Olejowanie włosów. Kto próbował? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Olejowanie włosów. Kto próbował?

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 55 z 122 ]

1

Temat: Olejowanie włosów. Kto próbował?

Naczytałam się ostatnio o olejowaniu włosów i chciałabym sama spróbować, ale najpierw chciałabym wysłuchać, a w zasadzie wyczytać wink, Waszych opinii. Próbowałyście? Jak się sprawdziło?

Nikt nie może zab­ro­nić ci cze­goś, co sam robi.
Zobacz podobne tematy :
Odp: Olejowanie włosów. Kto próbował?

Ja olejuje (co za słowo big_smile ) od czasu do czasu. Raz łopianowym, raz sezamowym, raz oliwą z oliwek i dla mnie najlepszy jest łopianowy. Włoski są po nim spoko tylko nie można nałożyć za dużo oleju, bo potem ciężko to zmyć big_smile

3

Ja stosuję od   dość dawna i jetem zadowolona. Na pewno poprawia się stan włosów, polecane  dla włosów farbowanych , kręconych , osłabionych itp.
polecam !

_______________________________________________________________________________________

4

Ja stosuję olejek dla kobiet w ciąży z Rossmanna wink Mam po nim miękkie i ładne włosy, plus ten dziecięcy zapach, który mnie osobiście bardzo się podoba. Pewnie gdybym była systematyczna efekty byłyby większe a tak stosuję, jak sobie przypomnę wink W każdym razie polecam.

Jeśli chodzi o kobiety, większość mężczyzn żałuje, że nie urodziło się kotami.

5

Stosuje, ale też tak jak gotha nie regularnie. Używam oliwy z oliwek, bo wciąż nie mogę się zebrać żeby kupić coś innego. Czytałam, że arganowy super odżywia włosy (ale chyba drogi), wiele dziewczyn chwali też olejki Alterry do ciała, ale podobno je wycofują ze sprzedaży sad

6

Ja stosuję regularnie i jestem zadowolona. Korzystam z dobrodziejstw olejków takich jak Parachute Olejek Kokosowy
smile, z orzechów wloskich , pestek winogron, oliwa z oliwek, Amla Dabur , olejek z kaktusa.

Właśnie słyszałam iż rossmanowski dla kobiet w ciąży jest bardzo dobry, jak na razie to korzystałam tylko z babydream- niebieski

_______________________________________________________________________________________

7 Ostatnio edytowany przez McMiodek (2012-10-19 22:35:32)

Olejuję od maja..albo od marca?? Nie pamiętam xD smile Mieszam oliwę z oliwek z ktorymś z moich olejów. Zostawiam na całą noc i rano myję włosy. Czuję, ze włosy mam mięsiste, grubsze i w ogóle się nie elektryzują. No i końcówki nie są zniszczone.

Co do olejów, zrobiłam sobie latem wyciągi olejowe ze świeżych ziół i jestem z nich bardzo zadowolona smile

- Dokąd idziesz?
- Nie wiem- odpowiedział Włóczykij .
Drzwi zamknęły się i Włóczykij wszedł w las.
Miał przed sobą sto mil ciszy.

8

Włosy olejuję od roku i naprawdę dużo mi to dało. Używałam oleju kokosowego i lnianego, oba zimnotłoczone. Nakładasz na całą noc, co najmniej raz w tygodniu. Naprawdę polecam, to fajny i ekologiczny sposób na zdrowe włosy.

9

za każdym razem przy myciu nakładam olej , chociazby na godzinkę . Często odbywa się tak jak u koleżanki - na całą noc
polecam

10

Dziewczyny, ale na prawdę po całej nocy łatwo umyć z włosów tą oliwę?

"Mądrego widać, głupiego słychać."

11

Margolinka zazwyczaj trzeba umyć włosy dwa razy. Ale wszystko ładnie schodzi smile
Ja właśnie zaraz nakładam mój olejek i pochodzę w nim do wieczora bo nie mam dziś w planach żadnych wyjść.

12

Kurcze...gothka...może i ja spróbuje wink
Ale jak mi ta oliwa z oliwek nie będzie chciała się zmyć, to chyba się zapłaczę wink
A tak w ogóle...to tu chodzi o zwykłą oliwę z oliwek? Czy jakąś kosmetyczną? big_smile

"Mądrego widać, głupiego słychać."

13

Margolinka zwykła jest chyba najlepsza. Ale nadają się też oliwki dziecięce, kuchenne oleje; kiedyś spotkałam się z przepisem na maseczkę z masła, margaryny, śmietany i odżywki do włosów.
Po prostu- tłuste rzeczy tongue
Ja używam też kremów do rąk i bardzo sobie chwalę.

14

a co ma za znaczenie czy po 2 godz czy po całej  nocy? przecież i tak kładzie się olej , nie ważne na jak długo czasu. Ważne żeby nie wylać na włosy pół butelki tylko wystarczą 2 łyżki( oczywiście zależy jakie kto ma włosy) mi nawet starcza 1 łyżka , oczywiście nie kładę na skalp:)

15

Ja słyszałam o laminowaniu włosów. Czyli nakładania olejku z żelatyną smile

16 Ostatnio edytowany przez Zissu_ (2012-10-20 13:12:40)

laminowanie owszem , ale to nie tylko  olej z żelatyną

daje się odżywkę, można olejku troszkę , oczywiście dla zakwaszenia ocet lub cytryna
u mnie laminowanie dało efekt pozytywny ale tylko za pierwszym razem

a zmycie olejku z włosów - w zależności , każdemu pasuje inaczej , ja zmywam myjąc  1 raz szamponem a niekiedy nawet samym szmponerm dla dzieci bez sls-ów , także wszystko zależy od włosów

17

Zmywanie oleju z włosów zależy też od przyzwyczajenia ich do takiej pielęgnacji. Ja na początku zmywałam go myjąc 2 razy szamponem z SLS, ale później włosy przyzwyczaiły się do delikatniejszej, naturalnej pielęgnacji i mogłam używać tylko szamponu dla dzieci. Ważne jest też, żeby nie przesadzić z tym olejem, wystarczające jest użycie dwóch stołowych łyżek. Włosy NIE mają ociekać olejem smile

18

Mam tak gęste włosy, że wiem, iż 2 łyżki stołowe to za mało wink
Ja zazwyczaj robię maseczki z olejem, nigdy sam olej.

19

Opiszę cały swój przypadek od początku. Stan moich włosów był fatalny, wypadały, były przesuszone na końcach, wiecznie tłuste przy skórze, bez połysku, no tragedia. Zaczęłam od wizyty u dermatologa. Pani doktor przepisała mi Alpicort E i vitapil, dodatkowo kupiłam w aptece szampon do włosów seboradin. Kuracja trwa 2 miesiące. W weekendy nakładam jeszcze na włosy maskę, którą kupiłam u mojej fryzjerki montibello, albo robię sama maskę z oleju rycynowego i żółtek. I efekty: włosy nie wypadają nadmiernie, rosną jak oszalałe i włosy i paznokcie, końcówki są bardzo nawilżone, a włosy mi się mocno świecą. I zauważyłam, że dużo włosów nowych się pojawiło na całej głowie, bo są bardzo króciutkie. Strasznie się cieszę, że w końcu się za nie wzięłam. Wszyscy widzą różnicę. Koleżanka mi jeszcze pożyczyła olej z korzenia łopianu. Będę stosowała cały weekend. Może też pomoże.

20

W życiu bym nie pomyślała, że na włosy można nakładać olej big_smile Chyba dziś to wypróbuję i mam nadzieję, że mi się zmyje. A po takiej maseczce włosy się jakoś nie przetłuszczają bardziej?

21

Sama nie olejuję, ale przymierzam się, więc trochę o tym czytałam. Ponoć dobrze jest wypróbowywać różne mieszanki olejów, dobierać ja pod kątem tłustości, zawartości witamin itp. Nawet zwykły olej rzepakowy zmieszany w odpowiednich proporcjach z innymi może byc super, bo zawiera sporo witaminy E. No i dla każdych włosów sprawdza się coś innego, więc trzeba próbować, próbować i próbować wink

22

zielona_herbata napisał/a:

W życiu bym nie pomyślała, że na włosy można nakładać olej big_smile Chyba dziś to wypróbuję i mam nadzieję, że mi się zmyje. A po takiej maseczce włosy się jakoś nie przetłuszczają bardziej?

wink  zmyje się bez problemowo, i nie przetłuszczają się bardziej- więc śmiało można kłaść.
Każde włosy lubią inny olej
-jednonienasycone
-wielonienasycone
-nasycone
wszystko zależy jakie mamy włosy , w zalezności od porowatości włosów ,bedzie pasował inny olej. Trzeba metoda prób i błędów eksperymentować i obserwować jak zachowują się włosy.

23

Zissu_ napisał/a:

wink  zmyje się bez problemowo, i nie przetłuszczają się bardziej- więc śmiało można kłaść.
-jednonienasycone
-wielonienasycone
-nasycone
wszystko zależy jakie mamy włosy , w zalezności od porowatości włosów ,bedzie pasował inny olej. Trzeba metoda prób i błędów eksperymentować i obserwować jak zachowują się włosy.

A czy masz moze wiedze, ktory olej jest jaki? Tzn skad mam wiedziec ktory to jest nasycony a ktory wielonienasycony?

Zastanawiam sie wlasnie nad tym.. kiedys probowalam kokosowego, duzo osob go chwali, a mi chyba nie pasowal.. moze dlatego, ze byl wlasnie ze zlej grupy?
Chcialabym wiedziec, bo nie wiem czy nie kupie kolejnego z tej samej grupy co wyzej wymieniany kokosowy.

Czy uzywasz pod olej czegos? slyszalam, ze powinno sie psikac czyms nawilzajacym i dopiero potem nakladac olej

Zalozylam watek, ale musze prosic o usuniecie bo tutaj moge sie przylaczyc:)

24

Kt0s napisał/a:
Zissu_ napisał/a:

-jednonienasycone
-wielonienasycone
-nasycone

A czy masz moze wiedze, ktory olej jest jaki? Tzn skad mam wiedziec ktory to jest nasycony a ktory wielonienasycony?

Zastanawiam sie wlasnie nad tym.. kiedys probowalam kokosowego, duzo osob go chwali, a mi chyba nie pasowal.. moze dlatego, ze byl wlasnie ze zlej grupy?
Chcialabym wiedziec, bo nie wiem czy nie kupie kolejnego z tej samej grupy co wyzej wymieniany kokosowy.

Czy uzywasz pod olej czegos? slyszalam, ze powinno sie psikac czyms nawilzajacym i dopiero potem nakladac olej

Zalozylam watek, ale musze prosic o usuniecie bo tutaj moge sie przylaczyc:)

Mi wlaśnie kokosowy bardzo pasuje, mianowicie bardziej kręcą mi się po nim włosy . Natomiast olej z  kaktusa i amla niestety , mimo bardzo dobrej opinii mi prostuje włosy. Po orzechowym mam znów puch na głowie. Przetestowałam wiele olejów i dość sporo z nich mi nie pasuje.

Nasycone - sporo mają głównie masła

olej babassu i olej palmowy
Nie napisałaś dlaczego Ci nie pasował? ! co się stało po tym oleju?

25

Mialam taki puch na glowie po kokosowym. Byly suche i takie.. po prostu nie ladne, stracily tez blask. Nie wiem moze jeszcze dam mu szanse? I sprobuje raz jeszcze.
Nakladasz oleje na suche czy mokre wlosy? Slyszalam ze tez jest roznica.. Kurcze to wszystko takie czary mary:-) ale chcialabym sprobowac.

Czy masz tez jakas wiedze o kosmetykach naturalnych do twarzy? Chodzi mi glownie o tonik z kw. migdalowego

26

Kt0s napisał/a:

Mialam taki puch na glowie po kokosowym. Byly suche i takie.. po prostu nie ladne, stracily tez blask. Nie wiem moze jeszcze dam mu szanse? I sprobuje raz jeszcze.
Nakladasz oleje na suche czy mokre wlosy? Slyszalam ze tez jest roznica.. Kurcze to wsyztsko takie czary mary:-) ale chcialabym sprobowac.

Czy masz tez jakas wiedze o kosmetykach naturalnych do twarzy? Chodzi mi glownie o tonik z kw. migdalowego

Nie - nie dawaj mu na razie szansy. Jaką masz porowatość włosa? Bardzo zniszczone, szorstkie ? Czy gładkie , miękkie?
Ja osobiście nakładam na suche wlosy, tak im pasuje. Dziewczyny również nakładają na odżywkę, wtedy bardziej wnika olej. Ale to nie  ma co się sugerować kimś, ponieważ każdy włos jest indywidualny i to co pasuje komuś tobie wcale nie musi.
Ja bym proponowała zakupić  1 olej z każdej grupy i sprawdzić który pasuje. Podam Ci link do bloga dziewczyny która szeroko opisała oleje itp. Ale nie na forum bo nie wiem czy można- raczej nie.

A co chcesz konkretnie wiedzieć co do toniku ?

27

Poprosze o link:) wyslij mi maila jak mozesz?

Hm jaka mam porowatosc? Dobre pytanie bo nie mam pojecia big_smile Wlosy mam raczej suche, puszace sie, nieladne.. na pewno nie sa gladkie i miekkie.

Zastanawiam sie nad tym olejkiem dla kobiet w ciazy z rossmana, moze tym sprobuje? Mam tez w domu olejek arganowy, czasem nakladam na suche wlosy (od tak porannie smile ) ale mam wrazenie ze dziwne wlosy sa tez po nim. Moze jestem ciezkim przypadkiem?

28

A co do toniku to chcialam zaczac go uzywac po podobno ladnie rozjasnia, zamyka pory, usuwa zanieczyszczenia itp. Tylko sie go boje:) czy niezrobi mi krzywdy na buzi. Znalazlam na jednej stronie gotowy tonik, tzn trzeba do niego dokupic alkohol.. i tu sie obawiam, bo z tego co wiem powinno unikac sie alkoholu w tonikach

29

wysłłam linki- mam nadzieję iż otrzymałaś;)

30

warto się wspierać wiedzą dziewczyn które prowadzą blogi sponsorowane przez producentów ;)Ja tym sposobem , podczytując - po dłuższej walce z puszącymi włosami , znalazłam eliksir dla swoich włosiąt

pozdrawiam i trzymam kciuki

31

Zissu_ napisał/a:

Podam Ci link do bloga dziewczyny która szeroko opisała oleje itp. Ale nie na forum bo nie wiem czy można- raczej nie.

O ile nie jest to blog, który zawiera jakieś treści komercyjne, a link wklejasz wyłącznie po to, aby rozszerzyć omawiany problem, to można wink. Zawsze też możesz po prostu wkleić cytat (i tak jest najlepiej), jednak w tym wypadku wyraźnie zaznaczając, że nie są to Twoje słowa.

Zissu, równocześnie bardzo proszę, abyś nie pisała postów jeden pod drugim, a jeśli chcesz coś dopisać, użyj opcji ,,edytuj", o czym mówi 12 punkt naszego regulaminu. Dziękuję za dostosowanie się do prośby i pozdrawiam, Mod. Olinka

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj smile 
Dzieląc się swoją opinią pamiętaj, że po drugiej stronie siedzi drugi człowiek. Hejt może ranić!

"Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz." (Janis Joplin)

32

Olinka napisał/a:
Zissu_ napisał/a:

Podam Ci link do bloga dziewczyny która szeroko opisała oleje itp. Ale nie na forum bo nie wiem czy można- raczej nie.

O ile nie jest to blog, który zawiera jakieś treści komercyjne, a link wklejasz wyłącznie po to, aby rozszerzyć omawiany problem, to można wink. Zawsze też możesz po prostu wkleić cytat (i tak jest najlepiej), jednak w tym wypadku wyraźnie zaznaczając, że nie są to Twoje słowa.

Zissu, równocześnie bardzo proszę, abyś nie pisała postów jeden pod drugim, a jeśli chcesz coś dopisać, użyj opcji ,,edytuj", o czym mówi 12 punkt naszego regulaminu. Dziękuję za dostosowanie się do prośby i pozdrawiam, Mod. Olinka

dziękuję bardzo za sprostowanie i rozwianie moich wątpliwości. Postaram się dostosować, jeśli jednak popełnię kolejny błąd proszę o wyrozumiałość i oczywiście upomnienie.

pozdrawiam serdecznie i dziekuję
uczę się waszego forum:)

33

A ten olej na suche wlosy? Czy mokre? I po umyciu czy na brudne?

Pieknie jest zyc dla kogos. Zyc dla siebie to sztuka

34

Olej naklada sie przed myciem. A czy na mokre czy na suche to kwestia indywidualna, musisz sprobowac:) ja tez bede testowac.
Slyszalam, ze powinno sie 'psiknac' czyms nawizalacym wlosy i dopiero pozniej nalozyc olej:)
Ja kupuje dzisiaj oliwke dla kobiet w ciazy w rossmanie, tylko ona chyba zmienila opakowanie i nie wiem czy to ta sama co kiedys tongue i bede olejowac wlosy dzis, jestem ciekawa efektow.
Aha i podobno na efekty trzeba poczekac, na poczatku moze byc ciezko

35

Wlasnie tez mam ta oliwke,uzywam jej zamiast balsamu.
Zaraz bede testowac i do wieczora pochodze z tym na wlosach.
Sprobuje na suche. I napisze jaki efekt. Wiem ze po jednym razie nic sie nie zmieni. Ale cos w koncu z tym sianem musze zrobic

36

Po jednym na pewno nie, nawet mozesz sie zrazic, ale podobno trzeba sprobowac smile

a co do noszenia tak dlugo - tez musisz sprobowac czy Twoje wlosy lubia jak np maja na sobie olej caly dzien, czy bardziej pasuje im np 2 godzinki:)

Czy Twoja oliwka jest w rozowym opakowaniu? Bo wczoraj w rossmanie widzialam ja.. ale w fioletowym, a ja bylam pewna ze ona jest w rozowym.. i nie wiem czy to ta sama?

37

polecam przeczytanie postów wyżej smile

38 Ostatnio edytowany przez Zissu_ (2012-11-03 19:05:08)

Kt0s napisał/a:

Czy Twoja oliwka jest w rozowym opakowaniu? Bo wczoraj w rossmanie widzialam ja.. ale w fioletowym, a ja bylam pewna ze ona jest w rozowym.. i nie wiem czy to ta sama?

w rossmanie są 2 oliwki różowa i niebieska;)

39

Zissu_ napisał/a:
Kt0s napisał/a:

w rossmanie są 2 oliwki różowa i niebieska;)

tak tak wiem tylko ta rozowa chyba zmienila opakowanie na fioletowa tongue
tak czy siak kupilam ja i wczoraj nalozylam:)

40

witaj i jaki efekt?

41

Cóż,efekt na razie żaden. Ale wypröbowałam jeden sposób dopiero. Teraz mam oliwke na włosach znowu, potrzymam godzine i zmyje. Metodą prób i błędów wreszcie trafie.
Po pierwszym razie włosy miałam jakby brudne,nie wiem,moźe nie do konca udalo mi sie to zmyc. A mylam dwa razy. Ale nie zraźam sie,piszecie ze na poczatku moze byc ciezko,to przeczekam i bede ekspdrymentowac

42 Ostatnio edytowany przez gwiazdak (2012-11-07 09:27:10)

Ja robię tak:
do odżywki w spray (mam jedną która się nie sprawdziła totalnie lub do opakowania po niej niedużo wody) dolewam tyle samo oliwy z oliwek lub innego olejku, taką miksturą obficie spryskuje włosy i jak podeschną to wiąże w koka i idę spać wink Rano myje włosy i nakładam maskę, to włosy są cudownie wygładzone wink

http://gwiazdak.blogspot.com/ <--- mój raczkujący blog, zapraszam wink

43

Olej najlepiej nakładać na brudne włosy przed myciem, można na całą noc i rano umyć włosy. Jak kto woli:)

44

Ja już trochę potestowałam jeśli chodzi o olejowanie. Używałam już różnych olejów- awokado, z kiełków pszenicy, z orzechów laskowych, ze słodkich migdałów, olejków alterry, oliwek hippa i babydream- i mogę stwierdzić, że najlepszy efekt na mojej głowie daje oliwa z oliwek. Zostawiam ją na włosach przynajmniej na kilka godzin, czasami na noc, a rano myję i mogę się zachwycać efektem.

Próbowałam też różnych sposobów na nakładanie oleju- na początku brałam miskę z wodą, wlewałam wybrany olej i moczyłam w tym włosy, jednak teraz nakładam go na suche włosy. Schodzi go więcej, ale tak jest mi wygodniej.

A, i odpuśćcie sobie odżywki i szampony z silikonami- jeśli używacie takich, to najprawdopodobniej oleje nic Wam nie pomogą.

W taki dzień jak ten Marco Polo wyruszył do Chin.
Jakie są Twoje plany na dzisiaj?

45

busiu napisał/a:

Ja już trochę potestowałam jeśli chodzi o olejowanie. Używałam już różnych olejów- awokado, z kiełków pszenicy, z orzechów laskowych, ze słodkich migdałów, olejków alterry, oliwek hippa i babydream- i mogę stwierdzić, że najlepszy efekt na mojej głowie daje oliwa z oliwek. Zostawiam ją na włosach przynajmniej na kilka godzin, czasami na noc, a rano myję i mogę się zachwycać efektem.

Próbowałam też różnych sposobów na nakładanie oleju- na początku brałam miskę z wodą, wlewałam wybrany olej i moczyłam w tym włosy, jednak teraz nakładam go na suche włosy. Schodzi go więcej, ale tak jest mi wygodniej.

A, i odpuśćcie sobie odżywki i szampony z silikonami- jeśli używacie takich, to najprawdopodobniej oleje nic Wam nie pomogą.

A rzepakowego próbowałaś? Ponoć też daje nieźle radę, podobnie do oliwy z oliwek. A ma dużo więcej witaminy E, więc dobrze odżywia włosy.

46 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2012-12-05 20:31:57)

Pisałyście, że szampony z silikonami są odradzane przy olejowaniu. A z ciekawości, jakich używacie przy tym olejowaniu? Macie jakieś ulubione marki ?

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

47

Zissu_ napisał:

Podam Ci link do bloga dziewczyny która szeroko opisała oleje itp.

Zissu_ ,
Czy mogłabyś mi wyśłać tego linka?
Nie doczytałam, żebyś go później wkleiła do tematu.

48

Ja używam olejku Vatika, kokos z cytryną. Wspaniale pachnie, nie jest drogi i rzeczywiście włosy są po nim miękkie i błyszczące. Niestety w moim przypadku problemem jest brak systematyczności. Olejowanie włosów to proces, a nie jednorazowa opcja.

49

truskaweczka19 napisał/a:

Pisałyście, że szampony z silikonami są odradzane przy olejowaniu. A z ciekawości, jakich używacie przy tym olejowaniu? Macie jakieś ulubione marki ?

Kosmetyki z silikonami są ogólnie raczej nie zbyt dobre dla włosów.

Ja polecam alttere (rossman) niska cena, a naprawdę w porządku. Oleje zmywają.

50

A używacie olejku rycynowego? słyszałam, że jest bardzo dobry ale chciałabym poznać Wasze opinie smile

51 Ostatnio edytowany przez Galatea 40+++ (2013-02-20 09:46:34)

Witajcie!

Od lat jestem  fanka Martyny Wojciechowskiej. Kiedys przeczytalam jej wywiad z podrozy do Maroka, w ktorym wspomina  o pieknej skorze i wlosach Marokanek, nawet tych bardzo, bardzo dojrzalych.
Od dziecinstwa uzywaja olejku arganowego. Sprobowalam i uleglam jego fascynacji, podobnie jak Martyna. Mozna go kupic pod roznymi postaciami  w aptece lub dobrych drogeriach.

POLECAM !!!!

W KOSMETYCE:

Olej arganowy nawilża i ujędrnia skórę, działa rewitalizująco, przeciwdziała procesom starzenia się skóry, poprawia jej elastyczność i jędrność, wspomaga odnowę komórek. Chroni naskórek przed wysychaniem, wygładza, uspokaja podrażnioną skórę, działa przeciwzapalnie, łagodzi objawy trądziku, alergii. Dzięki obecności witaminy E, doskonale chroni komórki organizmu przed niszczącym działaniem wolnych rodników. Jest znakomitym olejkiem do opalania, ponieważ skutecznie chroni skórę przed działaniem promieni słonecznych, do stosowania po kąpieli słonecznej, gdyż łagodzi podrażnienia i poparzenia skóry. Przeznaczony jest dla skóry wrażliwej, dojrzałej, alergicznej, trądzikowej i suchej, stosowany także przy chorobach skórnych. Regeneruje naskórek (także przy egzemie, bliznach).

Stymuluje proces oddychania wewnątrzkomórkowego, neutralizuje wolne rodniki, chroni tkankę łączną. Jest bardzo dobrym środkiem do masażu ciała. Stosowanie oleju odbudowuje płaszcz hydrolipidowy i zwiększa zawartość składników odżywczych w skórze. Olej arganowy znalazł zastosowanie w kremach pielęgnacyjnych na noc, w produktach przeznaczonych do pielęgnacji okolic oczu i ust, olejkach przeciwsłonecznych, maseczkach. Wykorzystywany jest w produkcji mydeł i szamponów, dodawany do lotionów po goleniu.

Stosowany do domowej pielęgnacji. Jako olej do masażu, nadaje skórze jędrność. Blizny pooparzeniowe lub inne przybierają naturalny kolor i spłycają się. Można go stosować do wmasowywania w miejsca pokryte cellulitem, zabieg ten powoduje widoczną poprawę stanu skóry.

Wpływa wzmacniająco na włosy i paznokcie. W celu polepszenia kondycji włosów, należy wmasować go w skórę głowy i włosy, pozostawić na minimum pół godziny, następnie zmyć szamponem. Już po kilku zastosowaniach widoczny jest rezultat. Włosy są mocniejsze, grubsze i lśniące. Wmasowany w ręce i w paznokcie naturalny olej arganowy nadaje skórze wilgotność i sprawia, że staje się delikatna. Paznokcie przestają się łamać i są twarde już po kilku zastosowaniach. Olej nadaje się znakomicie do pielęgnacji ciał niemowląt, zabezpieczając je zwłaszcza przed odparzeniami.

Tekst skopiowalam i stwierdzam, ze nic w nim nie mija sie z prawda.

...a zycie bywa takie lub inne:)

52

też słyszałam ze jest dobry ale pewnie kosztuje majątek?

53

ja do samego olejowania włosów nie mogę się przekonać... ale za to używałam nowej linii Dove Nourishing Oil Care i przyznam że olejki dobrze odżywiają włosy... wygładzają i dodają blasku big_smile polecam bardzo

54

Ja używam mieszkanki olejek rycynowy + oliwa z oliwek + 2 żółtka. Nie wiem czy dzięki tym żółtkom ale schodzi naprawdę nieźle smile włosy po takiej mieszance sie miękkie i lśniące smile Stosuję jeśli mogę to na noc albo trzymam z 2 godzinki na głowie pod folią i ręcznikiem. Polecam smile

www.sylwiasokolowska.com - > wizaż + stylizacja smile

55

busiu napisał/a:

a jak to rozpoznać, że szampon ma coś takiego, producent się tym jawnie nie pochwali. ma to jakieś swoje nazwy chemiczne w składzie?

Posty [ 1 do 55 z 122 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PIELĘGNACJA WŁOSÓW » Olejowanie włosów. Kto próbował?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018