Dlaczego ta religia a nie inna? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Dlaczego ta religia a nie inna?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 12 ]

Temat: Dlaczego ta religia a nie inna?

Dlaczego liczy się dla Was ten Bóg a nie inny?

Wszak to miejsce urodzenia rzutuje na postrzeganie "jedynej słusznej religii".
Co by było gdybyście urodzili się gdzie indziej?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dlaczego ta religia a nie inna?

każdy człowiek rodząc się przyjmuje jakieś normy. uczą nas w domu czegoś co tam jest przestrzegane. młody człowiek mając już dojrzałość emocjonalną może świadomie zadecydować o tym jakiej wiary będzie wyznawcą. oczywiście można zadecydować bez tej dojrzałości emocjonalnej bo np nie chce mi się przestrzegać tego i tamtego...
wiarę zawsze można zmienić- ale musi być to świadoma deczyja. jest to.indywidualne i podyktowane osobną jednostka społeczeństwa jakiej będą wiary.

"Każdy jest jaki jest.
Nigdy nie rezygnuj z własnych pragnień. Inaczej będziesz tego żałować.
Uwierz mi. Moim zdaniem brak Ci odwagi, by przeżywać własne życie. Chcesz rady? Ciesz się życiem, ile tylko możesz."-'Dziennik nimfomanki'

3

Na pewno nie znajdziemy odpowiedzi na pytanie: Jakiej wiary bylibyśmy, gdybyśmy urodzili się gdzie indziej smile
Bo nawet w najodleglejszym zakątku Ziemi i to zdominowanym przez jedną religię powiedzmy islam, znajdą się np. chrześcijanie.
Każdy ma swoją wrażliwość emocjonalną, religijną, inne poznanie b/Boga i inne j/Jego pojęcie.

4

haaa... zauważyłem że ludzie rzeczywiście zastanawiaja się jaką wyznawaliby religię w innym miejscu na ziemi itp. co swiadczy że tak do końca dzisiaj to nie jest kwestia swiadomego wyboru smile ale w tym wszystkim zastanowiłbym sie dlaczego na świecie jest tak wiele róznych religii skoro jest tylko jeden Prawdziwy Bóg.. jakkolwiek by się Go przedstawiało.. Jaki jest Jego punkt widzenia w tej sprawie?? Czy On toleruje wszystki skoro ich wierzenia bardzo cześto sie nawzajem wykluczają?? I co ciekawe.. jezeli juz ludzie sa świadomi tego ze mogą wybrac sobie religie i to jakiemu Bogu chca oddawać cześć to nie pozostawiają w tej kwestii miejsca na pytanie Czego wymaga ode mnie Bóg?? lecz starają się dopasować do najbardziej wygodnej dla nich formy wielbienia smile hmmm ciekawe smile oczywiscie poza nielicznymi wyjątkami.. ale piszę tutaj bardziej o tendencji jaka panuje na całym świecie

Pozdrawiam

5

No... to nie jest tak, że ludzie wybierają to, co jest dla nich wygodne, chyba że masa osób to masochiści.
Ty wierzysz w Boga Jedynego, ja też, ale są religie politeistyczne i co? smile

6

alice in wonderland01 napisał/a:

wiarę zawsze można zmienić- ale musi być to świadoma deczyja.

Im dłużej rozmawiam z ludźmi, tym rzadziej jestem skłonny posądzać ich o jakąkolwiek świadomość.

Każdy człowiek który nie przeszedł kursu doskonalenia techniki jazdy i spowodował wypadek, powinien zostać rozstrzelany.

7

Można zmienić wiarę, można zmienić też po prostu wyznanie smile

8

Catwoman napisał/a:

No... to nie jest tak, że ludzie wybierają to, co jest dla nich wygodne, chyba że masa osób to masochiści.
Ty wierzysz w Boga Jedynego, ja też, ale są religie politeistyczne i co? smile

No o tym własnie mówię smile co komu pasuje to bierze... a co na to Stwórca ?? mało ważne aby pasowało człowiekowi.. .Jeden Bóg?? ok .. Wielu Bogów?? prosze bardzo.. Życie w niebie?? no problem.. reinkarnacja?? też jest smile prosze bardzo smile itd itp smile

9

No ale mamy wolność w tym kraju, póki co smile Nie można nakazać ludziom wiary w coś lub kogoś. Wolę tak, niż cokolwiek na siłę.

10

Miejsce w którym się urodziliśmy rzutuje głównie na to jaką religię wyznajemy. I każdy jest pewien, że tylko jego religia jest słuszna..

11

Miejsce urodzenia wpływa na nasze wyznanie, także wpływ ma na nie nasze otoczenie. Jednak nie w sposób ostateczny. Każdy w pewnym wieku (no może nie każdy, ale uznajmy, że pewna część osób) zaczyna się zastanawiać nad tym, w co wierzy. I zawsze może to zmienić smile

''Być czy mieć?
Być z tym, co się ma.''

12

Dla mnie liczy sie Jezus Chrystus,On,osoba. On zalozyl kosciol katolicki,wiec naleze do jego kosciola.

Posty [ 12 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Dlaczego ta religia a nie inna?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018