doktorat z wolnej stopy - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » doktorat z wolnej stopy

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: doktorat z wolnej stopy

Czy ktoś może mi powiedzieć tak krok po kroku jak wygląda robienie doktoratu z wolnej stopy?

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Antiquarius (2013-03-25 18:08:36)

Odp: doktorat z wolnej stopy

Cześć,

akurat jestem na dr.  ale stacjonarnych ( na szczęście nie uniemożliwiają pracy zarobkowej), natomiast taki doktorat chciał bronić mój kolega, więc parę słów powiem. Zasadniczo nie ma większych przeszkód - wybierasz sobie promotora, który ci odpowiada i się zgodzi, składasz wymagane dokumenty (podanie, dyplom magisterski lub odpowiednik, życiorys (ogólnie zależy od uczelni i wydziału), później temat pracy dr do zatwierdzenia przez radę wydziału (tu uwaga: raz zatwierdzonego tematu już raczej nie będziesz mogła obronić na innej uczelni).

Nie wiem do końca na 100%, jak to jest teraz. Do niedawna było tak, że po prostu w wolnym czasie pisałaś pracę, a jak już napisałaś, to po złożeniu i zaliczeniu egzaminów kierunkowych (filozofia, język i dyscyplina dodatkowa) mogłaś się bronić. Ale odkąd doktorat jest traktowany jako studia III stopnia, pewne przepisy mogły się zmienić.

Jedno jest pewne - za sam przewód doktorski, honoraria recenzentów i promotora, obronę itp trzeba wydać ok. 9 tys. złotych. Do tego być może dojdą jakieś opłaty roczne, ale to kwestia indywidualna każdej uczelni. Reasumując - doktorat zaoczny to raczej sport dla tych z  kasą.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STUDIA, SESJA I ŻYCIE STUDENCKIE » doktorat z wolnej stopy

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018