30 na karku - umieram ze strachu przed starością - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » 30 na karku - umieram ze strachu przed starością

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 27 ]

Temat: 30 na karku - umieram ze strachu przed starością

Za miesiąc, będę mieć urodziny. TRZYDZIESTE. Powiem szczerze, że ta myśl bardzo mnie przygnębia i boję się nawet myśleć co się wtedy stanie. Skończy się młodość. Zacznę się starzeć. Zycie straci zupełnie sens ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 30 na karku - umieram ze strachu przed starością

no co Ty!!!kiedyś to można by się tym było martwić, ja mam 29 lat, a ciągle wydaje mi się że mam 24. zastanów się niby czemu życie miałoby stracić sens, przecież to tylko kartka w kaledarzu, minie dzień i bedzie jak zawsze, no hcyba ze ty postanowisz cos zmienic, na lepsze, a kazdy taki przelom to fajna zansa na wprowadzenie zmian!!!glowa do gory, ja moja trzydziestke jak mi bylo do niej daleko traktowalam jako wyznacznik, ze mam miec meza i do 30stki powinnam urodzic pierwsze dziecko...meza nie ma , kandydat niby jest, choc wszystko si emoze zmienic, o dziecku nei mysle, bo zakladam teraz firme i skupiam sie na swoim wlasnym rozwoju...i niby 30stka na karku, eeehhh to tylko liczba!!!

3 Ostatnio edytowany przez Puk Puk (2007-07-24 20:06:54)

Masz niby rację ale to nie zmienia faktu, ze nigdy już nie będę mieć 20 kilku lat sad Nigdy juz nikt nie powie o mnie, że jestem jeszcze taka młoda sad
Zacznie się smutne odliczanie do 40 sad

4

no i ja wpadnę w rozpacz!!!!a mam 42 i nie myślę wcale o wieku, czuję sięjakbym miała dwadzieścia parę!!!nie martwie sie wiekiem i czasem, po  prostu żyję sobie i myślę, że właśnie jak się zaczyna człowiek za barzdo zastanawaić nad  wiekiem , nad tym co go minęło, czego nie zrobił a mógł , to depresja murowana!!!lepiej za dużo nie myśleć tylko skupiać się nad tym co pozytywne, i nad tym co teraz i nad tym  co dopiero przed nami!!!:)ach, gdybym znów miała te 30 lat:)

5

dobre podejście Marianna!!!Tak trzymać!!! Tak naprawdę to na ile lat się czujemy jest w naszej głowie, jak się nastawiamy negatywnie do wieku, wpadamy w rozpacz z powodu przekroczonej trzydziestki, to mozemy rzeczywiscie wpaść w depresję, jeśli się nastawimy pozytywnie,że to tylko zmiana cyfr a tak na prawdę wciąż jesteśmy tacy sami tylko bogatsi o nowe doświadczenia to takie podejście chyba jest lepsze!!!niby czemu trzydziestka miałaby być jakimś kryterium albo granicą nieszczęśliwości!!!

6

30-stka straszy?? Niepotrzebnie! Ja jestem juz  troche po , ale wcale tych lat nie czuje, jak pisaly dziewczyny wczesniej , podstawa to mlody duch!!

7

Ja też się boje tego wieku. Najgorsze jest to, że moje życie  nie jest jeszcze ustabilizowane. Dopadł mnie lęk przed staropanieństwem. Boje się, że już nie znajdę sobie faceta, że będę sama. Uwierzcie mi, to jest straszne.

8

Mam nadzieję, że już niedługo moja samotność odejdzie. Postanowiła powierzyć swoją osobę www.julie.pl/panie

9

Znam ten problem, przerabiałam to 2 lata temu smile  Puk puk cały problem polega na tym ,ze trzydziestka to taka w naszej kulturze "magiczna liczba" czas niby podsumowań. Bardzo trudny czas bo rozglądasz się wokoło i okazuje się że twoje koleżanki już dzieciate, mężate z domem i\lub mieszkaniem oraz kredytem  wink A ty cóż kariery nie zrobiłaś, pensja starczyłaby na jeden dobry krem , mieszkasz dalej z rodzicami lub wynajmujesz mieszkanko a na porządnego faceta widoków brak. To frustrujące ... sama przerabiałam. Ale nagle masz 31 lat i dostajesz pracę swoich marzeń a faceta swojego życia spotykasz w sklepie z ciuchami wink Brzmi jak bajka ? Ale tak czasem życie robi nam psiukusy. Mi włąśnie taki zrobiło i mogę śmiało powiedzieć ,ze życie zaczyna się po trzydziestce. Więc puk puk i julitko głowa do góry smile)) Wszystko przed wami !!!

10

Mój przyjaciel, który jest gejem, jakieś dwa miesięce temu kończył 29 lat i też starsznie to przeżywał.Postanowił,że z tej okazji pójdzie po raz pierwszy w życiu do kosmetyczkia także zrobi sobie jakąś oryginalną fryzurę.Generalnie się cieszy,że jest mądrzejszy o te całe 10 lat różnych doświadczeń.Nie żałuje tego co było, chciałby,żeby następne 10 lat było równie fajne jak te minione.Sam stwierdził,że życie naprawdę zaczyna się po 30stce.Teraz namiętnie cytuje Einsteina, parafrazując jak byłem młody wciąż myślełem o kochaniu, teraz kocham myśleć:) Czyż to nie piękne podejście, takie dojrzałe bardzo dojrzałe:)

11

żYCIE PO TRZYDZIESTCE TEż MOżE BYć SUPER MY SIę NIE ZMIENIAMY TYLKO CYFERKI!!!!!!!!

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

12

Witam!
Puk puk a co ja mam powiedzieć,jestem po 30,w lutym skończyłam 31 lat,mam synka Damianka ma 10 lat,męża z którym już nie jestem od roku a w dodatku siedzę na islandi,jestem daleko od synka,mojego kochanego skarbu i bardzo ubolewam nad naszą rozłąką,życie mnie do tego zmusiło-wyjechałam aby uzbierać na mieszkanie w którym będę mogła zamieszkać razem z synkiem.
Mam 31 lat i nie mam rodziny,pełnej! Ale skupiam uwagę na terazniejszości,co teraz mogę zrobić,jak utrzymać więz emocjonalna z synkiem,jak przetrwać ten trudny okres dla mnie i synka,odsuwam od siebie przeszłość która była dla mnie bardzo bolesna i dla synka.szukam dobrych i przyjemnych obrazów w swoich myslach z przeszłości choc jest mi bardzo ciężko,uczę się żyć chwilą obecną,tylko ona istnieje a zamartwianie się nic nie pomoże i nic nie zmieni a czas płynie dalej!
Wiek nie ma żadnego znaczenia,to od nas zależy jak się czujemy i jak chcemy iść przez życie,najważniejsze to przestać tyle myśleć i zacząć działać,próbować!

No więc mam 31 lat i nie mam rodziny-żadnej,ale mam synka!  Nadejdzie taki dzień że ją stworzę,będzie pełna,radosna i ciepła!
Pomalutku małymi kroczkami do przodu Puk puk

13

I jeszcze jedno,dla mnie chyba  życie dawno powinno stracić sens,przecież zostawiłam synka i nie ma teraz rodziny,ale sens jest w tym abym mogła dać mojemu dziecku siebie!!!

Małe niewielkie szczęścia potrzebne do szczęścia!

14

Mnie myśl, że mam 31 latek nie przeraża, ale niepokoi mnie to, że nadal nie mam stałego partnera i dzieci.. sad to mnie tylko przeraża.. tak więc dziewczęta witajcie w klubie, bo wiem, co czujecie i myślicie i wiem, jak się z tym człowiek fatalnie czuje.. to faktycznie nie jest wesołe.. bo jak człowiek pomyśli, że za rok stuknie kolejny rok i nadal się jest samym.. katastrofa.. to nie jest wesołe, to przyznaję.. sad
A przyznam, że nie raz myślałam o tym, aby mieć już swoją rodzinę, dziecko i szanującego mnie męża.. sad to jest mój lęk przed niechcianą samotnością.. mam nadzieję, że nie przerodzi się to w depresję..? sad

AGULA

15

Puk Puk napisał/a:

Za miesiąc, będę mieć urodziny. TRZYDZIESTE. Powiem szczerze, że ta myśl bardzo mnie przygnębia i boję się nawet myśleć co się wtedy stanie. Skończy się młodość. Zacznę się starzeć. Zycie straci zupełnie sens ...

Jeśli będziesz tak myślała to napewno tak śię stanie.Zestarzejesz się mając 30 lat,bo zaczniesz zachowywać się i  robić rzeczy które wydaje ci się że przystoją trzydziestce. Ja mam 35 i podoba mi się! Nie chcę mieć znowu dwadzieścia lat i"sieczke w głowie". Teraz dopiero zaczniesz żyć swoje  życie.

16

Mnie czasem dobija fakt, że mam już 33 lata i nie mam męża ani dzieci. Większość moich znajomych pozakładała rodziny. A ja żyję jakby obok nich. Mieszkam sama i kiedy przychodzę z pracy do 4 ścian, odczuwam coraz bardziej moją samotność. Czasem idę do rodziców. Boję się tylko tego dnia, w którym nadal nie będę mieć męża, a nie będzie już rodziców.

17

Puk Puk ,Ty się puknij w głowę! Dziewczyno 30-stka,dopiero 30..,nie zdajesz sobie sprawy jak jesteś młoda,a co powiesz jak będziesz miała 50-kę na karku? Ja chciałabym mieć wciąz 50,najpiękniejsze chwile przeżywam teraz bedąc dojrzałą kobietą,kocham i jestem  kochana ,wreszcie  jestem całkowicie niezależna,dzieci samodzielne i mam czas  na swoje pasje. Martwię się tylko ,że czas ucieka..,a życie takie krótkie. Ciesz się z życia nie zaprzątając sobie głowy metryką . Pozdrawiam cieplutko

18

Po trzydziestce   dopiero człowiek wie że żyje , czego chce i wogóle ! Puk Puk , nie obrażaj nas 30 tek takimi postami , co ty myślisz że jeden rok uczyni  cię staruszką? Błędnie rozumujesz , czasem ludzie maja po 60 lat i nie czują się wcale staro , to zależy od naszego poglądu na życie i od tego co ty czuje w środku. A widzę że ty to jesteś jeszcze w wieku dojrzewania , bo tak strasznie przeżywasz tą trzydziestkę!

Nic nie zadowoli tych, których niewiele też nie zadowala.

19

Pamiętam, że też mocno przeżywałam swoje trzydzieste urodziny. Teraz zaczynam już powoli myśleć o 40-tych ;-) Dla mnie życie po 30-ce jest fantastyczne, każdy rok jest coraz lepszy. Nigdy wcześniej nie czułam sie tak kobieca, atrakcyjna i spełniona. Nie bój się więc, tylko oczekuj z radością!

"Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany." A. Einstein

Finanse osobiste - warsztaty

20

przecież z dnia na dzień nic się tak radykalnie nie zmienia...to w naszej głowie pojawia się jakaś dziwna, głupia bariera i zdanie: od dziś jestem stara...bez sensu.poczytajcie sobie może Robin McGraw "Co ma do tego wiek?". Wyglądamy na tyle na ile się czujemy, taka jest prawda.

21

Każdy boi się starości, niestety jest ona nieuchronna dlatego nie powinniśmy się nią aż tak przejmować, cieszmy się z tego ze żyjemy bo niektórzy nie mają nawet okazji żeby dożyć wieku średniego...
zastanówmy sie nad tym i pomyślmy co tak naprawdę się liczy... czy to że mamy kilka zmarszczek więcej czy to że żyjemy...

Prawdziwy ból nie objawia się we łzach...- Marie-Jeanne Roland De La Platiere

22

Moja mama mówi że 30stka to najpiękniejszy okres w życiu kobiety - bo nikt ci nie powie, że jesteś młoda głupia i niedoświadczona, a z drugiej strony nikt nie powie, że jesteś stara smile i chyba coś w tym jest.

Hmm ja niedawno przeżywałam, że nie jestem już nastolatką... chyba każdy ma coś takiego kiedy kolejne dziesięciolecie naszego życia mija wink

Czyż nie ma hipokryzji w tym, że upominamy dzieci gdy krzywdzą kotki czy pieski, podczas gdy sami zasiadamy do stołu, na który zabito dziesiątki stworzeń?

23

Ach i ja koncze za miesiac 30 lat i co? I nic!!! W zeszlym roku konczylam 29 a w przyszlym roku skoncze 31!!! Wcale, ale to wcale nie czuje sie staro. Wlasnie jestem w trakcie przygotowan do swojego slubu i czuje sie jak Panna Mloda czyli mlodo. Nie stresuj sie!!! Uszy do gory!!!

Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewna co do tej pierwszej.

24

ja jestem juz dawno po trzydziestce, czyli jestem przed czterdziestka smile i co mam polozyc sie do trumny i czekac az umre? nie, po trzydziestce tez jest duzo do zrobienia, duzo fajnych przygod mnie jeszcze czeka,czesto fajniejszych niz gdy mialam 20l. lat ma sie tyle na ile sie czuje, ja na dzien dzisiejszy mam jakies 17 smile

25

Jak bym miałam mozliwość cofnąć czas do wieku 20-35 NIE COFNĘŁA BYM SIE!!
Marudzące małe dzieci,potem odrabianie z nimi lekcji przez wiele lat,uwiazanie w domu albo ciagniecie ich wszędzie z sobą,dorabianie sie!!!!
Cofnęła bym sie do 36-38.

26

No właśnie 3 miesiace temu skończyłam trzydzieści. 30 jak 29, nic wielkiego. Jestem nadal mlkoda, na swoim, dzieci mam, faceta mam, pracę, satysfakcje w łózku. Cóż wiecej Ci potrzeba!

Posty [ 27 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STRES, LĘK, NERWICA, DEPRESJA » 30 na karku - umieram ze strachu przed starością

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018