Cerazette - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

1

Temat: Cerazette

Dziewczyny czy Cerazette to tabletki tylko dla kobiet karmiących??

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Agatka (2009-04-06 08:00:00)

Odp: Cerazette

Działanie:
Doustny preparat antykoncepcyjny zawierający tylko progestagen - dezogestrel. Może być stosowany w czasie karmienia piersią i u kobiet, które nie mogą bądź nie chcą stosować estrogenów. Skuteczność antykoncepcyjna preparatu polega przede wszystkim na hamowaniu owulacji (brak piku LH w środku cyklu i zwiększenia stężenia progesteronu w fazie lutealnej) oraz zagęszczeniu śluzu znajdującego się w szyjce macicy. Wskaźnik Pearl'a wynosi 0,4. Stosowanie preparatu prowadzi do zmniejszenia stężenia estradiolu, które jest porównywalne do występującego we wczesnej fazie folikularnej. Nie obserwowano klinicznego wpływu na przemianę węglowodanów, gospodarkę lipidową i hemostazę. Po podaniu doustnym dezogestrel (DSG) jest szybko wchłaniany i metabolizowany do etonogestrelu (ENG). Maksymalne stężenie we krwi występuje po 1,8 h. Całkowita biodostępność ENG wynosi około 70%. Etonogestrel w 95-99% wiąże się z białkami osocza. Dezogestrel ulega hydroksylacji i redukcji do aktywnego metabolitu - etonogestrelu, który jest przekształcany do siarczanów i sprzężonych glukuronidów. T0,5 etonogestrelu wynosi średnio 30 h. Stężenie w stanie stacjonarnym występuje po 4-5 dniach. Etonogestrel i jego metabolity, bądź jako wolne steroidy, bądź sprzężone z innymi związkami, są wydalane z moczem i kałem.

Wskazania:
Doustna antykoncepcja hormonalna.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Ciąża lub jej podejrzenie. Występująca obecnie żylna choroba zakrzepowo-zatorowa. Ciężkie schorzenia wątroby (obecnie lub w przeszłości) do czasu uzyskania prawidłowych wyników testów czynnościowych. Nowotwory progestagenozależne. Krwawienie z dróg rodnych o nieznanej etiologii.

Środki ostrożności:
Ostrożnie stosować u pacjentek, u których występują: choroby zakrzepowo-zatorowe w wywiadzie rodzinnym, żółtaczka i/lub świąd związany z zastojem żółci, kamica żółciowa, toczeń układowy, zespół hemolityczno-mocznicowy, pląsawica Sydenhama, opryszczka ciężarnych w wywiadzie, otoskleroza. W przypadku wystąpienia wymiotów w ciągu 3-4 h od przyjęcia tabletki, skuteczność antykoncepcyjna preparatu może ulec przejściowemu osłabieniu - w takiej sytuacji należy przyjąć dodatkową tabletkę.

Stosowanie leku w ciąży i okresie karmienia piersią:
Lek jest przeciwwskazany w ciąży.

Działania niepożądane:
Obserwowano: nieregularne krwawienia międzymiesiączkowe, trądzik, zmiany nastroju, bolesność piersi, nudności, zwiększenie masy ciała. Poniższe działania niepożądane mogą mieć związek z przyjmowaniem preparatu: ból głowy, brak miesiączki, zmniejszenie libido, zapalenie pochwy, bolesne miesiączki, torbiele jajników. Nie dowiedziono jednak czy odnoszą się one do preparatu Cerazette.

Interakcje:
Interakcje z innymi lekami zwiększającymi eliminację hormonów płciowych mogą prowadzić do krwawienia międzymiesiączkowego i zmniejszenia skuteczności antykoncepcyjnej. Na podstawie doniesień na temat interakcji obserwowanych podczas stosowania innych środków antykoncepcyjnych (głównie preparatów złożonych oraz środków zawierających tylko progestageny), interakcji spodziewać się można podczas równoczesnego stosowania hydantoiny, barbituranów, prymidonu, karbamazepiny, ryfampicyny, okskarbazepiny, ryfabutyny, troglitazonu, felbamatu i gryzeofulwiny. Pacjentkom przyjmującym równocześnie krótkotrwale którykolwiek z preparatów wymienionych powyżej lub inny lek stymulujący aktywność enzymów wątrobowych, zalecić należy dodatkowe stosowanie mechanicznych środków antykoncepcyjnych podczas takiego leczenia i przez 7 dni po jego zakończeniu. U kobiet przyjmujących ryfampicynę zaleca się dodatkowe stosowanie mechanicznych środków antykoncepcyjnych w czasie leczenia i przez 28 dni po jego zakończeniu. U kobiet długotrwale leczonych preparatami zwiększającymi czynność enzymów wątrobowych zaleca się odstawienie preparatu Cerazette i zastosowanie innej, niż hormonalna metoda antykoncepcji. Stosowanie węgla aktywowanego powoduje zmniejszenie wchłaniania hormonu z tabletki i zmniejszenie skuteczności antykoncepcyjnej.

Dawkowanie:
Doustnie, raz dziennie o tej samej porze dnia. Tabletki należy przyjmować przez 28 kolejnych dni, zgodnie z kierunkiem strzałek na opakowaniu. Przyjmowanie tabletek z następnego opakowania należy rozpocząć następnego dnia po zakończeniu poprzedniego opakowania. Rozpoczęcie stosowania preparatu: jeżeli przez ostatni miesiąc pacjentka nie stosowała żadnej hormonalnej metody antykoncepcyjnej - pierwszą tabl. należy przyjąć w pierwszym dniu cyklu, przyjmowanie tabletek można również rozpocząć między 2 a 5 dniem cyklu, jednak w tym przypadku należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji przez pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek w pierwszym cyklu; jeżeli wcześniej pacjentka przyjmowała inny złożony doustny preparat antykoncepcyjny - przyjmowanie należy rozpocząć następnego dnia po przyjęciu ostatniej aktywnej tabl. poprzedniego preparatu; jeżeli wcześniej pacjentka stosowała środek antykoncepcyjny zawierających wyłącznie progestagen (minitabletka, iniekcja, implant) - przyjmowanie należy rozpocząć następnego dnia po ostatniej minitabletce lub w dniu usunięcia implantu lub w dniu kolejnego terminu wstrzyknięcia - we wszystkich tych przypadkach należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji przez pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek; pacjentki po poronieniu - przyjmowanie preparatu można rozpocząć bezpośrednio po poronieniu; pacjentki po porodzie o czasie lub porodzie przedwczesnym - przyjmowanie preparatu należy rozpocząć w pierwszym tygodniu, najpóźniej do 21 dnia po porodzie fizjologicznym lub przedwczesnym, w przypadku późniejszego rozpoczęcia przyjmowania tabletek należy zastosować dodatkową metodę antykoncepcji przez pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek. Skuteczność antykoncepcyjna może zostać zmniejszona jeżeli pomiędzy przyjęciem 2 tabl. nastąpi przerwa dłuższa niż 36 h. Jeżeli opóźnienie w przyjmowaniu tabletek wynosi mniej niż 12 h należy jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę; jeżeli opóźnienie wynosi więcej niż 12 h należy postąpić jak poprzednio i równocześnie zastosować dodatkową metodę antykoncepcji przez następnych 7 dni.

3

Odp: Cerazette

Agatka napisała ulotke smile

a ja dodam że nie tylko- tylko w Polscenastawiono się na taki marketing w innych krajach reklamują te pigułki dodatkowo dla kobiet palących.
Może je brac każda dziewczyna jeżeli ginekolog nie widzi przeciwskazań, nie musi karmić.

4

Odp: Cerazette

O, cudnie dziękuję dziewczyny za informacje!!! Włąśnie zastanawia mnie to i dziwi że w Polsce biorą je tylko matki karmiące dzieci piersią-prawie nikt więcej sad

5

Odp: Cerazette

Kobiety palące nie tylko narażone są na choroby związane z nikotyną ale nie wiem czy zastanawialiście się nad tym , że kobiety palące, które przyjmują tabletki antykoncepcyjne, narażają się na bardzo poważne ryzyko. Im starsza jest kobieta i im więcej pali, tym większe jest ryzyko. U kobiet w wieku powyżej 35 lat, które palą i przyjmują tabletki, niemal 40-krotnie wzrasta ryzyko wystąpienia zawału serca, w porównaniu do kobiet, które nie palą albo nie przyjmują tabletek.
Duże dawki estrogenów powodują zatrzymanie wody i soli w organizmie (wyraża się to skłonnością do obrzęków, zwiększenia masy ciała oraz nadciśnienia tętniczego, a u osób z chorobami serca - ujawnieniem niewydolności krążenia), a także przyśpieszają rozwój miażdżycy, zwłaszcza u palaczek tytoniu. Palenie tytoniu stanowi przeciwwskazanie lekarskie do stosowania estrogenowych antykoncepcyjnych środków hormonalnych, zwłaszcza u kobiet po 35. roku życia. U palaczek tytoniu stosujących tego typu środki antykoncepcyjne ryzyko wystąpienia wylewu krwi do mózgu jest 22-krotnie większe niż u pozostałych. Mogą powodować występowanie napadów migreny i zaburzeń widzenia to dopiero jest jazda jeśli idzie o palenie...

6

Odp: Cerazette

kropas  Cerazette to minipuułka czyli jednoskładnikowa.
Nie zawiera estrogenu który w połączeniu z papierosami zwiększa ryzyko chorób krązenia ale sam desogestrelum

7

Odp: Cerazette
kropas napisał/a:

O, cudnie dziękuję dziewczyny za informacje!!! Włąśnie zastanawia mnie to i dziwi że w Polsce biorą je tylko matki karmiące dzieci piersią-prawie nikt więcej sad

No co Ty ja znam kilka palaczek, ktorym inne metody anty nie odpowiadaly, to zdecydowaly sie na minipigulke. Moze bardziej sie reklamuje dla kobiet w ciazy, bo to dla nich super alternatywa w kwestii antykoncepcji pociazowej.

8

Odp: Cerazette
kropas napisał/a:

O, cudnie dziękuję dziewczyny za informacje!!! Włąśnie zastanawia mnie to i dziwi że w Polsce biorą je tylko matki karmiące dzieci piersią-prawie nikt więcej sad

Witam serdecznie mówiąc o cerazette ja też je biorę przepisała mi je ginekolog ponieważ palę.Biorę czwarty listek i różne rzeczy się działy.Późno odpowiadam na to pytanie ponieważ dopiero dziś się zalogowałam.Pozdrowienia Aga.

9

Odp: Cerazette

Post przeniesiony:

agusia4046 napisał/a:

Witam wszystkich obecnych .Zapytam jeszcze raz czy któraś z pań po czterdziestce stosuje cerazette ?

10

Odp: Cerazette

Brałam po porodzie ale można je brać tylko przez rok.

11

Odp: Cerazette
emilias29 napisał/a:

Brałam po porodzie ale można je brać tylko przez rok.

A dlaczego można je brać tylko przez rok? Ja mam niemiłe doświadcznie z tymi pigułkami. Raz jak dostałam okresu to ciągnął mi sie chyba przez 3 tygodnie a raz przez dwa miesiące nie miałam. Jak dla mnie - beznadziejne.

12

Odp: Cerazette

Też się nad tym zastanawiałam. Skończył mi się pokarm, a jedno zapasowe pudełko już wykupione i szkoda żeby się zmarnowało.

13

Odp: Cerazette

Mi ginekolog przepisał te pigułki, bo źle tolerowałam dwuskładnikowe, miałam migeny, bóle jajników, bardzo zmienne nastroje, czułam się źle. Choć nie karmie piersią i w dniu przepisywania ich też nie byłam karmiącą mamą to ginekolog właśnie te tabletki mi przepisał, powiedział tylko że bierze się je 28 dni nie robiąc żadnych przerw, że mogą występować krwawienia ale nie muszą. Z tego co przeczytałam na innych forach to niektóre kobiety bardzo je chwalą mówiąc że nie zaszły w ciąże i nie miały dużo plamień, niektóre od wielu miesięcy nie miały okresu, a inne wręcz odwrotnie narzekają na bardzo długie nawet 3tygodniowe krwawienie, potem kilka dni przerwy i znowu plamią. Ja narazie biorę 3 tabletkę po zmianie z dwuskładnikowych novynette i czuję się ok, krwawienie jeszcze nie nastąpiło, ale nie chciałabym plamić tak często i intesywnie. Wiem, że pierwsze 3 opakowania mogą być cięższe w zniesieniu, bo wtedy następują różne skutki uboczne, ale ciekawe co będzie potem. Najbardziej zależy mi na zabezpieczeniu przed ciążą, więc oby były skuteczne równie jak inne tabletki. Mam już jedno dziecko i nie planuje teraz więcej.

14

Odp: Cerazette
kropas napisał/a:

Dziewczyny czy Cerazette to tabletki tylko dla kobiet karmiących??

Nie. Ja też je biorę,a nie karmię. Nawet nie mam jeszcze dzieci i na razie nie planuję :-) (w tej chwili kończę czwarte opakowanie).
Palę niestety chociaż rzuciłam, lecz jak widać znowu wróciłam do nałogu. Wypalam ok. 5-6 papierosów dziennie.
Czuję się dobrze, czasami wieczorem jest mi niedobrze, ale nie wiem czy to od tabletek czy od tak.
No i krwawię ostatnio często bo dwa razy (lub trzy) w miesiącu po kilka dni ale da się wytrzymać, nie narzekam.
Dodam, że jestem przy kości dlatego też dostałam te tabletki bo dwuskładnikowe (estrogen) powoduje zakrzepicę, dezogestrel też ale - że tak powiem - mniej.
Pozdrawiam!

15

Odp: Cerazette

Witam jestem mama karmiaca , biore cerazette od 1,5 miesiaca powinnam dostac okres 2 tygodnie temu i nic.. mam mdłości zupełnie jak przy ciąży sad ogolnie to wszystk mnie boli i niewiem co sie dzieje boje sie ze moge byc w ciazy i niewiem czy dalej brac tabletki czy je odstawic.

16

Odp: Cerazette

witam. chciałabym dowiedzieć sie kiedy dostane @ jeżeli już nie karmie piersią a przyjmuje lek cerazette .
ma którąś z was większe doświadczenie?

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024