co z mieszkaniem po rozwodzie - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » co z mieszkaniem po rozwodzie

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 4 ]

Temat: co z mieszkaniem po rozwodzie

Witam
Jestem z mężem 6 lat po ślubie. Niestety musimy się rozstać. Mam pytanie dotyczące mieszkania. Przed rozpoczęciem adaptacji poddasza, które zostało nam nieformalnie darowane przez rodziców męża (nie zostało one na nas przepisane). Świadkami tej darowizny są moi rodzice, którzy włożyli środki na adaptację jak i również ja zaciągnęłam kredyty na wykończenie (które zresztą saa spłacam - mąż ma to gdzieś). W przypadku rozwodu czy mam jakieś prawo do tego mieszkania jeżeli tak to jakie?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: co z mieszkaniem po rozwodzie

Żadne "nieformalne darowanie" nie powoduje przeniesienia własności. Jeżeli zgodnie z prawem lokal należy nadal do rodziców Twojego męża, a Ty poniosłaś na to mieszkanie nakłady, przysługuje Ci roszczenie o zwrot nakładów poczynionych na rzecz cudzą, zgodnie z kodeksem cywilnym.

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

3

Odp: co z mieszkaniem po rozwodzie
kjersti napisał/a:

Żadne "nieformalne darowanie" nie powoduje przeniesienia własności. Jeżeli zgodnie z prawem lokal należy nadal do rodziców Twojego męża, a Ty poniosłaś na to mieszkanie nakłady, przysługuje Ci roszczenie o zwrot nakładów poczynionych na rzecz cudzą, zgodnie z kodeksem cywilnym.

Tak przypuszczałam. Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Posty [ 4 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ROZSTANIE, FLIRT, ZDRADA, ROZWÓD » co z mieszkaniem po rozwodzie

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018