Tabletki i ból nogi - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1 Ostatnio edytowany przez anouk88 (2013-07-24 21:18:34)

Temat: Tabletki i ból nogi

Po raz pierwszy w życiu biorę tabsy (Yasmin). Wczoraj wzięłam pierwszą tabletkę i jak ogólnie czuję się dobrze (nie licząc tego, że parszywie z powodu okresu tongue), tak mam dziwne uczucie w lewej nodze. Na dodatek przy dotknięciu w jednym miejscu, pobolewa. Naczytałam się o skutkach ubocznych (i w ulotce i w internecie) i przerażają mnie. Zastanawiam się, czy sobie jednak ich nie darować, właśnie z powodu tego dziwnego ni to bólu ni to drętwienia w lewej nodze. Ale to była dopiero JEDNA tabletka i nie wiem, czy już mogły pokazać się jakieś skutki uboczne? I nie wiem, czy brać kolejną hmm

Tabletki lekarka mi przepisał po zrobieniu badań hormonalnych, mam trochę rozszalałe. Mam też nieregularne miesiączki (nigdy nie wiem, kiedy dostanę), a jak dostanę to często są obfite i bolesne, a czasami to tylko brązowe plamienie. Obecnie nie współżyję, więc jako zabezpieczenie nie są mi potrzebne. Tydzień wcześniej brałam luteinę pod język, żeby w ogóle miesiączka się pojawiła, bo ostatnią miałam jakoś w marcu/kwietniu.

Mam na nodze pajączka (prawej, z którą jest wszystko ok), ale pojawiły mi się od wczoraj (albo wcześniej ich nie zauważyłam) też na udach. I w ogóle te żyły jakieś takie bardziej widoczne są. Albo jestem przewrażliwiona.

Mówiłam o pajączkach gin, wyraziłam swoje wątpliwości, co do żylaków/pajączków/krążenia ogólnie, ale i tak dostałam tabsy.

Trochę panikuję, ale wizyta u gin dopiero za jakieś dwa tygodnie, a nie chcę skończyć z zakrzepicą/udarem/zawałem w wieku 25 lat. Nie chcę w jakimkolwiek wieku, no ale rozumiecie wink

Sorry za rozgadanie się smile
I witam wszystkich smile

Szperałam trochę po forum, czy już coś takiego jest, ale nie znalazłam, więc jeśli się powtarzam, również przepraszam wink

Dodam jeszcze, że również na trochę zbyt duże owłosienie i lekki trądzik miałam je brać.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Tabletki i ból nogi

Idz z tym do lekarza. Najlepiej hematologa, jeśli masz podstawy aby podejrzewać zakrzepice. On oceni na ile słuszne są Twoje obawy i zleci badania. Pewnie m.in. układ krzepnięcia.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

3 Ostatnio edytowany przez anouk88 (2013-07-24 21:41:23)

Odp: Tabletki i ból nogi

Średnio na jeża mam teraz możliwość. Mój lekarz pierwszego kontaktu jest w innym mieście (gdzie indziej studiuję, gdzie indziej obecnie mieszkam, a lekarza mam tam, gdzie studiuję), więc ze skierowaniem ciężko. Poza tym za miesiąc wyjeżdżam za granicę, więc ogólnie lipa hmm

Chyba nie wezmę tabletki i poczekam na wizytę do gina. Ale i tak czekam na jeszcze jakieś odpowiedzi smile

I ja niczego nie podejrzewam, ja po prostu nie wiem, co się dzieje wink

4

Odp: Tabletki i ból nogi

Jeśli Ci życie miłe, oznacz sobie D-Dimery przynajmniej.
Jeśli poczujesz, że spada kondycja, masz stan zagrożenia życia.
Hasło wyszukiwania: "zatorowość płucna".

5

Odp: Tabletki i ból nogi

Doczytałam teraz, że objawy masz już po jednej tabletce. Szczerze mówiąc nie wiem na ile to możliwe, na ile to Twoja paranoja...
Tak czy siak, układ krzepnięcia warto zrobić przy braniu tabsów.

Chciałby nad poziomy człek - a tu ciągle niż.
Nie uciągnie pusty łeb ciężkiej dupy wzwyż.

6

Odp: Tabletki i ból nogi
nocnalampka napisał/a:

Doczytałam teraz, że objawy masz już po jednej tabletce. Szczerze mówiąc nie wiem na ile to możliwe, na ile to Twoja paranoja... Tak czy siak, układ krzepnięcia warto zrobić przy braniu tabsów.

Jak mnie to wkurza, ze lekarze o 3/4 rzeczy nie mówią i trzeba dopytywać, prosić, a nie zawsze ma się o tym jakieś pojęcie. Najlepiej to żeby wszyscy medycynę kończyli ze wszystkich możłiwych specjalności hmm To nie atak na Ciebie, oczywiście wink

Też właśnie nie wiem, czy to możliwe, czy to moja paranoja, ale wolę dmuchać na zimne i pierdzielę to wszystko. Problem będzie przy współżyciu, jeśli rzeczywiście brać nie będę mogła, bo sama prezerwatywa to dla mnie za mało i mam blokadę psychiczną wtedy hmm

7

Odp: Tabletki i ból nogi

Zakrzepica udar zawał to po jednej tabletce raczej nie występuje.
Jeśli pojawiły się pajączki to nie masz pewności od czego.
Jeśli chcesz się uspokoić idź do lekarza pierwszego kontaktu pogadaj i weź skierowanie na badania z krwi. Oznaczenie D-dimerów powinno pomóc w diagnostyce.
Albo idź do innego ginekologa. Powiedz jak się czujesz i wogóle. Co dwie głowy to nie jedna.
A wyjazd za granicę w takim stanie to raczej nie jest dobry pomysł. A jak tam się bardziej rozchorujesz?

8

Odp: Tabletki i ból nogi
Xelfi napisał/a:

Zakrzepica udar zawał to po jednej tabletce raczej nie występuje.
Jeśli pojawiły się pajączki to nie masz pewności od czego.
Jeśli chcesz się uspokoić idź do lekarza pierwszego kontaktu pogadaj i weź skierowanie na badania z krwi. Oznaczenie D-dimerów powinno pomóc w diagnostyce.
Albo idź do innego ginekologa. Powiedz jak się czujesz i wogóle. Co dwie głowy to nie jedna.
A wyjazd za granicę w takim stanie to raczej nie jest dobry pomysł. A jak tam się bardziej rozchorujesz?

Słowo klucz - raczej.

Ogólnie zdrowa jestem. Jeszcze wczoraj była elegancja-francja wink
Nie mogę iść do pierwszego kontaktu, bo mam go prawie 300 km od siebie sad
Wyjazd za granicę to nie wakacje, a na studia jadę, więc ot tak zrezygnować nie mogę.

O patrz, o drugim ginie mi do głowy nie przyszło. Czasem jednak pusto w tym łbie tongue

9

Odp: Tabletki i ból nogi

To pogadaj  ginekologiem o tym że wyjeżdżasz za granicę. Może przyśpieszy badania albo odrazu da ich więcej żeby szybciej ocenić całą sytuację i zacząć prawidłowe leczenie. Powodzenia.

10

Odp: Tabletki i ból nogi

Dołączam się do tematu, bo nie chcę zakładać nowego.

Od 30.12.13 biorę tabletki antykoncepcyjne Lesine. Dziś od rana boli mnie biodro (po zażyciu dwóch tabletek, biorę o 18, a ból pojawił się dziś około 12). Nie noga, prawe biodro, tak że ledwo mogę chodzić. Dziś zażyłam trzecią tabletkę (godz. 18), ponieważ nie skojarzyłam bólu biodra z tabletkami. Wiem, że w ulotce jest napisane, że należy przestać brać tabletki, gdy pojawi się silny ból nogi. Czy to jest oznaka zakrzepicy czy też może coś nie związane z tabletkami? Wczoraj, wiadomo sylwester, nie imprezowałam za nadto aczkolwiek dostałam łuską fajerwerków w stopę. Tak, prawa stopa, dlatego myślałam z początku, że jest to związane z tym biodrem. Jeśli do jutra ból nie ustąpi zgłoszę się do ginekologa, jednak wolę mieć Waszą opinię przed nocą, żeby spać spokojniej, może któraś z Was miała podobny problem.

Das ist ein Akt in dem in Kürze ein Schäfchen den Wolf frisst

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2018