Tabletki,recepta,samolot - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki,recepta,samolot

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

Temat: Tabletki,recepta,samolot

Witam serdecznie !
Mam mały dylemat , który może mnie w późniejszym czasie dużo kosztować i pieniędzy i nerwów.
Biorę tabletki hormonalne Naraya, już ponad pół roku i nie chciałabym z nich rezygnować.
Wyczytałam w internecie na szybko, że aby przewozić leki w większej ilości , w bagażu podręcznym trzeba mieć przy sobie receptę, czy to prawda ? Nie przepuścili by mnie bez niej ? A jeśli byłaby potrzeba to czy w aptece, gdzie ulokowana jest moja recepta, mogą zrobić kopię ?
Byłabym wdzięczna za precyzyjną odpowiedź
Pozdrawiam wink

2

Odp: Tabletki,recepta,samolot

A czemu chcesz w bagażu podręcznym? W bagażu podr. wystarczy Ci ewentualnie 1 opakowanie, a nawet 1 tabletka, jeśli będziesz ją przyjmowała podczas lotu.

3

Ponieważ bagażu ogólnego nie zabieram ze sobą

4

To tak: kopię recepty jak najbardziej możesz zrobić.
Ile tych opakowań bierzesz?
I: do jakiego kraju się wybierasz?

5

Kupuję 4 opakowania , a wylatuję do Anglii wink

6

4 opakowania to nie jest duża ilość smile
A w Anglii z tego co wiem, tabletki anty możesz kupić bez recepty, jak w wielu krajach zresztą - wystarczy że pójdziesz do apteki, pokażesz jakie obecnie bierzesz a sprzedawca da Ci z tym samym składem.

7

hmm, w takim razie bardzo dziękuje za odpowiedź wink

8

Witam,

tak odnośnie tabletek antykoncepcyjnych...
Biorę regularnie tabletki. Aktualnie mam okres. Ostatnią tabletkę wzięłam we wtorek (25.06). Ok. 21h temu współżyłam bez zabezpieczenia. Doszło do wytrysku poza, ale istnieje możliwość, że coś mogło dostać się do środka. Czy powinnam wziąć tabletkę antykoncepcyjną wcześniej (następne opakowanie zaczynam we wtorek-2.07), czy poczekać? A może pigułka 72h? Proszę o radę.

9

RudaWOW napisał/a:

Wyczytałam w internecie na szybko, że aby przewozić leki w większej ilości , w bagażu podręcznym trzeba mieć przy sobie receptę, czy to prawda ?

Nie jest to prawdą. Jeżeli chcesz zabrać leki to musisz mieć zaświadczenie od lekarza że je bierzesz, lek musi być zapakowany w oryginalne opakowanie, które nie może być otwarte. Co do ilości, to regulują  to wewnętrzne przepisy danego kraju.

Boso, ale zawsze w ostrogach.

10

Dzenaro to co piszesz tez nie jest do końca prawdą. Leciałam w marcu z Polski do Anglii, przewozilam tabletki, co wiecej jedno opakowanie bez oryginalnego pudełka i nikt nie pytał o nic. Recepty nie miałam ze sobą ale jeśli się stresujesz to skserowanie jej będzie dobrym pomysłem.

11 Ostatnio edytowany przez N4VV (2013-07-02 07:09:30)

Dzenaro napisał/a:
RudaWOW napisał/a:

Wyczytałam w internecie na szybko, że aby przewozić leki w większej ilości , w bagażu podręcznym trzeba mieć przy sobie receptę, czy to prawda ?

Nie jest to prawdą. Jeżeli chcesz zabrać leki to musisz mieć zaświadczenie od lekarza że je bierzesz, lek musi być zapakowany w oryginalne opakowanie, które nie może być otwarte. Co do ilości, to regulują  to wewnętrzne przepisy danego kraju.

Niedawno przewoziłem leki przeciwnowotworowe dla rodziców znajomej - trasa wewnątrz europejska. Leki wymagające chłodzenia w transporcie, więc cała paczuszka wyglądała jak mała bomba. Nikt się nie czepiał, ani niczego nie wymagał. Mozesz więc zdradzić źródło swoich rewelacji, bo nie chciał bym następnym razem wbijać się w kłopoty?

12

Moim zdaniem wszystko zależy od danego kraju, przepisów w nim obowiązujących, a przede wszystkim od ludzi je egzekwujących. Tak się sklada, że jeden z moich synów ma cukrzycę, a co za tym idzie musi mieć zawsze przy sobie insulinę, oraz jej zapas, wodę i coś slodkiego, z reguly jest to napoj energetyzujący. Dwa razy do roku latamy na wypoczynek do różnych krajów EU, jak i również poza kontynent, więc co nieco o tym wiem. Czasem odprawa przechodzi bezproblemowo, a czasem trafiając na slużbistę zaczynają się przyslowiowe schody. Pomimo tego, że syn posiada zaświadczenie ze szpitala zostalo mu zatrzymane otwarte opakowanie insuliny. Również mieliśmy przejścia co do ilości napojów, które zaoferowano nam zakupić na bezclowym po odprawie. Tak więc można próbować, ale z tym, że nie zawsze się uda.

Boso, ale zawsze w ostrogach.

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » Tabletki,recepta,samolot

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018