identyczne pędzelki, tylko nazwane "do paznokci": 9 zł cool

41

BabaOsiadła, ja w akcie desperacji używałam czystych pędzelków do akwareli, haha big_smile .
Pokaż wykrawaczki i foremki, bo ja mam na ich punkcie manię zbieractwa! I opowiedz kiedyś jak przygoda z barwnikami w żelu, bo jestem bardzo ciekawa smile

42

Mała inspiracja:

http://img.zszywka.pl/1/0087/w_4405/fotografia-i-grafika/foremki-z-puszki-po-piwie.jpg

43 Ostatnio edytowany przez P&P (2013-09-16 21:53:22)

Jak ja bym te wszystkie puszki po piwsku pozbierała, to bym mogła skup foremek otworzyć. big_smile

Ja chyba wypróbuję ten sposób z wycinkami z papieru, ale zamiast cukru pudru, to pobawię się lukrem. Może się nie rozciapi. Albo właśnie- rachu ciachu pędzeleczkiem. Do makijażu, a co! Można? Można.

Oscar Wilde

44

Iceni, super pomysł, nigdy bym na to nie wpadła! big_smile

45

kotoko napisał/a:

Pokaż wykrawaczki i foremki, bo ja mam na ich punkcie manię zbieractwa!

Takie zupełnie, zupełnie podstawowe smile Marzą mi się te wypasione, np. bobas 3D, twarz dziewczyny 3D, liście, kwiaty, sznur pereł, no i KORONKI, ale są nieprzyzwoicie wręcz drogie. Przepraszam za jakość zdjęć, komórką, wieczorem... sad

Do czekoladek (takie i parę innych wzorów, serduszka, stożki, itp.):

http://i44.tinypic.com/29eptgm.jpg

Najzwyklejsze do babeczek:

http://i41.tinypic.com/eze3uw.jpg

Do ciasteczek i do lukru plastycznego (tzn. z założenia to one pewnie są tylko do ciasteczek, ale tym malutkim kółkiem i serduszkiem można, jak mniemam, zrobić kolorowe konfetti z lukru na posypkę):

http://i41.tinypic.com/bitfyu.jpg

http://i43.tinypic.com/33eld76.jpg

I moja największa duma, moje śliczne pudełeczka na bombonierki big_smile:

http://i40.tinypic.com/ixr3p2.jpg

kotoko napisał/a:

I opowiedz kiedyś jak przygoda z barwnikami w żelu, bo jestem bardzo ciekawa smile

Baaardzo proste i wygodne w użyciu smile Drogie sad ale dość wydajne. WYDAJE MI SIĘ (bo trudno po paru próbach mówić o pewności), że dają bardziej intensywne kolory niż barwniki w proszku.

Ty kupujesz całą paletę kolorów, czy mieszasz?

Posty [ 45 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Jak skompletować zestaw do dekorowania tortów, ciastek, babeczek?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018